Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Бисер Рачев, Някой знае ли изобщо нещо със сигурност?
lodborg
коментар Dec 12 2007, 10:41 PM
Коментар #1


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Става дума или за най-големия хвалипръцко на света, или за доста добър китарист. Интересно ми е кое от двете. Всичко, което е изписано в Интернет за този човек, е двусмислено и неясно. Пълна и изчерпателна информация липсва. Едни го смятат за пълен некадърник, други казват, че свири чудесно. В крайна сметка ми стана интересно - някой знае ли нещо сигурно за Бисер Рачев.

Малко повече данни за него. Преди доста време (не си спомням колко точно, но може да са минали и 10 години оттогава) гледах по Канал Едно предаване с Бисер Рачев, където той изсвири немалко ръченици и хора на китара. Бързи неща. Беше успял да ги съчетае доста добре с рок елементи и като цяло се получаваха доста интересни композиции. Малко след това дочух, че държал рекорда за най-бърз китарист на света, което ме учудва немалко, защото ако беше вярно, името му би трябвало да се среща под път и над път, а не да цари пълна информационна мъгла. Явно има нещо гнило.

На сайта на вестник Сега попаднах на следната информация:
Цитат
"Гинес бенд" и Бисер Рачев ще представят в София и Варна китарното шоу "Между смъртта и любовта", съобщиха организаторите от Националната агенция "Музика" към Министерството на културата. Музикантът, включен два пъти в книгата на рекордите Гинес и лауреат на престижни международни награди за първи път изпълни на сцена авторския си реквием "Васил Левски". Спектаклите с участието на струнен квартет "Виртуозо" са на 7 февруари в зала "България" и на 8 февруари във Фестивалния и конгресен център във Варна. Предвиден е и китарен дуел за наградата "Рицар на китарата".


Аз лично съм на мнение, че в днешно време талантите не остават скрити и че ако този човек беше събрал и половината от отличията, които му приписват, щеше много да е изписано за него или най-малкото щеше да има някакви записи. А то няма.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggressive Perfe...
коментар Dec 12 2007, 10:49 PM
Коментар #2


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 26-November 06
Потребител N: 1692



А има ли поне някакви видеота как свири?!?!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Dec 12 2007, 10:53 PM
Коментар #3


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Нищо няма. Ако имаше, мислиш ли, че щях да питам дали някой знае нещо за него?


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prayer4eto
коментар Dec 12 2007, 11:59 PM
Коментар #4


Master of your sorrow
******

Група: Потребители
Коментари: 2201
Регистриран: 24-April 07
Град: Sofia
Потребител N: 2034



Това е официалния му MySpace профил

http://www.myspace.com/bisiivanov

EDIT: Без да знам за кого става въпрос, съм го добавил към friend листата преди година, а може и повече wink.gif


--------------------
Free are those who walk away from setting suns
And free are those who laughed at chains that held them bound
Free are those who conquers in vain but won't stop to run
Battered and down they pick up their pieces to rise as one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Dec 13 2007, 12:03 AM
Коментар #5


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Toзи е Иванов, а не Рачев.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Battle Magic
коментар Dec 13 2007, 12:06 AM
Коментар #6


Warrior of Knut
*****

Група: Приятели
Коментари: 1483
Регистриран: 11-December 06
Потребител N: 1726



Убеден съм, че това е поредната голяма пародия... Аз лично, от тази тема чух за първи път за въпросния Бисер Рачев... Наистина, ако беше толкова велик, поне като име щях да го знам ....


--------------------
Cry for God when your life was ending
Call for God now death is near,
Where was God when you were dying
Reek of war is master here.
Left behind are slaughtered strangers
Enemies become your friend
This is how the fear takes over
When its time to meet the end.
Fields of flesh from graves ripped open
Only the dead can see an end to war,
Sleeting snow where bones lay broken.
Tell me what all this was for
Tell me what all this was for
Tell me what all this was for

Die for God, Die for what?
Was it worth dying for?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prayer4eto
коментар Dec 13 2007, 12:09 AM
Коментар #7


Master of your sorrow
******

Група: Потребители
Коментари: 2201
Регистриран: 24-April 07
Град: Sofia
Потребител N: 2034



Цитат(lodborg @ Dec 13 2007, 12:03 AM) *
Toзи е Иванов, а не Рачев.

Рачев е smile.gif. Виждал съм го изписано преди време. Иначе нямаше да ми направи впечатление името и щях да подмина темата ...

EDIT: Ups, грешката е моя - не е Рачев. Явно съм останал с грешно впечатление ... sad.gif


--------------------
Free are those who walk away from setting suns
And free are those who laughed at chains that held them bound
Free are those who conquers in vain but won't stop to run
Battered and down they pick up their pieces to rise as one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Dec 13 2007, 12:12 AM
Коментар #8


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Интересно в каква категория са тези рекорди на Гинес. Вероятно за най-продължително чесане на ухото с перце. Или за най-продължително настройване на китарата.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Battle Magic
коментар Dec 13 2007, 12:18 AM
Коментар #9


Warrior of Knut
*****

Група: Приятели
Коментари: 1483
Регистриран: 11-December 06
Потребител N: 1726



Цитат
Бисер Рачев е на 35 години. Зад гърба си има над 150 инструментални композиции в стил хард рок, джаз рок, фламенко, фолк, класика, достатъчно добър и единствен, който в списание Бил борд 1995 г. е обявен за един от десетте най-добри композитори и китаристи в света на конкурс в Оклахома. Освен това до този момент рекордът му, поставен 1995 г. в Южна Корея не е подобрен, въпреки огромното желание на много китаристи в Света. Това, че е Българин и само на 20 години е записал първият инструментален албум в стил хард рок-фолк е неоспоримо доказателство за талант и потенциален феноменален приз. 1994 г. инструменталната композиция Хаус Фолк от албума Скоростта на светлината на г-н Бисер Рачев, всяка вечер звучеше преди началото на всеки един мач от Световното първенство по футбол САЩ-1994 г. Тайсън на китарата наричан от белгийските журналисти, най-бързия пищов на Изтока наричан от Бил Борд, съвременният Паганини, не само като китарист, а и като композитор е абсолютно доказателство за преднина в авангардно мислене, който се е отдал на симбиозата български фолклор и всички останали. До този момент няма регистриран човек в Света, който да е надсвирил на сцена Бисер Рачев или който да дръзне да се яви на конкурс срещу него. Всеки един меценат на изкуството който притежава негов албум в собствената си фонотека е крачка напред в новата епоха, новото време... За да усетите виртуозитета, съчетан с брилянтни авторски теми и изпълнение са доказан казус в призмата на китарното изкуство. Разбира се надали някога ще се появи китарист или композитор, който документално, не само на думи да надсвири Бисер Рачев. Носител на престижната награда – Златен феномен в областта на музиката за високи постижения, китаристът въпреки всички престижни награди, които притежава, никога не са били достатъчни за самия него да каже „Аз съм най-добрият”, а винаги в много интервюта е казвал: „Докато съм жив, дано да се роди още един талант, който да прилича по стил само на себе си. Да има своя авторска музика със свой почерк на виртуозитет.
В едно негово интервю, публикувано в немско списание 2006 г. той казва: „Винаги когато свиря, най-голямата ми молба към Бог е, хората в България да спрат омразата си един към друг. Винаги, когато се връщам в собствената си държава, въпреки че съм от сръбско потекло, се чувствам ужасно чужд. Тук в Германия и в Англия, когато свиря, виждам как хората слушат музиката ми с душата си. За мен е по-важно китаристите в България, в държавата, в която съм роден да имат едно уважение не само към мен, а към всички можещи изпълнители и композитори, а не да се хранят със злоба и завист и по този начин сами да погребват собствените си таланти.
Христо Милев, дядото на Бисер Рачев, е един от основателите на ансамбъл „Филип Кутев”. Същият човек- Христо Милев е емигрант от времето на сръбската война в България. През 1957-58 година е носител на първо място за тамбурист в света. В историята на ансамбъл „Филип Кутев”, ръководителите знаят, че всъщност Бисер Рачев е просто продължение на дядо си. Голямата новина, че 2008 г. г-н Рачев ще издаде първият в света DVD плеър, озаглавен „Седемте дракона на бързината”, естествено със спонсорството на международна компания за развитие и популяризиране на феномени. Остава ни надеждата, че все пак в някое телевизионно предаване Бисер ще се появи на живо, типично в негов стил, с обаятелен чар, но спортсменска жилка, за да събуди желанието в много китаристи и музиканти да продължават да работят, да творят в именно на все още непознатия и недокоснат свят на виртуозитета, който съществува във феноменът Бисер Рачев
С уважение: И. Илиева (енциклопедия на феномените)


Това е едно от първите неща, на които човек попада, когато напише името на въпросното лице в някоя голяма търсачка.


--------------------
Cry for God when your life was ending
Call for God now death is near,
Where was God when you were dying
Reek of war is master here.
Left behind are slaughtered strangers
Enemies become your friend
This is how the fear takes over
When its time to meet the end.
Fields of flesh from graves ripped open
Only the dead can see an end to war,
Sleeting snow where bones lay broken.
Tell me what all this was for
Tell me what all this was for
Tell me what all this was for

Die for God, Die for what?
Was it worth dying for?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggressive Perfe...
коментар Dec 13 2007, 06:57 AM
Коментар #10


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 26-November 06
Потребител N: 1692



Добре де, ако всичко това е вярно, защо никой от нас не го е чувал...?!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
\\m//
коментар Dec 13 2007, 11:53 AM
Коментар #11


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 183
Регистриран: 16-August 07
Потребител N: 2288



Единственото, което намерих за този е
http://www.vbox7.com/play:48de4975
и
http://politika.bg/article?sid=&aid=2211&eid=26
Дано да не е същия, за когото става въпрос, защото ако тоя е феномен.... puke.gif suicide.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Apocalyptic City
коментар Dec 13 2007, 03:27 PM
Коментар #12


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 279
Регистриран: 13-October 04
Град: София
Потребител N: 633



Така като гледам снимката мисля, че за същия става дума. Преди много годиин, в началото на 90-те май беше с мои приятели ходихме да го гледаме, ама да пукна ако се сещам къде беше. Свиреше бързо на китара наистина, някакви работи на Паганини, приказваше как ще забие в земята и него и Ингви Малмстийн намеси и други китаристи, които не можели да му стъпят.. и ние си тръгнахме по едно време. Беше с бял костюм, леле-мале. Но оттогава нищо не се чува за него. Ако беше толкова добър китарист... А, и по телевизията май го даваха веднъж.


--------------------
I can see but there's nobody there
I can hear but there's so much I fear

*****************
You have new love
and It looks good on you
I have never wished you dead, yet.
You can now have all the things I could never give to you
Look out the window "c`est moi"...
Tell me that past times won't die...
Tell me that old lies are alive
Love that expired too long time ago
Kills me, it thrills me...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Медаров
коментар Dec 13 2007, 05:36 PM
Коментар #13


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 115
Регистриран: 21-November 07
Град: със сигурност не е париж
Потребител N: 2442



абе сетих се за тоя - преди мноооого време съм гледал по анал 1 едно предаване дето свиреше. Наитсина май беше някакъв виртуоз. А може и друг да е бил. имаше нещо такова


--------------------
14 Words: "We must secure the extinction of all people and no future for any children."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Dec 13 2007, 05:57 PM
Коментар #14


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Явно всички сме го гледали това по Канал Едно. Значи той трябва да е. Сега остава да намерим нещо негово (не песента за Ватмана), за да видим дали правилно си спомняме.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad
коментар Dec 13 2007, 08:42 PM
Коментар #15


лайно
*****

Група: Потребители
Коментари: 1536
Регистриран: 18-August 05
Град: софия
Потребител N: 904



Тоя съм го чувал покрай едни касетки негови дето ги продаваха по няколко стотинки и се купуваха масово за записчета върху тях icon_headbang[1].gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadniq-spamer
коментар Dec 13 2007, 08:48 PM
Коментар #16


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 435
Регистриран: 1-November 07
Град: У нас си
Потребител N: 2400



Аз в някъв форум,за млади китаристи,групари и т.н бях чул да го обсъждат...отдавна беше,не мога да се сетя за форума.


--------------------
зъЛ тип


Горда Стара планина,
до ней Дунава синей,
слънце Тракия огрява,
над Пирина пламеней.

Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост, твойта прелест,
ах, те нямат край.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
\\m//
коментар Dec 14 2007, 11:40 AM
Коментар #17


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 183
Регистриран: 16-August 07
Потребител N: 2288



Добре, намирих и това!
Това вече определено повече ми допада! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
beyondtheblack
коментар Dec 14 2007, 06:44 PM
Коментар #18


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2286
Регистриран: 10-September 07
Град: гара мЯже
Потребител N: 2328



Хахаха, "най-бързият китарист на света", май се явяваше за Гинес. biggrin.gif


--------------------
Ко каза, ко?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hellhound Anathe...
коментар Apr 7 2011, 02:25 AM
Коментар #19


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 165
Регистриран: 24-December 10
Град: Варна
Потребител N: 3999



^-^


--------------------
Ще си представям как се гушкам в теб, като червейче в мърша... Гърчейки се, за да се навра все по-навътре и по-навътре - на топло в прегръдката на изгниващата плът!!
-------------------------
Ще бъда земята под краката ти, за да знам в какво се спъваш...
Ще бъда въздуха, който вдишваш, за да знам с какво тровиш дробовете си...
Ще бъда водата, която преглъщаш тежко, за да знам защо се давиш...
Ще бъда птица в небесата, за да знам какво ти сере на главата...
--------------------------------------------
I hex you to be the sun in my life. Illuminating every dark corner of my craving soul.. I put a spel on you, so I will love you forever and my love shall cast a shadow over you..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Helloween
коментар Apr 7 2011, 11:42 AM
Коментар #20


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 245
Регистриран: 29-September 05
Град: София
Потребител N: 955



Точно като най-бързия го знам и аз, един тон (музикален естествено) повече от Ингви беше изсвирил за 1 секунда. Ингви май 16 за 1 секунда беше докарал. Това са ми спомените, поне слух вървеше едно време за този, дали официално е признат не знам или само претендираше, че е най-бърз.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Живко
коментар Oct 7 2016, 08:39 PM
Коментар #21


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 1
Регистриран: 7-October 16
Потребител N: 4603



Цитат(lodborg @ Dec 12 2007, 10:41 PM) *
Става дума или за най-големия хвалипръцко на света, или за доста добър китарист. Интересно ми е кое от двете. Всичко, което е изписано в Интернет за този човек, е двусмислено и неясно. Пълна и изчерпателна информация липсва. Едни го смятат за пълен некадърник, други казват, че свири чудесно. В крайна сметка ми стана интересно - някой знае ли нещо сигурно за Бисер Рачев.Малко повече данни за него. Преди доста време (не си спомням колко точно, но може да са минали и 10 години оттогава) гледах по Канал Едно предаване с Бисер Рачев, където той изсвири немалко ръченици и хора на китара. Бързи неща. Беше успял да ги съчетае доста добре с рок елементи и като цяло се получаваха доста интересни композиции. Малко след това дочух, че държал рекорда за най-бърз китарист на света, което ме учудва немалко, защото ако беше вярно, името му би трябвало да се среща под път и над път, а не да цари пълна информационна мъгла. Явно има нещо гнило. На сайта на вестник Сега попаднах на следната информация:
Цитат
"Гинес бенд" и Бисер Рачев ще представят в София и Варна китарното шоу "Между смъртта и любовта", съобщиха организаторите от Националната агенция "Музика" към Министерството на културата. Музикантът, включен два пъти в книгата на рекордите Гинес и лауреат на престижни международни награди за първи път изпълни на сцена авторския си реквием "Васил Левски". Спектаклите с участието на струнен квартет "Виртуозо" са на 7 февруари в зала "България" и на 8 февруари във Фестивалния и конгресен център във Варна. Предвиден е и китарен дуел за наградата "Рицар на китарата".
Аз лично съм на мнение, че в днешно време талантите не остават скрити и че ако този човек беше събрал и половината от отличията, които му приписват, щеше много да е изписано за него или най-малкото щеше да има някакви записи. А то няма.
Ей, съжалявам че се обаждам чак сега от мишата дупка, ама баща ми ми е разказвал за Бисер Рачев. Каза, че го е познавал и е свирил по-бързо от Джими Хендрикс! Вече има клипчета в Youtube. Напишете само "Най-бързият китарист в света", а може и просто Бисер Рачев. М/д са му викали дори циганчето Бисерчо... :Д В момента се намира във Враца, но е бил в София. Проверете го и може и да има нещо. Пък ти от къде си чувал за него? На мен тате ми каза, че е имал познат Бисерчо, дето свирил бая бързо и реших да го проверя.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 05:45 PM