Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Понятието "Различен", често срещано явление. . .
Хубаво ли е да си различен?
Не можете да видите резултатите от анкетата, преди да сте гласували.
Общо гласове: 42
Гостите не могат да гласуват 
Nightwish
коментар Jun 3 2005, 09:30 PM
Коментар #1


....
****

Група: Потребители
Коментари: 617
Регистриран: 17-February 05
Потребител N: 747



Няма нужда от много обяснения. . . темата е актуална мисля!

1. Хубаво ли е да си различен ?
2. Приемат ли се тези хора в обществото? Ако да- защо? Ако не - пак защо? tongue.gif
3. Какво за Вас е "Различен" ? В какви аспекти разглеждате това понятие?

За сериозното отношение вече знаете tongue.gif biggrin.gif

Хората , които са малко по - различни, са наричани също така и особени, ако искате приемайте го и по този начин..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Forsaken
коментар Jun 3 2005, 09:39 PM
Коментар #2


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 195
Регистриран: 5-March 05
Потребител N: 759



Ами може да звучи банално, но зависи от човека- някои не им пука, дали са различни, други се придържат стриктно към общия образец... Мое лично мнение е, че различието и неговото толериране е в основата на една демократична култура.
За съжаление факт е, че различните хора трудно се приемат от колектива, може би просто защото трябва време докато човешкото съзнание се освободи от предразсъдъците срещу различните хора.. За аспектите на "различен"- ами всеки човек е уникален и всеки си има представа за обикновен-изключителен и за различен. Различен е например човек с различни ценности, просто защото е различен от мен, от моите ценности- тоест всичко е супер субективно

темата е хубава



а за сериозното си знаем, спокойно. wink.gif smile.gif


--------------------
Abandoned by the Light
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jun 3 2005, 09:58 PM
Коментар #3


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28359
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Човек трябва да е такъв, какъвто сам иска да бъде. Сиреч, да се чувства удобно в собствената си кожа, да е доволен от това, което представлява. Това е на първо място и оттук вече произтичат приликите или различията с останалите; не би следвало да е наопаки - конформизмът (или антиконформизмът) да определя модела ти на поведение.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jun 3 2005, 10:00 PM
Коментар #4


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Подкрепям Ицо с две ръце. Nightwish, тъпа тема. Прекалено е ясно за да го обсъждаме въобще.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Jun 3 2005, 11:34 PM
Коментар #5


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Ясно е да. Всеки човек е различен от другия. Различен по безброй неща. Не знам какво да го коментирам, това просто си е факт.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Drummer
коментар Jun 3 2005, 11:55 PM
Коментар #6


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 366
Регистриран: 15-March 04
Потребител N: 427



"Всеки има правото да бъде различен."
Надписът над Спартакус беше това, nqh. Както и да е.


--------------------
Exchanging skin for gold. Call 555-655-SUCKIT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Jun 4 2005, 12:08 AM
Коментар #7


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Ами всъщност не е чак толкова тъпо.
Познавам една жена, която на понятието 'различен' би дала дефиниция тип:
'О, различните хора са интересни. Както знаеш (безспорен факт) на земята сред нас има души, които са дошли от други планети. За да се приспособят сред нашия живот тези души са взели по няколко отпечатъка от Акашиевите записи (там, където е записана съдбата на всеки един от нас във всеки негов живот) и точно за това според мен пък е безсмислено да търсиш миналите си животи.Те на практика крадат. ' и тн.
(това е една жена ,която много уважавам и която винаги безкрайно ми е помагала)

Та по-скоро въпроса е не дали аз съм различна от теб, а ако аз кажа по-горното ти ще го приемеш или ще го подминеш с репликата 'право на избор в какво да се вярва' ?


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ro6ava GarGa
коментар Jun 4 2005, 01:11 AM
Коментар #8


трансгалактически гаргаробластер
*****

Група: Потребители
Коментари: 1440
Регистриран: 2-May 05
Град: ...на Луната
Потребител N: 800



абе аз викам че Ицо е прав...а на мен ми е готино да съм различна... w00t.gif


--------------------
Opinions are like assholes: we all have one and usually other people think it's yours that stinks.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwish
коментар Jun 4 2005, 08:37 AM
Коментар #9


....
****

Група: Потребители
Коментари: 617
Регистриран: 17-February 05
Потребител N: 747



Точно за това има различни аспекти на различното. Разбира се, че всеки един от нас е различен от другите, защото това е едно отделно човешко същество. Но когато си различен в обществото, в дадено ( може и малко ) общество е твърде голяма възможността тези хора от обществото да не те приемат. . . тоест да те избягват или да се държат недобре с теб.

Различното :
- различен в мислите и идеите си ( от тук произтичат страшно много проблеми )
- различен в начина си на живот ( може да не бъдеш приет затова )
- различен в примерно на модата или...

Но никой не би трябвало да отрече, че наистина има хора, които не могат да намерят мястото си, точно поради факта, че не са приети..което е проблем според мен!

Аз също мисля, че е хубаво да си различен. . . cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jun 4 2005, 08:44 AM
Коментар #10


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28359
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Nightwish @ Jun 4 2005, 08:37 AM)
Различното :
- различен в мислите и идеите си ( от тук произтичат страшно много проблеми )
- различен в начина си на живот ( може да не бъдеш приет затова )
- различен в примерно на модата или...

Това са аспекти на едно и също... Всичко опира до мирогледа (и вкуса) ти. Как ще говориш, как ще се държиш, дори как ще се обличаш - това е все пряк израз на твоята същност.

Това, че обществото не толерира различните (или поне тези, при които различното е забележимо) е добре известно, но е пречка, която в повечето случаи може да се заобиколи.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pi4
коментар Jun 4 2005, 09:33 AM
Коментар #11


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 560
Регистриран: 19-November 04
Град: München
Потребител N: 667



всички тук сте доста еднакви в мнението си, че е добре да бъдеш различен. тогава къде е разликата?

по-добре ще е:
  • аргументи защо е добре да бъдеш различен
  • аргументи защо не е добре да бъдеш различен
  • аргументи защо е все тая


--------------------
no more credits from the liquor store
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Jun 4 2005, 10:46 AM
Коментар #12


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Ами аз не се намирам за кой знае колко различна. И ми писна да слушам разни необосновани метълски мнения, че е добре да си различен. Онзи ден и една пънкарка чула недочула за какво говоря с една приятелка като взе да ми се превъзнася 'различните са хора с мнение'. Казах й да остави музиката настрана и да млъкне. Може би едно от нещата, които не ми харесват в 'метълщината' и особено много сред готите( а и сред пънкарите анархисти и хардкораджиите обществени дейци) е това ,е се смятат за 'различни'.
Е да ама не.
А хора с различни идеи вече са друго нещо. Познавам само един такъв, може би двама. И двамата са много далеч от това, което имате предвид под 'различен'.

А защо всички си премират да твърдят колко са уникални? Мисля, че всеки знае отговора за себе си. И все пак защо е добре да си различен с идеите си? За да откриеш света за себе си. Защо пък не пречи да не си различен? Защото дава много предимства и е удобно. Защо да е все тая? Ами наистина е все тая, защото да си различен е това, което усещаш за себе си. А на другите им е все тая какво мислиш ти по въпроса.


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ro6ava GarGa
коментар Jun 4 2005, 10:59 AM
Коментар #13


трансгалактически гаргаробластер
*****

Група: Потребители
Коментари: 1440
Регистриран: 2-May 05
Град: ...на Луната
Потребител N: 800



ами за някои хора има доста голямо значение дали ще си част от масата...дали като ходиш по улицата няма да се чувстваш като клонинг...дали ще имаш мнение...или като на другите-ще ти е все тая!обикновенно масите са посредствени,плъзгат се по повърхността и това е....


--------------------
Opinions are like assholes: we all have one and usually other people think it's yours that stinks.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwish
коментар Jun 4 2005, 11:01 AM
Коментар #14


....
****

Група: Потребители
Коментари: 617
Регистриран: 17-February 05
Потребител N: 747



Под различен нямах предвид метълите..това е друг въпрос, за който не искам да се впускам да говоря, защото сигурно ще се впуснат много да ме бият..sad.gif

Не е казано, че когато си различен трябва да претендираш с това и да изказваш постоянно мнението, че си уникален и , че никой не може да те стигне или други подобни изказвания. Попринцип всеки човек е уникален, както вече споменахме, просто защото дубликат няма. Но да се прехвалваш постоянно, че си уникален, ами не ми допада особено hmm.gif

Примерно : на мен са ми казвали, че съм различна ( особена ), защото не излизах с класа си..в смисъл такъв те ходят по дискотеки, аз не ходя, защото просто не обичам да посещавам тези заведения ... no.gif
Или пък..през лятната ваканция не ме били виждали по главната улица..Или не слушам тяхната музика ( слуша се само Рап и Поп - Фолк )..И други такива изказвания.... no.gif

... заедно с масата - да правиш всичко това, което всички правят ...в смисъл такъв, че сега е на мода къси панталони с връвки и тъй като всички са така облечени, дай и аз да се облека така. . . hmm.gif ( не става дума само за облекло, това е просто пример ) ...макар понякога да ти се налага да правиш това, защото все пак колкото и да си различен ти си част от обществото като цяло и ти се налага да спазваш някакви норми все пак.

Специално за този въпрос, мисля, че всеки има отделна гледна точка..аз лично не казвам, че 100% заставам зад позицията, че е супер страхотно да си различен, но не мисля и че трябва човек да е постоянно с масата народ. Тоест различието в един човек си има и положителни и отрицателни черти. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Jun 4 2005, 11:20 AM
Коментар #15


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Имах предвид ,че точно всички критерии за различен, които си споменала горе , са абсурдни.
(:


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Forsaken
коментар Jun 4 2005, 12:00 PM
Коментар #16


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 195
Регистриран: 5-March 05
Потребител N: 759



Цитат
  Имах предвид ,че точно всички критерии за различен, които си споменала горе , са абсурдни.
(:
thumbdown.gif
Айде стига де, всеки си има право на мнение.Ако всички бяхме еднакви тази дискусия изобщо нямаше да се води. Следосвателно различието, противоречието ни доближава до истината, до обективното. Аз не съм голям философ, но за отделния човек може да е по-важно да се скрие сред "стадото" от други обиновени хора, но някои искат да изпъкват. Кое му е хубавото? Друг поглед над света? Ако Галилео не е бил различен и не е отстоявал тезата че земата се върти, сега щяхме още да се ръководим по геоцентрираната система на Аристотел... Значи от една страна прогрес. Кое му е лошото? Ами ако всички други смятат че е хубаво да се като тях това определеное лошо за различния. А това че хората се уникални е банален факт. нo един чудесен проблем е този с музиката- как например металите не приемат "светогледа" на чалгарите или обратното, как като акза Найтуиш ако се "цепиш" от колектива вече си особен и нежелан...Това са му лошите страни. Но пък свободната преценка, това, да дейставаш според свои собствени принципи.
аз така си мисля, може и да се лъжа wink.gif


--------------------
Abandoned by the Light
Go to the top of the page
 
+Quote Post
````````
коментар Jun 4 2005, 12:49 PM
Коментар #17


Дихание
*****

Група: Потребители
Коментари: 1362
Регистриран: 4-September 03
Град: Русе
Потребител N: 254



Направо ви се чудя как не се уморявате да пишете подобни философски безсмислици:")))


--------------------
Ако някой се опита да ме засенчи, просто ще го оставя да слънчаса...
http://www.myspace.com/dihanie
http://dihanie.atakmim.com

http://d1hanie.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RazorJack
коментар Jun 4 2005, 12:58 PM
Коментар #18


The Conqueror I Be
*****

Група: Потребители
Коментари: 1797
Регистриран: 17-January 03
Град: 127.0.0.1
Потребител N: 10



Абре всеки е тва което е и е много тъпо да се прави на нещо друго само за да се хареса на някого. Точка smile.gif Макар че понякога е куул да се правиш на философ и да кажеш същото с около 2 страници писане ...


--------------------
The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Jun 4 2005, 05:10 PM
Коментар #19


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Добре че сте вие та да кажете
rolleyes.gif


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwish
коментар Jun 4 2005, 05:20 PM
Коментар #20


....
****

Група: Потребители
Коментари: 617
Регистриран: 17-February 05
Потребител N: 747



То е ясно, че не на всички ще се хареса темата..ама пък чак безсмислици.. blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pi4
коментар Jun 4 2005, 05:48 PM
Коментар #21


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 560
Регистриран: 19-November 04
Град: München
Потребител N: 667



има известна разлика между това да се правиш на оригинален, като кажеш нещо напук на останалите и това, да можеш да го защитиш, след като виждаш, че останалите имат някаква идиотска представа за пътя, която ще ги закара в някаква нежелана от никого кал.

и, тъй - лошо е да си различен. поне както повечето го разбират. човекът е обществено животно и през животът си зависи от много други подобни на него животни. когато разликата е много голяма, другите животни убиват различното животно. така е при всички животни, такъв е естественият закон.

и все пак обществото има огромна полза от различните и затова то насърчава да се мисли за различието като нещо положително. едни стават полицаи, други - медицински сестри. ако всички бяха еднакви прилежни гробари, щяха да се изпопогребат един друг и нямаше да остане никой за погребване. и това е естествен закон, за пример - разнообразието на видовете.

накрая, защо е все тая? защото просто нямаш избор. или навеждаш глава и чакаш примирено шамарите да кънтят по главата ти, или надигаш глава в очакване ятаганът да те поскъси с една глава. някой знае ли други възможности?
smile.gif


--------------------
no more credits from the liquor store
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RazorJack
коментар Jun 4 2005, 06:51 PM
Коментар #22


The Conqueror I Be
*****

Група: Потребители
Коментари: 1797
Регистриран: 17-January 03
Град: 127.0.0.1
Потребител N: 10



Цитат(pi4 @ Jun 4 2005, 03:48 PM)
накрая, защо е все тая? защото просто нямаш избор. или навеждаш глава и чакаш примирено шамарите да кънтят по главата ти, или надигаш глава в очакване ятаганът да те поскъси с една глава. някой знае ли други възможности?
smile.gif

Естествено. Never look back, never surrender! Какво е това пораженческо мислене. Не можеш ли да хванеш ятагана и да го навреш до дръжката в задника на отворкото дето го е извадил срещу теб?


--------------------
The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pi4
коментар Jun 4 2005, 07:10 PM
Коментар #23


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 560
Регистриран: 19-November 04
Град: München
Потребител N: 667



естествено, идеята ти е супер!
има обаче един дребен недостатък - понякога не става за нищо.
понякога, само понякога, да не се предадеш не е много гланцова идея.
по-добре мисли с главата си.


--------------------
no more credits from the liquor store
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Jun 4 2005, 07:21 PM
Коментар #24


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Цитат(pi4 @ Jun 4 2005, 03:48 PM)
и, тъй - лошо е да си различен. поне както повечето го разбират. човекът е обществено животно и през животът си зависи от много други подобни на него животни. когато разликата е много голяма, другите животни убиват различното животно. така е при всички животни, такъв е естественият закон.

В този случай различен описва поведение, определено от околните, като неадекватно или неудобно за тях. В този случай си отхвърлен от стадото, защото пречиш на неговото движение или го забавяш или с неадекватното поведение носиш потенциална вреда.
Докато другия случай описва професионална насока на развитие - пак си полезен на стадото.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Jun 4 2005, 09:17 PM
Коментар #25


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Цитат(pi4 @ Jun 4 2005, 09:33 AM)
всички тук сте доста еднакви в мнението си, че е добре да бъдеш различен. тогава къде е разликата?

по-добре ще е:
  • аргументи защо е добре да бъдеш различен
  • аргументи защо не е добре да бъдеш различен
  • аргументи защо е все тая

Това 'защо е добре да бъдеш различен' ми изглежда като 'защо е добре да направиш всичко възможно да се различаваш от другите, дори да не искаш' smile.gif

Усети ли се изобщо кво написа? Всеки е различен (отново!!), всеки има вътрешно усещане, че това си е той самият, и че ако опита да се промени, няма да му е особено комфортно в новата 'кожа'.

Всъщност, самата разлика с околните няма абсолютно никакво значение. Проблемите идват от това, че тя въобще съществува. Хората имат нужда да говорят за другите: какви са другите, какво са направили другите.

Това, че си различен, не ги интересува, тях не ги интересува нищо, свързано с теб. Просто трябва да има кого да одумват.

'По-добре на хората в устата, отколкото на хората в краката'. Останалото дори няма нужда да се праща по дяволите, защото вече е тръгнало натам.

И впрочем, сигурни ли сте, че като седнете на маса, не почвате да говорите кой какво е направил/казал, какъв бил и т.н.? Не го ли правите, защото се разминава с вашите разбирания?

Ами защо е тая тема тогава?
Точно защото е все тая.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Jun 5 2005, 02:42 AM
Коментар #26


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Само когато всички около теб са различни, тогава ще бъдеш на мястото си.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rage`girl
коментар Jun 5 2005, 10:41 AM
Коментар #27


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 293
Регистриран: 27-April 05
Град: Варна
Потребител N: 797



Където и да отида винаги съм била различнма от другите.Винаги от малка съм играла само с момчета, ходих на кикбокс, айкидо и футбол така че имам голяма база за сравнение спрямо други момичета.Просто винаги, заради това че съм различна съм го отнасяла, все съм черната овца.Но пък за нищо на света не бих се променила.
Винаги съм уважавала различните, дори да не ми допадат.Харесва ми като погледна някой да видя нещо различно, дори да не съм съгласна с него, а не поредната жертва на модата в момента и пр.


--------------------
All I see is killing
Another day, another vendetta
There is so much suffering
Another day, another vendetta

All you can do is stay close to what is true to you
Stay close to what is true to you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pi4
коментар Jun 5 2005, 11:53 AM
Коментар #28


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 560
Регистриран: 19-November 04
Град: München
Потребител N: 667



заради играта...
от еднаквите хора си различна, казваш ти. а обичаш различните хора, казваш още. следователно обичаш еднаквите, от което следва, че искаш да бъдеш еднаква с тях.
въпрос: доколко трябва да са различни двама, за да се мразят и кога започва привличането между тях, ако го има? ако са привлечени достатъчно силно и евентуално се слеят, това не ги ли прави еднакви? ако те забележат, че са еднакви, няма ли да започне отблъскване като от еднакви?
доста противоречива работа, струва ми се...


--------------------
no more credits from the liquor store
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Forsaken
коментар Jun 5 2005, 12:05 PM
Коментар #29


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 195
Регистриран: 5-March 05
Потребител N: 759



Цитат
от еднаквите хора си различна, казваш ти. а обичаш различните хора, казваш още. следователно обичаш еднаквите, от което следва, че искаш да бъдеш еднаква с тях.

ph34r.gif аз ли съм тъпа или в това няма логика? Да обичаш нещо, не означава автоматично да се идентифицираш с него. Значи щом тя харесва различните хора, хересва тези, които са различни от нея, именно защото те са различни от нея, а не защото иска да е като тях no.gif а освен това тези ралични хора, не са еднакви един с друг, предполагам


Цитат
доста противоречива работа, струва ми се...

да, така е, животът е противоречив. След известно време привличането изчезва, защото хората са се опознали и ако са имали различия или противоречия или вече са ги изгладили, или не са могли и са се отказали да си противоречат/или са се разделили/. Но не мисля, че ще започне отблъскване. Може би ще си омръзнат един на друг, защото ще виждат в другия огледало на себе си, но това е относително, защото някои хора се привличат именно защото имат еднакви интереси, т.е еднаквите полюси не се отблъскват винаги, може дори да започнат да се привличат по-силно от преди


--------------------
Abandoned by the Light
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rage`girl
коментар Jun 5 2005, 12:12 PM
Коментар #30


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 293
Регистриран: 27-April 05
Град: Варна
Потребител N: 797



С предишният ми приятел бяхме напълно различни - карахме се , викахме си, аз го биех, но не можехме един без друг имено защото се допълвахме ако остане време между скандалите.
Всеки е раличен от другите по свой собствен начин и мисълта ми горе беше за това , че уважавам хора, които не се страхуват/срамуват/дразнят че са различни от другите.Всеки си има някакъв чар, който се състои имено в това че е различен или уникален в нещо.


--------------------
All I see is killing
Another day, another vendetta
There is so much suffering
Another day, another vendetta

All you can do is stay close to what is true to you
Stay close to what is true to you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 9th June 2024 - 05:54 AM