Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
5 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Melodic Death Metal
scion_of_storm
коментар May 8 2008, 05:49 PM
Коментар #31


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Те са фейкове, спокойно. Тебе не те засягаме, ти си само за възвишени цели ^^


Ако може, бих помолил Венци/Ицо да премести целия спор в темата за мелодета, която Венци бе направил преди, защото това си е на човека темата с торента. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggressive Perfe...
коментар May 8 2008, 06:15 PM
Коментар #32


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 26-November 06
Потребител N: 1692



Аз пък казвам, че са авангарден джаз рапкор със симфонични елементи. И? Стига офтопик. wink.gif

Та, дано успеете да качите торента - хубаво е да има такива неща. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 8 2008, 06:21 PM
Коментар #33


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 06:42 PM) *
Цитат
Wintersun мелодет?! Omg... Понеже някакви (очевидно слабо грамотни) хора били свикнали да му викат така, било правилно? Вие кухи ли сте?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=22813

http://www.metal-archives.com/band.php?id=24
http://www.metal-archives.com/band.php?id=22958
И прочие.


Цитат( @ May 8 2008, 06:42 PM) *
Dissection се определят като anti-cosmic metal of death. Защо им викате мелодик блек/блек в темите. Не искаме да даваме неточни определения, нали?

Jon Nodtveidt нарича така стила си повече във връзка с лирическата насоченост на песните му. Определението, което дава, по никакъв начин не влиза в конфликт с категорията "мелодичен блек/дет".


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 06:25 PM
Коментар #34


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Цитат(Warrior Of Ice @ May 8 2008, 07:21 PM) *
Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 06:42 PM) *
Цитат
Wintersun мелодет?! Omg... Понеже някакви (очевидно слабо грамотни) хора били свикнали да му викат така, било правилно? Вие кухи ли сте?

http://www.metal-archives.com/band.php?id=22813

http://www.metal-archives.com/band.php?id=24
http://www.metal-archives.com/band.php?id=22958
И прочие.

Давайки линк към страниците на две групи, които не присъстват в темата доказваш именно...?


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggressive Perfe...
коментар May 8 2008, 06:29 PM
Коментар #35


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 26-November 06
Потребител N: 1692



^...че да разчиташ на Архивите да ти дадат точно определение за стила на някои групи е просто смешно.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 06:32 PM
Коментар #36


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Не смяташ ли, че самото словосъчетание 'точно определение за стила' е просто смешно? Ако не смяташ, значи със сигурност би следвало да има обективно съществуващо място, в което то да може да бъде видяно.
И тази логика оборва хранещите в темата... ама нали трябва и да се помисли.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар May 8 2008, 06:36 PM
Коментар #37


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Бе принципно Архивите трябва да са мястото на компетентните музикално хора, за които примерно winterstorms настоява, не като тази заблудена девойка Агларана тук, дето нищо не разбира (и някои други индивиди).

В крайна сметка, в редица случаи и самите групи публикуват там информация за себе си, нали?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggressive Perfe...
коментар May 8 2008, 06:37 PM
Коментар #38


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 26-November 06
Потребител N: 1692



^^Естествено, че ултра-точно определение никога не може да се даде. Но да кажеш, че Крейдъл са готик, при все че те с готик никога не са имали нищо общо е... suicide.gif
Плюс това, в архивите всеки може да влезе и да си едитва както си иска...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар May 8 2008, 06:42 PM
Коментар #39


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



По темата: човекът си е направил труда да събере бая групи, наистина бая, които впоследствие да сийдва. В този ред на мисли заслужава едно голямо браво, а малките грешки като наличието на една-две противоречиви банди можеше да се отбележи съвсем човешки. Не с ултра мазните изрази от рода на "само глухоням музикален инвалид може да твърди, че ххххххх са мелодет", които са много сладки срещу многознайковци, но срещу съвсем нормален, НОВ юзър представляват по-скоро ненужен изблик на агресия.

По другата тема: аз самият нямам грам идея какъв стил са Wintersun, при все че са ми една от най-любимите групи и ги слушам редовно. Мелодет не пасва особено точно, обаче не мога да предложа нищо друго. Затова избягвам да употребявам имена на стилове в едно изречение с Wintersun.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 06:43 PM
Коментар #40


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Наистина не ме интересува ни най-малко определението за Крейдъл wink.gif
А ти къде смяташ, че трябва да погледнем при подобен спор? Защото ако пълната невъзможност за наличие на обективен арбитър е факт, то спорът е напълно безпредметен.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар May 8 2008, 06:44 PM
Коментар #41


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



^^ Боудаун за мнението. Това без ирония или нещо. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 8 2008, 06:52 PM
Коментар #42


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 07:32 PM) *
Не смяташ ли, че самото словосъчетание 'точно определение за стила' е просто смешно? Ако не смяташ, значи със сигурност би следвало да има обективно съществуващо място, в което то да може да бъде видяно.

Словосъчетанието въобще не е смешно - има огромен брой групи, които могат да бъдат наречени само пауър метъл, или само блек, или само дет и т.н. И би било малоумно да се дълбае в несъществуващи философски, семантични и други измерения на темата, при положение, че е напълно очевидно какво точно свирят. Да, би трябвало да има място, където въпросните стилове са посочени с максимална точност, и Архивите до голяма степен са такова. Но да се разчита на тях безусловно e глупаво, както написа Perfector - за някои банди са дадени грешни определения, а за други просто още не са измислени точните.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 06:55 PM
Коментар #43


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Говорим за конкретната ситуация, в която е съвсем ясно, че точното определение не съществува. И вие се избивате да плюете по хора, които използват едно от най-често употребяваните и то това, което пише в архивите и в уикипедия, които от своя страна са единствените адекватни източници, чрез които можем да се аргументираме по темата. Ето това е "смешно, малоумно и глупаво".


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 8 2008, 06:58 PM
Коментар #44


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Това бил проблемът - да четеш някъде, за да се аргументираш. Не искам да звучи обидно, но на човек, който е слушал и чул, това просто не е нужно. smile.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ta' Zhal
коментар May 8 2008, 07:04 PM
Коментар #45


But what I thought I could control took hold of me instead...
****

Група: Потребители
Коментари: 957
Регистриран: 20-February 08
Град: София
Потребител N: 2604



А защо е нужно класифицирането въобще? Т.е. има толкова много групи, които се водят един стил, а свирят нещо, толкова различно от първообразите, че се обезсмисля. Всеки човек, чул над 2 такива групи знае, че жанрът не може да го ориентира за това, дали една група ще му хареса или не. Не жанрът дава представа за звученето на една група.
А и какво печелим, като класифицираме групите така? Каква полза имам аз да знам, дали Wintersun са мелодет или не? Това ще направи ли тази група по- любима / по- малко любима за мен? Това със стиловете като цяло е излишно.


--------------------

Цитат(shagrathkz @ Jun 14 2009, 11:21 PM) *
За разлика от теб аз не съм позьор,и както преди казах извън блек метала слушам само 3 групи.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 07:06 PM
Коментар #46


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Никакъв проблем, но след като очевидно има хора, които си позволяват на сравнително официални места да пишат такива определения, значи все пак има някаква причина.
Или пък по-важното е да налагаме собствената си позиция и да вярваме в естествената й правота само, защото е наша? Не, благодаря, няма нужда.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Despair
коментар May 8 2008, 07:07 PM
Коментар #47


Erased
****

Група: Потребители
Коментари: 937
Регистриран: 11-February 08
Град: Изгубен
Потребител N: 2589



Wikipedia - адекватен източник? help.gif
Като отправна точка е подходяща, но за решаване на подобни дискусии, едва ли. В настоящата тема дали най-важното е кой как чува някоя група, или да могат повече хора да я чуят изобщо? За което, мога само да благодаря на човека, имащ желание да сподели изброената музика.
Както се съгласявам, че някои изпълнители могат веднага да бъдат категоризирани, и се възмущавам от определения, които на мен ми изглеждат абсурдни, така вярвам, че "етикетчето" няма особена стойност за хората, разбиращи музиката, каквито знам, че са повечето пишещи тук.


--------------------
The 13 Commandments of the Church of Tiamat:
XI. Thou shalt not tell thy brother & sister 'thou shalt not'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RazorJack
коментар May 8 2008, 07:13 PM
Коментар #48


The Conqueror I Be
*****

Група: Потребители
Коментари: 1797
Регистриран: 17-January 03
Град: 127.0.0.1
Потребител N: 10



... коня в реката smile.gif

абре някои хора трябва да схванат че колкото и музика да са слушали няма смисъл да се опитват да наложат като международен стандарт личното си възприемане за даден стил.

то ако зависеше от журналитите всяка група щеше да минава ISO сертификация за да е напълно ясно какъв стил свирят laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
The day Microsoft makes something that doesn't suck is probably the day they start making vacuum cleaners.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 8 2008, 07:14 PM
Коментар #49


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Sturmfuhrer @ May 8 2008, 08:06 PM) *
Никакъв проблем, но след като очевидно има хора, които си позволяват на сравнително официални места да пишат такива определения, значи все пак има някаква причина.

Причината е ясна - да се информират тези, които не са съвсем наясно кое какво е. Нищо лошо няма в това. Друг въпрос е, че не всичко, написано черно на бяло, е задължително вярно. Но, разбира се, друго си е в спора да се позовеш на някое "официално място", дори когато хората отсреща ти изтъкват аргументи... laugh.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 08:28 PM
Коментар #50


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Ти май наистина не осъзнаваш, че личното ти мнение не се превръща във факт, защото е твое wink.gif


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Battle Magic
коментар May 8 2008, 08:30 PM
Коментар #51


Warrior of Knut
*****

Група: Приятели
Коментари: 1483
Регистриран: 11-December 06
Потребител N: 1726



Добре, кефи ли ви групата- кефи ви. Всеки си е изградил мнение за нея, да, но пък да има чак такава мания някоя уникална банда да се напъха в поджанр, който е коренно различен от нея е много смешно. Да ви кажа честно - Wintersun са ми много любима група, но така и не успях да разбера какъв стил са. Защо всичко трябва да се поставя в някакви граници... Има и още един проблем - хайде да ми кажете какво е общото между DT, In Flames и At The Gates, да речем с Wintersun, няма МНОГО общо, нали? В архивите пише, че At The Gates са мелодет... За Wintersun, ако пише същото, то архивите отпадат като "адекватен източник", защото да кажеш, че тези банди правят много близка, да не кажа почти идентична музика, е пълен абсурд. Ако ще да го пише във Википедия, ако ще в архивите, ако ще Господ, сатаната, луцифер и който се сетите да го е написал, това би било пълна глупост.

П. С- Е, ако го е казал Teh Quake Satan, може и да повярвате.... devil.gif


--------------------
Cry for God when your life was ending
Call for God now death is near,
Where was God when you were dying
Reek of war is master here.
Left behind are slaughtered strangers
Enemies become your friend
This is how the fear takes over
When its time to meet the end.
Fields of flesh from graves ripped open
Only the dead can see an end to war,
Sleeting snow where bones lay broken.
Tell me what all this was for
Tell me what all this was for
Tell me what all this was for

Die for God, Die for what?
Was it worth dying for?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 8 2008, 08:31 PM
Коментар #52


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



^^ Аз поне знам защо мнението ми е такова, каквото е, и съм го защитил. Вече какво е факт и какво не е, всеки знае за себе си.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар May 8 2008, 08:33 PM
Коментар #53


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Отговорете ми бе! smile.gif Какво се водят Уинтерсън?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар May 8 2008, 08:36 PM
Коментар #54


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Точно 'фактите' би следвало да бъдат поне сравнително обективни.
Това, което казвах е че да оплюеш някого, заради личното си мнение не прави чест.

И нямам друго мнение по въпроса.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
winterstorms
коментар May 8 2008, 08:45 PM
Коментар #55


noctambulant
*****

Група: Потребители
Коментари: 1754
Регистриран: 6-April 06
Град: София
Потребител N: 1273



Тук никой никого не е оплювал заради лично мнение. Нали искаш факти - ето ти един: Wintersun не са и никога не са били мелодет. Съвсем малко общо имат с този стил, и това може да ти го каже всеки, слушал достатъчно двете неща. Jari Maenpaa няма мелодет корени. Няма нищо толкова ужасно в това да го обясниш на човека, който се е изцепил с откровена глупост. Капиш?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aglarana
коментар May 8 2008, 08:51 PM
Коментар #56


Истинска измамница
******

Група: Потребители
Коментари: 2917
Регистриран: 25-April 05
Град: Under the Northern Star
Потребител N: 795



След моя пост в темата, с който просто исках да изкажа мнението си, че Wintersun имат място в торента, независимо колко различни стила могат да се открият в музиката им, някои хора отчаяно се опитаха да ми покажат колко съм зле, "куха", ненормална. winterstorms, благодаря че ми отваряш очите за всичко това, защото, разбираш ли, никога не бях чувала, че Wintersun не са образцов Melodeath, че в тях можеш да откриеш още какво ли не...

Еба си, малоумен е начинът, по който ме нападна, сякаш съм убила човек или пък съм изнасилила дете. Но въобще не си струва да се занимавам с теб, продължавай да се заяждаш за това, че някой казва едно определение вместо 20 за една група, за това, че се опитва да си постави някакви ориентири, колкото и на теб да не ти се нрави този факт. Явно си дребнаво същество, което просто си търси някаква занимавка. Но продължавай в същия дух, може би някой някога ще ти се клани, защото си казвал, че еди-кои-си са epic melodic power extreme...майка си стил.

Metal Archives, Last.fm може и да не са никакви ориентири за вас, но това ни най-малко не ме бърка мене, капиш winterstorms?


--------------------
First wish for this night:
Let me be your delight.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар May 8 2008, 10:19 PM
Коментар #57


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



Wintersun свирят romantic gore с мааалко влияния от deрpresive subcore-а, капиш?!

Офтопика в тая тема достига колосални размери, но ще кажа едно - хората, дето се чудят коя група колко точно да квалифицират и най-вече - които се чудят кого да оплюят за невежеството му, не постигат нищо друго, освен принизяване на музиката и показване на собствената им дребнавост и тесногръдие. Тези качества сами по себе си са в пълен противовес с истинското чувстване на това велико изкуство.
Аз самия мразя да изпадам в спорове за това кой какво свири именно поради горната причина и единствено, когато нещо е повече от ясно. Все едно да тръгнеш да убеждаващ някого какво свирят Iron Maiden - ми свирят death'n'roll, то се знае!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mbdz
коментар May 8 2008, 10:58 PM
Коментар #58


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 16
Регистриран: 22-March 08
Потребител N: 2648



Ако имате предложения за още групи пишете! Торнтчето ще стане дебело ама като е гарга поне да е рошава! smile.gif Интересен спор се развърза, но не искам да се включвам в него, за да не наливам масло в огъня. Утре вечерта ще пусна торента, че имам малко проблем с компа сега!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_Moonshield_
коментар May 9 2008, 08:29 AM
Коментар #59


Деградиращ
******

Група: Потребители
Коментари: 2189
Регистриран: 28-November 07
Град: Казанлък
Потребител N: 2450



winterstorms, ще ми кажеш ли какъв торент да направи човека за CoB? Къде да ги сложи - в пауъра ли biggrin.gif Или може би отделен, който да се нарича ex-extreme power with some new wave american metal influences now, but mainly in death genre, its melodic side, but not the swedish one. icon_headbang[1].gif Че не са шведски мелодет, не са, но са твърде трудни за категоризиране. Ама виж финландски мелодет - Kalmah, CoB, Norther, Skyfire. Всички попадат там и нямат нищо общо с гъотенбургците, но използват дет вокали и мелодично звучене. Айде със здраве smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар May 9 2008, 08:35 AM
Коментар #60


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



Цитат(mbdz @ May 8 2008, 11:58 PM) *
Ако имате предложения за още групи пишете! ...

NIGHT in GALES - имат два албума и едно ЕР, доколкото си спомням mellow.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 11:51 AM