Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
48 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Кой стил предпочитате?
Кой стил предпочитате?
Не можете да видите резултатите от анкетата, преди да сте гласували.
Общо гласове: 1012
Гостите не могат да гласуват 
Sw1tched
коментар Apr 16 2003, 08:58 PM
Коментар #61


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



църквата е мафия, религията - политика. Амин.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
falio`
коментар Apr 16 2003, 09:04 PM
Коментар #62


Burned from hope
*****

Група: Приятели
Коментари: 1741
Регистриран: 18-February 03
Град: София
Потребител N: 45



bravo zombie. i az sum na po4ti sushtoto mnenie. i az ne se kefq na katekoriziraneto v stilove. i drugoto deto go kaza si e taka spored mene. 4etesh mi mislite po toq vupros. laugh.gif punk.gif punk.gif punk.gif are jiv i zdrav da si wine.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 16 2003, 09:19 PM
Коментар #63


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Това е от началото на Pollution.... ЯКООООООООООО!!!!!!!!!!! punk.gif punk.gif punk.gif punk.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zombie
коментар Apr 16 2003, 09:23 PM
Коментар #64


Човекът с пръснатата глава, чийто мозък се стича по стената зад
***

Група: Потребители
Коментари: 333
Регистриран: 6-March 03
Потребител N: 51



q
deiba
po4nah da gradq nqkfa repotaciq na "umen pi4"
hahahahahahahahahaaaaaaaaa

6tom i s worriora sme na edno mnenie tova ve4e e stranno
hahahahahahaaaaaaa
za Children Of Bodom ni6to ne moga da kaja 6toto po4ti ne sm zapoznat s tvor4estfoto im
ama sm 4uval dobri odzivi ot razni frendove black metali
ama ne6to black ne mi se slu6a ot dosta vreme

aliluqqq


--------------------
There is nothing wrong with me
I'm not trying to see things your way
I'm not lost, I'm not drowning, I'm not lost
I'm just waiting, waiting to die
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Apr 16 2003, 09:50 PM
Коментар #65


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



до края на денонощието остава около час, а до 50-ия ми пост още 5 - ще успея...ако не се намеси бог "disconnection"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 17 2003, 08:03 AM
Коментар #66


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Ще взема да отворя нова тема със заглавие : "Бог и религия" smile.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 18 2003, 09:11 AM
Коментар #67


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Недей! Поне 100 пъти съм писал в разни такива теми по разни форуми. Всички обясняват каква глупост е религията и някви такива простотии. Аз пък понеже много се интересувам от история мога да ви кажа че ако не беше православието сега щяхме да спорим на турски в този форум.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 18 2003, 11:01 AM
Коментар #68


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Ако не беше православието, щеше да е нещо друго...


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zombie
коментар Apr 18 2003, 11:20 AM
Коментар #69


Човекът с пръснатата глава, чийто мозък се стича по стената зад
***

Група: Потребители
Коментари: 333
Регистриран: 6-March 03
Потребител N: 51



ako ne be6e puk izslqma moje6e izob6to da ne sme bili pod tursko robstvo


--------------------
There is nothing wrong with me
I'm not trying to see things your way
I'm not lost, I'm not drowning, I'm not lost
I'm just waiting, waiting to die
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Apr 18 2003, 01:02 PM
Коментар #70


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



евала зомби smile.gif

Като цяло - религията е отлично средство за налагане на власт и обединение на различни народи, но от страната на човек който проповядва...това е пълна глупост освен ако не влагаш задълбочена интерпретация (простичко казано - дявола да речем не е някъв пич дет иска да те прецака, а е гадната полвинка на характера ти)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 18 2003, 07:30 PM
Коментар #71


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Ами то цялата работа е в това библията е просто сбор от метафори които са отражение на действителността. Само малоумниците я възприемат буквално.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 19 2003, 01:57 PM
Коментар #72


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Лошото е, че въпросните малоумници не са никак малко. Не отричам, че в библията има и нещо поучително, но на фона на простотиите то е капка в океан... Да не говорим за "възвишения" образ на господа, който при всяко дребно своеволие на човеците ги е наказвал с анатемосване и огнена ярост.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 19 2003, 03:31 PM
Коментар #73


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Малоумниците са много. Даже са доста повече.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Apr 20 2003, 04:15 PM
Коментар #74


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Ако бъдем честни - във всички религии има заложена някаква философия, често можеш да извлечеш истини и поуки от нея...но с това се изчерпва ползата от тях. Да се молиш на някой или нещо да те измъкне от ситуация от която трябва сам да се измъкнеш е чисто и просто...ТЪПО и липса на воля, а да се надяваш да не изниква проблем вместо да се подготвиш за него
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gaylord Motherfu...
коментар May 13 2003, 11:25 AM
Коментар #75


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 2
Регистриран: 13-May 03
Потребител N: 104



haresvam speed,trash,gothik i heavy metal.

muzikata na grupi kato Metallica, Sepultura, Nightwish, Crematory, Iron Maiden i drugi

me kara da se 4uvstvam dobre.

slusham sushto i po - leki raboti no niama da gi pija za da ne buda opliut.
punk.gif walkman.gif punk.gif click me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
inhmn
коментар May 13 2003, 10:04 PM
Коментар #76


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 9
Регистриран: 13-May 03
Потребител N: 105



абе всички много предубедено го давате тука , мама му стара wink.gif . Всеки по-твърд стил си има своя чар - просто още щом ви го пуснат и сбръчквате чело и не можете да го приемете. Ми аз се кефя още от добрия стар рок на Сабат и Ac/Dc чааак до съвременните крос-оувър и нео-метал формации (Korn , Deftones , Machine head , Coal Chamber , System of a down etc...). Просто имам много малко предрасъдъци спрямо метала , който слушам biggrin.gif


П.С "библията има и нещо поучително, но на фона на простотиите то е капка в океан"
интересно ми е кое за тебе е библията. Знаеш ли изобщо колко много книги се включват в това понятие. Поне да беше уточнил за новия или стария завет говориш.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Metanoia
коментар May 14 2003, 12:28 AM
Коментар #77


I Am The Bloody Earth
****

Група: Потребители
Коментари: 515
Регистриран: 4-February 03
Потребител N: 25



Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 19 2003, 01:57 PM)
Лошото е, че въпросните малоумници не са никак малко. Не отричам, че в библията има и нещо поучително, но на фона на простотиите то е капка в океан... Да не говорим за "възвишения" образ на господа, който при всяко дребно своеволие на човеците ги е наказвал с анатемосване и огнена ярост.

Нали точно заради малоумниците не е написано всичко буквално бе! Ако на един малоумник му дадеш цялото знание на Библията мислиш ли, че ще го ползва за нещо умно?

За останалата част от поста ти се изяснихме в една друга тема и съм сигурен, че вече не би го повторил. wink.gif


--------------------
Който пее (освен блекметъл) зло не мисли.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 14 2003, 07:41 AM
Коментар #78


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Какво да ви кажа, просто ценностите, които проповядва библията (или поне повечето от тях) ми се струват съвсем изветряли. И макар да не ми стигнаха нервите да изчета всички книги в светото писание, поне имам представа колко са и горе-долу в коя за какво иде реч. А то пък в библията такова чудовищно знание се съдържа, че чак оставам без думи! smile.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар May 14 2003, 09:58 AM
Коментар #79


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат
Какво да ви кажа, просто ценностите, които проповядва библията (или поне повечето от тях) ми се струват съвсем изветряли


Ами ако са толкова изветряли значи няма нищо лошо да отида да изнасиля жената на съседа, да я убия и да се окъпя с кръвта и!?!?!?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 14 2003, 08:40 PM
Коментар #80


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Стига да ти достави удоволствие... smile.gif

"Eye for an eye, and the whole world will be blinded", както са го казали Stratovarius.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Metanoia
коментар May 15 2003, 03:57 AM
Коментар #81


I Am The Bloody Earth
****

Група: Потребители
Коментари: 515
Регистриран: 4-February 03
Потребител N: 25



Цитат(Warrior Of Ice @ May 14 2003, 07:41 AM)
А то пък в библията такова чудовищно знание се съдържа, че чак оставам без думи! smile.gif

Хах... смешник.


--------------------
Който пее (освен блекметъл) зло не мисли.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар May 15 2003, 10:06 AM
Коментар #82


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Цитат(Warrior Of Ice @ May 14 2003, 09:40 PM)
"Eye for an eye, and the whole world will be blinded", както са го казали Stratovarius.

много по-яко е "Око за око, паста за зъби" както беше написано на 1 седалка в автобус 94 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар May 15 2003, 02:43 PM
Коментар #83


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



AHahahahahahaa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peter
коментар May 16 2003, 04:26 PM
Коментар #84


Poisoned
*****

Група: Потребители
Коментари: 1407
Регистриран: 12-May 03
Град: BG
Потребител N: 101



Sw1tched , eeeeehhhhhhh... jiv i zdrav da e toq avtobus 94.. kolko puti ni e pomagal... laugh.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xskacorex
коментар May 17 2003, 12:21 PM
Коментар #85


protocol down
*****

Група: Потребители
Коментари: 1855
Регистриран: 12-January 03
Град: Пловдив
Потребител N: 4



Цитат(Peter @ May 16 2003, 02:26 PM)
avtobus 94

Аз като бях в София пътувах само с автобус 94, за 5 дена сигурно 20 пъти съм пътувал с него smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар May 18 2003, 09:17 AM
Коментар #86


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



ae stiga spam de fliper laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jun 23 2003, 06:37 PM
Коментар #87


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Хмм... със Страйки лошо извратихме тази темичка smile.gif Така и не можах да напиша защо харесвам еди-кой-си стил, а като гледам и други са пропуснали да го направят. Но по същество:

Харесвам хеви метъл и класически рок. За мен това е музика, която по сила на внушението и непреходност не отстъпва по нищо на класиката. Класическият метъл е родоначалникът на всички по-късни течения в екстремната сцена - въобще приносът му е изумителен. Тук личи и с пълна сила експериментаторството на първите такива групи, тук е дефинирана философията на безсмъртния метъл... Тук са най-великите вокалисти в музикалната история, както и най-оригиналните инструменталисти. Легенда (която ме радва)!

Харесвам пауър/спийд метъл. Тук музикантите продължават хеви традицията, като я обогатяват с много нови елементи, включая и влияния от вечните класически композитори. Изключително многопластова и емоционално заредена музика, макар в нея бунтарските теми да са поизместени от други, диктувани предимно от силата на човешкото въображение. За мен пауър музикантите са едни от най-съвършените в техническо отношение, което в повечето случаи се отразява положително и на творбите им. По средата на някое соло на Turilli имам чувството, че съм с войниците в центъра на мелето на бойното поле... детинщини са т'ва, знам, но нищо не мога да сторя.

Харесвам и блек метъл - може би единствената музика, така дълбоко обвързана с някаква философия. Колкото и изопачен да става сатанизмът впоследствие, в случая той е в основата на едно уникално (поне за мен) музикално явление. Това е първата истински зловеща и мрачна музика, до която съм се докосвал. Музика, породена от тъмни емоции - омраза, страх, и т.н., но и способна да пренесе слушателя в един свят на вътрешно усамотение, на размисъл и съзерцание, което поне при мен води до духовно развитие. Изкуство, което е в състояние да предизвика нечии деструктивни сили, но и да помогне на човек да ги овладее. Красота!

Харесвам траш - стария траш. Трашът на Metallica (пълен с търсения на новото, неподозирано от никого звучене), този на Slayer (агресивен до разрушителност, но не по-малко вдъхновяващ и същевременно основополагащ) и на Megadeth (звучащ винаги свежо и актуално, вечно социално ангажиран, изтъкващ пороците на съвременното общество), както и на други групи... Музика, която е жива и днес (макар в пауър и блек наследниците си), но чийто принос ще остане неизчерпаем. Тези групи наложиха тежката, разнообразна рифовка, двойните каси и скорострелните сола - никога няма да спра да ги слушам.

Харесвам дет - музика, подчинена главно на агресията и най-жестоките човешки черти, ала не само. Прекланям се пред героя Schuldiner и Death - една от малкото групи, променила сериозно метъла с прогресивното си, тежко звучене. Кефя се и на грайнда - дори да звучи безумно, аз не възприемам бруталността му насериозно, а гледам весело и купонджийски на грухтящите вокали, треснярските китари, нечовешкото блъскане по барабаните... Трудно мога да говоря за духовно развитие в случая, но тъкно това е музиката, която бих слушал, ако съм напрегнат, или пък когато пия с приятели.

Харесвам и прогресив - музика, която мнозина не разбират (или просто не желаят да разберат), защото в нея на преден план е изведено експериментаторското начало. Музика, която носи не по-малко силни чувства и не по-малко смислени послания, от който и да е друг поджанр на метъла и рока. Музика, която често ми помага да събера мислите си, да се концентрирам... а друг път ме кара просто да затворя очи и да помечтая. Не ме впечатляват изстъпленията с инструментите - за мен е важна цялостната музикална картина, а в случая тя е просто изящна - изтъкана от равни дози талант, техника и напредничаво мислене.

Харесвам готик метъл, защото никоя друга музика не ме отпуска, както те го правят. Дават ми чувство за ефирност, за непринадлежност към физическия свят, за свобода... нежните женски вокали тук не могат да бъдат заменени по никакъв начин, защото носят голяма част от красотата и своеобразието на музиката. Същото се отнася и за бавните, тежки, атмосферични пасажи.

И най-накрая, харесвам и се прекланям пред групи, които отхвърлят стиловите ограничения в стремежа си към нови музикални хоризонти. Групи, които сами създават музикални течения, след които поемат в нова посока... примерите за жалост са малко, но самият факт, че ги има е забележителен. Човешкото въображение не познава граници!


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peter
коментар Jun 23 2003, 11:25 PM
Коментар #88


Poisoned
*****

Група: Потребители
Коментари: 1407
Регистриран: 12-May 03
Град: BG
Потребител N: 101



Haresvam Hardcore i Punk za6toto sa mnogo sdravi i ne e nujno da si nqkav muzikalen virtuoz, za da pravi6 hiper qki par4eta. Kefqt me i za6toto se pee za realni ne6ta ot jivota, a ne za drakoni, me4ove, dqvoli i t.n....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jun 24 2003, 09:42 AM
Коментар #89


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Аре бе. Тая тема умря.
Няма смисал да казваме едно и също по 10000 пъти....


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[OnlyCSKA]
коментар Jun 24 2003, 12:20 PM
Коментар #90


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 1
Регистриран: 24-June 03
Потребител N: 178



Zdraveite biggrin.gif ot nqkade mi popadna toz fotum i reshih da se reg shtoto mnoo mi haresa wink.gif
lichno za muzikata vseki si reshava sam kfo da slusha smile.gif
az lichno moga da kaja samo Edno :

Helloween Rulzzzzzzzzz!!!!!! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

48 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 11:38 AM