Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Социална мрежа за рок/метъл фенове
Rock/Metal social network
Не можете да видите резултатите от анкетата, преди да сте гласували.
Общо гласове: 27
Гостите не могат да гласуват 
DedicatedHeadban...
коментар Jun 15 2013, 03:54 PM
Коментар #1


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 15-June 13
Потребител N: 4372



Здравейте. Имам една идея и огромно желание да я превърна в реалност - пускането на социална мрежа за хора споделящи любовта към рок/метъл музика и култура. Смятам, че би било хубаво ако има едно такова кътче, където можеш да намериш с лекота хора с подобни на твоите интереси, да завържеш нови приятелства и да се забавляваш като цяло. Имам проста молба към всички прочели тази тема. Изберете някой от трите възможни отговора в анкетата. Така ще ми помогнете много. Ако събера внушителен брой отговори "ДА", бих се наел да пусна и поддържам такава мрежа. Всичко зависи от вас.
Важно: Ако сайтът стане факт то искам да ви уверя, че няма да има за цел да привлича каквито и да било облаги.
Важно2: Ако имате въпроси/предложения, моля, пишете на воля. Мнението на всеки е важно.

Информация за мен: Аз съм web designer и вманиачен почитател на black metal музиката.
Вие сте на ход!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Atiel
коментар Jun 15 2013, 10:08 PM
Коментар #2


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 14
Регистриран: 6-March 13
Град: София
Потребител N: 4343



Ем... аз съм за, но не ги виждам нещата как ще станат точно. Някои хора от един друг форум се опитаха да възродят едно такова нещо обаче се покриха съмнително. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scanspeak
коментар Jun 15 2013, 11:10 PM
Коментар #3


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 6-December 12
Град: София
Потребител N: 4310



Самата разработка ще ти отнеме твърде много време, особено докато изчистиш бъговете. Има готови бекендове за къстомизация ( мале колко чуждици, lol ), но са около 10-на долара ( от тия с трите нули ). Имаме сходна идея с мой съдружник, но средствата и времето все още са с въпросителни, както и какви приходи би носил един такъв проект.

ПП: Все още работим над един друг проект, който се прави от доста опитни дивелъпъри и след 14 месеца още не е готов, тъй че сам не знам как ще се оправиш. Тук става въпрос за дивелъпмънт, уеб дизайна става по-бързо ( но и ти знаеш, тъй че е излишно да обяснявам ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DedicatedHeadban...
коментар Jun 16 2013, 07:23 PM
Коментар #4


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 15-June 13
Потребител N: 4372



Сървър, поддръжка, подходяща платформа и т.н. са добре обмислени от моя страна. Това не трябва да притеснява когото и да било. Това, което има значение в момента е дали ще се намерят достатъчно желаещи за пускането на подобен сайт. Ако искате да помогнете, можете да пратите този линк на свои познати за да гласуват. Spread the word както се казва.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scanspeak
коментар Jun 17 2013, 07:53 PM
Коментар #5


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 6-December 12
Град: София
Потребител N: 4310



Така се започва. След това като направиш 200-на активни потребителя, които качват снимки и какви ли не други простотии, ще трябва втори, трети и прочие сървъри. Впрочем, с един сървър е доста рисковано да се тръгва. Като се стигне до там да ти трябват 3-4 сървъра, отиваш на поне $1k/месец за хостинга им ( освен, ако не си решил да си ги хостваш вкъщи ) както и нуждата от хора, които да съпортват сайта, да модераторстват и прочие, които ще очакват да получат нещо в замяна, ако не са на заплатка и изникват въпросите - Абе как това чудо ще изкарва пари, за да си покрива поне фиксираните разходи? и А сега накъде? Трудно се привличат потребители и лесно се губят, изпуснеш ли момента на сайта и не оправиш ли навреме разни неща, които дразнят юзърите, бързо ще затвориш кепенците. Освен това, просто това, че си направил социална мрежа не значи, че хората ще разберат за нея. Ако не разберат - не изкарва пари. Просто е. За такъв проект са необходими поне 250 000 евро, от които по-голямата част отиват именно за реклама, адс и т.н. А за да имаш доход от нея, или поне да се издържа сама като проект трябват юзъри и то такива, които са от държавици с висок стандарт - т.е. трябва да я развиваш глобално. Ако нямаш парите, но си убеден в успеха и - направи една бета и с помощта на ангели може да се получи като нищо. Веднъж осигуриш ли сийд и стартираш, след това има по-лесни начини за осигуряване на още инвестиции за да се разширява като проект. Спънката почти винаги идва като опреш до момента за сийд финансирането - там според оценката от корп. финансов анализатор може да се наложи да се разделиш с 30-40% от акциите си в компанията, която ще трябва да регистрираш и повечето проекти умират, защото никой не иска да продава толкова много и смята, че струва повече ( а не е така в действителност wink.gif ). Това от мен, успех все пак.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DedicatedHeadban...
коментар Jun 20 2013, 04:50 PM
Коментар #6


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 15-June 13
Потребител N: 4372



Първо благодаря, че си се постарал да бъдеш толкова изчерпателен. Оценявам мнението ти. Имам опит със социални мрежи и знам какви жертви и рискове крие пускането на нова такава. Всяко начало е трудно и изисква много инвестиции, така е. Нямам намерение да плащам на хостове. Ще я хоствам на собствен сървър. Колкото до платформата - имам такава и е "bugless" както често се изразяват developer-ите. Ако този проект стане факт, разбира се, че ще я пусна в бета за да мога да проведа така нареченият "usability test". Трябва обаче да НЕ се съглася с теб за необходимите средства, които ти упоменаваш в поста си. Има и други къде, къде по-евтини варианти за реклама. Ще се постарая възможно най-скоро да пусна страница в facebook посветена на тази идея. В момента най-сериозно внимание обръщам на резултатите от desk и field research-овете. От тях зависи:
1) доколко се одобрява инициативата
2) колко е голям интереса към идеята
3) дали ще премина на етап II - development
Когато имам нова информация ще я споделя и тук. Наздраве!
ПП: Макар и да пиша в ед. ч., не работя сам. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DedicatedHeadban...
коментар Jul 8 2013, 05:46 PM
Коментар #7


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 15-June 13
Потребител N: 4372



Ето ме отново с малко информация. За съжаление трябва да съобщя, че резултатите са отчайващи и се налага да прекратим всякакви действия спрямо този проект. Изглежда, че много хора са негативно настроени по отношение на подобна идея, давайки за пример случилото се с дарк-дейт малко преди да бъде свален. Благодаря на гласувалите тук!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stage
коментар Jul 8 2013, 08:21 PM
Коментар #8


In search for my Eloise...
*******

Група: Приятели
Коментари: 3314
Регистриран: 16-October 05
Град: Планета тип 13
Потребител N: 977



well, fb уби този форум, както телевизията затри радиото... та какво остава за всичко останало.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sile
коментар Jul 8 2013, 10:50 PM
Коментар #9


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1176
Регистриран: 10-May 10
Потребител N: 3823



НЕ пречи да се пробвате все пак. Аз също съм за проекта. Ако трябва да оборя някой, който е гласувал за фб, ще му кажа, че е по-добре да си има отделен сървър за нещо толкова обемно като рока и метъла, а не както е сега всичко да се блъска във фб и без това достатъчно си забива... Положителното му качество в случая, колкото и да го плюете, е, че може да послужи за добра реклама на идеята.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
samoth
коментар Sep 20 2013, 09:20 AM
Коментар #10


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 56
Регистриран: 22-April 08
Град: София
Потребител N: 2720



dark-date беше уникално сайтче! Ако се възроди ще е супер metal.gif


--------------------
We're the problem,
but we're also the solution.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfons_prime
коментар Oct 7 2013, 06:47 PM
Коментар #11


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 29
Регистриран: 7-October 13
Потребител N: 4407



Metal teen problem.bg icon_headbang[1].gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blackmoon
коментар Oct 17 2013, 06:02 AM
Коментар #12


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 2
Регистриран: 17-October 13
Потребител N: 4409



Мисля, че идеята за нещо подобно е прекрасна, дано стане rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 20th April 2024 - 01:31 AM