Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
3 страници V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Как се променят любимите ви групи и харесва ли ви това?, така де, не всеки държи един стил докрай...
Mago De Oz
коментар May 2 2007, 07:55 AM
Коментар #31


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



Kamelot - "голямата излагация" за мен, точно за тях е в пълна сила израза "какво бяха, какво станаха!" с опита си да стават прогресари!

Rage - поредната група, която след смяната на състава се излага. Един добър албум, два слаби концерти, 3 слаби албума - и това ако не е затъване, опитвайки се да се правят на немските прогресив светила!

Manowar - тук нямам думи просто. Интерлюдийки, филхармоний и тотална повтаряемост от два албума насам! Къде останаха Hail and Kill, The Oath, Thor, Power Of Thy Sword и другите песни които ги направиха име...умряха!

Running Wild - лошо е когато Ролф се опитва да се прави на член от Кис, пореднто напускане на членове довело до мъка за феновете!


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар May 2 2007, 08:02 AM
Коментар #32


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(magodeoz @ May 2 2007, 08:55 AM) *
Kamelot - "голямата излагация" за мен, точно за тях е в пълна сила израза "какво бяха, какво станаха!"

Ще прощаваш, Милене, но точно присъединяването на Roy Khan ги направи голямата група и голямото име, които са днес. 99 от 100 фена на групата ще ти кажат, че точно с него са най-силните им албуми.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар May 2 2007, 08:04 AM
Коментар #33


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



^станаха име с един албум, The Fourth Legacy, който албум лично аз много харесвам wub.gif


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sirenia_fan
коментар May 2 2007, 11:56 AM
Коментар #34


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 379
Регистриран: 17-March 07
Потребител N: 1962



Имам старите албуми на Найтуиш и Сирения и като ги слушам най-много ме радва именно промяната в звученето. Ако я нямаше тази промяна щяха да омръзнат. Мога да дам за пример групи от други стилове (не метъл), които повече от 10 години свирят едно и също, и дори продължават. За това и голяма част от феновете им вече са им бивши фенове - защото еднообразието омръзва бързо. Искам да кажа, че СПОРЕД МЕН именно промяната в звученето на групите поддържа интереса на феновете, независимо за какъв стил музика говорим. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар May 2 2007, 01:56 PM
Коментар #35


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Хубаво нещо е промяната, но когато е постепенна и обоснована, а не драстична и самоцелна. Идеалният пример за развиваща се банда са Dark Tranquillity.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jesus Goat
коментар May 5 2008, 04:20 PM
Коментар #36


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 192
Регистриран: 9-March 06
Град: In Abhorrence
Потребител N: 1204



Като цяло не ми допада. Групи като Mayhem, Cradle Of Filth, My Dying Bride, Satyricon, Opeth, Children Of Bodom тръгнаха все на по-зле. От друга страна, Dimmu Borgir и Dark Tranquillity сякаш стават все по-добри.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар May 5 2008, 04:25 PM
Коментар #37


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



^ My Dying Bride?
Хм, ще ми е интересно мнението ти защо е такова. В смисъл, не го възприемай като присмиване и т.н., просто ми е интересно гледището ти. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abydos
коментар May 5 2008, 04:44 PM
Коментар #38


***
******

Група: Потребители
Коментари: 2603
Регистриран: 14-December 07
Град: Пловдив
Потребител N: 2481



Dream Theater - с изключение на SDOIT и 1/3та от SFAM са тръгнали стремглаво надолу от както изгониха Дерек и поеха сами продуцирането си. Мислех, че е невъзможно да се издаде албум по-безличен от Cocktavarium, но MP просто не спира да ме изненадва. Страхотни комплекси има и мисля, че ще е добра идея отново да започне да пие и да се друса. Да копират обаче Металика е вече срамно.

Porcupine Tree - от 20 години на 2 албума най-много променят звученето си и поемат в нова насока и вече 20 години нямат слаб албум. С нетърпение очаквам следващия им шедьовър и какво ново ще предложат на слушателите си и музиката като цяло.

Kamelot - непрекъснат подем от The Fourth Legacy насам. Предишните албуми също са добри, но от както Кан навлезе като сериозен член на групата наистина заблестяха. Жалко за Conception, техните албуми са също прекрасни и то от самото начало. Надявам се обаче със следващия албум да променят отново насоката и да променят малко стила защото колкото и да са добри, последните 3 албума са доста сходни.

Shadow Gallery - всеки албум предлага нещо ново и от класически, да не кажа дори нео-прог, постепенно се превърнаха в значима група в прогресив метъл жанра. Страхотни музиканти, постоянно поддържащи песните си свежи и свързани, без виртуозността им да пречи на композирането.

Fates Warning - бащите на съвременния прогресив метъл, незаслужено оставени в сянката на други групи. Постоянно променящи се, последните им 3 албума са сравнително по-мрачни от предшествениците им, но достатъчно различни и интересни.

Pain of Salvation - невероятни албуми, но с BE започна и тяхното падение. Трудно може да се нарече музика, половината е говор или цитиране на статистика, има песни, които са наполовина страхотни и след това започват някакви безсмислени музикални интерлюди и провалят всичко. Scarsick - още по-голяма излагация и това трябва да е втората част на The Perfect Element! Срамота...

Мързи ме да пиша още, но общо взето от групите, които слушам в последните години само ДТ и PoS се излагат и то тотално.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jesus Goat
коментар May 5 2008, 04:56 PM
Коментар #39


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 192
Регистриран: 9-March 06
Град: In Abhorrence
Потребител N: 1204



Цитат(scion_of_storm @ May 5 2008, 05:25 PM) *
My Dying Bride?
Хм, ще ми е интересно мнението ти защо е такова. В смисъл, не го възприемай като присмиване и т.н., просто ми е интересно гледището ти. smile.gif

Според мен удариха върха си с The Dreadful Hours. Противно на преобладаващото сред болшинството фенове мнение, за мен Songs of Darkness, Words of Light не е кой знае какво, последният албум също. Повтарят се, не търсят новото.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар May 5 2008, 04:59 PM
Коментар #40


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Хм, според мен точно тези трите, които изброи, са най-добрите на групата. Или нека не е така, най-близки до сърцето и възприятията ми. За всеки различно все пак де, явно :>

Мерси smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Twilightfall
коментар May 5 2008, 06:04 PM
Коментар #41


Non Serviam
********

Група: Потребители
Коментари: 5600
Регистриран: 1-July 07
Град: Плевен / Велико Търново
Потребител N: 2189



Norther.
Ако продължават да издават албуми като "N", по добре да се разпаднат. ;р
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар May 5 2008, 09:08 PM
Коментар #42


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



Чичо Ишан в Емперър беше полу-божество, сега непризнава граници и излиза извън галактиката


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggressive Perfe...
коментар May 5 2008, 09:45 PM
Коментар #43


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 26-November 06
Потребител N: 1692



Почти всичките ми любими групи са мъртви. mellow.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ludnichar
коментар May 5 2008, 11:07 PM
Коментар #44


Scream For Me Belgrade
****

Група: Потребители
Коментари: 799
Регистриран: 29-August 07
Град: Лудницата
Потребител N: 2308



Първото име, изникващо в подсъзнанието ми е Elvenking!

Звученето на The Scythe е нещо доста различно от всички тяхно преди това! Този факт не се хареса на много хора, даже тука из форума се зародиха спорове "за и против" и разни такива!

Аз за себе си лично мога да кажа, че не съм просто доволен, а съм възхитен от посоката в която Elvenking поеха! The Scythe за мен е не просто добър албум! Той един от най-добрите албуми за всички времена! Всичко в него за мен е перфектно! (айде, освен супернеадекватно стоящата "Totentanz")
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Night
коментар May 6 2008, 01:36 PM
Коментар #45


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 479
Регистриран: 6-February 07
Град: Варна
Потребител N: 1849



По default всички групи би трябвало да се променят - ако 20+ години правят едно и също, рискуват да омръзнат дори и на най-големите си фенове, а и това 'едно и също" изгубва силата си след толкова повтаряне. Едни Emperor, Ulver, Borknagar, Arcturus, (...) ги критикуват непрекъснато, че си "изменили на стила", но за мен техните промени са изцяло положителни. Както по-нагоре се спомена, Ihsahn направи прекрасни неща-мина през блек, фолк, авангард. PoS имат общо 4 любими на мен албума, след това ми се губят, за съжаление, и със сигурност и по-зле ще стават. Очаквах повече от Meshuggah за съжаление. Opeth от друга страна ги предпочитам след My arms..., въпреки че в някои песни ме изненадват представите им за прог и за музика като цяло, и то в никакъв случай приятно. thumbdown.gif In The Woods... ги обожавам сега, но ако бяха продължили в стил HEart of the ages, изобщо нямаше да им обръщам такова внимание.


--------------------
"No! this face is only a mask a wicked ornament,
Illuminated by an exquisite grimace,
Look and see, atrociously contoroled,
The real head, and the sincere face
Turned back under the shadow of the face which lies."
Charles Baudelaire
Go to the top of the page
 
+Quote Post
winterstorms
коментар May 8 2008, 05:30 PM
Коментар #46


noctambulant
*****

Група: Потребители
Коментари: 1754
Регистриран: 6-April 06
Град: София
Потребител N: 1273



Цитат(Rolf @ May 2 2007, 02:56 PM) *
Хубаво нещо е промяната, но когато е постепенна и обоснована, а не драстична и самоцелна. Идеалният пример за развиваща се банда са Dark Tranquillity.

+1! Всеки път правят нещо различно и всеки път е още по-силно отпреди! Честно казано, трудно ми е да си представя как може да се надмине албум като "Fiction", но нямам грам съмнение, че ще го направят.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар May 8 2008, 05:32 PM
Коментар #47


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Дайте да не ги урочасваме, че ще колабирам tongue.gif whistle.gif

Но да, и за мен прогресират, особено в текстово отношение. Поне такова чувство имам smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The wise
коментар Jul 19 2008, 12:09 PM
Коментар #48


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 134
Регистриран: 6-April 06
Потребител N: 1271



Cannibal Corpse стават все по-добри. Кефя се.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Jul 19 2008, 03:11 PM
Коментар #49


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



А ти пишеш все повече глупости.
Kill беше мааааалко, ама наистина малко по-различен от стила им, откакто дойде Corpsegrinder и ако това е "ставане все по-добри", не знам...
Това да не ти е някоя траш групичка, дето се учи с всеки следващ албум?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The wise
коментар Jul 19 2008, 04:01 PM
Коментар #50


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 134
Регистриран: 6-April 06
Потребител N: 1271



С Corpsegrinder групата е 14 пъти по-добра. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Twilightfall
коментар Jul 19 2008, 04:03 PM
Коментар #51


Non Serviam
********

Група: Потребители
Коментари: 5600
Регистриран: 1-July 07
Град: Плевен / Велико Търново
Потребител N: 2189



Аргументирай се.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jul 20 2008, 09:34 AM
Коментар #52


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Разбира се, че не са станали 14 пъти по-добри - това е смешно, само че и на мен ерата Fisher ми допада повече. С Barnes бяха по-първични и неподправени може би, но късните им неща са далеч по-технични и музикантски, което много ме радва. Но това развитие има малко общо със смяната на вокала, според мен.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gadabout
коментар Jul 20 2008, 09:55 AM
Коментар #53


analizator
*******

Група: Потребители
Коментари: 3004
Регистриран: 1-April 08
Град: WorthlessPieceofShitVille, Population:You
Потребител N: 2681



Абсолютно, Alex Webster е и винаги ще бъде основна движеща сила на Канибалите, така че развието на групата е на първо място неговото развитие като музикант.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Airin Of Ancelot
коментар Jul 20 2008, 12:06 PM
Коментар #54


warrior princess
*******

Група: Потребители
Коментари: 3813
Регистриран: 1-May 06
Град: София
Потребител N: 1323



Цитат(gadabout @ Jul 19 2008, 04:11 PM) *
Kill беше мааааалко, ама наистина малко по-различен от стила им, откакто дойде Corpsegrinder и ако това е "ставане все по-добри", не знам...

За мен най-силните им неща изобщо са "Bloodthirst" и "The Wretched Spawn". "Kill" не ми допадна чак толкова.


--------------------
Rage of the winter mould the horizon,
cover the mountains, forest and lakes
Rage of the winter - magical wonder,
enchanted fury, majestic force...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wintersunset
коментар Jul 20 2008, 12:48 PM
Коментар #55


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 484
Регистриран: 10-March 07
Град: Into the ghost lake
Потребител N: 1947



Някой спомена ли Amorphis? whistle.gif
Три доста различни периода, като сега като че ли леко започват да се завръщат към корените си, а през какво преминаха.
Tales From The Thousand Lakes ми е един от най-най-любимите албуми, а след това албумите с Pasi не са чак толкова прекрасни, макар че пак си ми харесват. :Р А сега, поне според мен са в най-прекрасният си вид/звук (Tomi J. > Tomi K. >> Pasi) . ;D
Последните два албума са невероятни, сякаш гласът на Томи е единствено и само за Amorphis и сега са в перфектната си форма. ^^


--------------------
Save yourself. Where now? Which way? Dear god, show me.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Despair
коментар Jul 20 2008, 01:57 PM
Коментар #56


Erased
****

Група: Потребители
Коментари: 937
Регистриран: 11-February 08
Град: Изгубен
Потребител N: 2589



^ Нищо повече от лично мнение. rolleyes.gif
Моето такова е, че като музика всички с изключение на последните два са на едно и също космическо ниво (не ми трябва финландска версия на Opeth, в техния случай даже би било срамно). Като вокал, едва ли Koivusaari някога ще си намери достоен заместник.

Досега не съм попадала на експериментаторство, което да не ми е допадало, освен това на Anathema, за което ще се повторя. Когато музикантите според мен имат талант, това е явно, с каквото и да се захванат. Мога да изброя почти всички свои любими групи: последните албуми на Satyricon, Darkthrone, Dimmu Borgir ми харесват повече, не ме интересува поради каква причина звучат точно по този начин. Като начало, добре е изобщо да се чува нещо happy.gif .
Paradise Lost откриха себе си едва след толкова мразените промени.
Нямам нищо против който и да е албум на In Flames или My Dying Bride (не че при вторите има кой знае каква разлика...)
Katatonia постоянно доказват как творческият заряд не може да бъде спрян от нежеланите обстоятелства.
Всичко, което са издали Samael, за мен е перфектно, особено когато е принос във формирането на един от любимите ми стилове.
Crematory са пример как една група може да се възползва от разнообразен саунд и въпреки това да звучи като себе си.
И най-вече, точно изпълнителите, които определям като най-важни за мен, са известни с това, колко е трудно да бъдат ограничени в един жанр. Предполагам, че затова успяват да запазят интереса ми за по-дълго. Става въпрос, например, за Type O Negative, Tiamat, Moonspell, които така или иначе често споменавам. Да не говорим пък за търсенията на Quorthon, без които метълът не би бил това, което е днес. Макар че не намирам нищо лошо, когато някой създаде свой собствен отличаващ се почерк, и не прави грешката да го губи, без да има необходимост.


--------------------
The 13 Commandments of the Church of Tiamat:
XI. Thou shalt not tell thy brother & sister 'thou shalt not'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agony
коментар Jul 20 2008, 10:28 PM
Коментар #57


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 5
Регистриран: 20-July 08
Град: Somewhere around nothing
Потребител N: 2875



Norther-вече някой спомена, че албумът N не струва. За мен той беше огромна крачка назад и надолу. Не ги слушам от много време-зарибиха ме с тях преди 4-5 месеца, не са нито най-оригиналната, нито най-любимата група за мен, но въпреки това перфектно пасват на едно мое определено настроение. Дано не продължи излъгацията от последните 2 албума.
Draconian-според мен вървят напред и нагоре.
Epica-с новия си албум се поосраха. Наистина трябва да търсят нещо ново и малко по-различно главно като теми за текствете, но не мисля, че Never Enough е успех в тази насока.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Jul 27 2008, 04:31 PM
Коментар #58


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Цитат(Agony @ Jul 20 2008, 11:28 PM) *
Epica-с новия си албум се поосраха. Наистина трябва да търсят нещо ново и малко по-различно главно като теми за текствете, но не мисля, че Never Enough е успех в тази насока.

Ако критикуваш само текстовете им, няма да споря (макар и да ми харесват), но не мисля, че в музикално отношение са се "осрали". Групата израсна страшно много с The Divine Conspiracy, във всяко едно отношение. За мен това е един от най-силните албуми в симфоничния метъл въобще...


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fish
коментар Aug 13 2008, 09:13 AM
Коментар #59


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 493
Регистриран: 2-March 06
Потребител N: 1192



Любимите ми Queensryche се омазаха по най-груб начин след средата на 90-те. Напоследък се опитват да правят нещо смислено, но за жалост само се опитват. Dream Theater бяха хванали много силна посока с "Train of Thought", но след него нещо се изгуби и в момента общо взето само свирят. Не ми харесва случващото се с Judas Priest след връщането на Halford...

Допада ми развитието на Threshold, например. Променят съвсем малко във всеки следващ албум и така хем задържат чудесния си стил, хем вадят интересни неща. Symphony X пък стават все по-тежки и технични, което е радващо.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ad Absurdum
коментар Feb 17 2010, 06:41 PM
Коментар #60


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 52
Регистриран: 22-December 09
Потребител N: 3675



Повечето се провалиха, но някои успяха да останат силни - Satyricon, Dark Funeral, Khold, Dimmu Borgir
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 11:27 AM