Ревюта
Група: Lamb Of God      Албум: Sacrament      Автор: SepulTeraHead      Август, 2006

Чук удря пирон само веднъж, точно по главичката и той се забива целият в дъската. Майсторски хвърлен дартс се забива точно по средата на миниатюрното кръгче, което е десятката. Шут от повече от 30 метра от пряк свободен удар влиза точно в горния ъгъл на вратата, от страната, която стената трябва да покрива. С подобни моменти на съвършенство, сътворени от съдбата, може да се сравнява новият албум на Lamb Of God!

В албума можем да чуем всичко, което бандата е изградила като стил в четирите си албума преди това, както и, разбира се, доста нови неща. “Sacrament” е поредната уверена крачка, която Lamb Of God правят в еволюцията си от “Burn The Priest” досега. Още от „класическото” мелодично интро на “Walk With Me In Hell” прави впечатление, че има доста повече мелодичност в звученето на албума. В “Descending” Lamb Of God са доразвили до степен отвъд метъла онова призрачно настроение, което по-рано се усещаше в песни като “Vigil” и “11th Hour”. Първият сингъл от албума – “Redneck”, пък изненадващо много напомня за Pantera. Не само заради рифовете, които като нищо можеха да излязат изпод пръстите на Dimebag Darrel (R.I.P.), но и заради вокалите на Randy Brythe, които напомнят на нещо средно между Phil Anselmo и Chuck Billy. Последното парче “Beating On Death’s Door” доказва, че все пак мелодичността и като цяло по-груув звученето на албума не могат да изкоренят спийд/траш основите на бандата – това е най-яката тупалка в “Sacrament”.

Продукцията отново е на много високо ниво, както беше и при “Ashes Of The Wake”. Този път обаче Machine явно е имал повече свобода на действие и си е позволил някои по-смели експерименти. Главно с вокалите на Randy, които определено са по-сполучливи от всякога преди. В много от песните е използвано наслагване на няколко слоя вокали, което създава впечатление за някакви призрачни хорове. Което пък доста умело се вписва в тематичната концепция на албума. Този път политическите текстове отсъстват изцяло. Вместо това Lamb Of God и специално Randy /или Chuck Anselmo :)/, който пише текстовете, са избрали да обърнат поглед навътре, към личните си демони. Едва ли за някой запознат с бандата е тайна, че Lamb Of God притежават един от най-добрите и иновативно мислещи барабанисти в съвременния метъл в лицето на Chris Adler. Е – Chris отново “блести” зад барабаните. Впечатление правят и солата, които са много повече и много по-хващащи и измислени, отколкото в предишните албуми.

Lamb Of God са успели, прибавяйки повече мелодия, както и по-груув звучене, да обединят в единно творение общо взето всичко, що е метълско на този свят и за пореден път да надминат себе си. Албум на годината!

Ревюта за 2024 година
Ревюта за 2023 година
Ревюта за 2022 година
Ревюта за 2021 година
Ревюта за 2020 година
Ревюта за 2019 година
Ревюта за 2018 година
Ревюта за 2017 година
Ревюта за 2016 година
Ревюта за 2015 година
Ревюта за 2014 година
Ревюта за 2013 година
Ревюта за 2012 година
Ревюта за 2011 година
Ревюта за 2010 година
Ревюта за 2009 година
Ревюта за 2008 година
Ревюта за 2007 година
Ревюта за 2006 година
Ревюта за 2005 година
Ревюта за 2004 година
Ревюта за 2003 година
« Обратно
Коментари   Коментирай!

www.metal-world.info © 2003 - 2024
Изработка на уеб сайт