Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
6 страници V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Книги, четете ли?
Inid
коментар Dec 9 2003, 04:43 PM
Коментар #91


Малко Зло
*

Група: Потребители
Коментари: 28
Регистриран: 25-April 03
Потребител N: 82



Shto li samo 1 4ovek spomenava Heinlein... ei tfa mu se vika avtor. Kosmosi i seksualna revoliuciq biggrin.gif i na vis4koto otgore jenite v negovite knigi vfinagi sa sys specialen status wink.gif

Ako za v momenta, 4eta Karlson, koito jivee na pokriva i Jack the ripper - case closed. Ina4e 10 liubimi knigi ne moga da napisha shtoto sa mnogo pove4e
ama moga da seprobvam s 10 liubimi avtora

1. Arthur Hailey
2. Robert Heinlein
3. Clifford Simak
4. J. R. R. Tolkien
5. Patricia Cornwell (koet me navejda na misylta 4e nikoi mai ne spomena jena pisatel do sega, s izkliu4enie na Anne Rice)
6. Nick Hornby
7. Philip Pullman (za nai-strahotnata trilogiq sled Vlastelina)
8. Terry Prattchett
9. Meg Cabot (sram ne sram)
10. Sylvia Plath

I mejdu drugoto toz topic e qk, shtoto mi napomni za nqkoi neshta deto mi se do4etoha pak. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hansi
коментар Dec 9 2003, 08:32 PM
Коментар #92


Bard
*****

Група: Приятели
Коментари: 1140
Регистриран: 30-May 03
Град: София
Потребител N: 123



Цитат(Inid @ Dec 9 2003, 04:43 PM)
Shto li samo 1 4ovek spomenava Heinlein... ei tfa mu se vika avtor. Kosmosi i seksualna revoliuciq biggrin.gif i na vis4koto otgore jenite v negovite knigi vfinagi sa sys specialen status wink.gif

И на мен много ми е чудно, той просто е легенда. Признали са го всички негови колеги, а от доста е смятан въобще за най-добрия фантаст.

А това за жените важи само за една част от книгите му. Кажи ми само какъв специален статус имат, особено в Friday например. wink.gif


--------------------
1. I am the War Lord and the wrathful God of Combat and I will always lead you from the front, not the rear.
2. I will treat you all alike -- just like shit.
3. Thou shalt do nothing I will not do first, and thus will you be created Warriors in My deadly image.
4. I shall punish thy bodies because the more thou sweatest in training, the less thou bleedest in combat.
5. Indeed, if thou hurteth in thy efforts and thou suffer painful dings, then thou art Doing It Right.
6. Thou hast not to like it -- thou hast just to do it.
7. Thou shalt Keep It Simple, Stupid.
8. Thou shalt never assume.
9. Verily, thou art not paid for thy methods, but for thy results, by which meaneth thou shalt kill thine enemy by any means available before he killeth you.
10. Thou shalt, in thy Warrior's Mind and Soul, always remember My ultimate and final Commandment: There Are No Rules -- Thou Shalt Win at All Cost.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Dec 10 2003, 06:59 PM
Коментар #93


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28358
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



В момента чета "Трудно е да бъдеш бог" на братя Стругацки... Бях я чел преди 4-5 години и много ми хареса, та сега си я припомням. smile.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inid
коментар Dec 11 2003, 11:44 AM
Коментар #94


Малко Зло
*

Група: Потребители
Коментари: 28
Регистриран: 25-April 03
Потребител N: 82



[/QUOTE]А това за жените важи само за една част от книгите му. Кажи ми само какъв специален статус имат, особено в Friday например. [QUOTE]

Mi Friday mi e edna ot Liubimite mu knigi. Kak kakyv statut. Vij kak se kazvashe, Jen mai beshe. Ima si dvama muje, tq reshava kakvo sha stava v kyshtata, s koi sha se lqga, koi shte gotvi i t.n. Ili pyk Anita det cqlo semeistvo Komandosva i pak ne e prosto domakinq. Obsho vzeto vyv vsi4kite mu knigi ima dominirashti jeni det si vyrtqt myjete na malkiqm pryst i vypreki tfa sa si nezavisimi. I koeto e nai-gotinoto ot cqlata rabota, kat kajat 4e iskat seks s nqkoi, nito im se syrdi nqkoi, nito nishto.... de da znam kefi me kak pishe za jenite toq 4ovek.
Ti btw koi negovi knigi imash, shtoto az sym 4ela samo 3-4 mai i si tyrsq oshte smile.gif))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hansi
коментар Dec 11 2003, 02:45 PM
Коментар #95


Bard
*****

Група: Приятели
Коментари: 1140
Регистриран: 30-May 03
Град: София
Потребител N: 123



Мисля, че имам всичко което е издавано тук.
Луната е наставница сурова - любимата ми книга може би въобще.
Звездни рейнджъри - филмът беше пълна трагедия.
Спечели облог за сатаната - с оригинално заглавие Job: A Comedy of Justice нищо общо с превода. wink.gif
Странник в странна страна
Двойна звезда
Сираци на вселената
Децата на Метусела
Фрайди
Достатъчно време за любов. Животите на Лазарус Лонг
Уолдо
Зелените хълмове на Земята
Врата към лятото
Пътят към славата
Котката, която минаваше през стени
......
Сигурно забравям някоя, но за момента се сещам за тези. А колко негови книги не са издавани тук просто не ми се говори. Между другото е бил забранен в България преди 10.XI.1989г. от какъв зор не ми е ясно.


--------------------
1. I am the War Lord and the wrathful God of Combat and I will always lead you from the front, not the rear.
2. I will treat you all alike -- just like shit.
3. Thou shalt do nothing I will not do first, and thus will you be created Warriors in My deadly image.
4. I shall punish thy bodies because the more thou sweatest in training, the less thou bleedest in combat.
5. Indeed, if thou hurteth in thy efforts and thou suffer painful dings, then thou art Doing It Right.
6. Thou hast not to like it -- thou hast just to do it.
7. Thou shalt Keep It Simple, Stupid.
8. Thou shalt never assume.
9. Verily, thou art not paid for thy methods, but for thy results, by which meaneth thou shalt kill thine enemy by any means available before he killeth you.
10. Thou shalt, in thy Warrior's Mind and Soul, always remember My ultimate and final Commandment: There Are No Rules -- Thou Shalt Win at All Cost.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inid
коментар Dec 12 2003, 10:57 AM
Коментар #96


Малко Зло
*

Група: Потребители
Коментари: 28
Регистриран: 25-April 03
Потребител N: 82



Moje bi zabravqsh zvezdniq zvqr... i ne znam do koga e bil zabranen, ama az taq kniga q imam ot biblioteka galaktika i mislq 4e daje za pryv pyt q 4etoh okolo 89 i bashtata si q imashe otdavna... a sigurno e bil zabranen zaradi seksualnata i socialnata revoliuciq det predlagal... a kolkoto do lunata... verno best book ever... v original e oshte po-qka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blood_freak
коментар Dec 12 2003, 01:20 PM
Коментар #97


Кървав Изрод
***

Група: Потребители
Коментари: 451
Регистриран: 3-February 03
Град: Свищов
Потребител N: 23



Стивън Кинг .... преди няколко дена прочетох Цикълът на Варколака
много готина сяка 2-ра страница има картинки .. и то много готини

иначе преди бях почнал да четя ТО ама стигнах до 30 стр. и ми стана тъпо
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peter
коментар Dec 13 2003, 07:10 PM
Коментар #98


Poisoned
*****

Група: Потребители
Коментари: 1407
Регистриран: 12-May 03
Град: BG
Потребител N: 101



V momenta 4eta edna kniga za revoljuciqta v Ispaniq 1936-1939 - anarhizum v deistvie... dobre sa si jiveeli horata, po-dobre otkolkoto sega (vupreki 4e e bilo voenno vreme...), bili sa svobodni a ne kati nas sega icon_headbang[1].gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hansi
коментар Dec 15 2003, 05:30 PM
Коментар #99


Bard
*****

Група: Приятели
Коментари: 1140
Регистриран: 30-May 03
Град: София
Потребител N: 123



Цитат(Inid @ Dec 12 2003, 10:57 AM)
Moje bi zabravqsh zvezdniq zvqr... i ne znam do koga e bil zabranen, ama az taq kniga q imam ot biblioteka galaktika i mislq 4e daje za pryv pyt q 4etoh okolo 89 i bashtata si q imashe otdavna... a sigurno e bil zabranen zaradi seksualnata i socialnata revoliuciq det predlagal... a kolkoto do lunata... verno best book ever... v original e oshte po-qka

А не съм, но доколкото ме осведомиха не било пълно издание, така че не му обърнах никакво внимание. А поне докато е бил жив със сигурност е бил забранен тук. А точно тази книга може да се е харесала на някой от ЦК или Политбюро и да е минала между капките. wink.gif Каква социална, каква сексуална революция много ми е интересно защо никога не се зачита мнението на авторите. Забранен е заради цитирам "крайно десните му убеждения".


--------------------
1. I am the War Lord and the wrathful God of Combat and I will always lead you from the front, not the rear.
2. I will treat you all alike -- just like shit.
3. Thou shalt do nothing I will not do first, and thus will you be created Warriors in My deadly image.
4. I shall punish thy bodies because the more thou sweatest in training, the less thou bleedest in combat.
5. Indeed, if thou hurteth in thy efforts and thou suffer painful dings, then thou art Doing It Right.
6. Thou hast not to like it -- thou hast just to do it.
7. Thou shalt Keep It Simple, Stupid.
8. Thou shalt never assume.
9. Verily, thou art not paid for thy methods, but for thy results, by which meaneth thou shalt kill thine enemy by any means available before he killeth you.
10. Thou shalt, in thy Warrior's Mind and Soul, always remember My ultimate and final Commandment: There Are No Rules -- Thou Shalt Win at All Cost.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Dec 29 2003, 01:47 AM
Коментар #100


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



В момента чета "Варгсмол"-"Речите на Варг"(предполагам всички са чували за Burzum,Варг Викернес известен още под псевдонима Count Grishnackh).Който не е чувал си е негов проблем!
Натъкнах се на книгата в нета и то на руски .Но имам все пак някакви елементарни познания по този език и мога спокойно да разбера повечето текст и главното значение.
В общи линии стилът доста се доближава до този на "Моята Борба"(надявам се всички да знаят кой е нейния автор),която нямах време да прочета,а само съм преглеждала отгоре-отгоре и то от любопитство.Почти на всяко второ изречение се плюят еврейте и християнаката религия и (анти)култура,както я нарича Варг.Норвежо-германецът с малко шведска кръв,но повече немско самосъзнание,говори за арийската раса(обожествява най-вече германците),светлосините очи и чистотата на духа.Като оставим расистките теми книгата съдържа доста интересни неща от Скандинавската митология и езичеството.Викернес тълкува различните знаци,ритуали и символи използвани от религиите,което винаги е събуждало интереса ми.
Всъщност ако изключим "малко" нездравите поучения и хвалби към германците и норвежците от тази книга могат да се научат и доста любопитни неща.Не е лошо да се прочете ей така от общ интерес и култура.Не е нужно да вярвате не Варг нали?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
````````
коментар Dec 29 2003, 03:33 PM
Коментар #101


Дихание
*****

Група: Потребители
Коментари: 1362
Регистриран: 4-September 03
Град: Русе
Потребител N: 254



В момента допрочитам 'Талисманът' на Стивън Кинг... започнах да я чета през зимната ваканция.....преди около 5,6 дена.Всъщност книгата ме изненада ..дори може да звучи смешно но ме разчувстава..но това може би се дължи и на смахнатата ми психика в мометна..снощи плаках на Титаник..но каквото и да е.Книгата е интересна наистина...с нетърпение чакам да надигна глва от учебниците и да я допрочета.Не съм чела Стивън Кинг с изключение на едни разкази... и не мисля че това е точно в негов стил.... но пък какво...


--------------------
Ако някой се опита да ме засенчи, просто ще го оставя да слънчаса...
http://www.myspace.com/dihanie
http://dihanie.atakmim.com

http://d1hanie.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Dec 29 2003, 04:10 PM
Коментар #102


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Аз ли съм чудовище дето мисля,че "Титаник" е най-тъпия филм или другите,които плачат на него не са в ред?
Аз никога не съм плакала на филм.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Dec 29 2003, 05:03 PM
Коментар #103


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Цитат(_SiegfrieD_ @ Dec 29 2003, 05:10 PM)
Аз никога не съм плакала на филм.

това като постижение ли да го разбираме?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hansi
коментар Dec 29 2003, 05:17 PM
Коментар #104


Bard
*****

Група: Приятели
Коментари: 1140
Регистриран: 30-May 03
Град: София
Потребител N: 123



Цитат(_SiegfrieD_ @ Dec 29 2003, 04:10 PM)
Аз ли съм чудовище дето мисля,че "Титаник" е най-тъпия филм или другите,които плачат на него не са в ред?
Аз никога не съм плакала на филм.

Абсолютно си права. По-тъп филм трудно може да направи. Сапунка с ефекти. wink.gif А на филм и аз не съм ревал, дори и в ранна детска възраст.


--------------------
1. I am the War Lord and the wrathful God of Combat and I will always lead you from the front, not the rear.
2. I will treat you all alike -- just like shit.
3. Thou shalt do nothing I will not do first, and thus will you be created Warriors in My deadly image.
4. I shall punish thy bodies because the more thou sweatest in training, the less thou bleedest in combat.
5. Indeed, if thou hurteth in thy efforts and thou suffer painful dings, then thou art Doing It Right.
6. Thou hast not to like it -- thou hast just to do it.
7. Thou shalt Keep It Simple, Stupid.
8. Thou shalt never assume.
9. Verily, thou art not paid for thy methods, but for thy results, by which meaneth thou shalt kill thine enemy by any means available before he killeth you.
10. Thou shalt, in thy Warrior's Mind and Soul, always remember My ultimate and final Commandment: There Are No Rules -- Thou Shalt Win at All Cost.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Dec 29 2003, 05:22 PM
Коментар #105


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28358
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Майсторски направен филм с безумна идея... laugh.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_coffin
коментар Dec 29 2003, 07:34 PM
Коментар #106


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 143
Регистриран: 20-July 03
Град: In the mist of the shadows..
Потребител N: 203



Ako mojeshe toq rus parcal da ne igrae glawnata rolq[wie se seshtate za koi goworq]..a filma e edna mnogo dylga sapunka obshto wzeto..e krasaweca umira, koeto e pohwalno.. i wse pak si zaslujawashe scenata sys smeshnite 1000 i nqkolko si zamryznali pluwashti trupa...zabawleniq biggrin.gif
wse oshte si spomnqm kato izleze kak me zawlekaha na kino s edni lelki i wsichki rewaha okolo mene;]

Цитат
В момента чета "Варгсмол"-"Речите на Варг"(предполагам всички са чували за Burzum,Варг Викернес известен още под псевдонима Count Grishnackh).Който не е чувал си е негов проблем!
Натъкнах се на книгата в нета и то на руски .Но имам все пак някакви елементарни познания по този език и мога спокойно да разбера повечето текст и главното значение.

ako te ustroiwa poweche na angl da ti dam link?


--------------------
Fallen souls, die behind my steps
by following the freezing moon...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peter
коментар Dec 29 2003, 08:51 PM
Коментар #107


Poisoned
*****

Група: Потребители
Коментари: 1407
Регистриран: 12-May 03
Град: BG
Потребител N: 101



Цитат(_SiegfrieD_ @ Dec 29 2003, 05:10 PM)
Аз ли съм чудовище дето мисля,че "Титаник" е най-тъпия филм или другите,които плачат на него не са в ред?
Аз никога не съм плакала на филм.

Filmut e prosto zverski tup. Porednata bozaaaaaa! Dobre, 4e smenih kanala, sled kato izdurjah okolo 15 min (ama i tva be6e mnogo...).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Dec 29 2003, 09:17 PM
Коментар #108


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



тъп е филма спор няма..но трябва да признаете че на места апокалиптична картинка си е на ниво - например когато сума ти хора падаха от върха на вертикално потъващия кораб
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Dec 29 2003, 09:43 PM
Коментар #109


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Абе според мен само сцената, в която главния герой, присъстващ в сънищата на момичетата под 14 год (не всички де!) потъва си заслужава! Как да не се разплаче от радост човек? tongue.gif
BTW мисля, че за книгата се оправям по-добре на руски отколкото на английски.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daddy`s Girl
коментар May 22 2010, 01:59 PM
Коментар #110


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 720
Регистриран: 29-April 10
Потребител N: 3818



ами...чета Кинг,разни ужаси...любимата ми книга е „Алхимикът“ на Паулу Коелю wub.gif


--------------------

Are you watching c l o s e l y ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
conguestadors
коментар May 22 2010, 02:36 PM
Коментар #111


PAIN
*****

Група: Потребители
Коментари: 1750
Регистриран: 21-April 06
Град: Пловдив
Потребител N: 1302



Четеш Стивън Кинг, харесваш ужаси, а любимата ти книга е "Алхимикът"??? blink.gif
Това ми звучи като; Слушъм Мейдън, харесва ми метъла, но любимия ми певец е Азис...


--------------------








Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daddy`s Girl
коментар May 22 2010, 02:41 PM
Коментар #112


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 720
Регистриран: 29-April 10
Потребител N: 3818



е не слушам чалга laugh.gif просто имам различни интереси : ) пък и романа на Коелю никак не е лош


--------------------

Are you watching c l o s e l y ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sile
коментар May 24 2010, 08:19 PM
Коментар #113


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1176
Регистриран: 10-May 10
Потребител N: 3823



"Край река Пиедра седнах и заплаках" чела ли си я? Тя ми е любимата от поредицата му.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kasiel
коментар May 24 2010, 08:46 PM
Коментар #114


gavrīēl
*****

Група: Потребители
Коментари: 1005
Регистриран: 9-November 09
Потребител N: 3624



^ "Брида" е интересна,силен автор е наистина.


--------------------


Suffers the beaten ground of idioglossia;
we talk but we do not speak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sile
коментар May 24 2010, 08:51 PM
Коментар #115


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1176
Регистриран: 10-May 10
Потребител N: 3823



Нея искам да си я купувам smile.gif така е.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар May 24 2010, 09:35 PM
Коментар #116


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Нова нейна книга!


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Daddy`s Girl
коментар May 24 2010, 09:42 PM
Коментар #117


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 720
Регистриран: 29-April 10
Потребител N: 3818



Sile,Kasiel не съм чела тези книги.От вчера почнах "Психология на успеха " на Уилям Аткинсън.


--------------------

Are you watching c l o s e l y ?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kasiel
коментар May 24 2010, 09:52 PM
Коментар #118


gavrīēl
*****

Група: Потребители
Коментари: 1005
Регистриран: 9-November 09
Потребител N: 3624



^ Ако си падаш по окултизъм и подобни истории,трябва да прочетеш "Брида"-та. smile.gif

^^ Svetyl,ще я четеш ли ? Аз я мернах в .. Кауфланд laugh.gif и ме заинтригува.


--------------------


Suffers the beaten ground of idioglossia;
we talk but we do not speak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар May 24 2010, 09:54 PM
Коментар #119


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



^"Историкът" е уникална книга. Мисля и тази да си купя.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kasiel
коментар May 24 2010, 09:57 PM
Коментар #120


gavrīēl
*****

Група: Потребители
Коментари: 1005
Регистриран: 9-November 09
Потребител N: 3624



Между другото,много беше прав за биографията на Антъни.Страхотна е! Много вълнуващо четиво. smile.gif


--------------------


Suffers the beaten ground of idioglossia;
we talk but we do not speak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 страници V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 1st June 2024 - 01:15 AM