Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Какво стана с класиката?
mr.Gillan
коментар Jan 27 2010, 10:43 PM
Коментар #1


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 30
Регистриран: 24-January 10
Потребител N: 3711



Имам чуството, че групи като Deep Purple, Pink Floyd, Black Sabbath, Dio, The Who, The Doors, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, масово биват забравяни, едно момче доста грубо ми се изсмя в лицето, като чу какво слушам и набързо избълва няколко метълкор и дет метъл банди които ги определи за богове. Също бях обвинен като неметъл защото съм с къса коса.
Разрових се из форума и повечето теми са свързани с дет и блек метъла (прегледах само не съм се задълбочавал в търсенето си, извинете ме ако не е така) и доста малко с класиката от 70-те, наистина хората са на по 60-70 и предпочитам да не отида на техен концерт вместо да си развалям мнението за групата.
Та хора надявам се че почитателите на класическия рок, хеви и траш метъла (не съм ги опоменал защото знам, че всеки може да запее Seek and Destroy) не са единици.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Гост Void KD (гост)
коментар Jan 27 2010, 10:48 PM
Коментар #2





Гост






Dio и Жудас ми харесват много. Но не мога да кажа същото за останалите горе изброени групи. Не ми допадат нито като музика, нито като лирики. Може би защото съм роден през 90-те, и се докопах до метъла чааааак през 2004 година. Групите, с които почнах са създадени от 90-те до ден днешен. Около преди 1 година започнах да се ровя из дълбините на метъла, и започнах да взех да слушам някои по-стари групи.

Освен това да пилиш на едно и също нещо в продължение на 40 години е... ами, тъпо whistle.gif

Според мен тия старите легени са си изиграли ролята вече, и могат да се оттеглят и да отсъпят ред на новите, по-млади и различни групи.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Jan 27 2010, 10:51 PM
Коментар #3


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Еее, не си прав. Не мисля, че групите, които си изброил са забравени. Техните песни винаги ще се помнят и те винаги ще бъдат уважавани. Въпросът обаче е, че има нови банди, нови стилове, нова музика като цяло. Да слушаш САМО класиките е ограничаване в музикално отношение, но да уважаваш класиките и да си ги пускаш понякога е знак на уважение към групите, вдъхновили поколения музиканти напред.


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Megadeth
коментар Jan 27 2010, 10:52 PM
Коментар #4


Mahtavin :>
*******

Група: Потребители
Коментари: 4294
Регистриран: 20-March 08
Град: Пловдив
Потребител N: 2643



И какво значение има другите какво слушат? Според мен групите, които изброи определено не са забравени, просто тук се обсъждат новите неща, които излизат. Обсъждат се и старите. Обсъждат се и средните. Пича, който ти се е изсмял явно толкова и разбира.
В крайна сметка слушаш каквото ти харесва, косата е въпрос на избор, дали ти отива и дали ти се занимава и изобщо милиард причини за или против, (всъщност е била символ на съвсем друго дългата коса). Твоето приятелче е някакво ограничено позьорче. И човече, не съществуват само стари групи и кор групи. Стиловете са толкова много, че войната между тях е абсолютно безсмислена.


--------------------
В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят! (Мартин Нимолер - пастор)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mr.Gillan
коментар Jan 27 2010, 11:07 PM
Коментар #5


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 30
Регистриран: 24-January 10
Потребител N: 3711



Мерси за поясненията, бях започнал да се отчайвам. Иначе не слушам само класически рок, слушам каквото ми допада, но новите албуми които излизат нещо не ми допат, звучат ми доста комерсиално и явно от това идва отчаянието ми.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Megadeth
коментар Jan 27 2010, 11:40 PM
Коментар #6


Mahtavin :>
*******

Група: Потребители
Коментари: 4294
Регистриран: 20-March 08
Град: Пловдив
Потребител N: 2643



^Ще стигнеш и дотук


Чети и пробвай, все ще си харесаш нещо.


--------------------
В Германия нацистите най-напред се разправиха с комунистите. Аз не се противопоставих, защого не съм комунист. После се разправиха с евреите. Пак не се възпротивих, защото не съм евреин. След това разгромиха профсъюзите. Аз не се противопоставих, защото не съм профсъюзен деец. Тогава се заеха с католиците. Не казах нищо, защото не съм католик. Накрая дойдоха за мен и тогава не бяха останали хора, за да ме защитят! (Мартин Нимолер - пастор)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stage
коментар Jan 27 2010, 11:42 PM
Коментар #7


In search for my Eloise...
*******

Група: Приятели
Коментари: 3314
Регистриран: 16-October 05
Град: Планета тип 13
Потребител N: 977



E, че излизат големи тъпотии и адски комерс не може да се отрече, по простата причина че в днешно време, големите музикални компании посегнаха и на метъла. Също е вярно обаче, че излизат и доста готини и стойностни работи, дори и в модерните стилове, които изброи.

Това, че пича се е изсмял е тъпо, класкита си е класика, всеки трябва да знае и да уважава пионерите. Още по-тъпо ако е заради това, че имаш къса коса или че не си облечен в черно, шипове на китките, метъл фланелка/суитчър и нямаш кубинки на краката, примерно bowdown.gif
Да е жив и здрав. "Where ignorance is bliss, 'tis folly to be wise.".


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Midnightsun
коментар Jan 27 2010, 11:46 PM
Коментар #8


virtual sentinel
****

Група: Потребители
Коментари: 692
Регистриран: 28-February 08
Град: София
Потребител N: 2612



Подкрепям мненията на Svetyl и blood - старите класики не са забравени, а и на концерти някои от тези музиканти се изявяват страхотно.
Относно дългата коса е направо смешно - ами ако някой е плешив, не му позволява професията, не му отива, не може да я поддържа и т.н. какво прави? Не дългата коса прави някой фен на метъла.
За новите групи - може да не си попаднал на подходящи. Ако си фен на стария хард-рок, а се опитваш да слушаш нещо от екстремните стилове - трудно ще ти допадне. Има нови мелодични банди, които има голяма вероятност да ти харесат. Пробвай с тях. Може и да ти препоръчаме, но по-добре първо дай малко инфо какво си пробвал да слушаш.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mr.Gillan
коментар Jan 28 2010, 07:59 PM
Коментар #9


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 30
Регистриран: 24-January 10
Потребител N: 3711



Първият контакт с рок музиката ми бе преди 12-тина години и една касетка на Ревю и до 2005 си слушах предимно българско (то и все още смятам, че на концертите на Контрол и Хиподил става най-голям купон) и всещност някъде от 2005 се сдобих с компютър и първите групи чиито дискографии свалих бяха на изброените в първия коментар и доста дълго, до към 2007 си ми бяха напълно достатъчни да ги слушам, след това ме бяха поканили на купон и тъй като рожденника беше голям фен на рамщайн, му купих един албум от записи от концерти на рамщайн, и на купона моя диск звучеше, на мен много ми харесаха повечето песни и прослушах министри и рамщайн. От там нататък слушам доста различни стилове, но в много ограничен кръг от групи, готик метъл, грънч, викинг метъл, пауър метъл, фолк метък също и пънк. Но както вече казах новоизлязлите албуми не ме привличат.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KingSlayer
коментар Jan 28 2010, 08:48 PM
Коментар #10


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1161
Регистриран: 25-July 06
Потребител N: 1475



Цитат
Освен това да пилиш на едно и също нещо в продължение на 40 години е... ами, тъпо

+1


--------------------
''HEAVY METAL IT'S? NOT A TREND, IT'S A WAY OF LIFE, A FIRE INSIDE US, AS ALONG WE STICK TOGETHER NO ONE CAN FUCK WITH US''
Dave Mustaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 29 2010, 07:51 AM
Коментар #11


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Боже господи. В България, ако има нещо, то е че се слушат тотално диспропорционално на здравия разум единствено и само изброените от тебе групи, все едно развитието на рок музиката е спряло преди 30 години. Как си попаднал някъде, където да си малцинство, не мога да си представя. Пусни си Z-Rock. ОК. Не ти ли прави впечатление, че пускат САМО Purple и Rainbow по цял ден? Нещо метълкор там? Аре малко по-сериозно!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KingSlayer
коментар Jan 29 2010, 08:25 AM
Коментар #12


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1161
Регистриран: 25-July 06
Потребител N: 1475



Мда, Зрок е яко шит! Там е заседнал дебелият комунизъм, са се гнилият му и овехтял мириз на старо и застояло блато smile.gif
Ако искаш да изтъпееш и да станеш част от фен-зомбитата, наистина е правилното място laugh.gif


--------------------
''HEAVY METAL IT'S? NOT A TREND, IT'S A WAY OF LIFE, A FIRE INSIDE US, AS ALONG WE STICK TOGETHER NO ONE CAN FUCK WITH US''
Dave Mustaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beyond the Grave
коментар Jan 29 2010, 08:37 AM
Коментар #13


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 399
Регистриран: 5-July 07
Потребител N: 2200



Цитат(SepulTeraHead @ Jan 29 2010, 07:51 AM) *
В България, ако има нещо, то е че се слушат тотално диспропорционално на здравия разум единствено и само изброените от тебе групи, все едно развитието на рок музиката е спряло преди 30 години.

Това в про-рок ли го прочете? smile.gif


--------------------
Bury me in a nameless grave...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KingSlayer
коментар Jan 29 2010, 09:11 AM
Коментар #14


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1161
Регистриран: 25-July 06
Потребител N: 1475



.


--------------------
''HEAVY METAL IT'S? NOT A TREND, IT'S A WAY OF LIFE, A FIRE INSIDE US, AS ALONG WE STICK TOGETHER NO ONE CAN FUCK WITH US''
Dave Mustaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 29 2010, 09:46 AM
Коментар #15


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат(Beyond the Grave @ Jan 29 2010, 08:37 AM) *
Цитат(SepulTeraHead @ Jan 29 2010, 07:51 AM) *
В България, ако има нещо, то е че се слушат тотално диспропорционално на здравия разум единствено и само изброените от тебе групи, все едно развитието на рок музиката е спряло преди 30 години.

Това в про-рок ли го прочете? smile.gif

Не чета Про-Рок.

И пак казвам - аре малко по-сериозно. Защото да мрънкаш, че в България никой не слуша Deep Purple, Pink Floyd, Black Sabbath, Dio, The Who, The Doors, Jimi Hendrix и Led Zeppelin е доста необосновано. И Z-Rock не е шит. Просто имат осъзната програмна политика, която набляга на такива групи. Защото такива се слушат най-масово. За всеки влак си има пътници, за този - много.

Държа да отбележа, че в това няма абсолютно нищо лошо. Просто се дразня на несвързано с реалността мрънкане.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KingSlayer
коментар Jan 29 2010, 09:09 PM
Коментар #16


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1161
Регистриран: 25-July 06
Потребител N: 1475



Нещо не мога да разбера какво значи "осъзната" програмна политика. В сми че не им нареждат кво да пускат ли, или просто пускат нещо, дори и да не го харесват wink.gif За такъв влак мое да има много зомбита..опа- пътници, ама аз няма се возя happy.gif


--------------------
''HEAVY METAL IT'S? NOT A TREND, IT'S A WAY OF LIFE, A FIRE INSIDE US, AS ALONG WE STICK TOGETHER NO ONE CAN FUCK WITH US''
Dave Mustaine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Midnightsun
коментар Jan 30 2010, 03:51 PM
Коментар #17


virtual sentinel
****

Група: Потребители
Коментари: 692
Регистриран: 28-February 08
Град: София
Потребител N: 2612



Цитат(mr.Gillan @ Jan 28 2010, 07:59 PM) *
От там нататък слушам доста различни стилове, но в много ограничен кръг от групи, готик метъл, грънч, викинг метъл, пауър метъл, фолк метък също и пънк. Но както вече казах новоизлязлите албуми не ме привличат.

Мислех да ти направя някакъв списък с групи да пробваш, но съм много зле с времето. Обаче в тази тема за Пауър метъл има писано за доста групи, някои от които сигурно знаеш, а други може да ти харесат.
http://www.metal-world.info/forum/index.php?showtopic=2331


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frik
коментар Feb 3 2010, 09:44 PM
Коментар #18


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 227
Регистриран: 30-January 07
Потребител N: 1821



Цитат(SepulTeraHead @ Jan 29 2010, 09:46 AM) *
И Z-Rock не е шит.

Z-Rock е тотален шит!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 25th April 2024 - 10:11 PM