Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
3 страници V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Кандидат-студенти
noel_f
коментар Mar 28 2007, 02:49 PM
Коментар #1


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1776
Регистриран: 1-November 06
Потребител N: 1653



Хайде тези, които са в кандидатстудентска възраст wink.gif да ми кажат какво смятат да кандидатстват, къде,касви шансове мислят, че имат и т.н.
А тези, които вече работят или учат висше да кажат доволни ли са от работата си/да споделят впечатления от студентския живот, понеже наближава 12 клас и ми се струва, че няма да ме приемат, където искам hmm.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Mar 28 2007, 02:53 PM
Коментар #2


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Има едно основно правило, отнасящо се за всички, които смятат да учат нещо с техническа насоченост, и то е за Бога, братя, в никакъв случай ТУ София! Бягайте далеч като чуете това висше учебно заведение и информатика и/или математика в едно изречение. Единствената от техническите специалности, която си заслужава да се учи там, е КТТ (комуникации). За информатика има едно място и това е СУ. Приемето го на доверие от един препатил човек.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikola Bathory
коментар Mar 28 2007, 03:01 PM
Коментар #3


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 955
Регистриран: 12-June 04
Потребител N: 516



Цитат(lodborg @ Mar 28 2007, 12:53 PM) *
За информатика има едно място и това е СУ.


Ами НБУ?
Аз там съм завършил, е не тази специалност, де - просто казвам. smile.gif


--------------------

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 28 2007, 03:06 PM
Коментар #4


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^^Хех, защо точно КТТ? Там учат някви праисторически телефонни централи. Миналата година имахме упражнение по това и ни показаха базата си по която учат и бяха главно джунджурии от зората на социализма. Но пък асистента ни убиваше от хилеж. В залите, които пише, че са оборудвани от Siemens, оборудването е главно компютри и мебели и нищо повече.

Иначе компютърните специалности наистина са абсолютен кретенизъм, но затова пък най-лесно се изкарват. Трудното е само първата година и първия семестър на втората, когато се учат общи предмети, после ряско се изменя посоката на обучение. Който иска да се занимава с компютри или СУ или НБУ.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Mar 28 2007, 03:12 PM
Коментар #5


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



^^И НБУ е вариант, макар че за момента най-балансираната учебна програма (от всичко необходимо по много) и съответните преподавателски светила са в СУ. Пък има и още нещо: в СУ плащаш чувствително по-малко, а качеството на предлаганото не е по-лошо.

^Не е точно така. Бивши съученици следват в тази специалност и са повече от доволни, нямат оплаквания, че ги занимават с остарели неща. Да не споменавам, че вероятността след завършване да те лапнат в МТел или Глобул приближава стоте процента. Реализацията е нещо съществено. Може би защото сте имали само някакво упражнение и затова са ви занимавали с глупости. А това зависи много и от специалността ви - няма да се хабят да ви обясняват нещо модерно, ако сте от друга далечно свързана специалност.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 28 2007, 03:31 PM
Коментар #6


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^Да, така е, но хубавите позиции са малко. Иначе е по-голям шанса да работи нещо, свързано с подръжка, което може да го работи и човек, завършил техникум. Моята специалност не е много по-различна, понеже учим и след втори курс неща, които ги учат и комуникациите.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Mar 28 2007, 04:04 PM
Коментар #7


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



А ако рискувам да ме изселят от нас ако не вляза някъде? rolleyes.gif


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 28 2007, 04:36 PM
Коментар #8


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^Не бери грижи за това. Има вузове и специалности, в които за да не влезеш, трябва да си с отрицателен коефициент на интелигентност.

Аз можех да вляза да следвам в ХТИ-то в Бургас, което вече е прекръстено на "Бургаски Университет проф. Асен Златаров". Хем лесно се влиза и хем ми е на 2 крачки от къщи, в същия квартал. Има и доста голям избор от специалности. Но нали съм мазохист и се домъкнах далече в шопско.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Mar 28 2007, 04:36 PM
Коментар #9


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



^^Няма такъв вариант. Доколкото знам, натискаш матеатиката май, нали? Е, спомням си какви бяха изпитите по математика преди 4 години (мале как лети времето!!!) и доколкото разбирам тенденцията е да стават все по-лесни, така че нямаш проблеми. "Някъде" ще влезнеш 100%, въпросът е дали ще искаш да учиш подобно нещо. Пожелавам ви така да си направите изпитите, че да не се налага да влизате "някъде"...

Само да кажа предварително: don't get too excited от факта, че ще сте студенти. Очакват ви както ненормално готини преживявания, така и загубата на един куп нерви. Да си студент в България не е най-приятно изживяване на света...


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 28 2007, 04:43 PM
Коментар #10


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^...но по-добре, отколкото да бачиш целодневно някаква мизерна работа и да даваш по 300 лева на месец за квартира, тоци, води и парно


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vehement`Desire
коментар Mar 28 2007, 04:54 PM
Коментар #11


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 282
Регистриран: 3-February 07
Град: гр.Русе
Потребител N: 1833



Ох, болната тема... hmm.gif
Аз завършвам тази година и ще кандидатствам инженерен дизайн, както бях споменала и в представянето си, ако някой си спомня. Но бих предпочела моден дизайн или архитектура, но баща ми е крайно против. Той е против и инженерния дизайн, ама не знам как успях да го склоня. Избрах си тази специалност, защото евентуално бих имала по-голям шанс за реализация, след като завърша, пък и дава възможност да се развиваш в различни области на дизайна. "Голямата ми мечта" е ТУ - София, но май ще съм в РУ. До колкото знам и в Русенския не е никак лоша специалността, но нито ми се остава в Русе, нито РУ е свестен университет. Ще видим каквa ще я докарам... unsure.gif


--------------------
Властелин на света е не този, който победи другите, а този, който победи себе си.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Mar 28 2007, 05:22 PM
Коментар #12


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Как може да е против архитектура? Ако не говорим за България, професията е страшно перспективна. А, всъщност, дори и тук, като гледам как навсякъде се строи и тъй нататък, човек може да си намери много прилично занимание за добри пари.


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dambov
коментар Mar 28 2007, 05:25 PM
Коментар #13


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 651
Регистриран: 6-March 06
Потребител N: 1200



ми аз искам да ида в пловдивския,предполагам,че ще ме вземат


--------------------
I sold my soul for Heavy Metal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darga
коментар Mar 28 2007, 05:27 PM
Коментар #14


муза
***

Група: Потребители
Коментари: 449
Регистриран: 8-July 04
Град: Русе/София
Потребител N: 553



Ооо..това е една много много кофти тема..
Влади,никакви такива песимистични неща не искам да чувам! huh.gif excl.gif

Таа...Тази година и аз завършвам.Ще кандидатствам в Художествената академия,специалност "реставрация и консервация"....Един господ знае дали ще ме приемат.Това е единственото място в България,където я има тази специалност,а приемат само 6 човека.Поне наплива не е голям..заради тежките изпити boxed.gif
Приемам нещата все едно ..ако не ме приемат ще се свърши света.Но ако все пак не ме приемат..догодина пак.
Обмислям варианта да се пробвам и за стенопис в изящния факултет и на още едно място..но ще видим от какво ще има нужда:/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vehement`Desire
коментар Mar 28 2007, 05:31 PM
Коментар #15


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 282
Регистриран: 3-February 07
Град: гр.Русе
Потребител N: 1833



^^^Доводите му са, че няма да успея да се издигна в тази област, а ще работя като някоя чертожничка в най-добрия случай. Пък и аз самата се отказах от архитектурата, защото трябват страшно много пари за уроци и курсове в София, да не говорим, че половината влизат с връзки... hmm.gif


--------------------
Властелин на света е не този, който победи другите, а този, който победи себе си.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 28 2007, 05:45 PM
Коментар #16


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Цитат(Vehement`Desire @ Mar 28 2007, 06:31 PM) *
Доводите му са, че няма да успея да се издигна в тази област, а ще работя като някоя чертожничка в най-добрия случай.
Ако имах деца, никога не бих им подтискал самочувствието по подобен начин mad.gif

А за УАСГ, когато кандидадствах там задачите бяха по-лесни от тези на ТУ. Имах колеги, които бяха изкарали от мене по-слаб резултат по математика, бяха кандидадствали в УАСГ и им стигаше там бала за всички специалности. Но пък следването там си е предизвикателство. Ако започнеш, ще трябва да се простиш с някои ежедневни забавления, по време на следването си.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karazhan
коментар Mar 28 2007, 06:15 PM
Коментар #17


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 118
Регистриран: 26-March 07
Град: Казанлък
Потребител N: 1986



Мисля да отивам в Япония и да следвам нещо с Кибернетика или Изкуствен Интелект happy.gif


--------------------
My Apocalipse is Real
Go to the top of the page
 
+Quote Post
````````
коментар Mar 28 2007, 06:47 PM
Коментар #18


Дихание
*****

Група: Потребители
Коментари: 1362
Регистриран: 4-September 03
Град: Русе
Потребител N: 254



^Владо, ще извиняваш, но няма да ти повярвам. Изпитът по математика за УАСГ сравнявам по тежест само с този в СУ.
^Влади, курсовете в София са интересни... защото те поставят в малко по-реална изпитна обстановка... в никой случай не ги намирам за задължителни. Единственото, което отчитам за задължително е 2,3 години подготовка по рисуване и без големи дупки в математиката от 8 клас нагоре.

Ако още някой не е загрял ще се пробвам в УАСГ - архитектура, инженерство... Ако може да се закача преди ВиК-то ще го намеря за добре:")


--------------------
Ако някой се опита да ме засенчи, просто ще го оставя да слънчаса...
http://www.myspace.com/dihanie
http://dihanie.atakmim.com

http://d1hanie.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noel_f
коментар Mar 28 2007, 07:11 PM
Коментар #19


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1776
Регистриран: 1-November 06
Потребител N: 1653



Аз ако ще оставам в България искам в УНСС unsure.gif Счетоводсство най-вероятно. Ако не ме приемат, сигурно право в СУ, но едва ли ще се реализирам, така че..... sad.gif Но каквото и да уча си знам, че един ден ще се занимавам с бизнес, защото или няма да мога да си намеря работа, или ще ми плащат някакви мизерни 300 лева rolleyes.gif Иначе искам в чужбина, но и там е така.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vehement`Desire
коментар Mar 28 2007, 08:19 PM
Коментар #20


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 282
Регистриран: 3-February 07
Град: гр.Русе
Потребител N: 1833



Цитат(```````` @ Mar 28 2007, 07:47 PM) *
^Влади, курсовете в София са интересни... защото те поставят в малко по-реална изпитна обстановка... в никой случай не ги намирам за задължителни.

О, сигурна съм, че са интересни и полезни! Но просто не мога да си ги позволя, а от доста сигурни източници чувам, че е почти невъзможно да те приемат, ако не си ходил на тях. И това не е само за УАСГ, навсякъде е така. Дори в РУ (имам предвид курсовете за теста, рисуването и моделирането).


--------------------
Властелин на света е не този, който победи другите, а този, който победи себе си.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Mar 28 2007, 08:34 PM
Коментар #21


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Абе доста нахални хора има тук. Всичко наготово, изпитите били трудни, не знам си кво си... то така тия неща не стават sp_ike.gif


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Mar 28 2007, 09:18 PM
Коментар #22


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



История/археология/политология във Велико Търново. Така ми казва сърцето. Маркетинг във ВИНС... така ми казва разума, защото икономиката ми е в кръвта. Трето поколение икономист бих бил...
Готвя история, защото наистина я обожавам. smile.gif

Ако завърша ВТУ най-вероятно ще блъскам за магистър най-малко и ще искам да стана лектор smile.gif Би било яко.
Ако завърша маркетинг, ще започнем собствен бизнес с майка ми smile.gif
Но първо да вляза...


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 28 2007, 09:37 PM
Коментар #23


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^Икономическото образование ли е най-важното за започване на собствен бизнес?


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Mar 28 2007, 10:01 PM
Коментар #24


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



^Разбира се, че не но е доста надеждна основа, не мислиш ли?


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noel_f
коментар Mar 28 2007, 10:06 PM
Коментар #25


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1776
Регистриран: 1-November 06
Потребител N: 1653



Цитат(Svetyl @ Mar 28 2007, 10:18 PM) *
История/археология/политология във Велико Търново. Така ми казва сърцето. Маркетинг във ВИНС... така ми казва разума, защото икономиката ми е в кръвта. Трето поколение икономист бих бил...
Готвя история, защото наистина я обожавам. smile.gif

Ако завърша маркетинг, ще започнем собствен бизнес с майка ми smile.gif
Но първо да вляза...

На мен сърцето ми казва творческо писане (макар че не се преподава в България, поне доколкото знам dry.gif), моден дизайн, вътрешен дизайн, изящни изкуства, скулптура, италианска филология, история на древния свят и още мн. др., но ако слушаме сърцето трябва да останем без пукната пара happy.gif
BDW, като ще започваш собствен бизнес, защо не пробваш мениджмънт?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Mar 28 2007, 10:11 PM
Коментар #26


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Ми дали ще е маркетинг или ще е мениджмънт... след като е икономическа специалност има неща, които са общи за всичките.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cunt
коментар Mar 29 2007, 09:13 AM
Коментар #27


Modify my water pistol, fill it with piss.
*****

Група: Потребители
Коментари: 1652
Регистриран: 12-March 05
Град: чувствам как почти пропадам в дълбоката рана.
Потребител N: 765



Цитат(Karazhan @ Mar 28 2007, 07:15 PM) *
Мисля да отивам в Япония и да следвам нещо с Кибернетика или Изкуствен Интелект happy.gif

fish.gif
как става това
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sirenia_fan
коментар Mar 29 2007, 11:19 AM
Коментар #28


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 379
Регистриран: 17-March 07
Потребител N: 1962



Цитат(lodborg @ Mar 28 2007, 03:53 PM) *
Има едно основно правило, отнасящо се за всички, които смятат да учат нещо с техническа насоченост, и то е за Бога, братя, в никакъв случай ТУ София! Бягайте далеч като чуете това висше учебно заведение и информатика и/или математика в едно изречение. Единствената от техническите специалности, която си заслужава да се учи там, е КТТ (комуникации). За информатика има едно място и това е СУ. Приемето го на доверие от един препатил човек.

добре, ами къде има информатика и математика в едно изречение и второ, какви предмети ти искат от дипломата и с каква оценка? някой знае ли? щот аз точно информатика искам, но до сега все не намирам къде се учи информатика на 100%, а не само основните неща от нея.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melhaer
коментар Mar 29 2007, 04:41 PM
Коментар #29


Pirate
****

Група: Потребители
Коментари: 786
Регистриран: 20-April 04
Потребител N: 460



това да ви кажа със сърцата са глупости...

аз съм завърпил история и тероия на културата в СУ, магистър - нито съм съжаявал за това, нито работя за мизерни 300 лева. Освен това там придобих желания и познати, които ще ми помогнат за някои бъдещи планове. И раберете - университета не те прави специалист - там ти се дават насоки за развитие, а дали ти ще изпозлваш базата и обстановката си зависи само от теб.

бтв, в момента работя в една от големите софтуерни компании в софия, в топ 10 са на най-добрите бг работодатели - така, че слушвйте сърцето си и заебете тия простотии с бизнес, релаизация и тем пдобни простотии...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Mar 29 2007, 06:37 PM
Коментар #30


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Тва кандидатстване е ебати истерията винаги. Идиотско е. Щото сме и идиотско общество.

Само ви моля тия, които идвате на изпити от другите градове тук:
- Не идвайте на кон.
- Родителите ви не е нужно да седят на палатки пред университета.
- Всъщност въобще не ви трябват в случая.

Иначе - гледайте да влезнете да учите нещо, което ви кефи. Това "искам бизнес/мениджмънт/икономика/ощт-5-6-нерща-които-ми-звучат-еднакво" е тъпо. Квото и да завършите ще продавате домати после.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 29th April 2024 - 12:52 PM