Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
9 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kamelot
Dragontear
коментар Apr 26 2007, 01:42 AM
Коментар #1


Антихрист
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 3615
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител N: 1211



Хайде да видим сега .......
Кой какво очаква.... и кой какво получи! ...

Казвайте мнения.....
Аз лично за сега още нямам впечатления ...което ме плаши малко blink.gif ...но с миналия албум бях влюбен от първо слушане..и ми е странно, че с този не е така
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Apr 26 2007, 01:45 AM
Коментар #2


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Аз моето временно мнение си го казах в темата "Случайни глупости" и преди да оплюя отново толкова любима група ще изчакам да мина поне осмото слушане на албума. Истината е, че далеч не получих това, което очаквах... brickwall.gif Ето все пак и цитат от Случайните глупости за тези, на които не им се търси:
Цитат(lodborg @ Apr 26 2007, 12:42 AM) *
Да и при мен се изтегли - вече слушам осмото парче. Само че се моля това да е някаква шега. Това просто НЕ МОЖЕ да е новият Kamelot. Не бива. Ужас, голяма скука. Това се очертава да е най-голямото ми разочарование за тази година. В момента съм се смръзнал тука и се моля на второ слушане да ми хареса албумът. Или на трето, или на четвърто... Просто седя с отворена уста и не мога да повярвам, че така дългоочакваният от мен албум е отегчителен до смърт. ОТЕГЧИТЕЛЕН! Първите две парчета просто мажат. Размазват. И след това какво?!? Едно голямо нищо... Дано повредата да е в мен и просто да трябва да го изслушам още няколко пъти преди да ми допадне, защото по дяволите иначе...

Това е някакъв лош сън. Всеки момент ще се събудя... Нали?

Едит: Уф, добре. След второто слушане мнението ми за албума леко се покачи. Има нещо безбожно красиво в "Ghost Opera" и това са чудесните оркестрации, в доста от песните черпещи вдъхновение обилно от изяществото на изтока. Още много слушане ще пада обаче преди да излезна с някакво завършено мнение. Casey Grillo ме разочарова немалко на места с доста безидейното си свирене (особено в "The Human Stain"), но хайде да спра с писането засега.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragontear
коментар Apr 26 2007, 01:47 AM
Коментар #3


Антихрист
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 3615
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител N: 1211



Цитат(Dragontear @ Apr 26 2007, 02:34 AM) *
Човека очевидно е много зле.... на места даже долавям бийтове дето го заместват...има и нещо много странно дето ме дразни.. и тва са некви електронни ефекти на гласове и на китари ...или просто това е просто от промото...Oбаче етно мотивите из целия албум къртят ...особено в началото
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Apr 26 2007, 01:49 AM
Коментар #4


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Хаха, тамън си едитнах поста и гледам, че и ти си се сетил за същото. smile.gif За да не седи празен настоящия ми пост все пак да кажа и още нещо за "The Human Stain" - според мен песента има прекрасна идея, която е трябвало да развият по-добре. Чуйте само как звучи стакато моментът между 3:05 и 3:20 - страхотен е. Защо са го оставили само като свързваща част ми е непонятно.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragontear
коментар Apr 26 2007, 01:52 AM
Коментар #5


Антихрист
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 3615
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител N: 1211



Да smile.gif ... а долаваш ли ти електронен ефект на гласа на Khan ....или само при мен е така...смисъл звучи като терминатор на места ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Apr 26 2007, 02:05 AM
Коментар #6


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



О да, определено. Този ефект го има само на няколко места, но най-неприятен той е в "Anthem" - как и защо са си мислили, че това звучене ще придаде колорит на балада е въпрос с повишена трудност. Пък и Kamelot не са изтискали всичко от вокалните възможности на Khan този път - човекът пее прекрасно както винаги, обаче истинския си чар той показва при преодоляването на препятствия, a точно те сякаш липсват в "Ghost Opera". Khan е вокал, който постоянно трябва да бъде поставян в крайности - в тях блесва съвсем пълно завидния му потенциал. Не бива на такива велики гласове да се поверяват стандартни вокални ситуации; предизвикателства са нужни, а не партии, които всеки би могъл да изпее (макар и не толкова чувствено като Khan). Проблемът не е в Рой - проблемът е в композициите, Рой управлява както обикновено. А за китарите - и те имат някакъв странен дистър, който макар да не ми се нрави 100%, е добре обоснован - сякаш точно така би трябвало да звучи шестструнната стена в подобен албум - плътно, мазно и тежко. Повече сола нямаше да са излишни, разбира се.

Май нямаше нищо да кажа преди осмото преслушване на албума, а в момента тече едва третото. smile.gif Нищо, утре повече.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Apr 26 2007, 06:08 AM
Коментар #7


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Я по-тихо, па вие, какво сте се разквичали! lamo.gif


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Apr 26 2007, 07:19 AM
Коментар #8


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Харесва ми! Само че си мисля, че още не е миксиран напълно албума...
Продължено е едно тъмно звучене още от Black Halo blackmetal.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Apr 26 2007, 07:49 AM
Коментар #9


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



За жалост може и да не успея да го чуя... ;p


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Apr 26 2007, 08:57 AM
Коментар #10


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Цитат(MadHatter @ Apr 26 2007, 07:08 AM) *
Я по-тихо, па вие, какво сте се разквичали! lamo.gif

Ники и Венци нещо много са се разбързали smile.gif . Венци специално пък ти добре знаеш, че Kamelot са способни на сложни композиции, чието оценяване отнема време. Като изключим The Black Halo, който беше по-директен (затова вероятно е хванал всички още от началните слушания), другите албуми изискват повече време. За мен Epica като най-сложният им опус ми отне поне година да го схвана и любима песен с времето ми стана Lost & Damned, която си е метъл танго по дяволите!


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
prayer4eto
коментар Apr 26 2007, 10:35 AM
Коментар #11


Master of your sorrow
******

Група: Потребители
Коментари: 2201
Регистриран: 24-April 07
Град: Sofia
Потребител N: 2034



Момчета, според мене избързвате малко с оценките !

Все пак това, което сте изтеглили е много предварително, според мене. Не се знае кой го е правил и кога...

Че е Камелот, това е ясно, ама знаете ли дали това не са първоначалните записи, преди "ревизията" ?

Аз ще изчакам, защото иначе ще си разваля удоволствието и ... suicide.gif



ЕДИТ:
П.П. А някой от вас да знае на какво е символ червената петолъчка ?


--------------------
Free are those who walk away from setting suns
And free are those who laughed at chains that held them bound
Free are those who conquers in vain but won't stop to run
Battered and down they pick up their pieces to rise as one
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ViolentBeauty
коментар Apr 26 2007, 11:43 AM
Коментар #12


Демон
******

Група: Приятели
Коментари: 2154
Регистриран: 21-July 06
Град: Там някъде!
Потребител N: 1467



Ох , изтегли се !! yahoo.gif Слушам и за момента просто нямам думи - Това е НЕЩО ВЕЛИКОЛЕПНО . Още като чух Ghost opera – та, пък и The human stain и Mourning star си знаех, че ще е нещо страшно и ще кърти всичко!!!!! bounce8.gif

В еуфория съм....


--------------------
Аз съм пеперудата
на тази дъска,
забодени с другите
сме част от колекция.

Карфиците бляскави
бяха наши мечти,
но само свободни от тях
отново ще летим......
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 26 2007, 12:57 PM
Коментар #13


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28350
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(prayer4eto @ Apr 26 2007, 11:35 AM) *
Момчета, според мене избързвате малко с оценките !

Все пак това, което сте изтеглили е много предварително, според мене. Не се знае кой го е правил и кога...

Че е Камелот, това е ясно, ама знаете ли дали това не са първоначалните записи, преди "ревизията" ?

Няма такова нещо като ревизия. Това, което се чува в промото като песни, е това, което ще чуем и в албума. Може звукът да е малко по-добър тогава, но музиката си е музика. Оригиналният албум няма да направи композициите по-силни.

След точно четири слушания от сутринта досега, мога да кажа, че "Ghost Opera" ми харесва много. Категорично не е най-доброто, което Kamelot някога са записвали, но рано или късно всяка група удря тавана си, така че не съм разочарован. Радва ме фактът, че албумът не е посредствен. Напротив, разнообразен и доста разчупен е. Като единствен забележим недостатък мога да изтъкна само липсата на индивидуални музикантски изяви, на каквито всички отлично знаем, че Kamelot са способни.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Forsaken
коментар Apr 26 2007, 02:05 PM
Коментар #14


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 195
Регистриран: 5-March 05
Потребител N: 759



smile.gif Много хубав албум...току що си го свалих
всичките песни са страхотни, особено Rule the world, Human stain и Bluecher...

случайно lyrics да са излезнали?


--------------------
Abandoned by the Light
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 26 2007, 02:08 PM
Коментар #15


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28350
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Текстовете - когато бъде издаден албумът. Дотогава можем да вадим разни неща по слух.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragontear
коментар Apr 26 2007, 02:26 PM
Коментар #16


Антихрист
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 3615
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител N: 1211



В интерес на истината на Sonata излязоха много преди това ... нищо чудно и на Kamelot да цъфнат скоро в форума на Darklyrics
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Apr 26 2007, 03:54 PM
Коментар #17


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Вече след двуцифрено число слушания мога да заявя, че първоначалното ми разочарование от албума се стопи напълно. Все още се придържам към забележките, които отправих към албума в последните си няколко поста, но като цяло тавата е съвсем задоволителна и нелоша. Открит остава въпросът доколко една банда от класата на Kamelot може да си позволи да направи един "нелош" албум. И да, май наистина има сериозни шансове "Ghost Opera" да задмине "The Fourth Legacy" в предпочитанията ми, но до този момент все още има доста време. Освен всичко друго, ще запомня "Ghost Opera" и като албума, който съдържа единственото парче с Рой Кан, което изобщо, ама изобщо не ми харесва - "Anthem". За сметка на това има песни, които ме карат да си откъсна главата и да си я заподритвам жизнерадостно!


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Apr 26 2007, 05:06 PM
Коментар #18


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



The Human Stain icon_headbang[1].gif

В албума няма един свестен припев, който да си тананикам, но пък така любимите ми куплети в изпълнение на Рой са отново чуедесни и ме карат да пея заедно с него.

Отново обаче всички музиканти свирят наедно. Създават една хармония, така че да нито един инструмент да не се показва напред, да не го чуваш, а да го приемаш като част от една цялостна мелодия.

Което не е лошо, но е характерна черта за поп музиката. Това тук не прилича на метъл. rolleyes.gif Здраве да е. Ще се слуша още и ще се коментира допълнително.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Apr 26 2007, 06:31 PM
Коментар #19


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Какъв поп, какви пет лева... Албумът си е супер - типично Kamelot-ско звучене. Чудесни мелодии, емоционалност, разнообразие, всичко си има. Мисля, че имаха нужда от нещо малко по-различно след Epica и The Black Halo. Ghost Opera ми се струва добро решение.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KingSlayer
коментар Apr 26 2007, 07:52 PM
Коментар #20


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1161
Регистриран: 25-July 06
Потребител N: 1475



Добре че Кан е вкарал малко ред в така разхвърляните и лишени от индивидуализъм композиции. Ако не беше вкарал The Human Stain албума щеше да води таз-годишната класация "Кво да изкараме тая година" Въпреки че и той самият би трябвало вече да ходи в берлинската опера и си се звери на акустиката колко ще.
Групата за мен се превръща просто в една посредствена банда, опитваща се да направи нещо оригинално от метъла с превдопрогресивизъм, което естествено ще им изиграе лоша шега. По-добре да се пробват на поп/естрадната сцена. Ако има стил, който се опитва да "изиграе" метъла, то това би бил днешният на Камелот happy.gif


--------------------
''HEAVY METAL IT'S? NOT A TREND, IT'S A WAY OF LIFE, A FIRE INSIDE US, AS ALONG WE STICK TOGETHER NO ONE CAN FUCK WITH US''
Dave Mustaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Apr 26 2007, 08:34 PM
Коментар #21


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Противоречиви мнения чета навсякъде, което е хубаво - обикновено най-малкото добър повод да чуеш дадения албум. Иначе се затвърди мнението ми, че албумът е комбинация между Karma и Epica. Ако не по-добър от тях, то поне не е по-лош. Основен упрек ми е, че липсва малко китарна сила и по-тежки и бързи рифове. Но всичко ще си кажа подробно в ревюто.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
darga
коментар Apr 26 2007, 09:18 PM
Коментар #22


муза
***

Група: Потребители
Коментари: 449
Регистриран: 8-July 04
Град: Русе/София
Потребител N: 553



Ъъ..объркана съм..Албума е приятен, да не кажа и хубав. Но нещо не е съвсем наред. Много приятен за фон, но нищо запомнящо се.. huh.gif Хмм...и все пак съм на трето слушане, с времето трябва да се оправят нещата. Електронните ефекти дразнят много..Но въпреки всичко е различен, разчупен. Може пък и това да са търсили, да хвърлят в шок и недоумение феновете laugh.gif
Up through the Ashes и The Human Stain за мен са най.

едит:+ Mourning Star...определено с времето започва да се харесва все повече.. happy.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_TNT_
коментар Apr 26 2007, 09:35 PM
Коментар #23


Knight
*****

Група: Потребители
Коментари: 1361
Регистриран: 1-April 05
Град: София
Потребител N: 784



Цял ден слушам само него. Хареса ми още от първото слушане. След непосилната задача, която си бяха поставили с The Black Halo, албумът е подобаващ. Много хомогенен и... де да знам, харизматичен може би? Че не е директен - не е, но си има от всичко хубаво, което Kamelot си могат. Мястото в личния топ 3 за годината се потвърди. smile.gif
P.S. Малко изтъркано, но... на когото не му е харесал, послушайте го повече wink.gif


--------------------
In his head a thunderous
Cry of desperation
Tearing voices from his past
Scream for his attention
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Apr 26 2007, 09:39 PM
Коментар #24


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Добре звучи. Не съм фен на групата, няма и да им стана, но добре звучи. Не правя паралели с предните неща. Албумът сам за себе си си е приличен. Не може да се очакват постоянни шедьоври от която и да е група...


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Apr 26 2007, 09:46 PM
Коментар #25


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Цитат(darga @ Apr 26 2007, 10:18 PM) *
Ъъ..объркана съм..Албума е приятен, да не кажа и хубав. Но нещо не е съвсем наред. Много приятен за фон, но нищо запомнящо се.. huh.gif Хмм...и все пак съм на трето слушане, с времето трябва да се оправят нещата. Електронните ефекти дразнят много..Но въпреки всичко е различен, разчупен. Може пък и това да са търсили, да хвърлят в шок и недоумение феновете laugh.gif
Up through the Ashes и The Human Stain за мен са най.

Подкрепям.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sleepwell
коментар Apr 26 2007, 09:50 PM
Коментар #26


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 28
Регистриран: 19-November 06
Град: БУРГАС
Потребител N: 1684



Според мен албумът е много добър, както и предишните. Електронните ефекти са изненада и не съм сигурна приятна или не. Набързо преслушах албума и мисля, че е нещо средно между Karma и The black halo. Аз лично харесвам имено тази група, защото всяка песен ме докосва, както с текста, така и с музиката. Като чух за първи път March of Mephisto не бях очарована дори си помислих егати ужаса. Но след като слушах целия албум тя както и всички други песни намериха място в сърцето ми. Определено албумът Karma ме грабна с раз, но според мен красотата е че при Kamelot определено има запомнящи се песни, НО без останалите песни в албумите, които се допълват и обогатяват взаимно нямаше толкова да ги харесвам.


--------------------
"If happiness is water,
I have glass to drink.
If love is a song,
I have voice to sing.
If luck is four-leaved clover,
I have eyes to find it.
If health is a house
I will pray to God to build it for me!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Apr 26 2007, 10:24 PM
Коментар #27


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Изненада, преди всичко. В добрия смисъл.
Албумът ми харесва, песните ме грабнаха, но определено не мога да се съглася, че носи духа на любимеца ми "Карма" или The Black Halo, в никакъв случай.
Toзи албум е различен и би трябвало интересен за всеки, който е запознат с творчеството на групата, и знае на какво са способни. smile.gif Няма смисъл от други определения, кратко, точно и ясно- новият албум на Камелот. И отличен, както винаги, поне според мен.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dragontear
коментар Apr 27 2007, 12:30 AM
Коментар #28


Антихрист
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 3615
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител N: 1211



Абе слушам тая песен Anthem ...И незнам защо ама тоя ефект дето все едно Khan ми пее през GSM-а е отвратителен ..ако го бяха направили толкова плътно и дълбоко като на Abandoned сигурно щях да ...умирам всеки път... но сега просто ми звучи... ГАДНО... а песента има много потенциал ...както каза НЕЛЪ "тея песни звучат яко изсвирени на живо" ...без гадните излишни ефекти...

Но като цяло мнението ми за албума се повишава
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RocknRollNigger
коментар Apr 27 2007, 08:08 AM
Коментар #29


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 320
Регистриран: 4-September 06
Град: million miles away
Потребител N: 1547



Аз пък ще си пусна Conception.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blue_eyes_
коментар Apr 27 2007, 08:47 AM
Коментар #30


Eyes Of The World
*****

Група: Потребители
Коментари: 1666
Регистриран: 27-September 06
Град: Plovdiv
Потребител N: 1594



След като обърнах достатъчно внимание на албумa, мога да кажа, че ми направи страхотно впечатление. Има удачно оркестрирани, емоционални течения от хеви метъл, прогресивни влияния и смесица от готически симфонични елементи, които го правят уникален.


--------------------


KURO means 'black' in Japanese. But not just any black. Perfect black. To understand why black is so important, experience it for yourself...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 25th April 2024 - 06:35 AM