Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Присъда наркоман
MrsLinda
коментар Jun 15 2009, 09:56 PM
Коментар #1


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



Планирах срещата с Десислава и Александър почти три месеца. Вече бях загубила надежда , че някога Деси ще се съгласи да говорят с мен, когато Сашо се обади и ме покани в апартамента им след час. Веднага /и то на тяхна територия/ или няма разговор - това ми каза и аз тръгнах.

Те са двойка наркомани – едновременно типична и невероятно странна.
Александър е висок, изключително блед и много спретнат мъж на 32.
Със своите 22 години, леко мърляв и невероятно предизвикателен вид, Деси изглежда точно като описаните в книжките, вечно дрогирани булевардни момичета.
До днес ми е трудно ми е да си представя по-нелепа двойка от тях.
Тя е зависима от хероин. Започнала е на 15.
Той 4 години интензивно е употребявал морфин и барбитурати – сега също е на хероин.
Александър е лекар-невролог, а Десислава проституира от години.
Той е израснал в семейство на лекарка и инженер, което определя като богато и добро.
Тя е дете на разведени родители – не е виждала майка си от 13 години. Бащата е алкохолик.

Тъкмо се чудех откъде да тръгна, когато Сашо ме улесни и сам започна да ми разказва своята история. Завършва образованието си и въпреки молбата на родителите си да го уредят на работа в София избира да стане лекар в доста отдалечено село . Подбудите му са идеалистични. Както обикновено получава подкрепата на семейството си и в това. Еднообразният живот и скуката са неговата причина да посегне към морфина. Знае какво прави – лекар е все пак, но не се притеснява защото е волева натура и смята, че нещата няма да се задълбочат. Това оценява като първата си грешка. Като единствен доктор в селото има достъп до всякакви болкоуспокояващи средства. С “изследователска “ цел опитва от всичко. И така почти 3 години. Поради особения режим на препаратите липсата им е открита. Приятел професор му помага да избегне ужаса и унижението на разследванията. Напуска работа. На този етап обаче вече осъзнава, че е на моменти неработоспособен и може да навреди на пациентите. Започва лечение, което завършва успешно. Отново се връща на работа, но този път в София. Година по-късно, родителите му загиват в автомобилна катастрофа. Нещастието го прави доста солиден наследник на 4 имота в столицата, което му дава възможност да се издържа от наеми. Посяга към барбитуратите , “за да се справи с мъката си”. Така започва шеметното му спускане надолу. До днес, котато вече е на хероин.
Деси не можеше или не искаше да ми отговори защо е взела първата си доза. Държеше се агресивно и ме попита “Що си мислиш, че като не вземаш си по-различна от мен. И ти живееш в лайна – просто миришат по друг начин”
Разпитвах ги какви според тях са мотивите да започнеш да употребяваш наркотици. Вдигнаха рамене - колкото хора, толкова причини. Но все пак успяхме да синтезираме грубо , че основна движеща сила са любопитството, любовта към риска и провокациите, нуждата от форма на протест, желанието да шокираш някой от околните, доказването принадлежност към определена компания, нуждата да покажеш, че вече си пораснал или просто да избягаш от отегчението и психическото натоварване.
Замислих се, че много от тези причини ми изглеждат неоснователни, но за младите хора те са напълно реални.
Помолих Александър да ми разкаже повече за естеството на наркоманиите и видовете опиати – като наркоман и като лекар. Обясна ми, че научно погледнато наркоманиите са болестно влечение към приемане на психоактивни вещества, а наркотичните вещества се разпределят в няколко групи въз основана типа зависимост, която причиняват - Алкохол;Амфетамини;Барбитурати и други сънотворни препарати и транквилизатори;Канабис / марихуана, хашиш/;Кокаин /листа от кока, кокаин хидрохлорид, крек/;Халюциногени /LSD, диметилтриптамин, мескалин, псилоцибин, буфотенин и др./;Кхат / листа от млади клонки от дърво, които се дъвчат в някои региони на Източна Африка и Арабския полуостров/ и Опиум, морфин, хероини и синтетични болкоуспокояващи препарати.
Любопитството ме подтикна да запитам, него – наркоманът, как се чувства човек при вземане на първата доза,защо приемането на наркотик е толкова приятно, има ли разлика в усещанията при употреба на различните видове наркотици и каква е тя. Най –много ми се искше да разбера какво е усещането когато изпаднеш в абстиненция.
Сашо се замиси за момент и после /под неодобрителния поглед на Деси/ започна разпалено да ми обяснява: Всички дроги водят до повишаване на настроението, невероятна еуфория която създава един нов поглед върху реалността, прави я не само поносима, но и безумно привлекателна, желана и отпускаща. Точно тази прекрасна илюзия води до достигането на “върха”. Сравни го с шеметен оргазъм, но тъжно добави, че той подобно на повечето дългогодишни наркомани вече много рядко прави секс.
Илюзията ми, че първият път е вълшебен се разбива на пух и прах когато разбрах, че при много хора, които се друсат за пръв път, често в началото се получава замайване и повръщане / поради най-обикновена непривикналост със силните физически усещания/.Разказа ми, че когато вземеш екстази чувстваш променено усещане за време, липса на всякакво чувство за страх, никакви комплекси не те тревожат и изпитваш непреодолим,добронамерен стремеж да контактуваш с околните. Пристрастените към него започват да страдат от чувство на объркване, тревога, депресия, безсъние, странни бели петна в паметта, пристъпи на безпричинна паника. При някои тези симптоми остават и след отказването.
Когато пушиш канабис това те прави или апатичен и разсеян, или твърде весел и активен.
Хероинът може да се гълта /с почти нулев ефект/, смърка, пуши или инжектира. Когато си сложиш инжекцията (и почти толкова бързо при пушенето) незабавно те облива вълна от невероятно, невъзможно за описване удоволствие, което преминава в приятно отпускане, сънливост, чувство за защитеност и топлина, в което няма място страхове и тревоги. Главата ти се отпуска, а очите се изцъклят или затварят. Чувстваш тялотго си тежко и топло, оставаш в съзнание ако не го загубиш от свръхдоза.
Смъркането на кокаин те карало да се чувстваш бог – често за около 10 до 20 минути. "Сривът"обаче е острата реакция след надрусването ставаш раздразнителен,изпитваш силен глад, изтощение и депресия, често те спохожда желание за самоубийство. Не познавал човек употребяващ кока, който да не изпитва грозна комбинация от безпокойство, тъга, апатия, безсъние и увеличена агресивност.
Постепенно се доближихме до това да говорим за абстиненцията. Младият мъж сподели, че е изпадал в абстиненция само един път досега/ по време на лечението си/, просто защото е бил “облагодетелстван” от съдбата да разполага постоянно с необходимите пари за дрога. Не помни някога да е преживявал нещо толкова мъчително. Кошмарът започнал близо 8 часа след последната доза. Първо почувствал неясна тревога, безпокойство и силното желание за нова доза. Последвало неописуемо потене,от очите и носа му започнали да текат секрети. Когато си мислел, че от това по-зле не може да стане започнали режещи болки в стомаха, силни вълни на гадене и повръщане, неконтролируемо треперене. Крещял като малко дете , пронизително и в продължение на адски дълго време от нетърпима, адски болка в костите, гръбначния стълб и мускулите. Сънят бил немислим. Не можел да поема храна. През малки интервали тялото му изпадало в спазми, от които краката му се гърчели и ритали конвулсивно. Многократно се напикавал от болка – не можел да контролира дори тези си нужди. Това продължило интензивно два или три дни. Симптомите затихвали постепенно близо две седмици. Но това не било краят – излекувана била физическата, а не психическата зависимост – нея лекарите не можело да овладеят. И отново се връщал страхът.
Десислава, която до момента слушаше тихо, внезапно се изправи и ми каза, че иска вече да си ходя. Поисках да задам още няколко въпроса, но тя се разкрещя “Айде стига ти толкова. Аман от съжалителни курви – що ти не ме поканиш да те разпитвам какво ти се случва, ама да си лошо болна, от рак например...”. Грабнах чантата си и дори не помня как съм излязла от апартамента и казах ли дори едно“довиждане”....
Вървях и си мислех, че не бях виждала такъв страх, отчаяние, болка и злоба. Двама души с различни съдби, обединени от дрогата. Толкова по въпроса за това, че наркотиците са болест само на децата от “развалени” семейства. Борех се с някакви смесени чувства на отвращение, съжаление, безразличие и нещо което бих могла да определя само като нездрав интерес .... Като частичка от обществото аз имах за тези хора една лесна присъда – “наркоман”, която ми даваше “правото” да ги съдя за направения избор, да си казвам, че това не ме засяга, че на мен и моите близки това няма да се случи, защото ние сме разумни хора, с ясни приоритети, здравомислещи, рационални ..... че дори и да реша да опитам от това “неземно” удоволствие никога няма да бъда толкова слабохарактерна, че да се докарам до там .....Пълна глупост. Няма застраховани.
След време, когато отминах етапа на отрицание започнах да се интересувам какво всъщност правим ние за тези, които така или иначе биха могли или вече са поели по този “крив” път.
Установих някои неща, които за мен бяха просто потресаващи.
На първо място се оказа, че великите държавни институции, фондации, агенции и прочее организации с гръмки названия, всъщност преследват какви ли не цели, но но не и синхронизиране на усилията си в борбата с наркоманията. Всеки дърпа на своята си страна и тръби колко огромен е проблема.Лозунги естествено – дал Господ. Концерти анти-дрога – също. Не съм чула обаче някое дете да сподели, че заради поредния концерт вече няма да пуши трева или да търси екстази .... ако вие познавате такива то определено сте щастливци.
Порових в законите и какво беше смайването ми когато проумях, че при сега действащото законодателство се прави опит да се ограничи пазара на наркотици забележете чрез санкциониране на болните младежи-наркомани. Без да се чувствам като откривател на топлата вода ми се изясни, защо при този закон не могат да бъдат осъдени точно тези, които разпространяват наркотици и са истинските наркопласьори. Разбира се, аз съм абсолютен привърженик на това, че притежаването на наркотични вещества трябва да се санкционира. Нелепо е обаче, за лицата, които само употребяват наркотици минималното наказание да е 10 години лишаване от свобода и 100 000 лева глоба – за сравнение те ще търпят наказание равно на предвиденото за неквалифицирано умишлено убийство /с тая разлика , че за него не се предвижда глоба/. Такава санкция очевидно е изключително жестока и не отговаря на степента на обществена опасност. Все пак става дума за хора , които се самоубиват бавно, но сигурно, при което обаче не печелят от порока си и обикновено не вредят на останалите. Разбира се съвсем друга е арията при редовите разпространители на дрога – те не държат в себе си големи количества наркотик, при което и понасят несъответно по-лека санкция. На практика се оказва, че “истинските” разпространители стоящи на най -високо ниво във веригата са реално недосегаеми, защото доказването на вината им е невъзможно.
Ако случайно с редица “правни еквилибристики” съдът реши да даде шанс и постанови условна присъда на наркоман, това всъщност си остава нож с две остриета. В този случай на осъдения се определя изпитателен срок /няколко години/- а е стъпил накриво по време на този срок, а е изгнил в затвора. Не, че това няма и добра страна – обикновеният, жалък наркоман няма шанс да се добере до наркотик в затвора. Когато вече е чист обаче, този човек изпада в потрес правейки сравнение между себе си и заобикалящите го изнасилвачи, крадци и грабители. Поради специфичното си психическо състояние, той е абсолютно беззащитен в условията на затвора и започва да обвинява обществото, което слага знак на равенство между него – самоубиеца и тях - жестоките убийци.
Какво се получава – обществото заклеймява наркоманите, отписва ги като погребани и заспива спокойно. Голяма част от учителите са тотално неподготвени да осъществяват контакт с поверените им за възпитаване деца. Малко са родителите ,които имат адекватно поведение и са в състояние да окажат интензивна помощ на децата си , а законът прилага цялата си строгост , но по отношение на зависимите. Това е нашата “борба” срещу наркоманията и наркотиците. Това са фактите. Това е лицето на проблема, срещу който не се прави нищо. Това е присъдата “наркоман”. А в началото е изборът .....


(Източник неизвестен)


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cunt
коментар Jun 15 2009, 11:00 PM
Коментар #2


Modify my water pistol, fill it with piss.
*****

Група: Потребители
Коментари: 1652
Регистриран: 12-March 05
Град: чувствам как почти пропадам в дълбоката рана.
Потребител N: 765



а твоята позиция каква е?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 15 2009, 11:19 PM
Коментар #3


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



ПРОТИВ !!!

Приятната релаксация, причинявана от канабиса, противоречи на основните ценности на обществото, което високо цени активността, трудолюбието, агресивния - естествено в определени рамки - стремеж към самоизява. От друга страна, всяко общество има нужда от средства за релаксация; да се напиеш от радост или от мъка се смята от повечето хора за признак на нормалност не само у нас. Вредата от някое средство в обикновеното съзнание е завоалирана от съображенията дали това средство е общо прието в даденото общество - по традиция чуждите средства се смятат за по-вредни от своите. Едва ли е случайна приликата между омразата към алкохола у ислямските фундаменталисти и кампанията против легализирането на марихуаната, която водят християнските им събратя в Европа и най-вече в САЩ. Най-твърдите противници на канабиса откровено заявяват, че техните аргументи са в сферата на морала - така, както те го разбират - и нямат нужда от научна аргументация.
Последната крепост на противниците на канабиса е, че той е опасен не толкова сам по себе си, а като стъпало към по-силните наркотици. Основание за тази връзка се търси в статистиката, която действително показва, че много от наркоманите, пристрастени към хероин, преди това са употребявали канабис, но тези изследвания са показали, че същото се отнася в още по-голяма степен за алкохола и тютюна - а може би и за краставиците. Изключително трудно е да се прецени кое тук е причина и кое следствие, тъй като връзката между канабиса и другите наркотици е по-скоро асоциативна, отколкото причинно-следствена. Не може да се оспорва, че употребата на канабис сближава човека със средата, в която силните наркотици са по-достьпни, но трябва да се напомни, че това е резултат от забраната на канабиса, след която от обикновено градинско растение той се е превърнал в забранен плод, който може да се купи само от наркопласьорите. В крайна сметка изглежда, че това, дали канабисът ще послужи като мост към по-силните наркотици или не, зависи главно от особеностите на конкретната личност; един изследовател резюмира това така: "Данните не са окончателни, но те най-вече подсказват, че употребата на марихуана е по-скоро само един аспект от социалната промяна, отколкото основна причина."
Споровете около канабиса ще продължават независимо от научната очевидност; тяхната причина е по-скоро в областта на социалната психопатология. "Накратко, безпокойството и чувството на безпомощност - последствия от опасностите на нашето време, могат да бъдат фокусирани в някакъв смисъл върху марихуаната, тласкайки някои да търсят защита в нея - и вдигайки други на кръстоносен поход срещу нея. И едното и другото могат да имат положителен адаптационен ефект за едните или за другите, но едва ли това е пътят към един по-добър свят." - пише Лестър Гринспуун.
Въпреки сериозната съпротива, канабисът е единствения забранен наркотик, който има реални шансове скоро да бъде легализиран. Всички научни изследвания показват, че марихуаната е относително безвреден наркотик, който лесно би могъл да бъде опитомен от съвременното общество. В много страни се продават наръчници по домашно отглеждане на коноп и приготвяне от него на различни продукти; напоследък тази информация е достъпна и чрез Internet. В 13 от щатите на САЩ притежаването на канабис не се смята за престъпление, а в Аляска даже е разрешено производството му, при условие, че не е предназначено за продажба. В някои европейски страни с по-стари либерални традиции канабисът практически е легализиран - най-ярък пример затова е Холандия. Едно изследване в Амстердам е показало, че за кратко време след легализацията на канабиса потреблението му се увеличило, но бързо спаднало и се стабилизирало на ниво, малко по-ниско от предишното. Както са отбелязали отдавна хората със здрав смисъл, огромните усилия в борбата с канабиса изглеждат съвършено нелепи в сравнение с незначителната вреда, която той причинява.



Kанабисът е опасен не толкова сам по себе си, а като стъпало към по-силните наркотици. Основание за тази връзка се търси в статистиката, която действително показва, че много от наркоманите, пристрастени към хероин, преди това са употребявали канабис !


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
abydos
коментар Jun 15 2009, 11:43 PM
Коментар #4


***
******

Група: Потребители
Коментари: 2603
Регистриран: 14-December 07
Град: Пловдив
Потребител N: 2481



Всички наркомани дишат въздух. Следователно дишането на въздух е стпало към използването на по-сериозни наркотици. Цигари+алкохол - това също са наркотици.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 12:03 AM
Коментар #5


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



^ това горенаписаното е една велика глупост.

ако ще взимате отношение по темата, нека да е по същество и аргументирано, за да не стане дискусия като за деца от "Дом номер 8"


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Jun 16 2009, 08:28 AM
Коментар #6


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



Това за тревката е пълна глупост, мога да ти дам безброй примери.

Иначе abydos-а е прав - алкохолът е много по-опасен (и голям) наркОтик от жожобата (да не говорим за обикновенния тутун). И не е забранен. Ти дам за пример и Холандията?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Night
коментар Jun 16 2009, 08:36 AM
Коментар #7


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 479
Регистриран: 6-February 07
Град: Варна
Потребител N: 1849



Всякакви пристрастявания са присъда; наркоманията не е само към хероин, кокаин и тн.за съжаление всички сме пристрастени към нещо, т.е. всички сме "затворници" - не можеш да избягаш от това.


--------------------
"No! this face is only a mask a wicked ornament,
Illuminated by an exquisite grimace,
Look and see, atrociously contoroled,
The real head, and the sincere face
Turned back under the shadow of the face which lies."
Charles Baudelaire
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Jun 16 2009, 08:46 AM
Коментар #8


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Линда, ако ще си вадим думички от контекста..много лесно става. Канабисът, според мен, единствено може да е "стъпало" ако човек се движи в "подходящата" среда. Има десетки, стотици деца, които наред с цигарите са си палвали и по някоя друга цигарка, но това не е довело до повече поради няколко причини: липса на пари, липса на предпоставки, все пак насадената, до голяма степен, неприязън към тежки наркотици.
Имам приятни запознанства с хора, които употребяват/са употребявали тежки наркотици...еми често са озлобени, като в гореописаната история и то не само защото са дрогирани, ами и защото дори и да поискат помощ, няма как да я получат.
Генерално заключение за наркотиците..какво да кажа? Наркоманията е болест, не престъпление. Трябва да се лекува, а не да се наказва.
Как да е, май се отплеснах...

п.п. а, като за първи път да съм съгласна с нещо, казано от парци.


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cunt
коментар Jun 16 2009, 09:12 AM
Коментар #9


Modify my water pistol, fill it with piss.
*****

Група: Потребители
Коментари: 1652
Регистриран: 12-March 05
Град: чувствам как почти пропадам в дълбоката рана.
Потребител N: 765



интересно като си "ПРОТИВ" (каквото и да значи това), как постваш статия, която се опитва да подходи с известна доза разбиране.
и, да, дразни ме изключително много факта, че употребата на пристрастяващи вещества, водещи до поведенчески изменения в негативна посока след консумация, като така сакралния алкохол, е социално приета. като ще се мрази и отрича - нека е последователно, наред.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 09:28 AM
Коментар #10


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



Марихуаната е легализирана само в Холандия (но там всичко е разрешено), а цигарите и алкохолът се продават свободно по цял свят - защо ли?
Статията, cunt, не е моя и е доста стара (от някакъв форум беше, които вече го няма ),
но квинтесенцията от написаното съм го дала на финала - болдваният абзац.




Ето и нещо друго интересно, от миналата година, което намерих в нета:

В Холандия затварят кафенета, в които се продава марихуана

Два холандски града съобщиха, че възнамеряват да затворят кафенетата си, в които се пуши канабис.

Това се предприема след като Холандия призна, че пристигащите всяка седмица 25 000 френски и белгийски „наркотуристи" са твърде много, съобщава АФП.

Местните власти в южните градове Розендал и Берген-оп-Дум заявиха, че повече не могат да смогват на „наркотуристите", които според тях са виновни за задръстванията по пътищата, престъпността и незаконното продаване на наркотици.

Всички осем кафенета в двете градчета, в които е разрешено да се пуши марихуана, ще бъдат затворени като затварянето им започва през февруари 2009 г.

Според говорителя на кмета на Розендал затварянето ще приключи за две години. До тогава всички ще бъдат принудени да ограничат продажбата на канабис до два грама на клиент дневно вместо досегашните пет грама.

Друг граничен град Тернузен съобщи ден по-рано, че възнамерява да затегне законите си за продажба на канабис от май следващата година. Предвижда се намаляване на работното време на кафенетата, в които се пуши марихуана, както и намаляване на количеството на продавания канабис на клиент.

Според законите в Холандия всеки човек има право да носи в себе си до пет грама марихуана, без да подлежи на наказания от закона.


източник: News.bg
http://news.ibox.bg/news/id_1967301916

прочетете и коментарите след статията !


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Twilightfall
коментар Jun 16 2009, 11:07 AM
Коментар #11


Non Serviam
********

Група: Потребители
Коментари: 5600
Регистриран: 1-July 07
Град: Плевен / Велико Търново
Потребител N: 2189



Много "забавна" статия, голяма част от написаното са пълни глупости.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 11:18 AM
Коментар #12


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



За теб може и да са глупости, но аз съм била в Амстердам - целият град СМЪРДИ НА КАНАБИС !
Виждала съм ги - легнали по тротоарите, по градинките, на гарата.....никак не е забавно, повярвай ми....

Лично аз съм ПРОТИВ наркотиците, но определено холандците нямат проблем с това. Проблемът е с така наречените "наркотуристи", които наистина създават проблеми не само на себе си, но и на местните. И трагедията се корени предимно в източници отвън. Но това си е БИЗНЕС.

Алкохолът и цигарите се спират по-трудно, а наркотика изобщо не се спира - няма излекувал се наркоман, има временно въздържащ се.
Така че, не бих съветвала никого........щото, който е почнал наркотиците, май не ги е отказал. Стартът тук е от значение, тъй като финала е известен.
И трябва да имаме поне малко акъл в главата, не е задължително, но понякога помага. Особено в случай когато връщане назад НЯМА !


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
crazyfan_metal
коментар Jun 16 2009, 12:55 PM
Коментар #13


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 329
Регистриран: 14-May 07
Град: The Netherworld
Потребител N: 2076



Статията е от един брой на геймърс уъркшоп от преди 5-6-7 години. Иначе и аз бях в Амстердам преди 3-4 години и не забелязах такива неща smile.gif. Като цяло мнението на MadHatter - "Наркоманията е болест, не престъпление. Трябва да се лекува, а не да се наказва." обобщава темата smile.gif.


--------------------
Цитат(parcaleste @ Jun 15 2008, 12:03 AM) *
Нема по-смешна и прехвалена банда от СЕПУЛТУРА (освен ПАНТЕРА, всъщност...)

Цитат(DISSIDENT AGGRESSOR @ Jul 31 2009, 01:44 AM) *
А "Show No Mercy", e най-тъпия им албум.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
AXTUNG! Wehrwolf
коментар Jun 16 2009, 01:00 PM
Коментар #14


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 193
Регистриран: 15-April 09
Град: София, Берлин
Потребител N: 3359



При демократична / капиталистическа система наркотици винаги ще има.
В Холандия се усетиха рано и ги озакониха до известна степен, така поне ще събират данъци и ще се има известен контрол : )

Наркотиците: за хора които наистина няма какво да правят.
/самата история го доказва/

Държавна политика естествено, че няма защото лордовете си плащат отгоре всичко да е тихо.
Като дойде закона на народа, всеки имащ нещо общо с наркотиците /изкл. медицинските в-ва които ще са под най - строг контрол а не в ръцете на нехайна държава/ - в концентрационен лагер.
Не е толкова трудно. Просто така си го правите.


--------------------
Eins, Zwei, Die!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 01:22 PM
Коментар #15


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



При наркоманията и алкохолизма лечениетo е комплексно - психотерапия, трудова терапия, медикаменти, откъсване от "средата"


Проблемът е, че на еднo 12-13-15 годишно момче/момиче, не можеш да упражниш 24/7 контрол. Ходи на училище, по дискотеки, по купони....
Събере ли се с наркомани, става наркоман ! А тревата е само началото ........на края...


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Jun 16 2009, 01:27 PM
Коментар #16


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



@АНЦУГ: Лепило, отровни гъби, болкоуспокоителни, алкохол (наркотик, колкото и да не ти е удобно), марихуана (расте си на много места, макар и дива... ако някога си бил на село, де, народни човече)... Спри тези, давай.

Или ще сложиш камери и полицаи навсякъде, за да имаш пълен контрол над това кой с какво антидържавно занимание се занимава?

Да ти имам и "народната власт". censored2.gif

Цитат
Събере ли се с наркомани, става наркоман !

Глупости!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 01:28 PM
Коментар #17


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



Тая тема беше широко дискутирана в няколко форума през последните 2 години, а един 16-год лайнар беше пуснал туториал как да отглеждаме канабис у дома - да ти го намеря ли, scatie?


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
AXTUNG! Wehrwolf
коментар Jun 16 2009, 01:33 PM
Коментар #18


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 193
Регистриран: 15-April 09
Град: София, Берлин
Потребител N: 3359



Хехе, хората сами ще се откажат от тях, не се притеснявай : )
Ще се надруса / напие, ще излезе навън на публично място и там ще си остане.

MrsLinda
Повече от всичко според мен, трябва да се направи нещо за децата ни.
Първо:

Трябва да се премахне османския манталитет да се пуши тютюн,
второ трябва да се премахне негърския манталитет да се пуши трева.


--------------------
Eins, Zwei, Die!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Jun 16 2009, 01:35 PM
Коментар #19


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



Цитат
хората сами ще се откажат от тях

Досега защо не са се отказали?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AXTUNG! Wehrwolf
коментар Jun 16 2009, 01:37 PM
Коментар #20


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 193
Регистриран: 15-April 09
Град: София, Берлин
Потребител N: 3359



Защото според/заради свинската система:

1. Те са МНОГО лесно достъпни
2. Безнаказано е
3. При взимане на наркотици автоматично ставаш "готин" -> нещо което се цени
4. Обществото е безразлично защото същите хора, от системата, редовно оправдават нарко-дилъри, от тия същите хора ли трябва да чакаме помощ за справянето ?


--------------------
Eins, Zwei, Die!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 01:50 PM
Коментар #21


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



За себе си до момента не съм писала, но сега мога да кажа - 1 път съм пушила трева, и 1 път съм шмъркала кока. И двата пъти ми стана супер гадно - замайване, повръщане...

Имам няколко клиента, които имат обичай да дръпнат по някоя и друга "магистрала", преди или по време на сеанса, 2-ма от тях се отказаха по собствено желание, казват: "Усещам, че се пристрастявам, а това ще ме погуби - и мен, и бизнеса ми..."

Слава Богу, истински наркомани и наркозависими не познавам, освен сина на етърва ми, който се лекува от тежка форма на хероиномания в една комуна в Испания, а като ученик започна с канабис...сега на 23 години е без коса и без зъби - трагична гледка...

Това имах предвид, а не някакви клишета, нито съм казала, че всеки, който пуши канабис, задължително е минал на твърди наркотици, но повечето са започнали от тревата.
Да не говорим колко много случаи има на починали от свръхдоза - млади, неизживели живота си. И немалко от тях - талантливи музиканти......вие ги знаете кои са те !!!


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Jun 16 2009, 01:53 PM
Коментар #22


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



Цитат(AXTUNG! Wehrwolf @ Jun 16 2009, 02:37 PM) *
1. Те са МНОГО лесно достъпни
2. Безнаказано е

Никакво значение.

--->

"Сухият режим, известен в правото като прохибиция представлява частична или пълна забрана за производство и продажба на алкохолни питиета и напитки.

Най-често това понятие се свързва с провеждането на такава държавна политика в САЩ през периода 1920-1933 г.

Сухият режим, като федерално право, е въведен с поравка 18-та на Конституцията, ратифицирана на 16 януари 1920 г., забраняваща продукцията, вноса, износа, превоза и продажбата на всякакви алкохолни напитки и питиета на територията на САЩ.

Реформаторите открито твърдят, че прилагането на сух режим се налага заради пиянските прояви на имигрантите-работници. Такова отношение се оказва с обратен ефект, тъй като, вместо да бъдат интегрирани в обществото, новите имигрантски маси се консолидират в престъпни групировки. В действителност периодът на действие на сухия режим е период на формиране на мафията в САЩ, която започва да контролира нелегалния му внос и разпространение.

На практика пиенето на алкохол в САЩ продължава и дори се увеличава, но става в по-лоши условия, консумира се по-ниско качество и на по-високи цени."


wink.gif


Цитат
3. При взимане на наркотици автоматично ставаш "готин" -> нещо което се цени

Глупости. Имаш собствена воля, имаш акъл. Някой те смята за тъп, щото не си правил еди-кво-си яко нещо -> да се ебе в гъза. Намираш си други приятели и толкоз.

Цитат
4. Обществото е безразлично защото същите хора, от системата, редовно оправдават нарко-дилъри, от тия същите хора ли трябва да чакаме помощ за справянето ?

Обществото и системата са две различни неща. Всяка система е корумпирана по дефолт. Обществото не е никак безразлично, според мен.

Искаш контрол над наркотиците? Легализирай ги, като същевременно вкараш в образователната система всичко, което трябва да се знае за тях - рискове, ефект върху здравето... Така ще ебеш майката и на наркобароните - хората които всъщност са най-много против легализирането.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AXTUNG! Wehrwolf
коментар Jun 16 2009, 02:03 PM
Коментар #23


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 193
Регистриран: 15-April 09
Град: София, Берлин
Потребител N: 3359



Нещо много важно: знам достатъчно за този период и можеше само да го споменеш, няма нужда да цитираме алинеии тука ; )

САЩ са прокълнати от съществуването им.
Не са съумяли да се справят с тази ситуация и не трябва да служат за пример.


Обществото е продукт на системата, това така и не го научиха хората.

А между другото, ИМА значение колко лесно достъпни са
защото едва ли 15 годишно дете ще има "връзки" и ще може да се снабдява с трева/амфетамини когато иска.
А когато се продават на ъгъла?
Също така,
поздравления на лекаря който е успял да ги спре, но след това поради големия му приход е започнал отново.
И да, ако безнаказаността беше не-важен елемент, дай да си направим една анархийка, а?

Легализацията е най - грешния подход.


--------------------
Eins, Zwei, Die!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_TNT_
коментар Jun 16 2009, 02:08 PM
Коментар #24


Knight
*****

Група: Потребители
Коментари: 1361
Регистриран: 1-April 05
Град: София
Потребител N: 784



Напротив - най-правилния е. Легалното нещо се контролира много по-лесно. Прекалено важни хора имат интерес положението да си остане както е сега, така че надали ще видим какъвто и да е напредък в тази насока.

За сухия режим - опитите в Русия имат ТРАГИЧНИ резултати. Не е в Щатите проблема. Но да, ти сигурно ще кажеш, че и руснаците не струват. Whateva. wink.gif


--------------------
In his head a thunderous
Cry of desperation
Tearing voices from his past
Scream for his attention
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AXTUNG! Wehrwolf
коментар Jun 16 2009, 02:11 PM
Коментар #25


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 193
Регистриран: 15-April 09
Град: София, Берлин
Потребител N: 3359



Разкажете малко, как ще стават тия неща.
Ще се държи ли регистър на взимащите наркотици? Кога и след колко време след употреба на доза човек ще бъде годен за нормална работа? Ако един надрусан ( което ще е редовна гледка ) излезе с колата си и размаже 20 човека, кой ще е виновен?


--------------------
Eins, Zwei, Die!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_TNT_
коментар Jun 16 2009, 02:15 PM
Коментар #26


Knight
*****

Група: Потребители
Коментари: 1361
Регистриран: 1-April 05
Град: София
Потребител N: 784



В момента като си надрусан и пиян и размажеш 20 човека кой е виновен? ТИ СИ ВИНОВЕН. Като си надрусан/пиян и отидеш на работа и нищо не свършиш - тогава кой е виновен (мисля че сам можеш да си отговориш). Има един много прост принцип - natural selection.


--------------------
In his head a thunderous
Cry of desperation
Tearing voices from his past
Scream for his attention
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AXTUNG! Wehrwolf
коментар Jun 16 2009, 02:20 PM
Коментар #27


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 193
Регистриран: 15-April 09
Град: София, Берлин
Потребител N: 3359



Хаха, иронично е, че друг ми го казва ( това за естествения подбор ) ... : D
Виж,
аз съм много съгласен с тебе, че за всичко е отговорен човека употребил, НО когато става въпрос за силна зависимост, физическа и психическа, трябва да има държава и тя да се намеси да предпази тия 20 човека, забраната е единственото решение.

пп:
около 14 - 15 години говоря български език.


--------------------
Eins, Zwei, Die!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrsLinda
коментар Jun 16 2009, 02:21 PM
Коментар #28


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 184
Регистриран: 15-February 09
Град: София
Потребител N: 3263



Има голяма разлика от канабис до канабис. Дилърският канабис го друсат с хероин да може да те замайва и да си мислиш, че хваща повече. Има сума ти начини за отглеждане, от които тревата влияе по различни начини, някои например я поливат с кръв, за да може като пушиш да халюцинираш, други пък друсат растенията с амфети, кокаин, хероин, екстази пък да не говорим че има над 400 вида екстази, които действат по много и различни начини и всеки по забъркващ от другия. Иначе нормално порасналата марихуана или както я наричат още "дивачка" е най-безопасна, а основната ми мисъл е, че "друсат" марихуаната, за да хваща повече!!!


--------------------
The King of My Heart

Go to the top of the page
 
+Quote Post
J'eor
коментар Jun 16 2009, 03:43 PM
Коментар #29


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 69
Регистриран: 25-June 07
Град: on the street of dreams
Потребител N: 2166



Това, че винаги зависи от компанията дали ще пушиш марихуана или не, е доста грешно. Сигурно една втора от хората, с които излизам, по купони я употребяват - може би не съвсем редовно, но все пак... Е, никога не съм си и помисляла да поискам да пробвам. Воля? Ха, едва ли, не съм особено волева. По-скоро просто не виждам смисъла в марихуаната. Тъй де, в крайна сметка ефекта мога да си го докарам и просто като съм сред приятели и се забавляваме. (Не мога да съдя по същата логика за тежките наркотици, де, не познавам компания, която да се друса.)

Иначе аз имам един братовчед, който беше зависим от тежки наркотици. И макар че се казва, че няма бивш наркоман, засега той е бивш наркоман. Да, започна около 14-15 годишен, заради компанията му или заради самия себе си (отгледан е от баба си) - не знам. Но доскоро беше в Испания и издържаше себе си и братовчед си. Върна се в България, работи като тексиметров шофьор и, доколкото знам, не е имал желание да посяга към наркотиците пак. А и защо да иска? Та те провалиха образованието му, а с това отчасти и живота му.

Просто исках да кажа, че единственото необходимо за наркоманите е да се намери кой да им подаде ръка и после да не им позволи да се върнат сред хората, с които са се метнали в тая пропаст. Друго едва ли би могло да намали броя им.

Оу, и да. В учебната програма не знам дали е включено, но за 11 години посещаване на училище, поне пет-шестина пъти са ни запознавали с опасностите от употребата на наркотици...


--------------------
we'll become silhouettes
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Jun 16 2009, 04:52 PM
Коментар #30


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Цитат(AXTUNG! Wehrwolf @ Jun 16 2009, 03:03 PM) *
САЩ са прокълнати от съществуването им.

Което означава, че и германците са прокълнати - Deutschamerikaner (в светло синьо). 50 милиона са те в Щатите... близо колкото немци има в Германия, начело с теб. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 19th April 2024 - 06:00 PM