Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Далекоглед, От далече грапавините на идеала не се виждат!
nikoi
коментар Sep 6 2009, 05:59 PM
Коментар #1


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 4-August 09
Потребител N: 3515



С риск пак да бъда демонизиран, аз отново ще подходя в добре познатия си стил, защото в противен случаи няма да бъда "себе си"(никой), а НЯКОЙ, който се изразява удобно на всеобщата мисъл!

Егоизмът, който ръководи човешките действия(включително и моите), е сериозно препятствие пред онзи, чиято цел е да приземи "звездите(мечтите, идеалите, идолите, надеждите) си" , да постави този, невъзможен за докосване, недостижим огън до себе си и да изпепели своето Аз, чрез него.
Когато и последната жарава(надежда) в(над) теб угасне, какво ще остане от светлинките ти(небесни): НИЩОТО(черни дупки), което поглъща всичките остатъци от теб. Ето, вече си никой, но, може би, не по свое желание, а онзи, който се опитва доброволно да приземи "себе си", може да не постигне нищо значимо, но поне няма да се притеснява, че някой ден ще закопаят НЕБЕСАТА МУ в земята!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telia
коментар Sep 6 2009, 06:08 PM
Коментар #2


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 794
Регистриран: 11-March 07
Потребител N: 1949



В желанието си да се слееш с цялото, с всеобщото природно единство, не си се отърсил от себе си. В него няма " себе", защото то е его.


--------------------
"...Ако не беше ти(спрямо това, което търся тук) щях да си изляза от този форум, който въпреки стойностите си, щеше да бъде безполезен за целите ми."- nikoi ... Птицата ще лети и в катрана, дирейки небето си/ небето ни, което е нейното Всичко! / Неизвестното крие в себе си сбор от предположения, чиято вероятност на сбъдване е правопропорционална на нашите очаквания за обратното.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Сиело
коментар Sep 6 2009, 06:27 PM
Коментар #3


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 283
Регистриран: 7-May 09
Град: София
Потребител N: 3405



И той к'вооооо?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Sep 6 2009, 08:04 PM
Коментар #4


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



АаааааАААААААААРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРАААААААААААААА!!!!!!!!!
Човече БОЖИ!
Какво, по дяволите, се опитваш да намекнеш с всичките си сложно написани теми, постове и прочее? "Щото аз мисля, че само се правиш на интересен.
Ще се пробвам да разсъждавам по архитемата ти, поне по тази архитема, която аз виждам. Имам чувството, че се опитваш да кажеш, че ние сме част от едно голямо цяло, но, вместо да се грижим за добруването на цялото, ние вървим един срещу друг. Това са ГЛУПОСТИ. Ако вървяхме един среу друг, цялото досега да се е разпаднало. Всеки от нас има собствено съзнание, което евентуално е подчинено на едно по-висше обединяващо съзнание. Но ние не можем да вървим един срещу друг със скритата цел да се самоунищожим, да унищожим и другите и така да унищожим и висшето обединяващо съзнание. Това противоречи на самата идея за това ВОС.
Докато размишляваме има ли такова съзнание или не, ние ангажираме мозъчните си клетки с празни занимания, ограничавайки по този начин възможността си за лично самоусъвършенстване. Защото, когато мозъкът работи за нещо безсмислено, той не може да се заеме с нещо смислено. Освен това - тези 'размисли и страсти' са еднотипни. Еднотипното видиотява.

Не всяка човешка мечта се свежда до това да промени себе си (т.е. да 'изпепели' своето Аз, за да се появи ново). Човек е това, което е. Това, което е, не е статично, то се променя. Животът ни е процес на промяна. Не завиждам на никого, който стига до етап, в който вижда само черни дупки, защото много хора не доживяват до следващия етап на живота си.

Цитат
в противен случаи няма да бъда "себе си"(никой), а НЯКОЙ, който се изразява удобно на всеобщата мисъл!

И какво сега, агне ли да ти заколим, че се опитваш да намериш някой да ти сложи оригинален шаблон. Ходещ оксиморон. Ха ха ха.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telia
коментар Sep 6 2009, 08:09 PM
Коментар #5


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 794
Регистриран: 11-March 07
Потребител N: 1949



Простете, какво е " демонизиран"?


--------------------
"...Ако не беше ти(спрямо това, което търся тук) щях да си изляза от този форум, който въпреки стойностите си, щеше да бъде безполезен за целите ми."- nikoi ... Птицата ще лети и в катрана, дирейки небето си/ небето ни, което е нейното Всичко! / Неизвестното крие в себе си сбор от предположения, чиято вероятност на сбъдване е правопропорционална на нашите очаквания за обратното.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KiddRock
коментар Sep 6 2009, 08:22 PM
Коментар #6


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 133
Регистриран: 8-July 08
Град: Червен бряг
Потребител N: 2842



Само аз ли гледам темата, като индиански вожд пред телевизор? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_Moonshield_
коментар Sep 6 2009, 08:52 PM
Коментар #7


Деградиращ
******

Група: Потребители
Коментари: 2189
Регистриран: 28-November 07
Град: Казанлък
Потребител N: 2450



Цитат(nikoi @ Sep 6 2009, 06:59 PM) *
С риск пак да бъда демонизиран, аз отново ще подходя в добре познатия си стил, защото в противен случаи няма да бъда "себе си"(никой), а НЯКОЙ, който се изразява удобно на всеобщата мисъл!

Егоизмът, който ръководи човешките действия(включително и моите), е сериозно препятствие пред онзи, чиято цел е да приземи "звездите(мечтите, идеалите, идолите, надеждите) си" , да постави този, невъзможен за докосване, недостижим огън до себе си и да изпепели своето Аз, чрез него.
Когато и последната жарава(надежда) в(над) теб угасне, какво ще остане от светлинките ти(небесни): НИЩОТО(черни дупки), което поглъща всичките остатъци от теб. Ето, вече си никой, но, може би, не по свое желание, а онзи, който се опитва доброволно да приземи "себе си", може да не постигне нищо значимо, но поне няма да се притеснява, че някой ден ще закопаят НЕБЕСАТА МУ в земята!

Ахахахахха, ти такъв себеседник ли си на живо? Въобще имаш ли приятели? Ти си най-мега-скучният човек предполагам, ако все такива ги развиваш. Айде преведи ми темата де, философ такъв. Сорка, ама просто мразя такива нещастници като тебе, с които не можеш да изпиеш една бира, защото постоянно ще ти развиват разни такива простотии и притежават най-скучният хумор (който само те си разбират и сами си се смеят на супер тъпите изказвания), който можеш да откриеш на белия свят. Върви в някой сайт за такива себеподобни като тебе, разсъждавайте си по цял ден защо вие сте "никои" и докато стигнете до просветлението, с ужас ще окъзнаете, че НА НИКОГО НЕ МУ ПУКА.
А сега наистина искрено се надявам в реалния свят да си свестен, обаче пускайки такива теми доказваш точно обратното.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nikoi
коментар Sep 6 2009, 09:36 PM
Коментар #8


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 4-August 09
Потребител N: 3515



В реалния живот трудно можеш да изказваш свободно разсъжденията си, но в случая, да, това съм аз, това е, което ме вълнува и не ми пука особено какви епитети ще си спечеля с изказванията си, пък дори и извън форума.
Teliа, твърде бързо загърби съратието ни! Защо ли?
Призовавам всички да пишат по темата, а не да търсят възможност да се издигнат в нечии очи на неин гръб или, иначе казано, нека не си избиваме комплексарщината точно в това, което не разбираме, че е смешно!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Сиело
коментар Sep 6 2009, 09:42 PM
Коментар #9


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 283
Регистриран: 7-May 09
Град: София
Потребител N: 3405



Пич, ще изразяваме мнение по тема, която има смисъл.
Това, което си написал горе е тъпо. Някакъв жалък опит за философия и псевдо-интелектуалност. Някои привличат внимание с простотия, а ти се опитваш да привлечеш внимание с дрънкане на религиозни приказки?
Какво, ти да не си от ония сектите "Ръцете на Бога" и "Без Бог не мога да живея"?
Щото ако си, сериозно ще плюя на теб, ако ще и не само виртуално.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Preacher
коментар Sep 6 2009, 10:37 PM
Коментар #10


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 507
Регистриран: 31-May 09
Град: провинция Lateralus, Blackwater Park
Потребител N: 3439



Искаш ли съратието ми?
Ще ти го поднеса на поднос.

едит: отказвам се.
не знам защо ме пали толкова тая малоумщина, но ще спре от само себе си.
Никой, някои, всички, който и да е - ДЕРЗАЙ!

...аман от луди.


--------------------
Уста в уста и прах при прахта...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the_mess
коментар Sep 6 2009, 10:40 PM
Коментар #11


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 491
Регистриран: 15-June 08
Град: From the deepest depts of human mind
Потребител N: 2797



Цитат(nikoi @ Sep 6 2009, 06:59 PM) *
...



--------------------
Only the foolish believe that suffering is just wages for being different.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Sep 6 2009, 10:45 PM
Коментар #12


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



хората нямат светлинки.

те поглъщат други светлини и ги заклеймяват като свои, но не е така.

тела, излъчващи затопленият хлад на нещо друго, което преди е било топло.

затова и като умрат изстиват и червеите попиват останалата им топлина, за да я прокарат къде й е мястото - в недрата на Майката.

ти не си и няма да станеш светлина, както и аз. трудноизказаните мисли пък те правят още по-хладен и от хладината на мен и по-простите хора, защото се издигаш в един метафизичен айсберг, който толкова те отдалечава от звездите, колкото и те хвърля в подземия без капка светлик.

бъди тяло и емоция, дух и плът, които излъчват нормални и безпрепятствани сигнали и обмени, ако искаш да се докоснеш поне до изкуствено пластматизираната светлина.

това мисля аз, никой.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chimera
коментар Sep 6 2009, 10:49 PM
Коментар #13


Глава на монархията
*****

Група: Потребители
Коментари: 1016
Регистриран: 17-October 07
Град: Вятър ме вее на бял кон...
Потребител N: 2375



Хех, подзаглавието на темата ми напомни думите на леля ми:

"Ах, че аз без очила се виждам по-хубава!"


Иначе, ......... (няма да се обръщам към теб с название, защото това частично би те направило някой), ако искаш да си "никой" - не пиши в този форум, не пускай компютъра, не излизай от вас, не говори с никого, просто седни в една стая без прозорци и не мърдай оттам. Лошото е, че в такива моменти човешкият мозък започва да страда от липсата на събеседници и започва да се споменава в трето лице. Тогава ще си някой дори за себе си.

Докато общуваш с някого - дали с нас, касиерката в магазина или кучето ти, ти си някой, защото те отличаваме с нещо, възприемаме твоето присъствие. Не можеш да бъдеш никой, не и докато си заобиколен от хора, които те идентифицират по някакъв начин. Никой си за футболния коментатор когато си пред екрана, защото той не подозира за твоето съществуване, въпреки че ти знаеш за неговото.

А относно закопаването на небесата ти - да, прав си, щом имаш нещо за губене несъмнено съществува и риск то да ти бъде отнето - но желанието да го премахнеш само и само за да не видиш как се срива говори за доста натрапчив страх. Мога да ти кажа, че е доста по-задоволително да се справиш с този страх, от колкото да се чудиш как да го заобиколиш.


--------------------
I may be bad, but I'm perfectly good at it
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_Moonshield_
коментар Sep 6 2009, 11:00 PM
Коментар #14


Деградиращ
******

Група: Потребители
Коментари: 2189
Регистриран: 28-November 07
Град: Казанлък
Потребител N: 2450



Цитат(scion_of_storm @ Sep 6 2009, 11:45 PM) *
трудноизказаните мисли пък те правят още по-хладен и от хладината на мен и по-простите хора, защото се издигаш в един метафизичен айсберг, който толкова те отдалечава от звездите, колкото и те хвърля в подземия без капка светлик.

Тука нацели в десетката! drinks_drunk.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Sep 7 2009, 01:53 AM
Коментар #15


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



никой-е, аз мисля, че е крайно време да се изакаш.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Night
коментар Sep 7 2009, 07:22 AM
Коментар #16


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 479
Регистриран: 6-February 07
Град: Варна
Потребител N: 1849



Наистина ли се мислиш за никой и се отъждествяваш напълно с това... никакво название, или си сложил този ник поради липса на други думи, с които да се свържеш? Интересно ми е просто.
А по темата, съгласна съм донякъде с твърдението, че във всеки човек има някаква светлина, колкото и да е нищожна и незабележима в сравнение с истинската светлина на това, което не осъзнаваме, а ни се иска. Най-общо казано всяка проява на милосърдие, всяка искрена помощ и мисъл за другите е може би проява на тази светлина. /колкото и християнски да звуча/ Така че тя е навсякъде около нас и в нас, важното е да не ги забравяме и да не се впускаме в тъмни дълбочини. Иначе, както е казал най-големият български поет според мен "И в страдание живот се изхаби, да търся — все страданието, може би."


--------------------
"No! this face is only a mask a wicked ornament,
Illuminated by an exquisite grimace,
Look and see, atrociously contoroled,
The real head, and the sincere face
Turned back under the shadow of the face which lies."
Charles Baudelaire
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nikoi
коментар Sep 7 2009, 09:54 AM
Коментар #17


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 4-August 09
Потребител N: 3515



Аз наистина искам да бъда никой, а в този форум просто изказвам свободно всичко, което не мога да кажа (да бъда) в реалния живот, но дори и там, всеки който ме познава (около 5 или 6 човека) би ви казал, че няма от най-нормалните събеседници в мое лице. Не можеш да бъдеш с ничие мнение дори да си нищо, защото примерно: Смятало се е, а и все още се смята, че след смъртта няма нищо, но само по себе си, това НИЩО е против (или е за, но това ЗА е да го отнеме от нас) живота, нали?

Gadabout, всяка сутрин извършвам това действие и без твоите гастроентерологични подстрекателства!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Preacher
коментар Sep 7 2009, 12:23 PM
Коментар #18


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 507
Регистриран: 31-May 09
Град: провинция Lateralus, Blackwater Park
Потребител N: 3439



Не можеш да си никой.
А в моите очи можеш да си единствено някакво недоразвито подобие на човек, защото в същината си човекът е създаден, за да е НЯКОЙ. Ние сме личности, не парчета месо, на които им е хрумнало да разсъждават за нещата от живота отнемай-къде.

Личността, индивида е в основата на всичко, на нея се крепят нормалните човешки взаимоотношения - на различията. Ако ти искаш да пожертваш тия взаимоотношения, за да стигнеш до някаква свръхистина, тогава много си го закъсал, мой човек.
Защото всичко, което правиш не трябва да се диктува от съзнанието, което ти искаш да развиеш до невъзможни висини с дълбаене. Защото като теглим чертата, не ни пука за извънземни, за света отвъд нашия, за всички измерения, които предполагаемо съществуват, за дълбините на човешката (болна) психика. Пука ни за хората.
Защото ако единия от тия 5-6 близки твой хора, недай си боже, утре изчезне от тая земя, ти ще се замислиш, защо аджеба си стоял на една маса с него незнамсиколко време и вместо да се смеете на по бира или да плачете за някой изгубена любов или да говорите за музиката като за нещо, което те е развълнувало и искаш да споделиш чувството с него, ти си МУ ГОВОРИЛ ЗА БЕЗСМИСЛИЕТО НА ШИБАНИЯ ВИ ЖИВОТ И СИ НАПРАВИЛ НОРМАЛНАТА КОМУНИКАЦИЯ С ПЕРСОНАТА НИКОЙ АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНА!!!

Защото колкото и пъти да я теглим тая черта, все опира до любов и до това как не искаме близките и любими хора да си отиват от нас.
Толкова ли не може да ти влезе в главата, толкова ли не си го разбрал за тия години, в които си живял, които даже са повече от моите???

Знам, сигурен съм, че всяка сутрин се събуждаш с усещането, че "просто не е това", че нещо липсва и че не можеш да вденеш, мозъкът ти не може да разбере какво, за бога липсва. Ама това е и проблема - ти се опитваш да използваш именно разсъдъка си, за да разбереш какво ти липсва. А ти липсва нещо, което не се ръководи от мозък. Наречи го химия, наречи го симпатия, не знам как, но в основата си връзката между Генчо и Пенчо се осъществява на първично, базово, инстинктивно ниво. Не на "хм, този изглежда достатъчно умствено извисен, за да му говоря за блек метъл и той да се прави успешно, че ме разбира, при положение, че слуша САМОП ГЕНГСТА РАП!".
Знаеш, че си постигнал връзка с човек, когато ти, убер-метъла може да говори нормално, седнал на една бира именно с такъв генгста-генгста-продъкшънс пич!
Защото колкото и да сте забити в себе си, а музикалното забиване обикновено е показателно за това, ако преодолеете това и говорите, значи нещо е станало.

Не ми изпружвай врат нагоре да гледаш звездите, когато си сам, правейки планове да отидеш там.
Гледай ги, когато някой ти ги покаже и каже меланхолично: "Ех, ако можехме да отидем там!"

Да се еба в шибаното хипи!

Ай, стига ти толкова за днес.
Утре - пак.


--------------------
Уста в уста и прах при прахта...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Sep 7 2009, 01:35 PM
Коментар #19


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Като сте се разприказвали, ще взема и аз да се включа. За съжаление, при цялото ми уважение към личността и интелекта на Прийчъра, се налага да изкажа напълно противоположна теза.

Според мен сме точно парчета месо, които са извадили съмнителния късмет да са по-мислещи от другите същества, които виждат наоколо и за това сме решили, че сме нещо грандиозно. А всъщност сме нищожни.
И за какви личности говорим? Или пък свободна воля? Всичките мисли, които протичат в главата ни са последица от input-а, който сме получили чрез нашите сетива. Всяко решение, което взимаме е продиктувано от нещата, които са ни се случвали, от нашата реакция към тях и от резултата, до който те са довели (този луп се повтаря непрекъснато и до безкрайност).
Та в този смисъл, като Никой е решил да е никой, работата си е негова. Всеки е свободен да прекара живота си в търсене на неговият смисъл (или пък безсмислието му, накъдето май клони въпросната личност Никой) и тъй като намирането му е невъзможно, да умре, опитвайки се.
Друг е въпросът, че да се появиш във форум и да започнеш пребиваването си с демонстрация на своята уникалност и интелект ми се струва някак доста изпаднало. Не за друго, ами защото тук стандартът е такъв. Ако пък някой реши да ме обори с това, че стандарт не съществува, то ще отговоря, че цялата концепция за уникалността е измислена.

Благодаря за вниманието.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mor Galad
коментар Sep 7 2009, 02:31 PM
Коментар #20


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 558
Регистриран: 3-September 09
Град: София
Потребител N: 3551



Цитат(Sturmfuhrer @ Sep 7 2009, 01:35 PM) *
И за какви личности говорим? Или пък свободна воля? Всичките мисли, които протичат в главата ни са последица от input-а, който сме получили чрез нашите сетива. Всяко решение, което взимаме е продиктувано от нещата, които са ни се случвали, от нашата реакция към тях и от резултата, до който те са довели (този луп се повтаря непрекъснато и до безкрайност).

Щурме, тук не мога да се съглася с теб. Тази теория Джон Уотсън я е изповядвал в САЩ под името бихевиоризъм през средата на миналия век, под влиянието на ученията на Павлов и Сеченов за рефлексите. Но отдавна е установено (дори и самите бихевиористи си го признават в последствие), че човешката психика не е черна кутия, в която влизат стимули и от която съответно излизат реакции. Ние ИМАМЕ ИЗБОР какво да правим с това което постъпва в нас като усещания, както и известен контрол върху поведението, което то предизвиква. Животните действат на принципа стимул реакция, хората не. При нас има на първо място рефлексивност, т.е можем да мислим за мислите си и да се самоанализираме, както и да проектираме обективната реалност в абстрактния план на съзнанието си, което ни дава възможност да анализираме причинно следствените й връзки и да предвиждаме (донякъде) какво ще ни се случи, както и да си правим планове и да действаме в съответствие с това вторично придобито от разума ни знание, макар сетивата да ни подсказват друго в конкретния момент. Освен това човек притежава и нещо друго уникално, а именно това, което му помага да следва тези планове в дългосрочна перспектива. Ако не искаш да го назовеш воля, ще трябва да си измислиш нещо друго като име, но е безспорен факт, че го има. Та опитите да се математизира човешката природа по формули не работят, поне за сега. У нас има нещо, до което науката все още не може да се докосне. Нещо, което ни прави повече от "парчета месо". Така разсъждавам аз, де, на базата на това, което знам. Не претендирам, че нося абсолютната истина за света и хората.


--------------------
Има две неща на този свят, които не ни се налага да постигаме сами - смъртта и простотията. Те са ни даденост.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nikoi
коментар Sep 7 2009, 05:48 PM
Коментар #21


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 4-August 09
Потребител N: 3515



Мога само да изкажа своята благодарност за последните няколко поста, които ме накараха да се убедя, че именно тук (в този форум) ми е мястото.
Бъдещето винаги е по-желано от настоящето и някак си никой не се замисля, че утре и то ще се анексира към сивите ни дни. Ето една частица от тази тема, а тя се състои в липсата на смелост в човека да погледне в бъдещето, но не през светлата призма на мечтите си, а чрез гниещата роговица на трупната реалност. Да, не е много оптимистичен взорът ми, но аз мисля, че оптимизмът е създаден като един нереален контраст на действителността, нужен на човешката психика, която обича да бъде лъгана, дори и от себе си, а песимизмът, той е просто поносима маска, зад която скриваме лепкавия несловесен реализъм.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telia
коментар Sep 7 2009, 05:54 PM
Коментар #22


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 794
Регистриран: 11-March 07
Потребител N: 1949



nikoi, нищо не съм загърбила. Разбирам те, но и в част от нещата те оборвам. Това, за което говорим, е част от света. Всичко е част от света, а съжденията са от ума. Умът е част от нас.


--------------------
"...Ако не беше ти(спрямо това, което търся тук) щях да си изляза от този форум, който въпреки стойностите си, щеше да бъде безполезен за целите ми."- nikoi ... Птицата ще лети и в катрана, дирейки небето си/ небето ни, което е нейното Всичко! / Неизвестното крие в себе си сбор от предположения, чиято вероятност на сбъдване е правопропорционална на нашите очаквания за обратното.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Sep 7 2009, 05:59 PM
Коментар #23


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Цитат(nikoi @ Sep 7 2009, 06:48 PM) *
Мога само да изкажа своята благодарност за последните няколко поста, които ме накараха да се убедя, че именно тук(в този форум) ми е мястото.

Като гледам разликата в изразяването на хората с постове над 10 реда и твоите постове - съм на обратното мнение.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Sep 7 2009, 06:05 PM
Коментар #24


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



*пърди*

Толкова по темата.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mor Galad
коментар Sep 7 2009, 06:34 PM
Коментар #25


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 558
Регистриран: 3-September 09
Град: София
Потребител N: 3551



Цитат(I Like Scat Porn @ Sep 7 2009, 06:05 PM) *
*пърди*

Мирише.


--------------------
Има две неща на този свят, които не ни се налага да постигаме сами - смъртта и простотията. Те са ни даденост.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Sep 7 2009, 06:39 PM
Коментар #26


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



Duh.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conguestadors
коментар Sep 7 2009, 07:53 PM
Коментар #27


PAIN
*****

Група: Потребители
Коментари: 1750
Регистриран: 21-April 06
Град: Пловдив
Потребител N: 1302



^,^^Добре де, аз също не схващам нищо от темата, но не им я спамя на хората. Като нямате отношение просто не пишете глупости.


--------------------








Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Sep 7 2009, 07:59 PM
Коментар #28


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Цитат
Ние ИМАМЕ ИЗБОР какво да правим с това което постъпва в нас като усещания, както и известен контрол върху поведението, което то предизвиква. Животните действат на принципа стимул реакция, хората не. При нас има на първо място рефлексивност, т.е можем да мислим за мислите си и да се самоанализираме, както и да проектираме обективната реалност в абстрактния план на съзнанието си, което ни дава възможност да анализираме причинно следствените й връзки и да предвиждаме (донякъде) какво ще ни се случи, както и да си правим планове и да действаме в съответствие с това вторично придобито от разума ни знание, макар сетивата да ни подсказват друго в конкретния момент.

Да.

Друг е въпросът, че една постоянна самоанализа и забиване в пътищата с техните предимства и недостатъци неимоверно срива психиката /донякъде личен опит/ и не е добре да бъде претоварвана.

Та истината според мен е по средата. Ако използваме прекалено много отредената ни ъъъ..'свобода', да речем, и започнем да ВЗИМАМЕ изборите това ни скапва доста бързо. Затова и понякога се казва просто 'go with the flow' - отпускане на дейността и отдих именно от свободата. Инак решетките избиват от земята и приятно те нанизват.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Sep 7 2009, 08:03 PM
Коментар #29


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



Цитат(conguestadors @ Sep 7 2009, 08:53 PM) *
^,^^Добре де, аз също не схващам нищо от темата, но не им я спамя на хората. Като нямате отношение просто не пишете глупости.

Ми, тва ми е отношението.

Подобни глупости са пълна пръдня. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Сиело
коментар Sep 7 2009, 08:53 PM
Коментар #30


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 283
Регистриран: 7-May 09
Град: София
Потребител N: 3405



Цитат(I Like Scat Porn @ Sep 7 2009, 07:05 PM) *
*пърди*

Толкова по темата.

KVLT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 24th April 2024 - 11:24 PM