Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
14 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Войната на пътя
Beerzebub
коментар Aug 12 2007, 10:16 PM
Коментар #61


Da schlägt es links
*******

Група: Приятели
Коментари: 3756
Регистриран: 17-January 03
Град: София
Потребител N: 8



Е не тийнчетата избиват себеподобни в ПТП-та по улиците, нали? Или поне тази привилегеия не е запазена за тях...
Темата би имала смисъл, ако някой (тийнче или не) си вадеше изводите от подобни истории.

Съдя по себе си. Случвало ми се е да вбеся от нещо си на бачкането и да карам с над 100 из гъсто населения Люлин.
За алкохола обаче, преди да шофирам не близвам. Изобщо.


--------------------
meh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Aug 12 2007, 11:19 PM
Коментар #62


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Тъй като темата не е само за алкохола:

Едва 16 % от злополуките по пътя стават в следствие от шофиране в нетрезво състояние...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Aug 13 2007, 01:25 PM
Коментар #63


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



Най-много стават заради несъобразена скорост. Не висока. Несъобразена! Защото едно е да караш М3 другото е Голф 3 с 200. Състоянието на пътя, натовареността, опита на водача. Тука може да имаме разлика в "съобразената скорост" от порядъка на 100км. Защото ако аз мога с БМВ да взема завой с 120 то баба ми и с ферари няма да се оправи. Затва има ограничения на скоростта, да може и последния дебил да се оправи с тия км/ч в дадения участък. Проблема е че всеки се мисли за майстор и всяка жигула е ферари. Аз карам бавно.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DAEMONAXIA
коментар Aug 13 2007, 03:00 PM
Коментар #64


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 121
Регистриран: 17-June 07
Град: гр. София
Потребител N: 2140



За шофирането,съм съгласна с Beerzebub, и на мен ми се е случвало, повлияна от моментни емоции да карам
като луда... без да се замисля за това, че може да има последствия. И сигурна съм че много хора да не казвам всеки,
не се съобразява с скороста точно заради тези моментни емоции, а те се засилват с консумацията на алкохол...
и всеки си мисли:На мен не може да се случи,но никой от нищо не е застрахован..Веднъж съм шофирала след употреба на алкохол,,и от тогава повече не съм се качила на кола,дори да съм пила 10 грама, какъвто и да е алкохол.
Или се превръщаш в "убиец" или в потенциален самоубиец, или и двете.


--------------------
I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eddie_The_Beast
коментар Aug 13 2007, 07:20 PM
Коментар #65


Not the kind of girl you bring home to mother
****

Група: Потребители
Коментари: 932
Регистриран: 14-July 07
Град: Elm Street, Transilvania 90210
Потребител N: 2221



Имам приятели които никога не са карали в нетрезво състояние и без да се съобразят със скоростта ..толкова ли е чудно


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Aug 14 2007, 08:20 AM
Коментар #66


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Ми донякъде да. От мойте приятели (с ужастно малко изключения), който има книжка кара несъобразено. Неспазване на никакви пътни закони. Някой като влезнат в колата все едно че ги обладава някакъв демон и стават съвсем различни хора - направо смайващо. Също така съм търпял критики от други, че съм бил карал "лошо" само защото съм спазвал знаците - много тъпо!!
На един му викам - "Защо караш така??" Той вика - "Ми щото така ми се кара. Ако до няколко години не ми мине желанието да карам бързо едва ли някога ще мине...". "Добре, ама застрашаваш и други животи!". "Еми знам, опасно е, но не мога да направя нищо". Хора, които нямат мир в главата си няма да създадат мир на пътя.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Aug 14 2007, 02:24 PM
Коментар #67


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



Ми пич, в София ако спазваш всичко, само ще пречиш. Просто така е направено всичко с гъза си, че пречи. Ся не може по Драган Цанков да тръгна с 30 извинявай, защото там наистина има ограничение 30!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Aug 14 2007, 02:50 PM
Коментар #68


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Да. Този конкретен случай е така. То и в Италия като бях, понякога на магистралата имаше ограничения 80 без видима нужда. И никой не ги спазваше. Обяснявам си тези знаци може би с факта, че ако на това място има мъгла (там ставало често) или лед или сняг или е през ноща, скоротта трябва да се намали. Сигурно и тук може да е така.

Прав си - скоростта не винаги е фактор, а в София трафика не е организиран много добре. Но аз говорех за нарушения на други знаци и правила - изпреварване от дясно, забранени улици, минаване на червено, престрояване се едно си сам на пътя и т.н.

За тези не мога да се съглася че пречат ако ги изпълняваш.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Aug 14 2007, 03:20 PM
Коментар #69


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



E ясно де. Номера е да не излезеш с 60 в лявата лента, когато аз изпреварвам с 140 и други подобни. Въпросните странни ограничения на прав път са свързани точно с метеорологичните условия. Обикновено се слага един допълнителен знак. Примерно пързаляща се кола, което значи че е хлъзгаво, очевидно когато е мокро. Или че се заледява е знак снежинка, който се слага по мостове обикновенно, защото там въздушните течения заледяват и преходът от нормална на изведнъж заледена настилка е опасен. Има други ограничения, които са свързани с типа ППС. Примерно камионите и автобусите са ограничени до 90км/ч на магистрала ама това кой ти го спазва. Затва казвам, че е най-важно да се кара съобразено, а не къв толко знак има. То и без тва къдет трябва да ги има ги няма, къдет пречат са по 1000.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Aug 14 2007, 03:24 PM
Коментар #70


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Новите книжки щели да се вадат от частни фирми.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
traektoriq
коментар Aug 14 2007, 03:45 PM
Коментар #71


Hero Of Sand
****

Група: Потребители
Коментари: 760
Регистриран: 20-June 07
Град: у нас
Потребител N: 2153



Пълен хаос и безаконие. На много малко хора им пука как карат....
^ Аз предлагам да си ги купуваме от магазина.... censored2.gif


--------------------
Всеки мой път тръгва от сърцето ми.
В търсене на пътя се загубих.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Aug 14 2007, 03:55 PM
Коментар #72


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Аз ше си взимам от склада на едро тогава, че с тоя темп ще ми трябват доста...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Aug 14 2007, 03:58 PM
Коментар #73


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



Ново 20! Откъде го чу тва?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DAEMONAXIA
коментар Aug 14 2007, 04:43 PM
Коментар #74


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 121
Регистриран: 17-June 07
Град: гр. София
Потребител N: 2140



Eddie..Душа то не е чудно,но заради такива е такъв хаос по улиците...аз се имам за примерен шофьор...спазвам знаците, съобразявам се с сфетофарите ,даже се случва да спирам на пешеходни пътеки,но освен това трябва да
се оглеждам като "грешен дявол", за да не ме отнесе някой които си мисли че пътя е негов..Всички толкова са се забързали,явно за оня свят,че немогат за една минута да спрат и да изчакат,оная зелена светлина,дето не свети само за украса. unsure.gif Мен няколко пъти са ме засичали така,и как кажете ми да не "позравиш" цялата рода,на такъв шофьор-делтонист ... biggrin.gif който незнам дори дали имаше 18...и който за малко да предизвика ебати верижната катастрофа....Аман от "състезатели"и такива които първо себе си "зареждат" с бензин. suicide.gif


--------------------
I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Aug 14 2007, 06:19 PM
Коментар #75


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



Цитат(Virgin_Steel @ Aug 14 2007, 04:24 PM) *
Новите книжки щели да се вадат от частни фирми.

и увеличението за КУРсовете, щело да е незначително, някъде в порядъка между 40-50% guitar.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Aug 14 2007, 06:22 PM
Коментар #76


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



до колкото разбрах щели да станат 600-700 лв

Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Aug 14 2007, 09:28 PM
Коментар #77


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



ми НЕКА станат. При положение, че човек мое да си вземе книжка за 70 лв. Аре да видим колко балами, ще ходят на курсове.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Aug 15 2007, 08:29 AM
Коментар #78


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



^^ Въпреки това пак ще сме една от държавите с най-евтини курсове за книжки.

Осъзнавам разликата в стандарта, но в една Норвегия не може да минеш с под минимум 2000 евро.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Aug 15 2007, 08:40 AM
Коментар #79


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Щом си толкова наясно с Норвегия , каква е минималната заплата там? Според WIKI - 1300 Евро, тогава кое му е различното ?!??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Aug 15 2007, 09:28 AM
Коментар #80


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Опитах се да кажа че дигането на цената на курсовете е първо е оравдано и второ - ако го сравним с цената в другите държави не е чак толкова брутално.



А чесно казано Норвегия не беше много добър пример, защото там трябва да се земе и задължителен курс по ледено каране и това допълнително оскъпява върху 2-те хиляди. Като се сложи и изпит сигурно минава 3000 евра.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Aug 15 2007, 11:01 AM
Коментар #81


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



Пич ако някой норвежец се върже да бачка за 200 евро цял месец, ми е интересно дали ще даде 2 - 3 хиляди или 300евро за шоф. курс? Ако го изчислим като отношение към заплатата тука курса трябва да е 20 - 30 лева. Или да взимам 5000 лева заплата, на което също няма да откажа. При това положение, купуването на книжка си е оферта, като се има предвид че никой на нищо стойностно няма да те научи.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Aug 15 2007, 12:49 PM
Коментар #82


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



В България няма да те научат, защото му е по изгодно да те върне 2-3 пъти докато не си платиш подкупа! Няма изгода да те научи да караш ! openwidehug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TerminalFrost
коментар Aug 15 2007, 12:56 PM
Коментар #83


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1106
Регистриран: 28-April 06
Потребител N: 1315



^ Хихихи... тъкмо мислех да пусна същата картинка, за разведряване на атмосферата.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Sep 6 2007, 03:39 PM
Коментар #84


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



Цитат(06.09.2007 Георги Мангинов @ "Стандарт")
Стависки се скри от близките на убития Петър

Световният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки нито веднъж не е потърсил семейството на загиналия 23-годишен Петър Петров от Сливен. Петър, който е бивш боксьор, бе убит на пътя от Приморско към Бургас на 5 август тази година. Катастрофата бе причинена от световния шампион по фигурно пързаляне, който блъсна хондата, управлявана от Петър, със своя гигантски автомобил Хамър.


Стависки е карал почерпен, категорична е експертизата. В кръвта на световния шампион бяха открити 1,1 промила алкохол. Във вторник бургаската окръжна прокуратура повдигна обвинение срещу Максим. Той е привлечен под наказателна отговорност по чл. 343а от НК за причиняване на смърт по непредпазливост при катастрофа. Максималната присъда, която може да получи, е 10 години затвор. "Максим Стависки не е търсил мен или който и да е друг от семейството ни, нито се е интересувал как я караме без момчето си". Това заяви пред "Стандарт" вчера Дженка Георгиева, майка на загиналия Петър Петров. "Моля ви, не ме снимайте, не искам да говоря", каза през сълзи майката на загиналото момче, която вдигна ръце нагоре, за да не бъде фотографирана.

Дженка Георгиева работела в Италия до смъртта на сина си. Веднага след като й съобщили по телефона за кончината на Петър, тя се прибрала в България. Майката всеки ден ходи до сливенските гробища, носи цветя на гроба на Петър. Жилището, в което живее, е на не повече от половин километър от гробищата, затова винаги се движи пеш. Виждаме я всяка сутрин, казаха вчера монтьори от автосервизите близо до гробищата.

Дженка винаги е заедно с нейни близки, защото има проблеми със здравето след смъртта на детето си. Вчера "Стандарт" откри Дженка на връщане от сливенските гробища. "Няма да говоря, докато тече следствието. Разбрах от телевизията, че прокуратурата е повдигнала обвинение срещу Стависки. Нека първо видим какво ще направи държавата в лицето на прокуратурата и съда и после ще преценя дали да давам изявления. Аз от Стависки нищо не очаквам. Той не ни е търсил, а доколкото знам, не се е интересувал и от момичето, което е в кома в София", заяви Дженка Георгиева.

Вследствие на катастрофата до река Ропотамо миналия месец бе тежко ранена и 18-годишната Мануела Горсова. Тя е стояла в колата зад шофьора Петър Петров. Мануела бе транспортирана от бургаската болница във ВМА-София, където претърпя тежка черепно-мозъчна операция. Вече повече от месец момичето все още е в кома и лекарите не правят прогнози. В автомобила бяха още братът на загиналия Петър Валентин (17 г.) и друго момиче. Всички са се връщали от Приморско, където Петър и брат му работели на плажа. Валентин и другото момиче са напълно възстановени и нямат проблеми със здравето. Семейството на Петър се подготвя за отбелязване на 40 дни от неговата смърт.

През следващата седмица трябва да е готов паметникът на загиналия боксьор. "Стандарт" научи, че пред свои близки майката неведнъж е казвала: "Единствено искам Стависки да признае, че е карал пиян. Нещо, което всички знаят". Стана ясно, че помощ на семейството е дал единствено работодателят на Петър от плажа в Приморско. Той е платил част от погребението и имал желание да помогне и за паметника. В Сливен все още се коментира фактът, че Максим Стависки бе едно от лицата на кампанията: "Ако си пил - слез, искам да стигна жив". "Случаят на Ропотамо е нагледен пример, че известните хора, които всяка вечер гледаме по телевизиите, са лицемери", коментираха вчера от блок 37 на жилищния комплекс "Дружба" в Сливен, където живее семейството на загиналия Петър Петров. Все още не е ясно дали след отбелязването на 40 дни от смъртта на Петър неговата майка ще се върне отново на работа в Италия. Възможно е да го направи с цел да преодолее шока, споделиха вчера близки на семейството. Бащата на момчето си е в Сливен.

"Стандарт" научи, че загиналият Петър Петров е бил сгоден за своята приятелка Веселина. Сватбата била планирана за 27 октомври, ден преди местните избори. По време на погребението на Петър миналия месец неговият треньор по бокс Щилиян Кабранов бе изпаднал в шок. Крепяха го приятели на починалия младеж. Кабранов припомни, че Петър бил един от най-добрите боксьори и станал републикански шампион при юношите. На погребението дойдоха повече от 200 близки и приятели на Петър.


Цитат(06.09.2007 Петър Александров @ "Сега")
Случаят "Стависки" е тест за институциите

Наказателният кодекс допуска разтегливи тълкувания и Максим Стависки най-вероятно ще получи само условна присъда


Правосъдието, законодателството, а и цялата държава е изправена пред теста "Стависки". Тест, който засега всички те вкупом не издържат.
Цял месец след като световният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки причини катастрофа след моста над река Ропотамо по пътя Приморско - Бургас, след като остави един труп и едно момиче в кома и след като бе установено, че на всичкото отгоре е карал пил, наказанието му е мираж.

Нещо повече. Вече открито се говори за евентуална условна присъда. Просто защото такъв бил законът. Случващото се след ужасната катастрофа, при която загина 23-годишният Петър Петров, 19-годишната Мануела Горсова изпадна в кома, а други четирима по чудо се разминаха с леки наранявания, заприличва на театър на абсурда, чиято цел е протакане и замотаване на случая. Цял месец не стигна на бургаската прокуратура и полицията поне да формулират и повдигнат обвинение. Това стана едва онзи ден.

Един прокурор образува дознанието, после друг го наблюдаваше, накрая трети повдигна обвинение на Стависки. Новият Наказателно-процесуален кодекс бе направен и заради това за всяко престъпление да има един наблюдаващ прокурор, който да носи отговорността от образуването на съответното дело до написването на обвинителния акт, че чак до поддържането му пред съда. Случаят "Стависки" просто доказва, че това изобщо не се случва и че обещанията, които декларирахме пред Брюксел, са лъжа. Сигурно всички бургаски прокурори ще се изредят на делото "Стависки". Тук следва по-страшното. Пак лъсна празнина в Наказателния кодекс, чрез която въпросното лице може спокойно да се отърве с условна присъда. Нищо, че има смърт и употреба на алкохол. Законът обаче е такъв, че допуска всякакви тълкувания.

Нещо повече. Така и никой от прокуратурата и от полицейското дознание не излезе, за да каже по кой точно текст от НК е обвинен фигуристът. Започнаха всевъзможни гадания - според едни той е обвинен по разпоредбата, която дава от 3 до 10 години затвор, защото няма как да се скрие употребата на алкохол, според други обвинението е по намаляващия до 4 години затвор текст от кодекса заради оказването на помощ на пострадалите след катастрофата. Има трета хипотеза, че обвинението предвижда до 6 г., защото все пак случаят бил особено тежък. Ремонтираният НК позволява наистина безумни тълкувания и всякакви възможности за заобикаляне на разпоредбите с тежки наказания. Отгоре на всичко прокуратурата може спокойно и постоянно да сменя квалификациите. Каквото и да е обаче окончателното обвинение, със сигурност дава възможност за условна присъда.

И точно това ще се случи. По няколко причини. Първата е, че условното осъждане, при което лицето се води осъдено, но не влиза в затвор, се прилага от съда, ако наложеното наказание е до три години. Всички възможни обвинения срещу Стависки дават възможност това да стане. Защото най-тежкото обвинение е с минимум от 3 години. Ако той беше например от 4 до 10 години, нямаше да може да се стигне до този вариант. Но не би. Стависки отговоря и на другите условия за условно осъждане - чисто съдебно минало, прокурорът вече е отбелязал изрично в обвинителния акт, че фигуристът е оказал помощ на пострадалите, ще се намерят и други смекчаващи обстоятелства - свидетели, които да обяснят, че той иначе е свястно момче и пр. И съдът ще каже, че просто няма как да не приложи прословутия чл.66 от НК за т.нар. условно осъждане.

При това съдебната практика в случаи като този на Стависки е да се налага условно наказание. Това е пълна съдебна безотговорност. Както и тази, че това било убийство по непредпазливост, щом като съвсем съзнателно си седнал на волана, употребил алкохол. Вчера и главният прокурор се възмути от действащия НК заради случаи като този със Стависки. И обяви, че "трябва да има механизъм за налагането на ефективни присъди, защото подобен тип престъпност е особено опасна" и че "използването на процесуални възможности за минимизиране на наказанието под един социално оправдан предел за съжаление е възможно в момента, но за мен е обществено недопустимо". А пък под този предел може да се слезе и след споразумение с прокуратурата. Например ако световният шампион се съгласи с всичко в обвинението и не го оспори. Тогава съдът е длъжен да отсъди присъда под минимума, предвиден за съответното престъпление. Всъщност случаят "Стависки" е еталон за безумията в законите. И колко са меки.

Разумен човек не може да приеме, че шофьор след употреба на алкохол - 1,1 промила в кръвта, причинява катастрофа, загива човек, друг е в кома, няма да лежи в затвор. А точно това се случва в половината подобни случаи.
В случая със Стависки излязоха и данни, че малко преди катастрофата е бил спрян от КАТ. Полицаите просто му казали да кара по-внимателно. Не са го проверили за алкохол, не са го глобили за превишена скорост. На въпросните служители не им се случи нищо. Нямало свидетели. Описаното на случилото се досега не е ли опит обществото да бъде накарано да забрави трагедията. Едва ли. Хората продължават да говорят за това. И извън възмущението - основното очакване е как ще постъпят полицията, прокуратурата и съдът. Стотици хиляди очи са вперени в тях.

Дали ще издържат теста? Ако не - какъв е смисълът от тях?


нищо ново под слънцето... dry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Sep 6 2007, 04:25 PM
Коментар #85


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Пълен абсурд е това, което излиза по медиите. Сигурно е, че загиналия е щял след седмица-две да се жени за момичето, което е в кома! Докато майката се изказва така за нея: 'момичето, което е в кома в София'! Незнам коя майка би нарекла така бъдещата жена на сина си!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conguestadors
коментар Sep 6 2007, 09:55 PM
Коментар #86


PAIN
*****

Група: Потребители
Коментари: 1750
Регистриран: 21-April 06
Град: Пловдив
Потребител N: 1302



Аз все още си мисля, че шофьорска книжка трябва да се дава на 21 годишна възраст.


--------------------








Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Sep 8 2007, 10:31 PM
Коментар #87


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



http://www.dnes.bg/article.php?id=40951 - Пиян и без книжка шофьор нарани децата си

http://www.dnes.bg/article.php?id=40973 - 4-ма са ранени при катастрофа, предизвикана от жена без книжка

http://www.dnes.bg/article.php?cat=6&id=40944 - Пиян шофьор уби каруцар

Цитат
От полицията съобщиха и за рекордно съдържание на алкохол, установено при проверка на шофьор в гр.Стражица. Около 22 часа на 6 септември в града полицейски патрул спрял за проверка лек автомобил "Пежо 306", управляван от 46-годишен водач от същия град. При направения тест с апарат "Дрегер" са отчетени 3.50 промила алкохолно съдържания в кръвта на водача.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conguestadors
коментар Sep 9 2007, 10:34 AM
Коментар #88


PAIN
*****

Група: Потребители
Коментари: 1750
Регистриран: 21-April 06
Град: Пловдив
Потребител N: 1302



Това с каруците е голям проблем. Аз лично на 2-пъти щях да се обърна заради каруци на пътя. А моя колега се обърна, защото в 21 часа движещата се каруца е нямала никакви светлини и в последния момент, за да избегне удара е влязъл в канавката извън пътя и се е обърнал.
Според мен трябва да се приеме закон, забраняващ движението на каруци по асфалтирани улици.


--------------------








Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Sep 9 2007, 06:38 PM
Коментар #89


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



http://www.dnes.bg/article.php?id=40985 - Жестока катастрофа на входа на Самоков, момче загина

http://www.dnes.bg/article.php?id=40989 - Полицай загина при катастрофа

http://www.dnes.bg/article.php?id=40978 -
Четирима убити при 11 тежки катастрофи за последните 24 часа
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beerzebub
коментар Sep 9 2007, 07:06 PM
Коментар #90


Da schlägt es links
*******

Група: Приятели
Коментари: 3756
Регистриран: 17-January 03
Град: София
Потребител N: 8



Аз вчера счупих преден десен лагер. Не ми се мисли какво можеше да стане, ако ми беше блокирало колелото, докато изпреварвах с около 90 някакви камиони, минути преди това...
suicide.gif


--------------------
meh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 26th April 2024 - 03:23 PM