Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Контрацепция, и всичко, свързано с нея
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 10:29 AM
Коментар #1


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Не знам какво да напиша като първо мнение. Всичко, което ви хрумне по въпроса и има полза от него, е добре дошло. Много моля, тийнски изцепки не ми се четат. Темата е сериозна, не искам да чета тук в писмен вариант тарикатски обяснения кой къде коя клецал или някакъв еквивалент на идиотски кикот в шепата.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Oct 21 2009, 10:43 AM
Коментар #2


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094



*се хихика в шепата си*



Между другото тия хапчета имат и някои благотворителни странични ефекти: жената "влизаше" много тежко в цикъл и и се налагаше да пие "Аулин" за да издрапа. НА редовен преглед при гинеколог онзи и изписа някакви хапове "за регулация на цикъла", в резултат на което в момента май даже няма болки.

Ти какво имаш да споделиш/искаш да знаеш? devilsmiley.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 10:46 AM
Коментар #3


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Ще изчакам да видя какво още ще се каже. Мисълта ми е да се споделя кой каквото знае/чувал е/виждал е. За личен опит не смея да питам, но това е съвсем добре дошло, ако някой се престраши.

Хм, отчетох грешка. Темата е и за полово предавани болести, но вече не мога да я поправя, ако някой може - да промени заглавието?


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vendo
коментар Oct 21 2009, 11:11 AM
Коментар #4


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 150
Регистриран: 8-September 09
Потребител N: 3555



Аз съм против хормоналните контрацептиви. Не ми харесва идеята момичето да се тъпче с излишни боклуци, а и мацката ми е на същото мнение.
Със спирали нямам опит, само знам, че е неприятна процедурата по слагането.
Презервативите са най-сигурната работа. Няколко пъти ми се е случвало да се къса, но като цяло това е малък процент от общата статистика. Вярно, не е толкова приятно, колкото без, но всеки сам си избира.
Свещичките ми се виждат интересна идея, но не ми се занимава да търся и т.н.


--------------------
When I was a kid my fairy god mother asked me whether I wanted a long penis or a long memory. I forgot my response.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 11:21 AM
Коментар #5


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Принципно и аз съм на същото мнение за хормоналните препарати. Дразни ме широката им реклама, но никой не споменава за дълготрайните последици и че ако решиш да имаш дете примерно, трябва да спреш хапчетата половин година преди това.
Във връзка с болестите: още една причина да не долюбвам всякакъв вид ваксини.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Oct 21 2009, 12:16 PM
Коментар #6


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



Мммм, най-накрая тема за нещо от моя ресор! *хапи*

Съвременните хапчета не са това, което са били някога. Т.е., ако е имало консултация с лекар, който си разбира от работата и са назначени точните хапове, всичко би трябвало да е наред. Страничните хормонални ефекти отдавна не са факт, но е много важно дали се взимат правилните хапчета. В този ред на мисли, никога, НИКОГА не се залъгвайте по това какво е нашумяло и много момичета използват. Може да се окаже фатално.
Консултация и добър лекар му е майката.

Проблем са по-скоро другите хапчета - тези за спешна контрацепция. При тях е тревожната тендеция, която, впрочем, се създаде след НЕВЕРОЯТНАТА реклама на Ескапеле (или Постинор, не помня кое беше Хапчето тогава и кое е сега. Става дума, че винаги си има едно по-лансирано) едно време. Мацките си мислят, че могат да се клецат както си искат и ако стане беля - няма проблем, пием хапче и сме ок. Да, ама не и после се вижда защо. И въпреки това им се превръща в редовна практика, по който начин си ебават майката, буквално.

А иначе - нищо не е по-добро от презерватива, взимайки предвид с какво разполагаме текущо.
Period.

Задава се едно ново средство, което се нарича микробоцид и е под формата на гел, но все още се тества и разработва.

И да, onnellinen, защо да не отвориш тема? Явно не боли. Пък и каквото стане, това - по-добре е, отколкото без.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 01:15 PM
Коментар #7


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Всичко това е много хубаво, но младежта не е убедена в ползите от презерватива. Как точно ще я убедиш, че да слага кондом е най-сигурното средство против каквото и да е, предавано при сексуален контакт?
Аз като ученичка не помня някой да ни е обяснявал както трябва какво представляват най-известните заболявания, предавани по полов път. Изреждат се, казват се външни симптоми, казва се латентния период, казва се, че може да няма симптоми, че трябва да слагаме презервативи - и това е. За 40-45 мин час - толкоз.
А да, такива часове имахме чак в 8ми клас, доколкото помня. Бяха викнали някакъв спецалист не помня по какво, който, като видя, че няма кой да му зададе въпрос, пита дали знаем разликата между шведска и руска тройка.

Хм, към темата за контрацепцията и болестите може да се прибави и тази за толерантно отношение към хората с различна сексуалност.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Oct 21 2009, 01:27 PM
Коментар #8


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



Наскоро участвах в тренинг, посветен точно на това - Behavior Change Communication (Комуникация за промяна на поведението?). Идеше реч именно, че каквото човек прави, не го прави от реално здравни мотиви.
Примерът беше тогава за миене на зъби сутрин.
Защо си мием зъбите сутрин?
- за да имаме свеж дъх и да мирише устата ни добре.
- за да не са ни жълти зъбите.
- за да не ни боли от кариеси.
- защото мразим зъболекари.
- защото искаме да впечатлим някого със здрави зъби.
- защото мама така казва.
- и т.н.
Никой от тези мотиви не е здравен, а социален!

И именно оттук трябва да се изхожда - ако някой е редно да ползва презерватив, не му обяснявай колко прекрасно ще е това за него и колко здрав ще бъде. Щото на човека за това не му пука, а ти си му твърде малко интересен.
Казвам го, защото на онези (а и много сегашни) "специалисти", за които ти говориш, има липсва подход. На никого не му дреме какви са симптомите, латентните периоди и прочие, а още по-малко някой иска да гледа гнусни снимки на обриви, течения и разложение - така блокираш хората. Иначе е нормално да се разполага само с 40 мин, няма как повече. Въпросът е какво правиш в тях. Тук мога да говоря твърде много, а няма смисъл.
Идеята е, че такива пишман специалисти направиха не една лоша услуга на младежта в последните години. А да не говорим, че и по-малко се знаеше за подходите до неотдавна и в сравнение с наличните сега похвати, старите бяха направо плашещо неефективни и резултатите са налице, както сама разказваш.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 01:46 PM
Коментар #9


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Това за зле поднесената информация го знам и аз. Зъбите окей, ами с венерическите болести какво правим? Това в гащите ни не е изложено на показ, а някои никога не го и виждат на достатъчно силна светлина.
А другото, което е много притеснително - то не е само едно де. Първо - за да си болен от "такава" болест, задължително водиш разюздан полов живот. Второ - общественото мнение, което е резултат от абсолютна неинформираност какво представлява това. И третото - мисленето "на мен това не може да ми се случи".
Хайде да дам личен пример със себе си. Без реално водене на полов живот вече съм лекувала повърхностни кондиломи и в момента лекувам гъбички. Да започна с второто.
Гъбчките, които причиняват тези инфекции - основно Кандида Албиканс живеят в организма ни наред с други организми; при по-слаб имунитет се развихрят; НО се смятат за полово предавани и всеки, който не е медицински персонал, те гледа накриво, като чуе да споменаваш, че имаш такива. Трябва да се ходи при правилната гинеколожка, защото едната е клюкарка, "полови" лекарствени препарати трябва да се купуват от друга аптека, а не от кварталната - пак заради клюки. Не можеш да спазваш диетата, която се иска за лечението, защото родителите ти не трябв да разбират, не можеш да спазваш други "почистващи" навици, освен отделно пране и то само на бельото - хавлии, дрехи и спално бельо се перат общо; не можеш да си гладиш бельото заради неудобни въпроси. Ако си зависим финансово от родителите си, става мазало - не можеш да си купиш лекарствата. А най-забавното е, че, както се изразява една приятелка, която от 5 години лекува всякакви възможни полови инфекции, а е само с един партньор - гъбички може да лепнеш и от ароматизирана тоалетна хартия.

А да, освен страшните заболявания като сифилис, СПИН и подобните, има и по-"неопасни", на които пък съвсем не се обръща внимание - като моето примерно.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Oct 21 2009, 01:54 PM
Коментар #10


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



В случай, че те разбрах (а не съм сигурен в това), казваш, че обществото е неинформирано и никой не го информира същевременно, така ли? И казваш също, че витаят масово заблуди в следствие на това, нали?
Ок, кое от всичко това е ново и какво предлагаш?

Защото мога да те уверя, че има едни хорица, дето години наред се борят с министерства и политици за въвеждането на здравно (съответно и сексуално/репродуктивно) образование в училище като регламентиран предмет, вместо постоянно да си чешат езиците за религиозно такова (но да речем, че двете не се бият). Щото в други страни още от 1 клас децата се учат на здраве, започвайки с това как да си мият плодчетата и зъбките, а по-късно и от какво и как да се пазят. У нас това се счита за безмислено, за сметка на предмети като "Свят и личност", който и до ден днешен не разбирам.
Както казах, гнилоч в системата и "специалистите" много, но какво предлагаш?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 02:04 PM
Коментар #11


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Аз питам същото теб, защото , като гледам защо си мият хората зъбите, не мога да си представя защо ще сложат презерватив.
-За да не лепнат нещо на партньора си.
-За да не лепнат нещо сами.
Познавам мъже, които буквално си сменят партньорките всеки месец или карат паралелно с няколко. Обаче те си правят изследвания веднъж на половин година и ползват винаги презервативи. Или поне така казват. А с единия за малко да се чукаме. И познай, не поиска да сложи презерватив, а като го питах защо, отговаря "Ми нали си девствена, няма как да си болна от нещо".

Това вече изби на чат smile.gif Да се преместим някъде за по-бърза комуникация до изясняване на ситуацията?


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Oct 21 2009, 07:59 PM
Коментар #12


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Цитат(onnellinen @ Oct 21 2009, 11:29 AM) *
Не знам какво да напиша като първо мнение. Всичко, което ви хрумне по въпроса и има полза от него, е добре дошло. Много моля, тийнски изцепки не ми се четат. Темата е сериозна, не искам да чета тук в писмен вариант тарикатски обяснения кой къде коя клецал или някакъв еквивалент на идиотски кикот в шепата.

Най-добрата контрацепция е да си ужасно грозна. Но защо ли го казвам на теб? whistle.gif


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Megadeth
коментар Oct 21 2009, 08:38 PM
Коментар #13


Mahtavin :>
*******

Група: Потребители
Коментари: 4294
Регистриран: 20-March 08
Град: Пловдив
Потребител N: 2643



Ахахаха, кучко прав си {}


--------------------
В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят! (Мартин Нимолер - пастор)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Oct 21 2009, 09:20 PM
Коментар #14


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Щурме, аз пък губя всякакво желание при вида на "мъже" с вид на малки момиченца puke.gif
А иначе - какъв тип контрацепция ползваш с хубавите? Жени де whistle.gif


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Oct 21 2009, 09:58 PM
Коментар #15


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Ползвам презервативи. Защо темата те интересува?


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Oct 21 2009, 10:34 PM
Коментар #16


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



Microbicide for STIs


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitBull
коментар Oct 22 2009, 03:33 AM
Коментар #17


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 444
Регистриран: 15-March 09
Потребител N: 3316



Цитат(Sturmfuhrer @ Oct 21 2009, 01:59 PM) *
Цитат(onnellinen @ Oct 21 2009, 11:29 AM) *
Не знам какво да напиша като първо мнение. Всичко, което ви хрумне по въпроса и има полза от него, е добре дошло. Много моля, тийнски изцепки не ми се четат. Темата е сериозна, не искам да чета тук в писмен вариант тарикатски обяснения кой къде коя клецал или някакъв еквивалент на идиотски кикот в шепата.

Най-добрата контрацепция е да си ужасно грозна. Но защо ли го казвам на теб? whistle.gif

Ти па точно да ебаваш хората на външен вид си ми някъв жалък.


--------------------
If you live every day as though it is your last, one day you will most certainly be right.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abydos
коментар Oct 22 2009, 03:39 AM
Коментар #18


***
******

Група: Потребители
Коментари: 2603
Регистриран: 14-December 07
Град: Пловдив
Потребител N: 2481



Най-сигурно
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Oct 22 2009, 06:34 AM
Коментар #19


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



Понякога говорим за ABC of safer sex (няма такова чудовище като безопасен секс).

Try
Аbstinence. If not -
Be Faithful. If not - use
Condom


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Oct 22 2009, 08:23 AM
Коментар #20


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Цитат(PitBull @ Oct 22 2009, 04:33 AM) *
Цитат(Sturmfuhrer @ Oct 21 2009, 01:59 PM) *
Цитат(onnellinen @ Oct 21 2009, 11:29 AM) *
Не знам какво да напиша като първо мнение. Всичко, което ви хрумне по въпроса и има полза от него, е добре дошло. Много моля, тийнски изцепки не ми се четат. Темата е сериозна, не искам да чета тук в писмен вариант тарикатски обяснения кой къде коя клецал или някакъв еквивалент на идиотски кикот в шепата.

Най-добрата контрацепция е да си ужасно грозна. Но защо ли го казвам на теб? whistle.gif

Ти па точно да ебаваш хората на външен вид си ми някъв жалък.

И защо? Да не би да се познаваме? Да не би да си ме виждал? wink.gif

и едит: Всъщност изпускаш 6 годишна форумна история, в която са се случвали мнооого неща.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beyond the Grave
коментар Oct 22 2009, 09:15 AM
Коментар #21


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 399
Регистриран: 5-July 07
Потребител N: 2200



Викаш, за толкова време на човек дори може пишка да му порасне. laugh.gif


--------------------
Bury me in a nameless grave...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vendo
коментар Oct 22 2009, 03:24 PM
Коментар #22


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 150
Регистриран: 8-September 09
Потребител N: 3555



Наистина няма безопасен секс. Винаги има риск момичето да се събуди докато си тръгваш. *тубудудуб тиссс*


--------------------
When I was a kid my fairy god mother asked me whether I wanted a long penis or a long memory. I forgot my response.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Oct 22 2009, 03:38 PM
Коментар #23


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Абе да ви еба, само гада пише смислено и както трябва по темата. Другите се надцаквате като есенния полусезон в българското футболно първенство.

Презервативи ползвам и досега не съм имал проблем с тях. Дано тъй продължи.

D.t.A.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Megadeth
коментар Oct 22 2009, 05:22 PM
Коментар #24


Mahtavin :>
*******

Група: Потребители
Коментари: 4294
Регистриран: 20-March 08
Град: Пловдив
Потребител N: 2643



Как беше наименованието на действието, при което преди да свършиш си изкарваш пениса и свършваш навън? И това е начин.
Кондоми не обичам да ползвам.


D.t.A.


--------------------
В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят! (Мартин Нимолер - пастор)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Oct 22 2009, 06:02 PM
Коментар #25


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28350
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(blood @ Oct 22 2009, 06:22 PM) *
Как беше наименованието на действието, при което преди да свършиш си изкарваш пениса и свършваш навън?

Coitus interruptus, ако не ме лъже паметта. happy.gif Иначе, за протокола, и аз не съм фен на презервативите, но когато си трябва, си трябва.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Megadeth
коментар Oct 22 2009, 06:08 PM
Коментар #26


Mahtavin :>
*******

Група: Потребители
Коментари: 4294
Регистриран: 20-March 08
Град: Пловдив
Потребител N: 2643



Да добавя, че съм девствен whistle.gif и не те лъже паметта, линк към Уикипедия.


D.t.A.


--------------------
В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят! (Мартин Нимолер - пастор)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Oct 22 2009, 06:32 PM
Коментар #27


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



С койтуса стават доста стабилни гафове по думите на практикуващите..

D.t.A., блъде


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Megadeth
коментар Oct 22 2009, 06:33 PM
Коментар #28


Mahtavin :>
*******

Група: Потребители
Коментари: 4294
Регистриран: 20-March 08
Град: Пловдив
Потребител N: 2643



^Не всички wink.gif



D.t.A., човече :>


--------------------
В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят! (Мартин Нимолер - пастор)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Сиело
коментар Oct 22 2009, 07:45 PM
Коментар #29


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 283
Регистриран: 7-May 09
Град: София
Потребител N: 3405



Тая тема е адски.. адски... !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Oct 22 2009, 10:09 PM
Коментар #30


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



^Довърши, молим.

blood-e, казано накратко е още withdrawal, обаче не е вариант. Прекъснатият полов акт от много години е доказан като неефективен. Предпазваш мацката от бременност (евентуално), а инфекциите?
Не е умно. Няма да се занимавам да водя диалог, да минавам през стандартните процедури за промени на поведението и прочие, първо, защото това е форум и е неефективно и без друго и второ, защото фактите говорят кратко и ясно. Решението е твое. Но просто не е умно.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 26th April 2024 - 09:56 PM