Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
9 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iced Earth, дали няма да ни извозят?
Warrior Of Ice
коментар Apr 27 2007, 08:02 AM
Коментар #1


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Чухте ли новото EP на Iced Earth - "Overture of the Wicked"? Какво мислите за него? Поне аз вчера си отвинтих главата от куфеене и като гледам, днес ще повторя.

Интересно ми е дали тези, които оплюваха "The Glorious Burden" (за който продължавам убедено да твърдя, че е най-силният албум на Iced Earth досега), пак ще кажат, че с напускането на Barlow бандата се е развалила, след като чуят презаписаната трилогия "Something Wicked" с новите аранжименти и с вокали, изпълнени от Tim Owens. Лично аз намирам голяма разлика, и то в положителна посока, а това ме кара да очаквам новия дългосвирещ запис още по-нетърпеливо. Слушайки "Ten Thousand Strong", си мисля, че нищо чудно да се сбъднат обещанията на Jon Schaffer и "Framing Armageddon" наистина да се окаже най-голямото нещо, с което се е захващал...


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Apr 27 2007, 08:14 AM
Коментар #2


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



От малкото слушане, което му хвърлих вчера мога да кажа, че това е насоката, в която искам да чувам Iced Earth от тук насетне. Така или иначе, това което не ми харесваше в "The Glorious Burden" вече го няма, а пък Рипъра си е класен вокал, носещ духа на съвременното метъл звучене. Естествено след толкова мощен сингъл и очакванията ми за албума се покачват значително.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Apr 27 2007, 08:28 AM
Коментар #3


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

Хеви.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Apr 27 2007, 10:01 AM
Коментар #4


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Много, много, много добро! Ако и предстоящият албум е в такъв дух, евала!


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Apr 27 2007, 10:06 AM
Коментар #5


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



<-Даже си смених аватара с по-актуален happy.gif


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 27 2007, 10:07 AM
Коментар #6


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Set Abominae pwnz ye all... happy.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар Apr 27 2007, 11:26 AM
Коментар #7


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



Разкош! Оргазъм! Е това е метъла, епично, мощно, красиво! Определно новият албум ще ме разбие!


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blue_eyes_
коментар Apr 27 2007, 01:50 PM
Коментар #8


Eyes Of The World
*****

Група: Потребители
Коментари: 1666
Регистриран: 27-September 06
Град: Plovdiv
Потребител N: 1594



Тези пичове, не спират да ме радват. Страхотно EP, забелязват се тежки и енергични вокали, изпълнени с много емоция. Винаги съм се изненадвала, как успяват да съчетаят хеви, траш и спийд метъла, а към цялата тази скорост и фантастични готически звуци. Само, като си представя скоростните рифове, кофнята ми някак няма спирачки. icon_headbang[1].gif


--------------------


KURO means 'black' in Japanese. But not just any black. Perfect black. To understand why black is so important, experience it for yourself...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Airin Of Ancelot
коментар Apr 27 2007, 03:13 PM
Коментар #9


warrior princess
*******

Група: Потребители
Коментари: 3813
Регистриран: 1-May 06
Град: София
Потребител N: 1323



Сингълът е страшен! icon_headbang[1].gif Ако всички песни в предстоящия албум са на нивото на Ten Thousand Strong, ни очаква голямо разбиване.

За препрочита на трилогията също мога да кажа само добри неща. Много по-енергично, живо и въобще силно звучат парчетата. После Ripper не бил достоен заместник на Barlow, хаха!


--------------------
Rage of the winter mould the horizon,
cover the mountains, forest and lakes
Rage of the winter - magical wonder,
enchanted fury, majestic force...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Apr 27 2007, 05:06 PM
Коментар #10


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Писна ми цял ден да го слушам, но не мога да отрека, че е мноооооого яко icon_headbang[1].gif

p.s. ^^ К'ва готика, кви пет лева?


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darga
коментар Apr 27 2007, 07:15 PM
Коментар #11


муза
***

Група: Потребители
Коментари: 449
Регистриран: 8-July 04
Град: Русе/София
Потребител N: 553



Ммм... даааа.. laugh.gif Подейства ми наистина отрезвяващо. Много много добро! Макар да харесвам повече старите изпълнения, трябва да отбележа, че с новия вокал звучи просто прекрасно, зашеметяващо! icon_headbang[1].gif Сега ме принуждават сън да не видя да чакам новия албум..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 28 2007, 09:25 AM
Коментар #12


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



hmm.gif

Съвсем различна банда са сега. Звучат си различно. Дали е за добро или за лошо е въпрос на вкус. На мен примерно повече ми харесваше по-мъжкото звучене с Matt. И точно това според мен се опитват да покажат с това ЕР - "Не сме бандата от преди 10 години". Иначе има и друго послание, което е малко по-гадно: "Ако си фен на старите неща и искаш да ни гледаш на живо, заради тях, не се надявай да ги направим като хората. НЕЖЕЛАН СИ. ТОЧКА!" Кви бяха тия тарамбучки по средата на "Prophecy", по дяволите?

Iced Earth се превърнаха от яката пауър метъл банда с яките трашърски наченки и токал с топки, в просто поредната стриктно пауър метъл банда. Това за всички, които не са фенове толкова на конкретния стил, си е чиста деградация, квото и да ми обяснявате.

П.С. За звука пък да не говорим. Тия програмирани барабани, особено супер бързите кардани с "The Coming Course", звучат леко нелепо...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Virgin_Steel
коментар Apr 28 2007, 09:30 AM
Коментар #13


King of Loss
*****

Група: Потребители
Коментари: 1374
Регистриран: 11-February 06
Град: (¯`·._.·ÊntrØþîå·._.·´¯)
Потребител N: 1155



Jon Schaffer според мен трябваше да направи друга група, май такива групи се помнят винаги в старата им слава, особено като вземеш вокал , който превърна Judas в Нео-Траш машина през 96-та! no.gif
Тук изобщо не искам да кажа, че новите неща не са хубави, Глориъса е един маняшки албум, просто присъствието на Iced Earth ме disturb-ва дет се вика...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RocknRollNigger
коментар Apr 28 2007, 09:35 AM
Коментар #14


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 320
Регистриран: 4-September 06
Град: million miles away
Потребител N: 1547



Цитат(SepulTeraHead @ Apr 28 2007, 10:25 AM) *

Що ли имам чувството, че ще сме единствените които не одобряват Iced Earth без Barlow в тоя форум?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 28 2007, 09:36 AM
Коментар #15


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Sep, хайде сега кажи и че са изгубили характерното си звучене с напускането на Barlow... wink.gif Трашърските наченки в рифовката все още ги има. Пък и не само - малко или много, всичко старо си е още тук, ако имаш ушите да го чуеш. Стилът на бандата не е изоставен, просто е развит. Все още музиката им е моментално разпознаваема, така че по никакъв начин не може да се твърди, че са се превърнали в "поредната стриктно пауър метъл банда".

И друго ми се иска да спомена - Iced Earth винаги са се отъждествявали с един човек - Jon Schaffer. Не вярвам да се е съобразявал кой знае колко с характера на вокалиста, докато е писал музиката. В този ред на мисли, и с Matt, и без него, стиловата промяна щеше да се случи.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 28 2007, 09:36 AM
Коментар #16


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



^^Щото другите си слушат пауър метъл и не им се струва лошо това, че една банда губи това, което я прави уникална, и все повече се набутва в рамките на дадения стил.

^ Пуснах си сега стария запис на "The Coming Course". Чуй куплета: толкова енергия! Грабва те! Сякаш под властта на някаква зла сила, започваш да си тропаш по бюрото и да припяваш текста от кеф. Чуий новата - супер стерилен звук, супер вокали на Owens от техническа гледна точка, само дето убиват тотално енергията на песента. Вариантът с Matt звучи като препускане през катакомбите на някаква пирамида - новия запис звучи все едно цялата песен е спряла на едно място и тоя само се чуди как да го изпее по-изкривено, за да си помислим тука "добър вокал е, щом може да го извърти така". Е супер си е, ама утрепва якото в песента.

Ор ЕР-то якото нещо е новата песен - нея не я убива, щото си е нова и е мислена за неговия глас. Само дето и там продукцията куца. Трябваше да дадат на Боби да прави микса tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 28 2007, 09:52 AM
Коментар #17


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Точно пък старите версии на парчетата от трилогията звучат много по-заспало и скучно в сравнение с тези от EP-то. (Подчертавам - в сравнение, не сами по себе си!) А пеенето на Ripper е перфектно не само от техническа гледна точка - песните са преаранжирани по отличен начин, станали са много по-динамични и позволяват по-раздвижени и разнообразни вокални партии.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Apr 28 2007, 09:56 AM
Коментар #18


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



^ Е тва, което казваш, не само че е тотално невярно, ами вече е и смешно. laugh.gif Били по-енергични новите. Ти глух ли си?

Какво се опитваш да ме убедиш в някви неща не кога да разбера? Промяната в стила е факт. Факт е, че и е в посока далеч от нещата, които ме кефят по принцип. Не мога да му се накефя и тва е!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 28 2007, 10:01 AM
Коментар #19


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(SepulTeraHead @ Apr 28 2007, 10:56 AM) *
^ Е тва, което казваш, не само че е тотално невярно, ами вече е и смешно. laugh.gif Били по-енергични новите. Ти глух ли си?

Аз мога да те попитам същото. happy.gif

Освен това, не се опитвам да те убедя в каквото и да е. Просто пишеш откровени глупости, на които се чувствам длъжен да опонирам.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Apr 28 2007, 10:42 AM
Коментар #20


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Тук е време и аз да кажа, че нещата с Барлоу повече ме кефят. Но това не ми пречи да харесвам новите неща. Различни са и точка laugh.gif Кой от двата отбора ще ми направи бесилото? oneeyedsmiley02.png


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Apr 28 2007, 10:58 AM
Коментар #21


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Много спорове, много нещо... Обективен факт е, че новите интерпретации са по-бързи, по-динамични и по-разчупени, а вокалите - безупречни. Оттук насетне всеки е в правото си да харесва или не и правилно мнение няма. Аз лично съм повече от доволен и очаквам с голям интерес Framing Armageddon.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abductor
коментар Apr 28 2007, 11:16 AM
Коментар #22


Undead
*****

Група: Потребители
Коментари: 1287
Регистриран: 23-July 04
Град: Пуовдив
Потребител N: 569



Просто не трябваше да постъпват така. Защо трябваше да посягат на трилогията? На всички е ясно, че старите Iced Earth са минало, това беше безспорен факт още с излизането на Glorious Burden. Но нужно ли беше да плюят в лицето на феновете на старите им неща по този начин? Вокалите на Мат съзаваха в тази трилогия неповторимо усещане, а сега те са заменени с един креслив израз на вокално надмощие, което меко казано ме дразни. Аранжимента също ме дразни. Безспорен факт е, че Шафер винаги е бил основното действащо лице в IE, и е очевидно че той иска по недвусмислен начин да покаже, че връщане назад няма и че групата вече е стабилно стъпила в нишата на конвенционалния пауър метъл. Не съм съгласен, че характерното звучене си било там, ама не всеки можел да го разбере. Вярно е, има бързи китарни рифове и прочее, но самото усещане е съвсем различно, аранжиментите са различни, за вокалите да не говорим. Демек - всичко, което харесвах в тях го няма вече. За мене Iced Earth са затворена страница и даже не съм сигурен дали имам желание вече да чуя новия им албум дори информативно.


--------------------
...Never Wake the Dead...




Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Apr 28 2007, 11:32 AM
Коментар #23


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Голям късмет имам, че нямам сантименти към бандата. Приемам музиката й за просто музика. И каквото и да изкарат-ако е силно и изпипано, ще ми хареса.

Така че това тук е спор на сантименти.

Аз примерно нямам никакво желание Рой Кан да изпее нещо от Eternity - не че не го прави по прекрасен начин. Просто се губи магията на класиката.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар Apr 28 2007, 08:24 PM
Коментар #24


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



Цитат(InsArtTure @ Apr 28 2007, 12:32 PM) *
Аз примерно нямам никакво желание Рой Кан да изпее нещо от Eternity - не че не го прави по прекрасен начин. Просто се губи магията на класиката.

е за това си изречение ми спечели завинаги на твоя страна smile.gif без майтап!

И да кажа пак, че новите-стари песни, не звучат никак зле. А също много харесвам Мат, но... добрата песен си остава добра песен, каквото и да се прави с нея, а трилогията е меко казано добра!


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Testament
коментар Apr 28 2007, 08:28 PM
Коментар #25


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 84
Регистриран: 10-September 06
Потребител N: 1560



в момента сравнявам парчето Birth Of The Wicked на стария Iced Earth с парчето от сингъла и определено стария Iced Earth кефи мноооооогоооооо повече-лично мнение.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evil_ivo
коментар Apr 28 2007, 09:20 PM
Коментар #26


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 223
Регистриран: 5-February 07
Град: Провадия
Потребител N: 1842



Абе че групата се развива- развива се. Дали към добро или не......всеки си има мнение, всеки може да усети разликата. Сравних песните и.........ами новото ЕР е хубаво, но не ме надъхва така както с Барлоу. Не ме впечетлява с нищо. Скоростта ми харесва, но не и вокала. Е, Ten Thousand Strong ми хареса доста, но това като че ли е нова група за мен. Според мен оттук нататък групата ще поеме по път който няма да ми хареса. Предполагам ще стане както с Annihilator и други с подобна история.


--------------------
Living For Metal - You Keep Us Going
Living For Metal - We Hear You Rowing
Metal Is Our Life
Go to the top of the page
 
+Quote Post
winterstorms
коментар Apr 29 2007, 10:00 AM
Коментар #27


noctambulant
*****

Група: Потребители
Коментари: 1754
Регистриран: 6-April 06
Град: София
Потребител N: 1273



Iced Earth от край време свирят все едно и също. Не разбирам защо се карате.

Добра група са си иначе.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blame
коментар Apr 30 2007, 01:05 AM
Коментар #28


Silver
*****

Група: Потребители
Коментари: 1348
Регистриран: 21-November 05
Град: Габрово
Потребител N: 1032



Тц. Тц, и толкова.
Точно онзи момент с оригиналността ми липсва, ама яко ми липсва. Бих казала, че въпросното ЕР не ми направи някакво много интересно впечатление. Стабилен пауър, с мерак напрвен, бла-бла и нищо, което да ме грабне. Дам, и яко сантименит и аз не знам от къде имам. С Мат ще е и толкова. Пък ако ще и ограничена да съм. rolleyes.gif


--------------------
Life changes.. People don't.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dilinjara
коментар May 1 2007, 01:18 PM
Коментар #29


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 154
Регистриран: 20-December 06
Потребител N: 1743



Ето и моето мнение: за първи път слушам тази банда, не съм ги слушал с друг вокал и съм абсолютно непредубеден, та - от тези 4 парчета ми се наби впечатление за доста добър, даже страхотен ПАУЪР. Мощни вокали напомнящи ми страхотно за един велик вокал /няма да го кажа, защото ще стане говорилня/ и впечатляващ инструментал. И за да не си разваля впечатлението няма да търся и слушам предишните им албуми. Честит празник на тези, които го смятат за такъв. icon_headbang[1].gif


--------------------
HEAVY METAL-F O R E V E R.............
От жената се отказвам от HEAVY METALA-НИКОГА...............
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Exilia
коментар May 11 2007, 06:59 PM
Коментар #30


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 91
Регистриран: 1-February 07
Потребител N: 1826



Iced Earth...Без Matt не ми допадат особено.Иначе и песните без него са готини,просто...Може би,защото съм свикнала да слушам групата с неговия вокал или защото ми е един от любимите...Знам ли.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 18th April 2024 - 05:45 PM