Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> bghc - в търсене на по-добра сцена, по тема на u&s
xskacorex
коментар Aug 2 2004, 10:34 PM
Коментар #1


protocol down
*****

Група: Потребители
Коментари: 1855
Регистриран: 12-January 03
Град: Пловдив
Потребител N: 4



http://unitedandstrong.net/forum/viewtopic...6de920a7ab584c1

^^четох тази тема в united and strong, написах мнение по нея, обаче се оказа, че има проблем и не мога да го постна там..ама така или иначе вече го бях написал и се сетих да го пусна тук.. надявам се да стане дискусия, въпреки, че малко ме съмнява (очаквам включване от пешо, стефан, вальо, здравко.. )
п.с. мнението както винаги е издържано в моя глупав стил ама няма нищо.. и аз ще се оправя след време (надявам се)

----------------

ами Vahanka, точно в това, че повечето предпочитат да дадат два лева за бира и мента вместо да си платят входа за концерт се състои проблема с развитието на сцената според мен. защото какъв стимул ще има една група, която са набутва с пари (които в повечето случаи са в излишък) за организиране на концерт или има за публика 50 човека (от които по-голямата част са приятели и членове на други групи smile.gif )..
всъщност моето мнение е, че в българия хардкора е на доста добро ниво (поне за стандарта ни) - особено варненските групи (indignity, another day), ами switchstance са адски яко попадение.. last hope, outrage, breakaway.. не мога да не спомена съгражданите ми взрив, както и delate (които за жалост доста малко хора харесват).. или пък незнам дали си имал възможността да чуеш една нова асеновградска група - headshot. адски много ми харесват!
относно текстовете: не виждам какво неактуално има в "бавна смърт" или "нашата българия" на delate, във "шибана свиня" или "mi familia" на headshot (за които текстове самите членове на групата твърдят, че са много зле), в "защо си тук", "не", "нищета" на взрив и стига съм изброявал, че става банално... просто според мен има адски добри текстове и то на български език, така че ми се струва несериозно твърдението, че:
Цитат
Музиката (в която няма и грам прогрес) и текстовете не звучат вече така актуално

а що се отнася до така наречените кораджии.. biggrin.gif незнам дали аз съм човека, който има право да говори за тях, тъй като аз едва от една година живея с тази музика, но съм на същото мнение като на sumatoha. не съм пропускал нито един пънк/хардкор концерт в пловдив от повече от година и така или иначе познавам по-голямата част от публиката и наистина ми прави впечатление, че голяма част от хората посещават концертите не заради музиката и атмосферата, която се създава, а за да правят пого или просто да се напият с приятели.. напоследък се напълни и с позьори - някакви момиченца на по 13-14, които ходят, за да са по cool, по-различни.. седят си някъде в ъгъла и чакат да свърши концерта, ама нали са ъндърграунд, заслужава си жертвата.. другия кофти факт е, че "феновете" станаха много капризни напоследък.. като свири някоя местна група повечето остават на входа, щото видиш ли вече са ги слушали 2-3 пъти.. ами какво от това, нали сцената трябва да се подкрепя.. че аз съм слушал взрив над 10 пъти наживо, delate, linoleum, re-play, plastic bo също по над 10 пъти smile.gif .. и т.н. ама това не е причина да не отида и на следващият им концерт! wink.gif абе като цяло може да се иска още доста от посетителите..
бтв: преди около месец си купих барабани, имам хора и за група, така че зимата очаквайте едно ново, свежо и различно попълнение :о) хаха.. малко ми трябваше да е sxe група, ама нейсе...

friendship
unity
respect


p.p.s. ето текстовете, които написах по - горе:

Нашата България (DELATE)

Днес хората гният в боклук и проказа,
навсякъде хаос, смърт и омраза.
Защо съдбата така ни наказа,
защо живота от живот ни отказа.

пр. БЪЛГАРИЯ - велика история, храбър народ
пила кръвта на верния роб
БЪЛГАРИЯ - име което ни даде живот
винаги верни, твои до гроб

Страната ни пак е разкъсана от проблеми,
изправени са всички прид сложни дилеми.
Това прави простото племе народ,
една съдба, една вяра - за цял живот.

пр.
/бавната част/
Време е да спрем глупости да говорим
за щяло и нещяло един със друг да спорим
да повтаряме постоянно, че вдивия живеем
че без да видим прогрес, тук ще остареем.
Времето си в България напразно ние пилеем
вместо на запад цивилизовано да живеем.
Време е всеки в душата си да погледне
а не поредния гаф в системата да дебне.
Да разбере, че всъщност родината си обича,
но заради отчаянието си глупости изрича.

България това е моята страна.
Аз щастлив съм тук и тук ще умра.
Тук са моите корени, приятели, рода,
тук е моето бъдеще, моята съдба.

---------------------------------------------

Unity (DELATE)

Another begging cry
Another wasted youth
Another starving family
and still we speak of truth.
No one's there for you
you gotta fight to live
but when it's me and you
victory we'll achieve.
Another page is turned
now you're not alone.
United we are strong.
Together we belong.

Fear, sorrow - feelings we don't need
betrayal, lies - actions we despise
open your eyes - together we are strong
join our side - and fight what's wrong.

UNITED - we must stay together.
STRONG - you and i forever.
UNITY - together we are strong
VICTORY - even if we drop dead.

---------------------------------------------

Бавна смърт (DELATE)

Празна душа, празни очи
За света мъртъв си ти
Как можа да стигнеш до тук
Да станеш ти човешки боклук
Заради глупава слабост
Погуби ти своята младост
Кръвта си ти с боклуци отрови
И своя гроб сам ти отвори.

Лежиш с празен поглед, празна глава
Отново си долу, друсан в калта.
Без съвест би убил за отрова,
Която бавно те тегли към гроба.
Всеки започва с това на шега
Сякаш е дребна, невинна игра,
но краят е ясен и дебне смъртта,
търси човек с ограбена душа.

Припев:
Бавна смърт-края на твоя път
Погубен живот-кошмарът свършва тук

На твоите родители живота почерни
На своите приятели нож в гърба заби
На боклука ти изхвърли своите мечти
Духът ти е сломен, душата ти крещи.

Нямаш бъдеще, нямаш съдба...
Отново си долу, друсан в калта
Беше човек, а сега си боклук
Молиш за милост, махни се оттук

---------------------------------------------

Не! (ВЗРИВ)

И губиш, и страдаш, препъваш се, падаш.
Не смееш да чувстваш, не можеш да кажеш.
Без капка надежда се чудиш на глас,
Дали ще се върнеш пак между нас.

Припев:

Недей!
Недей да униваш!
Недей!
Недей да се спираш!
НЕ!

Но ти не си сам и идва нов ден,
В който аз съм до теб, а ти си до мен!
Искрено вярвам, че заедно с теб,
ще намерим пътя, който води напред!

Припев:

НЕ!!!(4х)

---------------------------------------------

Нищета (ВЗРИВ)

Льжа, заблуда, никво обяснение.
Живот без перспектива потьнал в забвение.
Обществен упадък и липса на морал.
Душевен безпорядък и нестихващ провал.
Отчуждение на хора затьнали в проблеми,
Преплитащи се в трудности очакващи промени.

Припев:
Трябва ли да тьнем, да гнием в нищета
Вместо да се борим за своята сьдба?

---------------------------------------------

Защо си тук? (ВЗРИВ)

Прилив на чувства в миг сътворени,
крадешком се промъква в сърца закърнели
Загубил представа кой си ти всъщност,
Таиш се мерзаво зад фалшивата външност!

Припев:
Защо си тук?
Имаш ли цел?

Защо си тук?
Имаш ли цел
или в догми лъжливи
си се оплел?

Мислиш,че си наред, че всичко правилно правиш.
Консуматор безличен за какво енергия пазиш?
Прочисти си ума, освободи го ако можеш
и в активност позитивна опитай сили да вложиш!

Припев:

---------------------------------------------

3. Mi Familia (HEADSHOT)

Семейството е моята упора,
в други хора нямам вяра.
Винаги са ми подавали ръка,
в добри и тежки времена.
Без значение какъв съм,
без значение добър или лош.
Винаги съм имал покрив и храна,
никога няма да забравя това.
Семейството е моята упора,
силата, която ме кара да се боря.

---------------------------------------------

Шибана Свиня (HEADSHOT)

Двуличие, измама, лъжа,
далече са от нас тези неща.
Двуличие, измама, лъжа,
прости думи в политически гърла.

Зарибяват бедните чеда,
че щял да стане по-добър света.
Но какво става след това,
расте му гушата, расте му врата.

Шибана свиня,
нямаш чуства, нямаш душа.
Шибана свиня,
ще се боря срещу теб, запомни това.

Пълно е с промити глави,
алчни за власт, алчни за пари.
Пълно е с промити глави,
пълни със злато и скъпи коли.

Зарибяват бедните чеда,
че щял да стане по-добър света.
Но какво става след това,
едни пируват, а други умират.

*
*
*
*

поздравявам ви за търпението с Youth Of Today - Wake Up And Live
п. с. кога са идвали holdXtrue в българия?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 3 2004, 12:32 AM
Коментар #2


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Метъла има абсолютно същите проблеми. Просто си има истински фенове и плаващи маси. Това е. Истинските хора винаги ще подкрепят групите, плаващите маси ще отплават.
Цитат
някакви момиченца на по 13-14, които ходят, за да са по cool, по-различни.. седят си някъде в ъгъла и чакат да свърши концерта, ама нали са ъндърграунд

Замислял ли си се, че най-вероятно ги е страх да не ги смелят в мошпита? Освен това е готино да се учат от малки хехе.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xskacorex
коментар Aug 3 2004, 11:18 AM
Коментар #3


protocol down
*****

Група: Потребители
Коментари: 1855
Регистриран: 12-January 03
Град: Пловдив
Потребител N: 4



хаха.. ми не е от страх, повярвай ми.. просто имам наблюдения ;о) иначе слушай: ние с в пловдив си имаме място, където се събираме всички, които ходим по концерти.. и тъй като напоследък сборния ни пункт се комерсиализира и почнаха да идват тея момиченца, за които ти говоря.. та седа си аз с приятелката ми и.. една от тея седи наблизо и аз си викам, ари да я заговор малко и я питам кво слушаш ала бала? и тя: ми слушам пънк.. аз я питах кои групи... и забележи.. ами любими са ми дифтоунс и туулс.. е сцепих се да и се хиля в лицето, честно.. работата е там че повечето са като нея.. ;о)

за плаващите маси си прав...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 3 2004, 11:42 AM
Коментар #4


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Абе важното е вие дето сте истинските хора да ходите. Малките, поне някои, ще се научат и ще останат. Важното е да се ходи по концертите и да се купуват албумите. Както пише в книжката на албума на Smut:

" Support is not to hit our shoulder and to say you're good. Support is to pay a ticket to a show and to buy a record of bands that you respect!"

Което ме навежда на едни други мисли - Сърбите и Македонците са много по-напред с материала. Техните хардкор групи >>>> нашите. Като гледах Smut точно, на живо колко добре свирят и какво сценично поведение имат - ами саори, ама тея са от държави със същия стандарт, където всичко даже е същото, а са много по-добри!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xskacorex
коментар Aug 3 2004, 11:48 AM
Коментар #5


protocol down
*****

Група: Потребители
Коментари: 1855
Регистриран: 12-January 03
Град: Пловдив
Потребител N: 4



аа, за сценичното поведение нямам думи wink.gif тука като свириха kafka (италия) или пък pledge alliance, antimaniax (холанидя) направо не успях да проумея как куфяха, скачаха и се движеха на 2 квадратни метра сцена.. луди луди. докато бг групите стоят като пънове и просто си свирят.. аз лично си го обяснявам с тесните репетиционни. в плд имаме една репетиционна, в която едва се побират музикантите с инструментите си. просто и да искат няма как да упражнят това сценично поведение, за което говорим.

иначе аз ще продължа да си подкрепям сцената, да.. :о)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 3 2004, 11:51 AM
Коментар #6


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Абе заеби ти Италия и Холандия - тия са от МАКЕДОНИЯ!!!!!!!!!! Ебати! Дори с тях не можем да се сравняваме. Много ме накефи обаче вокала на Smut веднъж като каза:
"Тука на Балканите ако се обединим, американците могат само да ни пушат хуя!"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jicata
коментар Aug 3 2004, 12:50 PM
Коментар #7


guitar
****

Група: Потребители
Коментари: 920
Регистриран: 20-January 03
Потребител N: 15



И аз мисля, че нашата хардкор сцена - българската е на добро ниво, въпреки, че има и много групи с подобно звучене, което ме дразни малко. Аз нямам какво да кажа за концертите, тъй като не съм бил на нито един?! досега, но това не зависи от мен, а от тъпите клубове - О! Шипка (заради ограничението във възраста, не за друго) ranting.gif както и от кофтито родители..
Аз лично планирам навърша ли 18 да не пропускам як пънк/хардкор/метъл концерт.. тва го говоря от отдавна и ми е писнало, но кво да се прави hmm.gif Засега подкрепям групите като си купувам тяхни албуми... които все-още са малко де, но се множат постепенно wink.gif
А тва дето някой викаше, че не трябвало да се ходи на хардкор концерт с тениска на Slipknot или KoRn според мене е адски зле, защото тва са просто някви си тъпи дрехи, а няма значение кой какво носи.. важното е, че е там!!! и подкрепя по свой си начин групите.. било то като стои отстрани и гледа/слуша,
или било то като прави пого и по този начин се кефи. Истината е, че всеки го прави както му харесва и аз не виждам нищо лошо в това, дори напротив!
хах Успях да скалъпа някво мнение, въпреки, че нямаше смисъл да се очаква включване от мене biggrin.gif Как да е..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 3 2004, 03:03 PM
Коментар #8


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Аз и ходя на HC концертите с фанелки на Metallica и Megadeth, понеже това са ми накви любими групи ебати. не ми пука, че на някой това не му се струва достатъчно хардкор!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Aug 3 2004, 04:04 PM
Коментар #9


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



heeheh начи съм бил на повече концерти на Бг хардкор групи от Jicata blink.gif smile.gif ...1 - подгряващите на Stampin' Ground icon_headbang[1].gif

Hidden Another Day Vendetta blabal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jicata
коментар Aug 3 2004, 08:33 PM
Коментар #10


guitar
****

Група: Потребители
Коментари: 920
Регистриран: 20-January 03
Потребител N: 15



хехе Sw1tched, ма много ли се кефиш smile.gif Чувствам се така - boxed.gif blink.gif хаха
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 3 2004, 08:51 PM
Коментар #11


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Точно концерта на SG ми е може би най-либимия хардкор концерт на който съм бил. Точно единството на сцените в действие. Там имаше пичове с тениски на Sodom и Destruction които правиха мошинг и стейдждайвинг, заедно с кораджиите. Велико!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
falio`
коментар Aug 4 2004, 09:12 PM
Коментар #12


Burned from hope
*****

Група: Приятели
Коментари: 1741
Регистриран: 18-February 03
Град: София
Потребител N: 45



ami mislq si 4e HARDCORE SCENATA ni e mnogo qka headbang[1].gif ebati kolko dobri grupi ima! az naskoro 4esto se zamislqm 4e neshto v sf mai ne e mnoo dobre hardcore koncertite. primerno pld, varna ebati non stop koncerti festove.... drinks_drunk.gif a tuka se pak ima mnogo dobri grupi ....i samo v O!shipka , ebati shto ne pravqt nqkade drugade koncert4eta...po-4esto;]
ina4e sega verno septemvri/oktomvri ako doidat HATEBREED shte ebati brutalnoto
pone 4-5 podgrqqshti grupi she ima i shte e ebati smazvashtiq koncert!! HARDCORE IN YOUR FACE!

p.s. deeba kolko greshki bqh napraih ama si gi popraih shtoto sum prilejen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 5 2004, 08:26 AM
Коментар #13


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Те не свирят особено много и в О! Шипка, ако не си забелязал. По 1 група на месец най-много. По едно вереме бяха почнали монго яко - всеки месец поне по един хубав концерт в сцената. И идваха някви сръбски и македонски групи редовно горе долу. А и онова беше ебати перфектния клуб за такива лайфове. Липсват ми тия хардкор разбивания по дяволите!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThrashIsNotDead
коментар Aug 15 2004, 11:38 PM
Коментар #14


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 330
Регистриран: 18-April 04
Град: Bulgaria, Sofia
Потребител N: 457



Текстовете са жестоки drinks_drunk.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightmare
коментар Aug 16 2004, 11:24 AM
Коментар #15


деградиращ
*****

Група: Потребители
Коментари: 1265
Регистриран: 27-April 04
Град: Някъде из Варна
Потребител N: 467



Хард Корът в България си е на едно прилично ниво по мое мнение! Поне това, което виждам във Варна кажи речи всяка седмица в Comics ми е напълно достатъчно, за да стигна до такъв извод! А и подгряващите на Stampin' Ground са великолепен пример за групи, с които трябва да се гордеем - професионалисти, ЖЕСТОК лайф!!!!!!!!!!!!
Между другото - няма никакво значение как си облечен, когато ходиш на метъл концерти или каквито и да е концерти! Присъствие и дух - това е!


--------------------
This life it ain't for me
Your world it ain't for me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
delate
коментар Sep 4 2004, 01:48 PM
Коментар #16


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 2
Регистриран: 4-September 04
Потребител N: 603



Хора не знам за вас, но за мен най-якият хордкор концерт, на който съм бил беше Freemind май беше 2001. Когато отидох още не бях голям фен на такива мероприятия пък и в Пловдив нямаше още сцена различна от нео метъл. Нищо против нео метъла, много харесвам групите, които го гравят, много ги уважавам, но това което липсва е атмосферата на един истински HC/Punk концерт, а тя за мен винаги ще си остане това, което видях на този Freemind. Първоначалното ми впичатление беше - баси къде се набутах. Имаше някви пънкари нападали и друсани пред концерта, някви изроди ... влизам и изведнъж ме лъхва невероятна топлина (тогава не бях ходил още на сауна). Та минавам през един коридор, за да вляза в залата и изведнъж почва да излиза някъв много гъст пушек от вътре. Някой пънк беше пуснал димка smile.gif) Изчакахме отпред малко да се разсея дима и влезнахме. Узвочаването беше много добро и отпред имаше едно огромно пого. Свиреше някаква пънк група, която за съжаление на знаех тогава. Понеже съм от тези, които толкова мразите - любителите на погото, веднага се хвърлих в него. Ето това беше едно истинско пънк пого. Блъскане, но всеки знаеше, че каквото и да прави не трябва да наранява другия. Подът беше много потен smile.gif и често някой или група от хора падаха на земята, но както може да се очаква не бяха стъпквани от пияни пънкари, а вместо това им се помагаше да станат. Към средата на концерта стана уникална жега и тогава излезнаха last hope, face up, another day,.... vsi4ko, za koeto tolkova se govori, 4e ve4e e staro. smile.gif Neznam ako ne ste bili tam ne ste vidqli. Tulpata be6e tolkova gusta 4e izmorenite se podpiraha na svoite okolni za da stoqt pravi. Otgore neprekusnato valqha hora. Hora padaha, hora bqha na ruba na pripadaka, pogoto se prevurna bukvalno v more . Vsi4ki goli do krusta i potni i mazni i nqma na kogo da se opre6 ako re6i6 da pada6 6toto vsi4ko hluzga. 4at pat se vijdahme po slu4ainost s Tani-to, (togava nqma6e Delate) koito su6to se razbiva6e ot kef. Vseki si se ka4va6e i pee6e s grupite. Nqma6e ohrana, no puk i na edin istinski HC konzert ne moje da se slu4i ni6to. Tova e nakratko za tozi znamenit konzert...
Samo iskam da kaja, 4e tezi koito sa stoiali otstrani edva li se usetili atmosferata na konzerta. Vsi4ki bqha mnogo sploteni i pogoto be6e po-skoro sport otkolkoto jestoko bluskane. (btw. hubavoto pogo e kato hubaviq masaj smile.gif Spomnqm si kogato pi4a koito snima6e sus kamerata konzerta poludq ot kef i sko4i s kamerata vuv rekata ot hora... ili puk basista na nqkva varnenska grupa. Prosto razbivka.

Sori za mnogoslovieto. Iskam da kaja otnosno po-gornite komentari.... Trqbva mnogo tolerantnost kum publikata i kum grupite i mislq 4e tazi grupa hora tip futbolni huligani naistina po4ti ne e navleznala v na6ata scena, koeto e super. Horata moje da porkat daje da vzimat narkotici, no rqdko stavat ekscesii... Puk tva za drehite e mnogo sme6no. Vseki si hodi kakto mu e kef. Az primerno ne obi4am teniski na grupi i si hoda s nqkvu guzarski ako 6tete. Nqmam kecove za 200 lv., a si hoda po sandali. I kvo zna4i ne sum HC? A za malkite - neka hodat. Nali si pla6tat vhoda. Na nikogo ne pre4at. Ne sa poziori, a prosoto sa lubopitni puk i nqma kude da otide6 v tozi grad..


Abath respect za foruma. Zapulni mi vremeto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 04:59 PM