Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
41 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nightwish и обществото, комерсиалността дали ги е сполетяла
Комерсиализираха ли се Nightwish?
Не можете да видите резултатите от анкетата, преди да сте гласували.
Общо гласове: 263
Гостите не могат да гласуват 
deadsoul
коментар Oct 22 2004, 07:46 PM
Коментар #1


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 209
Регистриран: 18-August 03
Град: Popovo / VT
Потребител N: 237



Тъй като напоследък се пораждат все повече съмнения в мен по този въпрос, реших да видя кое мнение ще натежи от всичките...


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Oct 22 2004, 08:13 PM
Коментар #2


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



И тази тема е за този раздел на форума blink.gif blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 22 2004, 11:19 PM
Коментар #3


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Moved.

По темата: май натам са тръгнали. Ще ми се да се надявам, че няма да станат втори In Flames, но само времето ще покаже... Видимо опростиха музиката си, направиха я по-лесносмилаема... Поне не са променили стила си в поп. wink.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Oct 23 2004, 10:25 AM
Коментар #4


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



"Незнам и не ме интересува"... те, според мен, винаги са били убер зле. Освен това "Незнам" не се пише слято.

Колкото до In Flames, сравнението не е адекватно, защото те поне едно време бяха метъъъъъъъъъл... И сега не бих ги нарекъл поп, въпреки че доста поосраха музиката си.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 23 2004, 10:47 AM
Коментар #5


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Паралелът, който имах предвид, е по-общ... В смисъл, че и те обезобразиха стила си, за да продават повече.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Oct 23 2004, 11:12 AM
Коментар #6


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Ne sa trygnali po toq pyt, kakwo kato sa oprostili muzikata si? Nima towa e priznak za komers??? Spored men ne.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 23 2004, 11:41 AM
Коментар #7


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Прав си. Признак за творческо развитие е. laugh.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Oct 23 2004, 12:35 PM
Коментар #8


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Aide aide smile.gif Priznak na tworchesko razwitie. Mi da pyk takowa e smile.gif Izbrali sa towa razwitie, nikoi ne moje da gi wini, siguren sym che sledwashtiq album shte e po dobyr ot Once. Warrior towa che ima grupi s milioni fenowe ne gi prawi komersialni... Abe wse edno Nightwish sa si super qka grupa.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragon's Bride
коментар Oct 23 2004, 12:41 PM
Коментар #9


THERION
****

Група: Приятели
Коментари: 666
Регистриран: 5-July 04
Град: София
Потребител N: 546



Цитат(SepulTeraHead @ Oct 23 2004, 08:25 AM)
Освен това "Незнам" не се пише слято.

za men sa tragnali po toq pat...
i Sep, neznam moje da se pi6e i slqto i ne slqto wub.gif


--------------------
THERION...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 23 2004, 12:47 PM
Коментар #10


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Svetyl @ Oct 23 2004, 12:35 PM)
Warrior towa che ima grupi s milioni fenowe ne gi prawi komersialni...

И аз винаги това съм казвал... wink.gif За Nightwsih съдя единствено по това, което записват в албумите си.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blood_freak
коментар Oct 23 2004, 12:59 PM
Коментар #11


Кървав Изрод
***

Група: Потребители
Коментари: 451
Регистриран: 3-February 03
Град: Свищов
Потребител N: 23



май по този път са тръгнали, според мен щом почнаха да свирят музика наподобяваща "нео-то"
на мен тази насока в която почнаха да се развиват не ми харесва няма почти нищо общо с стари работи от сорта на "Уишмастър-а"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Oct 23 2004, 01:34 PM
Коментар #12


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Dobre de Nightwish sa srawnitelno mlada grupa... edno pregreshenie i weche aide pod noja. Shto ne izchakate sledwashtiq album predi da prawite nqkakwi generalni zakliucheniq?


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 23 2004, 01:48 PM
Коментар #13


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(blood_freak @ Oct 23 2004, 12:59 PM)
май по този път са тръгнали, според мен щом почнаха да свирят музика наподобяваща "нео-то"

Е, това за щастие все още не се е случило... Не вярвам да стигнат чак дотам.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autumn
коментар Oct 23 2004, 03:31 PM
Коментар #14


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 363
Регистриран: 16-September 03
Град: Виена
Потребител N: 264



изобщо не съм съгласен, че музиката е опростена. Само се сетете за внушителната роля на симфоничния оркестър и хора. Опростена е само във вокално отношение.Ако не беше, щеше да е твърде претрупана. И все пак бих предпочел, да небеше така.

Nightwish имат само 3 песни, за които знам, че са комерсиални и това са : Sleeping Sun (za koqto nikoga ne bqh podoziral,predi da nau4ai ot koqto Tuomas ne vednyzh se e otri4al), Where were you last Night(която не е издадена в албума) и....за 3-тата сега не се сещам. Mozhem da priemem, 4e Wish I Had an Angel e dosta po-prosti4ka i lesna za shvastane. И това за цели 6 албума... Моля ви!

Проблемът в Nightwsh се състои в това, че все повече заприличват на нормална метъл група. Последният им албум може вече да се определи като симфоничен power(но не съвсем точно) докато винаги съм се чудел, как да дефинирам предишните. Те изгубиха предишната си уникалност, но комерсиални не са станали, вярвайте ми.

Nightwish отдавна изчерпаха този стил музика, които беше характерен само за тях. Още с 3-тия албум. Това, че Centuty Child беше толкова силен, все още предизвикава у мен удивление. А о нце изобщо, ама никак не е нито слаб, нито комерсиален, просто вече Nightwish ми мязат малко на Rhapsody например, макар че някои може да възрази за сравнението.

Като извод мога да кажа, че Nightwish скоро вече няма да са NIghtwish. Това ли е проблема? Или е по добре да запишат още 3 пъти Wishmaster и Century Child, за да си остант същите? Е тогава вече щяха да са комерсиални.

А на мен ми стига и само един произволно избран техен албум, за да ми бъдат любма група. Така аз че проблеми нямам.И без това понякога се чудя, как е възможно избосто да слушам и друга музика.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autumn
коментар Oct 23 2004, 03:45 PM
Коментар #15


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 363
Регистриран: 16-September 03
Град: Виена
Потребител N: 264



Цитат(Svetyl @ Oct 23 2004, 11:34 AM)
Dobre de Nightwish sa srawnitelno mlada grupa... edno pregreshenie i weche aide pod noja. Shto ne izchakate sledwashtiq album predi da prawite nqkakwi generalni zakliucheniq?

ами да.
оттук нататък те имат много възможности за развитие. Могат да наблегнат на етно елементите и да разкарат симфоничния оркестър.Могат да вкарат и малко по-black мъжки вокали, могат да променят текстовете и да почнат социална тематика например...абе какво искате от Nightwish!? Те показаха вече максимума от себе си и сте продължат да се доказават като класни музиканти, това трябва на всички вече да е ясно.
като че ли са първите, които продължават да свирят, след като са минали vyrha. Те и Хелловеен например можете да ги обвините в комерсиализъм заради албуми като The Dark Ride, ама не го правите нали? И защо?
Не съм запознат със Saxon достатъчно(за съжаление), но до колкото съм чувал, и те в напъните си да превземат САЩ са издали поредица от поп-метал албуми. После всичко е било пак оk, струва ми се. А?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Death_Angel
коментар Oct 23 2004, 04:32 PM
Коментар #16


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 248
Регистриран: 23-October 04
Потребител N: 638



thumbdown.gif Хора вижте сега Nightwish са си Финландска група не са АМЕРИКАНСКА!По принцип американците са голям комерс ...като например Limp Bizkit ако така се пишеше въобще,та те имат една песен Behind blue eyes,Nightwish пък имат една друга Angels fall first ми слушайте ги и двете и от началото.И имайте на предвит ,че Angels fall first е направена мноооого преди Behind blue eyes.След това слушайте на Nightwish Tutankhamen i na Evanescense Everybodie's fool или нещо такова беше...заслушайте се в края...После надявам се знаете My immortal песента ми слушайте и Away на Nightwish почти еднакви са..ми за сега толкова!Та смея да твърдя че Nightwish не си падат особено комерс. drinks_drunk.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 23 2004, 04:45 PM
Коментар #17


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Daeth_Angel @ Oct 23 2004, 04:32 PM)
...като например Limp Bizkit ако така се пишеше въобще,та те имат една песен Behind blue eyes,Nightwish пък имат една друга Angels fall first ми слушайте ги и двете и от началото. И имайте на предвит ,че Angels fall first е направена мноооого преди Behind blue eyes

За това си малко в грешка. "Behind Blue Eyes" е песен на The Who, която е написана и изпълнена още преди юнаците от Nightwish да са се родили... Не че откривам особена прилика между двете парчета, като оставим настрана факта, че са акустични... wink.gif

Ако не е твърде глупаво да попитам, каква беше връзката между тези сравнения и комерсиалността? biggrin.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Oct 23 2004, 04:56 PM
Коментар #18


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Една дума: Daeth!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Oct 23 2004, 06:13 PM
Коментар #19


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Защо ли става така с почти всички известни и всеобщо признати групи?
BTW Nightwish кога са били "по-трудносмилаеми"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 23 2004, 06:15 PM
Коментар #20


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(_SiegfrieD_ @ Oct 23 2004, 06:13 PM)
BTW Nightwish кога са били "по-трудносмилаеми"?

В сравнение с последния си албум, бяха... Говорейки единствено в рамките на собственото им творчество. Ясно е, че има много по-сложни групи.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadMaster
коментар Oct 23 2004, 06:19 PM
Коментар #21


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 19
Регистриран: 23-October 04
Потребител N: 639



Не мисля, че са се комерсиализирали. Може би, леко с последния си албум си промениха стила, като включиха Лондонския симфоничен окестър в песните си. Е, наистина "Nemo" е леко комерс, но останалите песни от "Once" са си абсолютен "Nightwish"!!!


--------------------
Pugnacity
With our blood
Show no mercy
With our soul
Die for heaven
An eye for an eye
Burn to let them...
Suffer for all their actions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autumn
коментар Oct 23 2004, 07:41 PM
Коментар #22


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 363
Регистриран: 16-September 03
Град: Виена
Потребител N: 264



Nightwish могат да бъдат много трудно смилаеми, могат и да бъдат лесни, зависи докъде искате да навлезете в нещата. Бас държа че 70 на 100 от хората ги слушат повърхностно, без да си дадат зор да разберат, за какво става дума в песните.
Btw, по ниstо не личи да са станали по-лесни смилаеми с последния си албум. Btw, Oceanborn да не е по-добър в това отношение?

А, и може и да има по-сложни групи, но са малкo. Сега се сещам само за Pink Floyd и Depsh Mode. Btw, и те също са изкарвали слаби албуми.

А Nemo хич не е комерс, проблемът е ,че няма нищо общо с албума.

i sega kato e na kirilica, dano pone nqkoi si dade zora, ei taka ot kumova srama, da pro4ete, kakvo sympisal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zdravko Peev
коментар Oct 23 2004, 07:55 PM
Коментар #23


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 261
Регистриран: 13-April 04
Град: Варна/София
Потребител N: 451



Хмм, аве комерсиализираха се... май... незнам...
Само забележете, пилотния сингъл от Уанс е Немо, който като че ли най-много прилича на "старите" Найтуиш...
СПоред мен групата е в период на преход към комерсиализация... Дано да не стигнат ПРЕКАЛЕНО далеч, че да издадат някой свой Сейнт Енгър...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Oct 23 2004, 08:18 PM
Коментар #24


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Цитат(MadMaster @ Oct 23 2004, 06:19 PM)
Не мисля, че са се комерсиализирали. Може би, леко с последния си албум си промениха стила, като включиха Лондонския симфоничен окестър в песните си. Е, наистина "Nemo" е леко комерс, но останалите песни от "Once" са си абсолютен "Nightwish"!!!

Напоследък това с оркестрите стана като мода.Не забелязвате ли?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост Death_Angel (гост)
коментар Oct 23 2004, 08:21 PM
Коментар #25





Гост






Абе хора много сте бързи.Много пишете тука! blink.gif Така да се върнем на темата Nightwish Ми това дето го писах и давах примери беше за да видите,че до някаква степен ДРУГИТЕ взимат разни работи от Nightwish.А иначе де да знам аз до сега не съм забелязала Nightwish да копират някой и т.н Но ако имате някакъв пример кажете..поне д ане живея в грешка! w00t.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autumn
коментар Oct 23 2004, 08:40 PM
Коментар #26


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 363
Регистриран: 16-September 03
Град: Виена
Потребител N: 264



Цитат(Death_Angel @ Oct 23 2004, 06:21 PM)
А иначе де да знам аз до сега не съм забелязала Nightwish  да копират някой и т.н Но ако имате някакъв пример кажете..поне д ане живея в грешка! w00t.gif

Samo mi kazhi grupa. kazhi mi pesen i vednaga ste ti namerq nqkoq, skoqto da q sravni6 i da kazhe6, 4e e "kradena". Za Nightwish sym 4uval,4 esa krali ot Metallica. drinks_drunk.gif Edin priqtel kato go 4u tova, se skysa da se hili i na svoi red, kaza, 4e Nightwish kradat ot Nirvana w00t.gif
tvoite sravneniq s Limp Bizkit i Evenescense ne sa po-razli4ni wink.gif

Цитат
Напоследък това с оркестрите стана като мода.Не забелязвате ли?

mmmda, taka e. Samo deto sa malko grupite, koito go pravqt taka dobre ,kato Nightwish. Sega se sestam samo za Rhapsody i Therion. Metallica kato napraviha S&M da ne bi da be6e nesto veliko?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Твоя смерт
коментар Oct 23 2004, 10:19 PM
Коментар #27


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 225
Регистриран: 17-March 04
Град: Бурзумленд
Потребител N: 431



Цитат(Daeth_Angel @ Oct 23 2004, 02:32 PM)
thumbdown.gif Хора вижте сега Nightwish са си Финландска група не са АМЕРИКАНСКА!По принцип американците са голям комерс ...като например Limp Bizkit ако така се пишеше въобще,та те имат една песен Behind blue eyes,Nightwish пък имат една друга Angels fall first ми слушайте ги и двете и от началото.И имайте на предвит ,че Angels fall first е направена мноооого преди Behind blue eyes.След това слушайте на Nightwish Tutankhamen i na Evanescense Everybodie's fool или нещо такова беше...заслушайте се в края...После надявам се знаете My immortal песента ми слушайте и Away на Nightwish почти еднакви са..ми за сега толкова!Та смея да твърдя че Nightwish не си падат особено комерс. drinks_drunk.gif

Чрез това пряко включване от преизподнята на музикалните критици, наказвани като малки за правописа си, успях да придобия представа, че много харесваш син цвят. Стои някак респектиращо за фон на постингите ти. laugh.gif


--------------------
moriabg.cjb.net
"Омръзнаха ми твойте пусти думи
омръзнал си ми много, дядо попе,
в гърдите пари като смърт куршума
и гният по хармана мойте снопи.

Преминаха на кървави кобили
другарите ми в страшни преизподни
и мрат в селата, в студ и без закрила,
разлюбени чадата ти господни.

Ракията е бяла като гибел,
но виждаш ли вън месеца огромен,
той спомня туй, което вчера имах,
и туй, което днес е кървав спомен.

Омръзнаха ми тези пусти думи,
омръзнал си ми много, дядо попе,
гори, гори, гори ей тук куршума
и вятъра развява мойте снопи."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Твоя смерт
коментар Oct 23 2004, 10:21 PM
Коментар #28


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 225
Регистриран: 17-March 04
Град: Бурзумленд
Потребител N: 431



Цитат(Mormegil2 @ Oct 23 2004, 01:31 PM)
И без това понякога се чудя, как е възможно избосто да слушам и друга музика.

С ушите си? laugh.gif laugh.gif


--------------------
moriabg.cjb.net
"Омръзнаха ми твойте пусти думи
омръзнал си ми много, дядо попе,
в гърдите пари като смърт куршума
и гният по хармана мойте снопи.

Преминаха на кървави кобили
другарите ми в страшни преизподни
и мрат в селата, в студ и без закрила,
разлюбени чадата ти господни.

Ракията е бяла като гибел,
но виждаш ли вън месеца огромен,
той спомня туй, което вчера имах,
и туй, което днес е кървав спомен.

Омръзнаха ми тези пусти думи,
омръзнал си ми много, дядо попе,
гори, гори, гори ей тук куршума
и вятъра развява мойте снопи."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThrashIsNotDead
коментар Oct 23 2004, 10:27 PM
Коментар #29


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 330
Регистриран: 18-April 04
Град: Bulgaria, Sofia
Потребител N: 457



liubopitni izkazvaniq....
daeth_angel mi zvuchi nqkak si extravagantno...
i nahakano...
samochuvstvieto e vajna rabota!!! mad.gif
ta po temata :
evanescence kopirat qko ot nightwish v tova spor nqma ... to mai i obratnoto e vqrno ama kakto i da e...
inache temata e za komersialnostta a ne za prilikite na pesnite ....
to i SAD BUT TRUE ne e v orginal na metallica puk pak fenovete i se kefqt na max ....
a i nqmam predstava zashto tolkova shiroko komentirame tiq .... smeshnici, are jivu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autumn
коментар Oct 23 2004, 11:14 PM
Коментар #30


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 363
Регистриран: 16-September 03
Град: Виена
Потребител N: 264



Цитат(Твоя смерт @ Oct 23 2004, 08:21 PM)
Цитат(Mormegil2 @ Oct 23 2004, 01:31 PM)
И без това понякога се чудя, как е възможно избосто да слушам и друга музика.

С ушите си? laugh.gif laugh.gif

S glavata si
Aide pak da si zhiv i zdrav bye.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 24th April 2024 - 06:28 AM