Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
29 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Групи, които много ви хвалят, ама не можете да харесате, край на хейтърството
ManOwaRadO
коментар Mar 18 2006, 11:48 AM
Коментар #31


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2006, 08:23 AM) *
За Blind Guardian - на тях всеки албум им е различен и имат поне три обособени периода в творчеството си, така че не знам какво да ти препоръчам. До "Tales From The Twilight World" си жулят бесен спийд, после до "Imaginations From The Other Side" / "The Forgotten Tales" правят образцов епичен пауър метъл, а оттам насетне започват да експериментират с прогресив и повече оркестрални елементи. Лично за мен "Nightfall In Middle Earth" е най-големият им шедьовър.

Браво Уориър изключително точно представяш нещата за тази велика група, точно както и аз ги разбирам.
А що се отнася до групите, не се сещам в момента примери. Но виждам, че доста от писалите по темата казват - "насилвах се да ми харесат, но не стана" - ами много ясно, че с насилване нищо няма да стане.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 18 2006, 12:04 PM
Коментар #32


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Sodom.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thrash
коментар Mar 18 2006, 12:56 PM
Коментар #33


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 27-March 05
Потребител N: 778



Антракс hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 18 2006, 01:05 PM
Коментар #34


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Срамота...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 18 2006, 01:35 PM
Коментар #35


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Bathory. Малко хора са ми говорели за тях, но всеки от тях задължително много им се кефи. Аз пък не можах да разбера какво толкова им се кефат като ги чух - нищо особено. Противно на собствените ми очаквания обаче музиката на оная откачалка Варг Викернес много ми допадна преди време.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Mar 18 2006, 02:36 PM
Коментар #36


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Точно така. И аз се чудех коя група ми се губи. Bathory!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dambov
коментар Mar 19 2006, 01:58 PM
Коментар #37


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 651
Регистриран: 6-March 06
Потребител N: 1200



sodom постоянно ми ги хвалят ама не ме радват thumbdown.gif


--------------------
I sold my soul for Heavy Metal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 19 2006, 02:48 PM
Коментар #38


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Стратовариус и Рапсоди също. Доста ги хвалят, ама са си некви детски групета - на мен даже са ми отегчителни.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Mar 19 2006, 03:12 PM
Коментар #39


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Symphony X е група, която получаваше много ГОЛЕМИ хвалби отвсякъде, където ставаше дума за нея...от 1 година дискографията им ми седи в плейлиста...слушал съм всеки албум поне по 10* пъти и не могат да ме хванат с нищо.Само вокала има прекрасен глас, китариста перфектна техника, но уви...липса на идеи hmm.gif

Wolfheart, ти за кой период на Savatage приказваш, че малко ми е смешничко....група дето смени 11 стила в 11 албума и песните им били еднакви...някак си не се връзваш.Не се заяждам, ама според мен изобщо не си се хванал да слушаш brickwall.gif
Така навремето бях препоръчал на един френд Nine Inch Nails и му записах дискографията...след седмица той ги оплю тотално...бил слушал всичките песни..ала бала.Един ден в нас му пускам целия им последен албум и от първо слушане почнаха коментари от негова страна 'Абе кои са тия ве, леле супер яко, мале тия са много добри...', стана ми странно, казах му че се казват Найтмеар(това ми дойде на акъла) и продължих да му пускам песни от всички албуми...и се изкефи на всичките
Моето мнение е че допускаме грешка понякога като ни препоръчат нещо - слушаме една песен - предубеждаваме се...и спираме...

* не смятам това за насилване както някой се изрази, защото само комерса може да те хване от първо слушане. Прогресива е музика направена за да се потопиш в нея и всеки път да откриваш нещо ново в нея...не просто да си слушаш ритъм, мелодийка и отдавна изсвирена хармония...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 19 2006, 03:20 PM
Коментар #40


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 03:12 PM) *
Symphony X е група, която получаваше много ГОЛЕМИ хвалби отвсякъде, където ставаше дума за нея...от 1 година дискографията им ми седи в плейлиста...слушал съм всеки албум поне по 10* пъти и не могат да ме хванат с нищо.Само вокала има прекрасен глас, китариста перфектна техника, но уви...липса на идеи hmm.gif

Доста се изненадах, когато прочетох, посочил си една моя любима група, естествено всеки си има вкус, но се чудя къде точно намери липса на идеи? Похвално, че си слушал всички албуми, но дали си вникнал, специално в "The Odyssey" всяка песен носи някаква идея, свъразно е с митологията, и не само... За Сър Russell Allen и Michael Romeo думите са излишни smile.gif
И все пак се изненадах.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 19 2006, 03:33 PM
Коментар #41


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



За Symphony X подкрепям `Xandria`. Точно тази група е една от малкото, които по никакъв начин не могат да бъдат упрекнати в безидейност. Най-малкото защото с всеки албум правят някаква огромна крачка напред в музикално отношение, а и текстовете им са много съдържателни - не някакви псевдофилософски безсмислици. Наред с това са сред бащите на пауър-прогресив течението и са недостижими във въпросния стил. За разлика от повечето прог банди, които се чудят как да изкопират максимално прецизно Dream Theater, Symphony X правят нещо уникално.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 19 2006, 04:11 PM
Коментар #42


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Потретвам мнението за Symphony X - безидейност и Symphony X просто не се римуват. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Mar 19 2006, 04:38 PM
Коментар #43


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Да, може би наистина не се изразих правилно...Имах предвид, че оригиналността им липсва.Бяхме малки и недорасли, когато смятахме всеки натрошен и усложнен ритъм за прогресив. За мен хамалогията, която праскат на моменти е точно от липса на екстравагантни идеи и запълване на времето межу някоя друга идея.Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува... може би от прекаленото слушане на Сър Ингуи на времето, тези групи ми звучат страшно еднообразно.Гледах двучасовите уроци на китариста на Симфони Екс и пак смея да твърдя, че техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 19 2006, 04:39 PM
Коментар #44


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 01:12 PM) *
Wolfheart, ти за кой период на Savatage приказваш, че малко ми е смешничко....група дето смени 11 стила в 11 албума и песните им били еднакви...някак си не се връзваш.Не се заяждам, ама според мен изобщо не си се хванал да слушаш brickwall.gif

На компа на работата имаше Poets And Madmen, Handful Of Rain и Dead Winter Dead. Циклих ги няколко пъти, но с нищо не ме хванаха.
Вкъщи имах едно цд с албумите им до Hall Of Mountain King. Прослушах ги на бързо, но пак не ме хванаха. Ако ги послушам няколко пъти може и да ми харесат, но на стека има още доста неща отгоре.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thrash
коментар Mar 19 2006, 04:51 PM
Коментар #45


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 27-March 05
Потребител N: 778



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 02:38 PM) *
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува... може би от прекаленото слушане на Сър Ингуи на времето, тези групи ми звучат страшно еднообразно.Гледах двучасовите уроци на китариста на Симфони Екс и пак смея да твърдя, че техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif

Добре казано.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 19 2006, 04:57 PM
Коментар #46


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^Хех... скорострелно не означава безидейно.
Човек, като свикне на по-бавно темпо после скорострела му се струва безидеен.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 19 2006, 05:13 PM
Коментар #47


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.За мен хамалогията, която праскат на моменти е точно от липса на екстравагантни идеи и запълване на времето межу някоя друга идея.Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...
техниката го измуква откъм идеи...такава си е и тенденцията в повечето такива групи...свирене по схеми, цифри...скорострелно и по метроном... guitar.gif

Точно оригиналността е нещото, което ги отличава-оригиналност и откъм текстове, и откъм начин на свирене. По твоята логика на всички групи ще им звучат еднакво песните,ами нали са си техен стил, това са те самите, естествено, че ще свирят по своя начин. Прекалената техничност не е нещо, което е минус за една група, напротив, особено след като се допълва и от оригиналност и идеи, както е при Symphony X.

Това разбира се е мое мнение, щом не ти допадат, значи просто не са за теб... sp_ike.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 19 2006, 05:42 PM
Коментар #48


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.

Напротив, никак не им липсва оригиналност. Преди Symphony X няма много групи, които да правят толкова мощна и енергична музика, която същевременно да се вписва в прогресив стила. Малко са и бандите, чието звучене изобщо се доближава до тяхното. Това, което наричаш хамалогия, го има при абсолютно всяка прог метъл банда в някаква степен и не знам защо си решил, че точно при Symphony X трябва да те дразни. Изказването ти за еднаквото звучене на песните е смехотворно и показва колко малко си ги слушал, няма да го коментирам...


Цитат
Не виждам по-какъв начин може да се убедя в нещо, което просто не съществува...

Това, че ти си неспособен да откриеш нещо, не означава, че то не съществува, а само, че си неспособен да го откриеш - поради една или друга причина.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 19 2006, 05:59 PM
Коментар #49


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Цитат(Virgin_Steel @ Mar 19 2006, 04:38 PM) *
Имах предвид, че оригиналността им липсва.

Цитат
Най ме дразни еднаквото звучене на всички песни...

Говори доста зле за музикалната ти култура да пишеш такива неща точно за тази група. Хората вече обясниха защо твърденията ти са абсурдни. Мога само да те посъветвам да преслушаш албумите на SymphonyX още доста пъти и по-задълбочено. И като не харесваш (или не разбираш) дадено изкуство, това не го лишава автоматически от достойнства, така че не се изказвай като последна инстанция - само предизвикваш смях.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thrash
коментар Mar 19 2006, 06:00 PM
Коментар #50


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 27-March 05
Потребител N: 778



Ингви Малмщеин незнам никога не съм чувал нищо негово, но хората около мене нищо добро не са казали за него. Може би спрямо него съм най предубеден.
Просто понякога възприемането на определена група зависи и от хората с който контактуваш.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 19 2006, 06:29 PM
Коментар #51


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Като изключим китарните му похвати и революцията в музиката, която прави с двете си ръце - той е само един гениален музикант...
Наистина мнението ти е... hmm.gif Веднага да търсиш-теглиш-куфееш на Yngwie Malmsteen!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Mar 19 2006, 07:04 PM
Коментар #52


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Адски ми е еднообразен. Присецва с некви бесни скорости китарата. Това на концерти съм го забелязал. Иначе има шедьоври - Black Star - изтегли си и я чуй!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FAKBGDG
коментар Mar 20 2006, 09:06 PM
Коментар #53


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 33
Регистриран: 27-January 06
Потребител N: 1130



За мен групи като металика AC/DC(до някъде) и други по-стари си остават много добри, въпреки че отначало повечето не ме кефеха но всичко е до нагласа, настроение и компанията в която си. Но въпреки всичко не мога да се изкефя на SymphonyX и още няколко за които не се сещам в момента но за сметка на това (поне тука във В.Търново) винаги ще се кефя на "Епизод". icon_headbang[1].gif


--------------------
So close no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
No nothing else matters!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 21 2006, 09:29 AM
Коментар #54


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



Сетих се и за King Diamond hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Mar 21 2006, 11:39 AM
Коментар #55


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Ааа, Мъстейнката много се излага нещо smile.gif Чуй Mercyful Fate тогава, те може повече да ти харесат.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 21 2006, 02:12 PM
Коментар #56


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



^ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Mercyful Fate по-стават, но просто такъв вокал някак си не ме радва tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alpha prime
коментар Mar 21 2006, 06:19 PM
Коментар #57


алфонс
******

Група: Потребители
Коментари: 2959
Регистриран: 8-August 03
Град: Пловдив, градът на "Ботев"
Потребител N: 232



na pyrwo mqsto manowar ... nikoga ne sa bili ne6to powe4e ot banda pozyori za men
oswen tqh sepultura taka i ne mi grabnaha ushoto ... sonata arctica i oshte mnoogo sred koito izpykwat Freedom call
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Mar 22 2006, 07:05 PM
Коментар #58


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



На мен Machine Head много са ми ги рекламирали, но въпреки всичкото ми добро желание, не ме впечатлиха с почти нищо. Ами съжалявам, но освен 2-3 хита, нямат нито кой знае какви парчета, нито пък са кой знае какви музиканти...


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 22 2006, 07:12 PM
Коментар #59


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Сега се сещам за Lordi и Angra.
Винаги съм се чудел, защо всички, които НЕ харесват King Diamond, не ги харесват предимно заради вокала.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Mar 22 2006, 08:47 PM
Коментар #60


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



И аз съм като Ролф по отношение на Machine Head... от песните им ми харесват само 3-4, другите някак си не ме грабват. hmm.gif Иначе се сетих за още една-две групи - Motorhead и Exodus, също и Annihilator не ми харесват, въпреки че съм ги слушал.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 01:35 PM