Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
29 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Групи, които много ви хвалят, ама не можете да харесате, край на хейтърството
Svetyl
коментар Mar 16 2006, 01:10 AM
Коментар #1


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6129
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Хрумна ми идея за една тема свързана с предразсъдъците. Сигурен съм, че има групи от любимите ви стилове, които по една или друга причина не са ви грабнали. Кажете кои са и защо и току виж някой добър юзър ви помогнал със съвет за някоя яка песен да ги харесате. smile.gif
При мене това са:
Blind Guardian-еми не става, насилвах се и не става.
Stratovarius-само една дума: непълно.
Helloween-трудно ще ми е дори да помисля, че мога да ги харесам но пък току виж станало.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lastnikolas
коментар Mar 16 2006, 01:23 AM
Коментар #2


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 88
Регистриран: 8-January 06
Град: варна
Потребител N: 1109



lost proffits
Go to the top of the page
 
+Quote Post
t0xIc
коментар Mar 16 2006, 01:26 AM
Коментар #3


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1599
Регистриран: 26-April 03
Потребител N: 83



Не мога да броя дотолкова ,но сигурно са около 90 % от групите ,които слушат юзърите на форума
rolleyes.gif


--------------------
as time slips away
the cage will rust
life will go on
as you fall to dust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 16 2006, 08:23 AM
Коментар #4


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Svetyl @ Mar 16 2006, 01:10 AM) *
Helloween-трудно ще ми е дори да помисля, че мога да ги харесам но пък току виж станало.

Ако си слушал двата класически "Keeper"-а и не са те грабнали поне малко, значи наистина няма надежда групата да ти допадне някога...

За Blind Guardian - на тях всеки албум им е различен и имат поне три обособени периода в творчеството си, така че не знам какво да ти препоръчам. До "Tales From The Twilight World" си жулят бесен спийд, после до "Imaginations From The Other Side" / "The Forgotten Tales" правят образцов епичен пауър метъл, а оттам насетне започват да експериментират с прогресив и повече оркестрални елементи. Лично за мен "Nightfall In Middle Earth" е най-големият им шедьовър.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 16 2006, 09:12 AM
Коментар #5


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Nevermore - е така и не ми харесаха тия, колкото и да се опитвах...


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
feather
коментар Mar 16 2006, 09:18 AM
Коментар #6


какво ме гледаш, а?
*****

Група: Потребители
Коментари: 1460
Регистриран: 3-November 04
Потребител N: 653



Така и не успях да харесам Judas Priest. biggrin.gif Много ми повлия отношението на двама техни върли фенове, които прекалиха с агитацията за тях към мен. Не мога да го понасям Халфорд, наистина. no.gif И Motorhead са ми лекинко противни, хехе. biggrin.gif Покрай Пешо преди време се насилих да ги попреслушам обстойно, но при всеки опит Леми ме отказваше много успешно. tongue.gif
Black Sabbath имам чувсвтото, че никога няма да могат да ме пленят. Дио - да, но защо ли не си пускам нещата му от този период? suicide.gif Много е далеч от мен таз банда...
За други точно сега не се сещам. Май не са чак толкова много подобни групи в моя списък. wink.gif Ако се сетя за още, ще драсна по-късно. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Mar 16 2006, 09:24 AM
Коментар #7


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



AC/DC и Motorhead ...и Black Sabbath с Ozzy...и Accept...айде стига толкова biggrin.gif


Как можах да забравя - Death, Тази група имам чувството, че всички я харесват, но аз така и не намирам нищо в нея hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Mar 16 2006, 10:35 AM
Коментар #8


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Аз пък така и така не можах да харесам Sepultura и Soulfly,колкото и да ми ги пропагандират много оз познатите ми hmm.gif ...просто не ми харесват.За друго май не мога да се сетя,поне засега.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Mar 16 2006, 10:58 AM
Коментар #9


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Една от най-хвалените групи-Metallica.

Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен. Последният им албум ми харесва повече от други техни, защото си падам по Стонър.

Това се сешам в момента.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
StormWarrior
коментар Mar 16 2006, 11:28 AM
Коментар #10


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 41
Регистриран: 4-July 05
Град: World hate center
Потребител N: 859



RAGE и SKYCLAD - на тия две групи НИЩО не можа да ми хареса no.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 16 2006, 11:33 AM
Коментар #11


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28346
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

За човек, прослушал екстремен метъл със съвременни и високо технични групи, навярно е така. За 84-та година, обаче, подобна композиция си е абсолютно революционна.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Mar 16 2006, 11:49 AM
Коментар #12


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



Behemoth ...


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dagon
коментар Mar 16 2006, 11:53 AM
Коментар #13


Прогресиращ
****

Група: Приятели
Коментари: 505
Регистриран: 11-October 04
Град: гр. София
Потребител N: 630



Към Mort: Според мен, ако не слушаш траш и дет метъл, Nevermore трудно биха ти допаднали, но албум като "Dead Heart In A Dead World" е просто съвършенство в метъла. Пробвай първо с песни като "The Heart Collector", "Evolution 169" и "Insignificant", а чак след това премини към по-тежките композиции smile.gif

Към Feather: При положение, че си фенка на Blind Guardian, не мога да разбера, че не харесваш албуми като "Defenders of the Faith", "Painkiller", или "Angel of Retribution" например. Но пък ако Халфорд наистина те дразни, тогава няма какво да се направи sp_ike.gif

Щом харесваш DIO, но не и Sabbath, бих ти препоръчал "Dehumanizer" - най-яката резачка на Sabbath, с доста злокобна атмосфера, страшни вокали на Dio и наистина ужасно тежки китарни рифове... devil.gif


--------------------
Brutallica on Z-Rock
brutallica@zrockbg.com
www.zrockbg.com
www.myspace.com/brutallicashow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Mar 16 2006, 12:12 PM
Коментар #14


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Цитат(Dagon @ Mar 16 2006, 11:53 AM) *
Към Mort: Според мен, ако не слушаш траш и дет метъл, Nevermore трудно биха ти допаднали, но албум като "Dead Heart In A Dead World" е просто съвършенство в метъла. Пробвай първо с песни като "The Heart Collector", "Evolution 169" и "Insignificant", а чак след това премини към по-тежките композиции smile.gif

Абе слушам малко и траш и дет, ама просто Nevermore и по-специално вокалиста (то всъщност точно заради пеенето му май не могат съвсем да се класират като траш група) не ми понасят. Въпреки че мога да оценя, че нещата са им стойностни.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Mar 16 2006, 12:22 PM
Коментар #15


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Хехе, каква тема сте си спретнали... biggrin.gif


Цитат
Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

Извинявай, но това е наивно, субективно и нереално мнение. Warrior ме е изпреварил, но бих допълнил, че да твърдиш, че Metallica имали няколко много хубави парчета - то ти не си се запознал достатъчно подробно с ранното им творчество. И сигурно знаеш, че абсолютно всички "модерни" бандички, които слушаш, са се учили и творили на основите, които Metallica са поставили.

Mort, изчакай лятото... icon_headbang[1].gif

feather, жалко - аз пък обожавам Халфорд! И не мога да взема насериозно мнозинството нови хеви/пауър вокали, пред личност като Роб...

Lucretia, ти си жена - простено ти е за Death. biggrin.gif
Но не мога да разбера мъж, който да не се прекланя пред Death. Death са философия...

Иначе аз ако не харесвам някоя група - просто я игнорирам. Не се опитвам да я иронизирам или други такива гейски работи...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
feather
коментар Mar 16 2006, 12:30 PM
Коментар #16


какво ме гледаш, а?
*****

Група: Потребители
Коментари: 1460
Регистриран: 3-November 04
Потребител N: 653



Цитат(Slash @ Mar 16 2006, 12:22 PM) *
Иначе аз ако не харесвам някоя група - просто я игнорирам.

Точно по тази причина може и да съм пропуснала доста добри неща на Sabbath, Judas... Обещавам, че при първа възможност (т.е. тогава когато ме отмързи tongue.gif) ще чуя каквото е препоръчал Стоян. biggrin.gif

Аз принципно знам за тези им яки албуми...желание ми липсва и мързелът е в повече, за да ги чуя, хехе. openwidehug.gif
Когато си освободих малко съзнанието от предразсъдъци осъзнах колко велики са Death! blackmetal.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lastnikolas
коментар Mar 16 2006, 01:29 PM
Коментар #17


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 88
Регистриран: 8-January 06
Град: варна
Потребител N: 1109



Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Една от най-хвалените групи-Metallica.

Приятни са. Имат някои много хубави парчета. One и Fade To Black са песни, които много харесвам. Но това е. За мен не са толкова страшна и велика група. Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен. Последният им албум ми харесва повече от други техни, защото си падам по Стонър.

Препоръчай нещо Stoner
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spartan117
коментар Mar 16 2006, 01:56 PM
Коментар #18


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 249
Регистриран: 1-December 05
Потребител N: 1055



Приятели ми препоръчваха Manowar.Не ги харесвам ама които ги кефи да си ги слуша.
Вуйчо ми пък ми препоръчваше Металика.Тои само тях ги слушал на мойта възраст и по-нагора,8-ми,9-ти клас.Не ми харесаха в началото,ама сега много ги слушам


--------------------
Яко хеви метъл,масови онлайн игри и военна фантастика.Тва е моя живот
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар Mar 16 2006, 02:03 PM
Коментар #19


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



Цитат(lastnikolas @ Mar 16 2006, 11:29 AM) *
Препоръчай нещо Stoner

Kyuss

Ами има наистина групи към които имам някакви предрасъдаци и ме дразнят в определени моменти, но в музикален план имат и добри песни ...ето някои
-Slayer - правят се на големи звезди...вижте ний сме Slayer... K.King ме дразни като го гледам ...
-Motorhead -имат и добри песнички, но като цяло no.gif
-Manowar - добре де разбрахме че сте войни и имате по 2 меча ...едно време ми бяха интересни ма да сменят малко плочата
-Sodom, Kreator, Destruction и изобщо целия немски траш - има нещо кофти в звука ...предпочитам Testament и Annihilator
-Immortal -изглеждат ми смешно на повечето снимки (явно много обичат да се снимат) а и на сцена... въпреки че имат невероятни песни гласа на Abbath почва да ме дразни след 2-3 песни незнам що
-Burzum - къв е тоз kvlt към него ...ambent песните му не стават а и като цяло е паляк
-Cradle of Filth , Cannibal Corpse - цялостната им консепция
- 99% от готик бандите с мъжки вокали изглеждат гейски

има още доста ма ще спра до тука ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rodd1ck
коментар Mar 16 2006, 02:21 PM
Коментар #20


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1117
Регистриран: 11-September 05
Потребител N: 931



Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 16 2006, 11:33 AM) *
Цитат(InsArtTure @ Mar 16 2006, 10:58 AM) *
Creeping Death примерно нямам идея как може да е тяхна емблема, при положение че е съвсем евиридж песен.

За човек, прослушал екстремен метъл със съвременни и високо технични групи, навярно е така. За 84-та година, обаче, подобна композиция си е абсолютно революционна.

Ами въпреки това, което съм слушал преди тях, много ми харесват Death и дори и в най-ранните албуми има супер атмосфера, а и вокалите и музиката..

Иначе по темата и аз не се кефя много на Metallica не могат да ме грабнат до толкова, че да ги смятам за много велики! Както не харесвам и прехвалените heavy, power групи, само някои песни! Някои ще кажат, че не съм ги слушал достатъчно, ами в повечето случаи е така, не мога да издържа! biggrin.gif
Coldplay са ми супер противна група и честно казано винаги съм се чудил какво харесват някои в тях чак пък толкова, както и цялото явление бритпоп!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lastnikolas
коментар Mar 16 2006, 02:23 PM
Коментар #21


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 88
Регистриран: 8-January 06
Град: варна
Потребител N: 1109



kyuss ги обожавам, но имам албумите им само на касетки с изключение на Wellkome to the sky walley
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Mar 16 2006, 02:42 PM
Коментар #22


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Последните няколко на Summoning. 100% са стойности, но все още не успявам да им пробия черупката. Складирал съм ги, ще им дойде времето.

За друго не се сещам, освен може би последните на Einherjer. Но тях не съм ги слушал внимателно, така че не се брои.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Mar 16 2006, 02:51 PM
Коментар #23


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(Rodd1ck @ Mar 16 2006, 02:21 PM) *
Coldplay са ми супер противна група и честно казано винаги съм се чудил какво харесват някои в тях чак пък толкова, както и цялото явление бритпоп!

И на мен не ми понасят puke.gif
****
Иначе в момента не мога да се сетя група,която да са ми хвалели и да не съм харесала,просто в съзнанието ми изникват все любими групи openwidehug.gif Може би защото когато някоя група не ми хареса,не се насилвам да я слушам,сигурно много изпускам така,но не ми ли хареса не си правя труда да я слушам,не говоря за външен вид,говоря за мелодия, която случайно съм чула или цяла част от песен...
П.С. сигурно след малко ще се сетя за около 5-6 групи,точно когато не трябва sp_ike.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blame
коментар Mar 16 2006, 05:48 PM
Коментар #24


Silver
*****

Група: Потребители
Коментари: 1348
Регистриран: 21-November 05
Град: Габрово
Потребител N: 1032



Имало е не една група,която при първо чуване ми е била дори гадна,а след време ,по някаква причина чула ги отново се влюбвам. Всичко сие до емоцията....

Та не се насилвам да слушам музика,която не харесвам. Не казвам че не е стойностно или е боклук,просто на мен не ми допада и толкоз.
Metallica - Няколко песни,които по стечение на обстоятелствата харесвам и всичко друга ми бива доста неприятно.
Lacuna Coil - с тези буквално се опитвах да се обедя,че има нещо ценно в творчеството им. Така и не успях.

Всички величаят Мейдън, Мотрохед и Manowar (т'ва не му измилих кирилицата)....и 3-те ми останаха много далечни.


--------------------
Life changes.. People don't.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stage
коментар Mar 16 2006, 06:32 PM
Коментар #25


In search for my Eloise...
*******

Група: Приятели
Коментари: 3314
Регистриран: 16-October 05
Град: Планета тип 13
Потребител N: 977



ph34r.gif mindown ph34r.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anonimna_dx
коментар Mar 16 2006, 07:28 PM
Коментар #26


... 2 hEaRtS ...
****

Група: Приятели
Коментари: 837
Регистриран: 10-October 03
Град: Gb
Потребител N: 305



Manowar - Така и не ми харесват...Почти не ги понасям ph34r.gif
Ассерt - Преди не ми харесваха... и по едно време малко почнаха да ми харесват.. Вокала ме дразнеше преди.. но сега си ги пускам според настроението biggrin.gif
Металика - Малко песни ми харесват.. а пък "Нотинг елс"-а почти не ми харесва.. huh.gif
Моторхед - мне, не ме кефят hmm.gif

За сега това се сещам.. dry.gif


--------------------

...Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die
Born to be wild
Born to be wild....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
giggle
коментар Mar 16 2006, 07:29 PM
Коментар #27


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 848
Регистриран: 27-February 04
Потребител N: 408



повечето от хеви и поуър групите дето са ми дали не могат просто да се вмъкнат в плайлиста...по никакъв начин.
някои спомена колдплей , тях също не разбирам какво толкова...
100% има и други в момента не се сещам.


--------------------
Wake up
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rodd1ck
коментар Mar 16 2006, 07:46 PM
Коментар #28


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1117
Регистриран: 11-September 05
Потребител N: 931



Аз се сетих за многото пънк групи, които са толкова харесвани, а мен с нищо не ме завладяват!
Много от тях не ми допадат особено, германският пънк въобще( не съм сигурен как се пишеха някои групи smile.gif ) !
Въобще ако не броим хардкора и грайнда, ми е много далечен тоя стил!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
t0xIc
коментар Mar 17 2006, 03:10 PM
Коментар #29


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1599
Регистриран: 26-April 03
Потребител N: 83



Trivium
зарибих се нечовешки покрай една песен - Pull Harder On The Strings of your martyr .... и като дръпнах албума се изнервих супер...баси как може една песен толкова да ме грабне и след тва да съм супер разочарован


--------------------
as time slips away
the cage will rust
life will go on
as you fall to dust
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Mar 17 2006, 03:32 PM
Коментар #30


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Savatage - Може да са прогресив, да свирят добре, ама така и не могат да ми харесат. Просно всичките им песни ми се струват еднакви и все-едно съм ги слушал някъде другаде.

Annihilliator - Също не можаха да ми харесат. Може би само някоя баладка ми хареса - In your blood

Godsmack - Някои хора ми разправят, че са нещо повече от обикновен нео-метал и бла-бла. Албума Facelees го слушах няколко пъти и ми се струва същия шит.

Blind Guardian - Албумите от спийдарският период страшно ме радват (разбирай Follow The Blind и Battalions Of Fear ). После не бих казал, че са лоши, но я няма тръпката от първите.

Metallica - От черният албум нататък. Особенно черният албум, винаги съм се чудел, какво толкова му харесат(Убийте ме с камъни) - вярно е, че е много добре изсвирен и е образец по звукиозапис, но песните ми се струват шаблонен рок от сорта на AC-DC. Може би The Unforgiven и My Friends Of Misery правят изключение.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th March 2024 - 04:21 PM