Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Arkan - "Hilal", 2008, melodic death
wqwrrr
коментар Sep 9 2008, 09:41 PM
Коментар #1


Eáránë Táralóm...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1892
Регистриран: 2-November 06
Град: The Spectral Realm
Потребител N: 1655



Искам да представя на Вашето внимание нещо свежо, което грабна, тук да не кажа обсеби, вниманието ми напоследък. Групата ми се струва интересна, дори нетипична - говорим за Arkan, френско-арабски проект, демонстрирал дебютния си албум само преди месец-два. Един прекрасен мелодет албум, като най-интересното според мен е комбинацията с невероятно изпълнени и автентични ориенталски мотиви, създаващи прекрасна динамика, при това без да ощетят основния си стил. Традиционни фолклорни елементи са използвани много умело и за преходите между песните, което се случва почти неусетно и прави тавата необичайно грабваща. За да не си помислите, че ще слушате към час едно и също, само ще спомена че са използвани разнообразни инструменти, пресъздаващи различни черти от духа на пустинята, а дори от време на време са налице прогресив елементи, които добавят още динамика към така и така разнообразната музика, да не забравя да похваля и разнообразието във вокалните партии.
Няма да пропусна да спомена, свиренето на музикантите е впечатляващо и чак се зачудих, нима това наистина е дебют, звучи толкова развито и последователно! На някои места арабски теми са пренесени и в партиите на китарата, сполучлив похват, който кара рифовете да звучат характерно и запомнящо се и разбива разделението между комбинираните стилове. Иначе да, една схема е използвана за почти всяка песен, а интересното е, че това не възпира песните да бъдат оригинални и интересни като целия албум се слуша просто на един дъх.
Горещо препоръчвам тази група на всеки, на който ориенталските мотиви са му липсвали в този или онзи албум. Въпреки, че някой може да го упрекне, че всъщност музиката опира единствено на тях, мисля че греши, защото в основата си албумът залага и на качествена и идейна рифофка и грабващи ритми. Дори да греша, струва ми се, че вмъкнатите елементи са предостатъчни за да заслужи внимание като един чудесен и разнообразен мелодет албум, най-малкото, комбинацията е повече от любопитна. =)

Ако някой любопитства, албума качих тук.


--------------------

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Sep 13 2008, 08:55 AM
Коментар #2


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Вдъхновен от темата, през тази седмица наблегнах здраво на албума. Страхотна музика! Много свежо и идейно звучи творбата на Arkan, чисто музикантските качества на състава също са респектиращи. По принцип обожавам метъл с уместно вмъкнати етно елементи, а този в "Hilal" е точно такъв. Единствено на моменти преходът между чист фолк пасаж и мощна бичкия е малко рязък, но по-сериозен упрек от този просто не мога да отправя.

Благодарности, Йоане!


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZerraX
коментар Feb 18 2009, 10:26 PM
Коментар #3


卐 Misantr☣p☣lis 卐
******

Група: Потребители
Коментари: 2524
Регистриран: 4-November 08
Град: Valhall
Потребител N: 3087



Великолепна група, Hilal е страшен албум! Определено няма монотонност в песните, нямаш чувството, че въртиш една и съща. Използването на ориенталски мотиви е просто невероятно. Не знам какво да добавя в първия пост е най-добре разгледан албума и подкрепям мнението на wqwrrr.
Пожелавам успех на тази група, определено ще има инресено бъдеще.
ПП: Дайте шанс на групата, албумът е трепач.


--------------------
ЛастФМ ~,~ Soulseek acc: ZerraX - not active now.

Shareable Stuff: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


[updated: 31.07.12]
FuЦк! It's too kvlt to be trve!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Feb 19 2009, 06:35 PM
Коментар #4


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Наистина много приятно и свежо звучат! Очаквах нещо подобно от Amaseffer, но там реално крайният резултат беше съвсем различен. В интерес на истината много почва за развитие има пред ориенталския фолк-метъл, тъй като келстко-скандинавския се попренасити. А относно това колко опитно звучат музикантите, като проучих официалния им сайт се оказа, че пичовете не свирят от вчера, а самата банда се е заформила още през 2005та година. От друга страна това, че албумът е миксиран от Fredrik Nordström в небезизвестното Studio Fredman (за незапознатите под ръководството на споменатия пич записват също In Flames, Dimmu Borgir, Arch Enemy, Soilwork, Dark Tranquillity, Septic Flesh, At The Gates…). Интересно изобщо как ми се е измъкнала тая група от кръгозора. Йоане, ти как я набара всъщност?


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 18th April 2024 - 12:05 PM