Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Ученикът - специалист по всичко
dambov
коментар Mar 12 2007, 11:29 PM
Коментар #1


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 651
Регистриран: 6-March 06
Потребител N: 1200



умишлено кръстих темата така,защото една от основните причини ученикът да бъде специалист по всичко е преписването.
Кажете ми то не ли е проява на хладнокръвие?
идеята ми е:вие преписвате ли,ако не сте ученици преписвалили сте,колко пати сте го правили,тук спокойно може да споделите и някой по-интересн метод.

К'вото и да си говорим аз не съм от най-големите преписвачи преписвам само в краен случай и според мен предпазната тръпката е най-яка,а вие как мислите?

ако темата ви се стори тъпа моля не пишете


--------------------
I sold my soul for Heavy Metal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар Mar 12 2007, 11:35 PM
Коментар #2


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



Преписах на кандидат студентския изпит, по стандартния начин, просто добро стечение на обстоятелствата...а и случая беше краен
сега с тези записващи плейъри, мегапикселови телефони и други джаджи стана далеч по-лесно


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Mar 12 2007, 11:52 PM
Коментар #3


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Не може да ме накарате да повярвам, че има студент, който никога не е преписвал. Всеки опира до преписване все някокога - дали от мързел, от досада или просто защото предметът не му се отдава. А понякога и за да е сигурен в успеха си. Вярвам, че повечето хора са преписвали поне веднъж дори в училище (или ако още не са - ще) biggrin.gif Аз също съм преписвал в университета, най-вече поради тъпия факт, че българското висше образование е морално остаряло и залага на преподаването на всякакъв ненужен и често несвързан с общото материал. Поне една трета от нещата, които се учат във ВУЗ са тотално излишни и повече затормозяват студентите с безинтересни и безполезни факти за учене. На кого би му се нравило да заучава някаква глупава информация, която после изобщо няма да му трябва в професионалния живот?

В Германия, където имам удоволствието да следвам в момента, преписването е почти невъзможно, защото изпитът те разхожда из неприлично обширния материал за напълно недостатъчния един час. Общо взето, ако седнеш да ровиш из пищовите си за дадена информация, няма да изкреташ до където и да било. Има страшно големи санкции срещу преписване (ако те хванат те изключват директно и получаваш забрана да следваш в който и да било университет в Германия), но странното е, че по време на изпит никой не следи дали студентите преписват. Не си правят труда да се тормозят със следене на изпитваните, просто защото поради гореспоменатата причина няма смисъл.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
t0xIc
коментар Mar 12 2007, 11:58 PM
Коментар #4


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1599
Регистриран: 26-April 03
Потребител N: 83



Ето ви истински специалист!
http://media.putfile.com/the-professional-33
icon_headbang[1].gif


--------------------
as time slips away
the cage will rust
life will go on
as you fall to dust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beerzebub
коментар Mar 13 2007, 12:27 AM
Коментар #5


Da schlägt es links
*******

Група: Приятели
Коментари: 3756
Регистриран: 17-January 03
Град: София
Потребител N: 8



^ biggrin.gif


--------------------
meh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Mar 13 2007, 10:50 AM
Коментар #6


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Гаххаха. клипчето рулира biggrin.gif Преди май пак го бяха мятали тук, не знам, ама кърти ) Всеки преписва, едва ли има човек, който да не е преписал поне веднъж smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wqwrrr
коментар Mar 13 2007, 02:00 PM
Коментар #7


Eáránë Táralóm...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1892
Регистриран: 2-November 06
Град: The Spectral Realm
Потребител N: 1655



Ами, преписвам, к'во да правя. =) Даже, ако не ме лъже паметта този срок имаше следния момент: Даскалката дава неочакван тест и по средата на часа някъде казва (цитирам): "Оф, 'айде, то се видя! Имате две минути всички да си препишете тестовете помежду си, който свърши пръв ще има 6!" Първоначално ние я гледаме втрещени и се чудим какво да правим, но тя хич не се будалкаше и в крайна сметка си преписах, 'сичко как' си тр'ебва. =)

Иначе поне гледам да разчитам на себе си - пиша си някое текстче на MP4-то и си го чета. =)


--------------------

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Mar 13 2007, 02:13 PM
Коментар #8


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



laugh.gif laugh.gif laugh.gif Еба си безумието!!! Аз ако преписвам, ще е нещо дребно, което не мога да запомня или направо ще си извадя целия учебник и ще препиша целия урок rolleyes.gif Последните ми преписвания бяха от втория тип happy.gif


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sepulturatr
коментар Mar 13 2007, 02:23 PM
Коментар #9


Think I'm Just Happy...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1368
Регистриран: 19-January 06
Потребител N: 1121



Винаги се нося какво да препиша и в 90% от случеите успявам ...
Като се замисля и на изпити на класни ,контролни ,все съм преписвал huh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wintersunset
коментар Mar 13 2007, 02:27 PM
Коментар #10


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 484
Регистриран: 10-March 07
Град: Into the ghost lake
Потребител N: 1947



Веднъж ме хванаха с огромен пищов по физика и оттогава избягвам rolleyes.gif
Иначе ако мога и не знам, защо не... чак пък хладнокръвие, не мисля...
Налага се понякога, естествено =)


--------------------
Save yourself. Where now? Which way? Dear god, show me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Demiurg
коментар Mar 13 2007, 02:42 PM
Коментар #11


Прогресиращ
****

Група: Приятели
Коментари: 562
Регистриран: 23-April 04
Град: София
Потребител N: 461



Пълни глупости са това с преписването. В някои университети (по- точно Русенски и Габровски, инфо отпреди ~ 6-7 години) на изпит разрешават ползването на каквато и да е литература. Дават ти задача, носиш си помагала, действай ! Задачите (темите) не опираха до написване, а до измисляне.
И според мен това е правилния начин - в момента информация (теория) им навсякъде, но хората не могат да я ползват, защото не могат да мислят.
Тъжната истина е, че на болшинството учители в училищата не им се занимава с вас и затова е по- лесно да ви дадат да преписвате - поне отчитате някакви знания...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 13 2007, 03:22 PM
Коментар #12


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Преписвал съм 1-2 пъти, ама все е било в някакви случи, когато материала е ебати тъпия и всички преписват явно. Иначе избягвам. Гледам да си имам знанията и да пиша каквото се сещам по съответната тема. Затова и сядам най-отпред най-често. Просто нямам какво да крия. И ми е смешно каки залите се запълват отзад напред laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Mar 13 2007, 05:57 PM
Коментар #13


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



ХАХх! Има някои моменти, в които ако не преписваш си ебати тъпака. В училище и в университета има моненти на отковени глупости и фантазми smile.gif А мерси
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meckie-The Dark ...
коментар Mar 13 2007, 06:01 PM
Коментар #14


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 15-February 07
Град: На края на света...някъде там в безкрая...
Потребител N: 1880



Такам,аз сега съм в 8 клас и нямам кой знае какво за учене,но все пак пищова винаги е до мен готов да се притече на помощ в някой труден момент.Общо взето не преписвам ,а си правя пищовчета ей така зе сигурност,пък и докато избера какво точно да напиша на него ьз си научавам урока!Но все пак колко пъти съм си спасявала кожата като съм преписвала просто не е истина!
Аз лично правя пищовчетата на адски малки листчета,които само аз мога да си ги разчета,бе майсторка съм в тия работи. И най-важното,е че все още не са ме хващали ,ама то никога не е късно! ph34r.gif


--------------------

KVLT IZ DEAD - HAIL THE KVLT!

КАЗАХ!


http://www.kamelot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
````````
коментар Mar 13 2007, 07:09 PM
Коментар #15


Дихание
*****

Група: Потребители
Коментари: 1362
Регистриран: 4-September 03
Град: Русе
Потребител N: 254



Само ще вметна, че всичко се вижда:")
И не помня кой спомена, че просто ни оставят да преписваме.. True!
А последното преписване.. Светъл знае само:")) По физика той учи формулите, аз решавам задачите хахха


--------------------
Ако някой се опита да ме засенчи, просто ще го оставя да слънчаса...
http://www.myspace.com/dihanie
http://dihanie.atakmim.com

http://d1hanie.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sepulturatr
коментар Mar 13 2007, 07:20 PM
Коментар #16


Think I'm Just Happy...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1368
Регистриран: 19-January 06
Потребител N: 1121



Да де ,и това го има ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 13 2007, 08:55 PM
Коментар #17


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Aко предмета ми е крайно неприятен, скучен или не ми върви въобще, преписвам по нещо, но рядко. Разчитам на себе си, защото ако нещо ми харесва, сядам и уча по него.
Разбира се имало е и случаи, когато учители са ме дразнели и съм изплясквала пищова направо на чина...Рядко си правя пищови общо взето.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zelatorr
коментар Mar 13 2007, 09:26 PM
Коментар #18


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1625
Регистриран: 9-March 07
Град: София
Потребител N: 1944



Хахах имахме преди много култови изпълнения с пищовите по разни му там специални предмети laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danny47
коментар Mar 14 2007, 09:11 AM
Коментар #19


Сценичен безработник!
****

Група: Потребители
Коментари: 671
Регистриран: 18-July 06
Град: София
Потребител N: 1463



Аз пък винаги, когато имам възможност съм с "хакове" smile.gif! Мен най-много ме радва г-на по литература... имаме класно и той изтърсва нещо от сорта: "Отивам в учителската, вие като свършите елате да ми предадете" smile.gif. А пък на последното класно по литература идва тази по Свят и Личност и разпраа: "Г-на го няма, каза да си изберете тема. После като свършите ме намерете да ми предадете!"! biggrin.gif Е не е ли пич тва, а?! icon_headbang[1].gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ataegina
коментар Mar 14 2007, 03:13 PM
Коментар #20


XX
****

Група: Потребители
Коментари: 897
Регистриран: 4-December 03
Град: София
Потребител N: 342



Danny47 e това се казва доверие, а вие не сте го оправдали devil.gif biggrin.gif


а ти си роден на първи юни smile.gif хъг


--------------------
[color=orange]snishki v gryf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dambov
коментар Mar 14 2007, 04:21 PM
Коментар #21


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 651
Регистриран: 6-March 06
Потребител N: 1200



Цитат(Danny47 @ Mar 14 2007, 09:11 AM) *
Аз пък винаги, когато имам възможност съм с "хакове" smile.gif! Мен най-много ме радва г-на по литература... имаме класно и той изтърсва нещо от сорта: "Отивам в учителската, вие като свършите елате да ми предадете" smile.gif. А пък на последното класно по литература идва тази по Свят и Личност и разпраа: "Г-на го няма, каза да си изберете тема. После като свършите ме намерете да ми предадете!"! biggrin.gif Е не е ли пич тва, а?! icon_headbang[1].gif

е га ти
реално погледнато тва не е хубаво и то никак,но аз бих се радвал и то много ако нашта по специалния ни предмет е такава да си ни оставя да преписваме


--------------------
I sold my soul for Heavy Metal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SteelDragon
коментар Mar 14 2007, 11:56 PM
Коментар #22


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 155
Регистриран: 24-July 06
Град: София
Потребител N: 1474



Понеже тука има много хора, които не са завършили даскало още, нека им дам един акъл. Едиствената идея на училищеот е ДА ВИ НАУЧИ ДА УЧИТЕ. 99% от матряла ще го забравите, а и никога няма да ви тябва. Аз винаги съм чел нещата по веднъж за обща култура, да не ставам за смях, а на контролни съм преписвал където мога. Като влезнете в университет, ще видите кво значи да се учите. Ама да се учите щото мърдане няма. Не знаеш ли не ставаш, после няма работа и се рови по кофите. Сега за сесията ми юни имам към 3000 страници учебници. smile.gif Яко а. Тва се научава за 3 месеца. И не се учи като в дасало, на час по лъжичка. Трее се знае сичкото на веднъж, и да не се забравя, щото после лошо. Трее се губи време да се чете тва от преди, а идва и ново да се чете, а като от 8 до 5 си на работа некси няма мноо време за губене.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danny47
коментар Mar 15 2007, 03:35 PM
Коментар #23


Сценичен безработник!
****

Група: Потребители
Коментари: 671
Регистриран: 18-July 06
Град: София
Потребител N: 1463



Цитат(Ataegina @ Mar 14 2007, 03:13 PM) *
а ти си роден на първи юни smile.gif хъг

bye.gif

Цитат(SteelDragon @ Mar 14 2007, 11:56 PM) *
Понеже тука има много хора, които не са завършили даскало още, нека им дам един акъл. Едиствената идея на училищеот е ДА ВИ НАУЧИ ДА УЧИТЕ. 99% от матряла ще го забравите, а и никога няма да ви тябва. Аз винаги съм чел нещата по веднъж за обща култура, да не ставам за смях, а на контролни съм преписвал където мога. Като влезнете в университет, ще видите кво значи да се учите. Ама да се учите щото мърдане няма. Не знаеш ли не ставаш, после няма работа и се рови по кофите. Сега за сесията ми юни имам към 3000 страници учебници. smile.gif Яко а. Тва се научава за 3 месеца. И не се учи като в дасало, на час по лъжичка. Трее се знае сичкото на веднъж, и да не се забравя, щото после лошо. Трее се губи време да се чете тва от преди, а идва и ново да се чете, а като от 8 до 5 си на работа некси няма мноо време за губене.

Така е. Е, моята специалност е свързана с практика и упражнения, но не отричам учението. А и в профилираните гимназии не се обръща много внимание на предмети като литературата например... без да отричам колко важен е този предмет за изграждането на една обща култура! Па я лично съм си прост да го е*а laugh.gif laugh.gif laugh.gif ! А и нашият учител му е ясно, че така или иначе ще преписваме, поне знае, че сме го написали 1,2 пъти и нещо ни е влезнало в главите... за това и се подписва на листовете преди да почнем да правим класно smile.gif! Според мен човек трябва да набляга на предметите, с които ще продължава да се занимава и след гимназия! Другото е повече само за оценката smile.gif!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Exilia
коментар Mar 15 2007, 07:13 PM
Коментар #24


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 91
Регистриран: 1-February 07
Потребител N: 1826



Е,и аз преписвам,но това ще да е най-често в час по история или история на изкуството...И обикновено пищова ми са няколко дати,записани на ръката ми.Иначе разчитам на това,което съм чула в час или евентуално прочела удома.Пък и резултата е оценка,която ако не ми хареса винаги може да се поправи.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noel_f
коментар Mar 15 2007, 09:25 PM
Коментар #25


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1776
Регистриран: 1-November 06
Потребител N: 1653



Преписването до голяма степен си зависи от учителя, според мен. В 9 клас сме имали учителка, която ни е позволявала да се разхождаме в час, за да питаме за отговора и дори да слушаме музика и всичко това се спучва по време на класна работа. Учителката ни по биология пък ако по време на контролна види, че малко си обърнат настрани, ще дойде и ще те обърне напред rolleyes.gif
Иначе за по-сигурно предпочитам да си науча. Вече ако супер много ме домързи или ако е по предмет, по който няма опасност да ми развалят успеха, защо пък да не препиша smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garvana
коментар Mar 19 2009, 11:35 AM
Коментар #26


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 1
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3319



Има един сайт www.pissalka.com Tам се предлага химикалка-справочник. Хваща информация 20 страници голям формат. Има и видео с обяснение. Химикалът е перфектен за преписване.
bowdown.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Mar 19 2009, 07:22 PM
Коментар #27


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



...а по-яко ще е да си научиш материалО.

/боже, кой го казва, но все пак.. :Д/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
~Frozen angel~
коментар Mar 19 2009, 07:24 PM
Коментар #28


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 140
Регистриран: 3-February 09
Град: Dead gardens where sun never rises
Потребител N: 3244



Аз само, когато съм в голяма безизходица, т.е. химия, биология и философия. Но иначе в нашия клас сме цяла мафия в преписването, имаме си система на подсказването XD


--------------------
Ae ú-esleliach nad... estelio han. Estelio hammen.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 29th March 2024 - 03:51 PM