Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Метъл албум на 2015 година.
Key
коментар Dec 15 2015, 09:32 PM
Коментар #1


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 205
Регистриран: 16-June 14
Потребител N: 4459



Нека всеки да посочи своят фаворит за тази година.

За мен категорично е Under the Red Cloud на Amorphis.

Обложката не струва,но важното е че съдържанието си струва!




https://www.youtube.com/watch?v=v0inkpk2u2c
https://www.youtube.com/watch?v=hhQXdoT0-BM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stage
коментар Dec 16 2015, 02:56 PM
Коментар #2


In search for my Eloise...
*******

Група: Приятели
Коментари: 3314
Регистриран: 16-October 05
Град: Планета тип 13
Потребител N: 977



https://www.youtube.com/watch?v=6jrfX1FpXAQ

MYRKUR - 'M'

обичам дебютни неща


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Dec 16 2015, 02:56 PM
Коментар #3


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



Melechesh и Moonspell се борят за първенството при мен, следвани на еда ръка разстояние от Arcturus и Sadist.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Dec 17 2015, 10:38 AM
Коментар #4


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



При мен нещата изглеждат горе-долу така:

1. Iron Maiden - The Book Of Souls
2. Arcturus – Arcturian
3. Gloryhammer - Space 1992: Rise Of The Chaos Wizards
4. W.A.S.P. - Golgotha
5. Temperance - Limitless
6. Moonspell - Extinct
7. Kamelot - Haven
8. Breaking Benjamin - Dark Before Dawn
9. Cradle Of Filth - Hammer Of The Witches
10. Stratovarius - Eternal
11. Luca Turilli's Rhapsody - Prometheus: Symphonia Ignis Divinus
12. Powerwolf - Blessed & Possessed
13. Disturbed - Immortalized
14. Ensiferum - One Man Army
15. Battle Beast - Unholy Savior

...с уточнението, че Maiden този път отвяха всички с доста голяма преднина.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Dec 22 2015, 01:22 AM
Коментар #5


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Слаба година, напоследък си е е тенденция. С мъка успях да измъдря макс 10 албума, от които най-вече си струват следните: Arcturus, Moonspell, Cradle of Filth, Kamelot, The Gentle Storm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boychev
коментар Dec 22 2015, 11:36 AM
Коментар #6


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 2
Регистриран: 22-November 15
Потребител N: 4566



Слаба година? Това е първата година от доста време насам, когато ми е по-интересно да слушам нови издания вместо стари! Dodheimsgard направиха
един от най-големите метъл албуми въобще и е направо срамота, че това нещо не получава повече внимание. Албум, който ще се върти с години със сигурност.

Гърците от AWE издадоха огромен дебют, който препоръчвам да се слуша: нещо като по-интересните моменти на Deathspell Omega примесени с апокалиптичната атмосфера нашумялите caverncore тресни от последните години и едно две залитания към Voivod и Ved Buens Ende; още един албум в който да потънеш и да се загубиш.

Новия Iron Maiden още не смея да го слушам (само си представям как последната песен е 10 минути само EMPIRE OF THE CLOOOOOOOUDS -- EMPIIIIIRE OF THE CLOUUUUDS -- EMPIRE OOOOOOF THE CLOOOOUDS и т. н. и т. н.), но пък Satan направиха един от най-свежарски звучащите традиционни метъл албуми от... предишния им насам, хах. Не съм си и представял, че толкова много още може да се направи с този стил - брилянтните двойни китарни атаки в откриващата песен, обръщанията в ритъма, песен като The Devil's Infantry, където първият куплет звучи като нещо, което друга група би сложила някъде по средата на песента, може би най-силните части за бас китара, които съм слушал в метъл албум някога...

Въобще предоволен съм от тази година и нямам търпение за следващата.

От изброените чух само Myrkur и Arcturus, като първият ми дойде доста незавършен - имаше готини рифове и части, но в повечето случаи песните като цяло стояха доста слабо скалъпени, като една купчина нахвърляни идеи... Много реклама за сметка на твърде малко усилия ми се струва цялото това нещо - онова видео където момичето едва свиреше собствените си рифове на зле настроена китара беше леко нелепо. Arcturus-а ме грабна адски много с първите 3-4 песни, но след това не беше особено интересен. Концепцията ми харесва, вокалите ми харесаха, рифовете и припевите бяха в по-голямата си част добри, но на практика нещо не ми се получи с този албум.

P. S. Sadist? Не знаех, че още са активни... Ще се преслуша задължително.

P. P. S. А, и още нещо, което трябва да се спомене: безсрамния rip-off на Leprosy и Spiritual Healing, който направиха Gruesome. biggrin.gif След Cannabis Corpse май тези стари муцуни ще са ми втората go-to банда когато ми се слушат добре направени имитации с убийствено забавни текстове ("Vomit -- on the cross / Undead whores -- sucking cock").

P. P. P. S. А пък извън метъла, последния Oneohtrix Point Never колко е жесток...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Midnightsun
коментар Dec 22 2015, 12:02 PM
Коментар #7


virtual sentinel
****

Група: Потребители
Коментари: 692
Регистриран: 28-February 08
Град: София
Потребител N: 2612



След първите три, другите всички са на четвърто място. smile.gif

01. Jorn Lande-Trond Holter - Dracula - Swing of Death
02. Orden Ogan - Ravenhead
03. Månegarm - Månegarm
04. Luca Turilli's Rhapsody - Prometheus - Symphonia Ignis Divinus
05. Powerwolf - Blessed and Possessed
06. Gloryhammer - Space 1992 - Rise of the Chaos Wizards
07. Leaves' Eyes - King Of Kings
08. Enslaved - In Times
09. Korpiklaani - Noita
10. Ensiferum - One Man Army


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Dec 23 2015, 11:42 AM
Коментар #8


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



Цитат(Boychev @ Dec 22 2015, 11:36 AM) *
Слаба година? Това е първата година от доста време насам, когато ми е по-интересно да слушам нови издания вместо стари...

Година, в която когато отворя съответната папка и търся пет минути какво да определя като нещо, което съм запомнил, слушам редовно и тенденцията е да продължа да го слушам, е слаба година.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Медаров
коментар Dec 23 2015, 01:31 PM
Коментар #9


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 115
Регистриран: 21-November 07
Град: със сигурност не е париж
Потребител N: 2442



Веднъж случайно дочух, че имало групи, които НЕ ги издават Nuclear Blast и Napalm. Сигурно е някъв гаден слух...

Реших да чуя мир-кур, покрай целия хипстърски вой във виртуалното пространство. Това е едно от най-жалките оправдания за метъл група, което съм слушал през тъпия си живот. Съжалявам хората, които го харесват, а реално от всички розови пухкавини, които изброихте по-горе само албумът на SATAN е добър, а дори не слушам групата и стила. Както и онзи безумен copy/paste на Leprosy...също стаа, ма нищо особено.


--------------------
14 Words: "We must secure the extinction of all people and no future for any children."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rabe
коментар Dec 29 2015, 02:16 PM
Коментар #10


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 140
Регистриран: 15-August 11
Потребител N: 4143



Имаше някои попадения тази година. При мен Orden Ogan взимат челната позиция. "Ravenhead" е един от най - добрите пауър албуми, които съм слушал изобщо. Powerwolf също се подписаха стабилно. Gloryhammer изненадаха доста приятно, а Swallow The Sun, според мен, създадоха едно от най-големите постижения на метъла. При Fear Factory нямаше общо взето никакво новаторство, обаче "Genexus" ме накара в последно време да си ги пускам често, така че - брои се. Малко по-неизвестни от останалите, Stoned Jesus ми станаха любимата стоунър група, въпреки че с това разнообразие, понятието стоунър им теснее доста. "The Harvest" си е рокендрол албум отвсякъде, страхотна музика! Помнете ми думите, ако продължават в същия дух, след време много ще се говори за тях. Ииии да, останаха Maiden. От "The Book Of Souls" получих точно това, което очаквах, и съм много доволен. Има песни, които все още не мога да си избия от главата.

2015-а беше силна за някои стилове, и слаба за други. В дуума нещата са се засилили още от миналата година, и сега общо взето резултатите бяха доста добри. Така че, според мен, за втора година "бавният стил" е най-прогресиращият.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KingSlayer
коментар Apr 3 2016, 10:34 AM
Коментар #11


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1161
Регистриран: 25-July 06
Потребител N: 1475



Аз не съм много в час с албумите от 2015, че чегъртам още на такова до 2013, но от това което съм преслушал все пак, първо w.a.s.p малко е разочароващо, но пък никога не бих винил тази група за каквото и да, особено Блеки - абсолютен идол и икона за целият жанр.

Хареса ми адски много този на lamb of god - особено инструментала. Инструментала просто кърти мифки наистина. Който не го е чул - горещо препоръчвам smile.gif

И още нещо ми направи впечатление. За една група, коята тръгна много добре и ми пасна собено много - Bring me the horizon devilsmiley.gif
Албумът 2015 е почти трагедия. Отначало ми се искаше да си строша монитора. Абсолютно копирана глезотия точно в стил на един от отцепниците по-рано, който запя соло комерсиални простотии за тинейджъри в стил "ела ма изяш" biggrin.gif
Но пък ми направи впечатление една от песните, която вкарва некаф нифероятен стил (принципно много различен за групата), който до сега не бях чувал, а наистина адски ме кефи. Нещо като някаква модерна и добре изпълнена мешаница от старият hair метъл, стонер, хард рок и лекинко индустриал и естествено техната си мелодрама smile.gif
Давам линк към това, защото съм убеден, че почти никой тук ги няма тия в плейлистата си https://www.youtube.com/watch?v=GBRAnuT48qo


--------------------
''HEAVY METAL IT'S? NOT A TREND, IT'S A WAY OF LIFE, A FIRE INSIDE US, AS ALONG WE STICK TOGETHER NO ONE CAN FUCK WITH US''
Dave Mustaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 18th April 2024 - 02:18 PM