Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Какво се случва с мозъка ни, докато спим?
ISTORIK
коментар Apr 9 2005, 06:51 PM
Коментар #1


Keeper of Time
**

Група: Потребители
Коментари: 217
Регистриран: 30-July 03
Град: XIII век
Потребител N: 218



Лека нощ, деца...

Какво се случва с мозъка ни, докато спим?

Катерина ОГНЯНОВА

вестник "Капитал"

Сънували ли сте, че ви преследва гигантска пита кашкавал? Ако отговорът е да, не се притеснявайте - предстои ви щастливо бъдеще (макар че настоящето ви явно е малко странно). Ако сънувате дълги чорапи, чака ви тежък път. Лопата предвещава пари, костенурка - нещастна любов, кокосов орех - бизнес разочарования. Съветвам ви сериозно да се заемете със сънуване на крави: в зависимост от вида и настроението си те предвещават несметно богатство, сбъдване на всички желания или приятна среща с представител на противоположния пол.
Независимо дали смятате, че сънищата предсказват бъдещето, отразяват миналото или дават поле за изява на подсъзнанието, статистиката ви е обрекла да проспите поне 30% от живота си. Пак според нея шест години от земното ви време ще отидат в сънуване, което ще бъде достатъчно за близо сто хиляди различни сънища. Ако сте жена, сънищата ще бъдат по-цветни и детайлни и ще включват по-голям брой действащи лица. Ако сте мъж, по-рядко ще ви спохождат кошмари, а сънищата ви ще бъдат по-наситени с действия и случки.

Всички го правят

Хората далеч не са единствените, които са принудени да изключват съзнанието си през определен период от време. Земноводните, птиците и бозайниците също трябва от време на време да спят. Дори някои риби правят кратки почивки с отворени очи. При различните видове нуждата от сън е различна. Жирафите проспиват два часа на денонощие, слоновете - четири, лъвовете - дванадесет, а прилепите - двадесет. Китовете и делфините, които са бозайници, също спят. При тях обаче има някои проблеми - дишането им е съзнателна функция, което значи, че ако не са будни, просто не го правят. Ето защо при тях заспива само едната половина на мозъка, докато другата управлява движенията им.
Някои живи създания спят денем, други нощем. Някои веднъж, но за по-дълго време, други (като котките например) за кратко и по много пъти. Освен че спят, бозайниците също имат свои сънища. От всички познати живот*ни, единствено определен вид австралийски мравояд успява някак да се измъкне, без да го преследват видения, докато дремва край някой мравуняк.
Докато става сутрин и си ляга вечер, човек неизбежно започва да се чуди защо все пак се налага всичко това. Очевидно, ако имаше начин да минем, без да спим, бихме могли да се разпореждаме по-ефективно с онази една трета от живота си, която сега губим. При животните положението е дори по-лошо - често сънят ги излага на смъртна опасност. И все пак еволюцията - която, както всички се надяваме, си знае работата - е харесала този вариант. Защо?

От сън спомен... има

Теориите по въпроса са много. Една от по-ранните гласи, че сънят позволява на тялото да си почине и да се възстанови. Според днешните учени обаче на мускулите им е, общо взето, все едно дали мозъкът спи или не - те могат спокойно да си почиват, докато притежателят им е буден, стига той да не ги натоварва. Друга теория гласи, че спането служи за намаляване на количеството изразходвана енергия през нощта, когато човек (като дневно животно) бездруго няма много какво да прави. Оказва се обаче, че енергията, спестена, когато спим осем часа, вместо да стоим будни, е около 50 килокалории - дори в една ябълка има повече.
По-правдоподобна е хипотезата, че сънят помага по някакъв начин на мозъка. Доказано е, че ако човек не спи достатъчно, това директно се отразява на способността му да прави логически заключение, на паметта му, на наблюдателността му, на умението му да общува и възможностите му да създава оригинални идеи. Известно е със сигурност поне едно от нещата, с които мозъкът се занимава, докато съзнанието ни е изключено - преглеждане и подреждане на събраната през деня информация. С други думи, макар че от сън спомен няма, спането е много директно свързано с паметта. Това обаче не обяснява защо липсата на сън създава на хората толкова много други проб*леми и ако продължи достатъчно дълго, може дори да има летален изход.
Една доста интересна гледна точка върху проблема се получава, ако заменим въпроса защо спим с по-лесния - защо се будим. Така се появява тезата, че сънят е естественото, присъщо състояние на хората, от което те излизат с цел да си доставят храна и да свършат някои други необходими за съществуването си неща. Вероятно мнозина биха възприели с ентусиазъм подобна идея - най-вече онези, на които работното време пречи да остават по-дълго в „естествено състояние“ сутрин.
Друга възможна причина за необходимостта ни от сън е нуждата на мозъка да се презареди с енергия и да изчисти веществата, от които няма нужда. Известно е още, че хормонът на растежа при децата се освобождава по време на сън. Сънят е пряко свързан и с функционирането на имунната система - недостатъчното спане повишава опасността от разболяване.

Дисекция на съня

По правило сънят се разделя на периоди от по 90 - 120 минути, всеки от които има пет етапа. Различните етапи се характеризират с различна дълбочина на съня. Ако на спящ човек се прави електроенцефалограма, през всеки етап тя ще отчита точно определен тип мозъчни вълни. В будно състояние мозъкът генерира алфа вълни - такива с честота около десет цикъла в секунда. При стрес те преминават в бета вълни, чиито цикли в секунда са близо два пъти повече. Електроенцефалограма на заспал човек отчита по-бавните тета вълни (4 до 7 цикъла в секунда), а при дълбок сън - делта вълни (по-малко от 3.5 цикъла в секунда).
През първите четири етапа човек заспива все по-дълбоко, докато се стигне до петия, наречен REM. Съкращението REM идва от Rapid Eye Movement - (англ.) бързо движение на очите, което е типично за тази фаза. През нея мозъкът е много активен, дишането се забързва, а кръвното налягане, паднало през предните етапи, се повишава. С това 90- до 120-минутният период завършва и се преминава отново в първия етап на лек сън. Целият процес се повтаря четири до седем пъти на нощ.
REM частта от спането е особено важна и интересна, поради което останалите четири фази често се обединяват под името NREM (т.е. не-REM).
Хората, а и животните, сънуват почти само именно по време на REM. Докато това се случва, скелетните мускули на тялото са парализирани - това е нещото, което ни спира да не разиграваме реално всички движения, които извършваме на сън. Впрочем хората, които ходят или говорят, докато спят, го правят в не-REM фаза. Сомнамбулите не сънуват, докато се разхождат - те вървят с отворени очи. Очевидно в противен случай към неприятната им привичка да вървят спейки биха се прибавили и още по-неприятни синини по глезените.
Сънищата, които се явяват на човек по време на REM фазата, най-често продължават между 5 и 20 минути. Всички хора сънуват средно час на нощ, но често не си спомнят това на сутринта. Ако не бъде прекъснат насред сънуването, човек обикновено забравя всичко, докато се събуди. Ако пък бъде прекъснат, човек по правило... се сърди.

Сън ли е, или не е...

Сънищата занимават хората от доста време насам. Още жителите на древен Египет се отнасят с особено уважение към виденията, които получават, докато спят. Когато имали проблем, египтяните отивали да спят в храма на някой бог, а на сутринта молели свещеник да разтълкува изпратеното със съня послание. Гърците също вярват, че сънищата са съобщения от боговете. Те виждат много тясна връзка между съня и смъртта. Богът на съня Хипнос е брат на бога на смъртта - Танатос. Съновиденията пък са изпращани от сина на Хипнос - Морфей. Освен с добрата си игра в „Матрицата“ той е известен с това, че можел да приема формата на всеки смъртен, имитирайки го до съвършенство.
В християнската религия по въпроса за сънищата има две мнения. По-популярното, подкрепяно от фигури като св. Йоан Кръстител, гласи, че Бог се разкрива чрез сънищата. Впрочем това е и описано на няколко места в Библията. Основоположниците на протестантството обаче виждат нещата по-различно. Според тях сънищата идват с експресна доставка директно от Сатаната.
Макар идеята за посланията свише все още да е популярна, в последно време за сънищата най-често е обвинявано подсъз*нанието. Сред по-известните му обвинители се нарежда Зигмунд Фройд, според когото сънищата отразяват най-съкровените желания на човек още от детството му.
И днес продължава да стои въпросът дали сънищата са необходими на организма, или са случаен страничен ефект. Смята се, че те са предизвикани от случайни електрически импулси, изпратени в мозъка по време на REM фазата от съня. Опитвайки се да анализира и интерпретира импулсите, мозъкът създава илюзорен епизод, в който ни се струва, че участване. Това обаче не означава, че зад символиката в сънищата не стои нищо. Напротив - интерпретацията на случайните електрическите сигнали става изцяло на основа на опита, спомените и емоциите ни. Ето защо сънищата често са свързани с желанията, страховете и последните събития от живота на човек.
Някои учени виждат възможност сънуването да е резултат от това, че мозъкът използва спокойния период, за да тества някои връзки между невроните си. Други смятат, че те са естествен начин за справяне със стреса и решаване на психологически проблеми. Към момента феноменът просто няма общоприето, единствено сигурно обяснение. Ако трябва да изберете своя хипотеза, препоръчвам ви онази най-класическа идея, че в сънищата на всеки е кодирано бъдещето му. Така ще е дос*татъчно само да сънувате онези крави, а после - щастие, богатство...


--------------------
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Apr 9 2005, 07:51 PM
Коментар #2


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Аз подкрепям теорията на Фройд , която далеч не се изчерпва само с 'най-съкровените желания още от детството'.
Мисля че логична добавка към нея би била и хипотезата за сънищата като изразяване на афекти от скорошни събития.


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Apr 9 2005, 08:25 PM
Коментар #3


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Цитат(ISTORIK @ Apr 9 2005, 06:51 PM)
Ако трябва да изберете своя хипотеза, препоръчвам ви онази най-класическа идея, че в сънищата на всеки е кодирано бъдещето му.

Абсолютно!

По принцип аз помня сънищата си, само ако се прекъснат, някъде по средата. Случвало ми се е да сънувам ясни образи, на хора които познавам и с които ще се срещам... понякога дори, когато мине някоя ситуация, докато съм буден, имам чувството, че съм я сънувал преди това.

Във всеки случай съм съгласен с теорията, че сънищата малко или много показват бъдещи ситуации.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pi4
коментар Apr 9 2005, 11:27 PM
Коментар #4


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 560
Регистриран: 19-November 04
Град: München
Потребител N: 667



ами аз не сънувам. или поне не си спомням какво съм сънувал. мозъкът ми намалява и вече го чувам как дрънка по черепа. няма от какво да си почива, понеж не го използувам за нищо друго, освен да си уцелвам устата с лъжицата и да не се окапвам прекалено, че да трябва headbang[1].gif да го мъча с търсене на друг лигавник.
мислите ли boxed.gif че това е нормално? може би трябва drinks_drunk.gif пия повече? и какво? ph34r.gif


--------------------
no more credits from the liquor store
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Murderdoll
коментар Apr 10 2005, 01:34 AM
Коментар #5


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 40
Регистриран: 1-March 05
Потребител N: 756



Цитат(pi4 @ Apr 9 2005, 09:27 PM)
ами аз не сънувам.

всички сънуваме, просто повечето не помним
след това какво сме сънували...
а знаете ли че най-дългия сън е 8 до 10 минути...
а имаш чувството че се случват тооолкова много неща.. ohmy.gif


--------------------
...:::::FoReVeR YoUr EyEs Will HolD The MeMoRy:::::...
user posted imageuser posted image
Не се заяждам с теб, просто изразявам мнение, различно от твоето!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drummer
коментар Apr 10 2005, 01:56 AM
Коментар #6


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 366
Регистриран: 15-March 04
Потребител N: 427



Нито най-дългият сън е от 8 до 10 минути, нито всички сънуват. Иначе в постнатото от ISTORIK-а има някои напълно вярни неща, както и абсолютни безмислици.


--------------------
Exchanging skin for gold. Call 555-655-SUCKIT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Murderdoll
коментар Apr 10 2005, 02:25 AM
Коментар #7


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 40
Регистриран: 1-March 05
Потребител N: 756



Цитат(Drummer @ Apr 9 2005, 11:56 PM)
Нито най-дългият сън е от 8 до 10 минути, нито всички сънуват. Иначе в постнатото от ISTORIK-а има някои напълно вярни неща, както и абсолютни безмислици.

не спори с менннн;) щото в случая съм
права и съм сигурна 1001% че съм права


--------------------
...:::::FoReVeR YoUr EyEs Will HolD The MeMoRy:::::...
user posted imageuser posted image
Не се заяждам с теб, просто изразявам мнение, различно от твоето!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drummer
коментар Apr 10 2005, 02:32 AM
Коментар #8


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 366
Регистриран: 15-March 04
Потребител N: 427



А, ако не си права - ще се съблечеш гола, че тичаш по улицата в 3 през ноща, въртейки си главата в кръг и ще подскачаш на всеки три метра с един крак на 360 градуса, докато издаваш нечленоразделни звуци.
Има много опити, където се наблюдава поведението на човек по време на сън. И там се е наблюдавало, че човекът, дето е бил за ескперимета е сънувал над 1 час. Имало си е системи, всичко. Друг човек се взели, например, и са регистирали, че през периода на спане, не е имало нищо за "засичане". Човекът не е сънувал и т.н.


--------------------
Exchanging skin for gold. Call 555-655-SUCKIT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwish
коментар Apr 10 2005, 07:41 AM
Коментар #9


....
****

Група: Потребители
Коментари: 617
Регистриран: 17-February 05
Потребител N: 747



Спането като процес е начин тялото ни да си почине..затова преди да си легнеш изпитваш умора. А дали човек сънува или не е отделен въпрос.
Всеки човек има нужда да спи...неслучайно е казано, че е нормално човек да спи около 8 часа , за да се чувства бодър , свеж. Но това при всеки човек е индивидуално:)

Със сигурност теориите за това "какво се случва с мозъка ни , докато спим" ще са много, както и виждам , а предполагам, че това не е всичко smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pi4
коментар Apr 10 2005, 09:35 AM
Коментар #10


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 560
Регистриран: 19-November 04
Град: München
Потребител N: 667



Цитат(Drummer @ Apr 10 2005, 01:56 AM)
Нито най-дългият сън е от 8 до 10 минути, нито всички сънуват. Иначе в постнатото от ISTORIK-а има някои напълно вярни неща, както и абсолютни безмислици.

това не е ли някаква статия от капитал всъщност? те много си падат по псевдо научно популярни измислици. не знам за какво им е. аз лично предпочитам рецептите на цоньо сърнев. smile.gif


--------------------
no more credits from the liquor store
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 10 2005, 12:47 PM
Коментар #11


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат
Какво се случва с мозъка ни, докато спим?

Стапя се! icon_headbang[1].gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivomag
коментар Apr 10 2005, 04:29 PM
Коментар #12


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 502
Регистриран: 14-May 04
Град: София
Потребител N: 486



Определено мозъка ни почива,въпреки,че не съм сигорен много в това!Та както вече се каза,докато спим сануваме,което значи,че въобще не почива!Баси колко засукана го казах!Това е така сигорно,щото малко спах след сношният купон! smile.gif


--------------------
A TOUCH OF EVIL

Please set me free
I can't resist a Touch of Evil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Angermeans
коментар Apr 10 2005, 06:13 PM
Коментар #13


Badmotorfinger
****

Група: Потребители
Коментари: 598
Регистриран: 6-January 05
Потребител N: 713



Цитат(Nightwish @ Apr 10 2005, 05:41 AM)
Всеки човек има нужда да спи...неслучайно е казано, че е нормално човек да спи около 8 часа , за да се чувства бодър , свеж. Но това при всеки човек е индивидуално:)

Абсолютно е индивидуално, защото имам две познати, които явно не могат да спят повече от 4-5 часа на денонощие, а едната понякога и не спи с по 3-4 и повече дни наред, без това да и се отразява особено - всъщност става въпрос за Snowwhite от този форум, може и тя да се обади по темата smile.gif .

Иначе за сънищата - аз рядко сънувам, а една голяма част от сънищата си ги забравям почти на 100%. Другите също не ги помня кой знае колко добре.
Обаче всичките ми сънища са хипер объркани и психопатски, чудя се дали наистина нещо не ми е сбъркано blink.gif hmm.gif


--------------------
Get a gun & have fun !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Apr 10 2005, 06:42 PM
Коментар #14


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Цитат(Angermeans @ Apr 10 2005, 07:13 PM)
Обаче всичките ми сънища са хипер объркани и психопатски, чудя се дали наистина нещо не ми е сбъркано blink.gif hmm.gif

Съвсем нормално, една значителна част от сънищата, които си спомням са лишени от всякаква логика и стават невъзможни неща. Често малко след като се събудиш докато (ако) ги помниш се чудиш !?!?!?!? boxed.gif 'къв беше па тоя сън'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vaskes
коментар Apr 10 2005, 10:12 PM
Коментар #15


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 412
Регистриран: 21-January 05
Град: Dirty olde town of Sofia
Потребител N: 729



Цитат(Drummer @ Apr 10 2005, 02:32 AM)
И там се е наблюдавало, че човекът, дето е бил за ескперимета е сънувал над 1 час.

Това че е сънувал 1 час, не значи че е сънувал само един сън, може да е сънувал няколко по-кратки сънища с малки паузи между тях smile.gif Защото и аз съм сигурен, че един сън е не по-дълъг от 10 минути (даже това е много, аз знам че продължава от 4 до 7-8 минути някъде).


--------------------
To light a candle is to cast a shadow...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 10 2005, 10:35 PM
Коментар #16


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат(Angermeans @ Apr 10 2005, 07:13 PM)
Обаче всичките ми сънища са хипер объркани и психопатски, чудя се дали наистина нещо не ми е сбъркано blink.gif hmm.gif

Стой далеч от мен!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drummer
коментар Apr 10 2005, 10:47 PM
Коментар #17


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 366
Регистриран: 15-March 04
Потребител N: 427



Тука яко dreamcatcher-и се изкарахте. ph34r.gif


Цитат(Vaskes @ Apr 10 2005, 08:12 PM)
Това че е сънувал 1 час, не значи че е сънувал само един сън, може да е сънувал няколко по-кратки сънища с малки паузи между тях smile.gif

Възможно е, да, но на този са му треперили леко мускулите на крайниците през цялото време и се е стигнало до извода, че просто е сънувал цял сън в този час. И аз не съм сигурен, че 10 минути се сънува един сън, макар че повечето наистина са доста кратки, осъзнаемо виждаш, че стават адски кратко нещата. Друг път се е случвало, сънят да има също "видимо" голяма продължителност. Впрочем, тази продължителност се обяснява, поради няколко сънища, един след друг и му се струва на човек, че всичко това е навързано, т.е. без пауза, между двата или колкото са там съня. На мене например ми се случвало да имам доста дълъг сън, като нещата се развиваха на едно и също място, положението не се променяше, понеже в повечето пъти и на вас ви се е случвало например - седите в една стая, отварята вратата и се явявате на покрива на блока, действието продължава, а това всъщност вече е друг сън и т.н. Още нещо: не знам при вас как е било, но на мене доста пъти ми се случвало да направя разграничение между реалността и съня като в самия сън кажа: "Wtf, т'ва е сън!". Сериозно. Когато нещата изглеждат uber фантазирано и правя асоциация, че през деня съм бил само вкъщи, например, и няма никаква логика да съм тук. Спомням си преди страшно много време един сън, където с един пич се качихе в асансьора и спряхме в шахтата и нямаше как
излезем. Тогава като търсех изход, разбрах, че е само сън и се събудих. Яко странно сигурно звучи, ама т'ва е. Също обичам да се метам от блокове на сън. Трябва да пробвам да се метна като оная, дето се беше маала във всеки чучур надолу. headbang[1].gif


P.S. За nonsense сънищате, те също са факт, да. Абсолютно никакъв смисъл нямат на пръв поглед, но са пълни със смисъл. Вървиш си по улицата, гледаш един човек се кълчи, обръщаш се - гледаш стаята си на село, отваряш вратата и гледаш асфалтиран път, стъпваш на пътя и се озоваваш във вана и т.н. Не са резултат от някакви психически отклонения, макар че е възможно, а това е прекомерно голямо изливне на разни минали събития, спомени, случки etc.


--------------------
Exchanging skin for gold. Call 555-655-SUCKIT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 10 2005, 11:05 PM
Коментар #18


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат(Drummer @ Apr 10 2005, 11:47 PM)
Още нещо: не знам при вас как е било, но на мене доста пъти ми се случвало да направя разграничение между реалността и съня като в самия сън кажа: "Wtf, т'ва е сън!". Сериозно. Когато нещата изглеждат uber фантазирано и правя асоциация, че през деня съм бил само вкъщи, например, и няма никаква логика да съм тук. Спомням си преди страшно много време един сън, където с един пич се качихе в асансьора и спряхме в шахтата и нямаше как
излезем. Тогава като търсех изход, разбрах, че е само сън и се събудих. Яко странно сигурно звучи, ама т'ва е.

И на мен ми се е случвало.

Цитат(Drummer @ Apr 10 2005, 11:47 PM)
Също обичам да се метам от блокове на сън. Трябва да пробвам да се метна като оная, дето се беше маала във всеки чучур надолу.  headbang[1].gif 

icon_headbang[1].gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Apr 10 2005, 11:07 PM
Коментар #19


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Хихи.
Като стана дума за абсурдни сънища, веднъж сънувах как пропадам в ада -бях на раменета на брат ми и падахме надолу през нещо като виелицата на тазманийския дявол или на looney toonies май беше, една цветна такава.И ставаше някакво ужасно течение и аз се държах за ушите на брат ми, за да не загубя равновесие laugh.gif


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drummer
коментар Apr 10 2005, 11:16 PM
Коментар #20


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 366
Регистриран: 15-March 04
Потребител N: 427



Цитат(Бог @ Apr 10 2005, 09:07 PM)
Хихи.
Като стана дума за абсурдни сънища, веднъж сънувах как пропадам в ада -бях на раменета на брат ми и падахме надолу през нещо като виелицата на тазманийския дявол или на looney toonies май беше, една цветна такава.И ставаше някакво ужасно течение и аз се държах за ушите на брат ми, за да не загубя равновесие laugh.gif

Е ТОВА ВЕЧЕ... си е признак за напреднал стадий на психическо отклонение.


--------------------
Exchanging skin for gold. Call 555-655-SUCKIT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Apr 10 2005, 11:24 PM
Коментар #21


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Да, нямаше начин да не го отбележиш. wink.gif


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Apr 11 2005, 11:02 AM
Коментар #22


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Цитат(Drummer)
Още нещо: не знам при вас как е било, но на мене доста пъти ми се случвало да направя разграничение между реалността и съня като в самия сън кажа: "Wtf, т'ва е сън!". Сериозно. Когато нещата изглеждат uber фантазирано и правя асоциация, че през деня съм бил само вкъщи, например, и няма никаква логика да съм тук.

Дам и това го има [zubar] примерно като искарвам някви слаби оценки насън[/zubar] biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 11 2005, 11:09 AM
Коментар #23


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Тоя цитат що е от мене?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Apr 11 2005, 11:10 AM
Коментар #24


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Щото всички сме братя.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drummer
коментар Apr 11 2005, 04:38 PM
Коментар #25


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 366
Регистриран: 15-March 04
Потребител N: 427



Цитат(Бог @ Apr 10 2005, 09:24 PM)
Да, нямаше начин да не го отбележиш.  wink.gif

Съжалявам, но все някой трябваше да ти го съобщи. Някакви последни думи да имаш? mellow.gif


--------------------
Exchanging skin for gold. Call 555-655-SUCKIT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Apr 11 2005, 06:18 PM
Коментар #26


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Да, но не са за пред народа. wink.gif


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beerzebub
коментар Apr 11 2005, 08:11 PM
Коментар #27


Da schlägt es links
*******

Група: Приятели
Коментари: 3756
Регистриран: 17-January 03
Град: София
Потребител N: 8



Какво си направила с брат си?


--------------------
meh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivomag
коментар Apr 11 2005, 09:25 PM
Коментар #28


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 502
Регистриран: 14-May 04
Град: София
Потребител N: 486



Да бе много интересни сънища имат някой!Ха та направо в АДА,а?Идеалмо място,особено ако е наяве! guitar.gif


--------------------
A TOUCH OF EVIL

Please set me free
I can't resist a Touch of Evil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Apr 11 2005, 09:37 PM
Коментар #29


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Аз сънувах края на света ..некви огнъове, чудеса и интересното беше, че света никак не свърши, само дето голяма паника настана laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Apr 11 2005, 09:48 PM
Коментар #30


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



М... аз пък сънувах, че доктор Лектър ме учи да играя шах.
Това си беше яко.

Страхотен сън като цяло


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 29th May 2024 - 11:01 AM