Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> 66 правила на блека!
Sw1tched
коментар Jul 31 2003, 11:39 PM
Коментар #31


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



даскалото тряа да е в софия...щот сме най много тука и най-вече щото аз съм тука tongue.gif.

Ех тея шипове та шипове, що не дойде някой да си покаже шиповете на срещата на хората от форума..за справка вж. pinn-натата тема
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ISTORIK
коментар Jul 31 2003, 11:39 PM
Коментар #32


Keeper of Time
**

Група: Потребители
Коментари: 217
Регистриран: 30-July 03
Град: XIII век
Потребител N: 218



Какво предлагате за униформа?

За мом4етата?

За моми4еата?

За Учителите?

За директорите?

Все пак, НАШЕТО у4илище ТРЯБВА да се отли4ава - да бъде ЗА ПРИМЕР!!!

За да не ни зака4ат разни инспектори, разни министри (дето не разбират нищо - визирам всенародния ЛЮБИМЕЦ - Владимир Атанасов - преподава методика ли що ли на литературата в СУ) - Този нещастник намали МОИТЕ (не само моите, де) часове по история - от 750 годишно - на около 120 годишно. Имах си 3 броя 11* (= 12) клас (Тотал БГ хистъри) + 6 броя 10 клас (Модърн Уърлд Хистъри) = 9 класа по ~30 деца = ~300 у4еници. Тукмо да се преместя от нова световна - на обща СРЕДНОВЕКОВНА - хоп - норматива ми спадна, мястото ми беше зали4ено.

(да, ама аз пък си продължих образованието - магистратурата, смятам и с докторат да се захвана, от моя Унив - ПУ - ме пратиха на специализация във Франция - в Лил - втория по огромност ФР унив - [URL=http://www.univ-lille1.fr/)]

Държавата ни няма да се оправи, докато:

1. Учениците не са дисциплинирани и не у4ат, и не четат книги.

2. Студентите, изу4аващи историята, не знаят елементарни неща -

а) Колко години трае 100 годишната война,
б) В кой век е живял Паисий Хилендарски
ц) Защо древна Спарта няма крепостни стени (на какво раз4ита за отбраната на своята територия ?)
д) Кои са трите клона на будизма (без сектите)

2) Държавата създава прекрасни специалисти, които после не цени и те или я напускат, или работят не по специалността си. Или полу4ават нищожно малко пари за труда си (интелектуалния продукт).
Уговорка - у4ениците са един от най - важния интелектуален продукт - те са нашето бъдеще.
Бъдещи лекари, учители на нашите деца и внуци), политици, дипломати и така нататък. Помислете над това!!!

Държавата ще се оправи, докато имам такива у4еници, като двама шестокласници, на които...

Показвам аз на класа картини на истори4еска тематика (преподавах изобразително изкуство), двете мом4ета казват заглавието на картините, името на художника, истори4еския контекст, в който е създадена картината...

Моето юнашко сърце не издържа - в един момент, ги питам:
"Бе, кви сте вие двамата, бе, 4е толкоз много знаете/познавате?"...

Отговора им ме изкефи максимално -

"НИЕ - ДВАМАТА - СМЕ ИСТОРИЦИТЕ НА УЧИЛИЩЕТО!!!"

Когато колежката сабра двата 6-ти класа, да правят контролно, аз имах свободен 4ас, присъствах в часа - като квестор (само да се опитат да шмекеруват, знаят колко ЗЪЛ ставам, в подобен момент). Влезе, по едно време, директора (и той е историк), питаше ме нещо за ПЦ - то в директорската стая (аз го поправях, защитавах от вируси и кракери...)...

Тогава, аз направих убийственото изказване:

"Е, сега се събрахме ВСИЧКИ историци на у4илището - на едно мястои!!!", след което обясних на колегите си контекста на изказването си.

После, мом4етата ме попитаха на колко оценявам работите им. Казах им, 4е в сравнение с някои работи в 12 клас, които у4ат същата история (нова история на БГ) - разработките им са за 7, не за 6.

Изманипулирах колежката да им пише В ДНЕВНИКА (нямаме право на такива "изцепки") оценка 6+.

После класната пита - "Ма, как - сега - да из4исля сро4ния им успех, как да го сметна, при нали4ието на такива нестандартни оценки?"

Доста смях падна.

А, мен не са ме "изключили" от у4илище, нито от едната, нито от ДРУГАТА страна на барикадата.

Като у4еник - верно - бях портата кум Ада на у4илището, ама после - като студент - влязох в "Правия път". Инак - няма да ме земат на работа и ще се разминете с мен.

Като у4ител, питат децата каква музика слушам...
Казвам аз - "Черна"...
Мислят за негърски 4овекоядски ритмики...
Да, да - ама - неее...
Верният отговор - "По - черна от най - черното черно" (ВЕНОМ)

Аааа, сега разбрахме... Ма може ли - в 4аса? Малко ЗДРАВА музика...

Ми що да не може - ама тихо - да не пре4им на колегите... и на сау4ениците...
Колко по - организирани бяха, когато рисуваха на здрава музика... Имам предвид единия 7 ли беше, 8 ли клас - вси4ките - метал(к)и... Как ги бяха събрали ???
Е, в 4ас по история - няма как да стане, освен на контролно, ама така ще се разсейват - пак - не стаа..

После - след 4асовете - отварях сака (с кимоното - джудо ги), вадех металското дънково яке - 2 - едно в друго - като ска4ени садове - и бегом - на тренировки:

Понякога само - Нулева - по айкидо
Първа - по яма рю карате до - от 14 - 16 х
Втора - по джу джуцу - от 19 - 21 х...
Имаше супер книги в библлиотеката на у4илището, от което си загубих мястото, 2/3 от които - на френски език!!!
Имаше ПЦ зала, имаше басейн... фитнес зала... Колко съм тренирал с една моя у4ени4ка в единия физкултурен салон за демонстрацията по карате - показвахме джу джуцу техники, ама тя не ги владееше, трябваше да я нау4а да ги прави, да пада, да става, да диша...

После я подготвих за междуу4илищното първенство по шахмат - бяхме на второ място или на трето? - не помня ве4е. Само тя беше моми4е в отбора на ФЕГ "Антоан дьо Сент Екзюпери", град Пловдив.

Никой от директорите не им каза едно "Мерси" или "Благодаря", за това, 4е представиха предостойно даскалото... на децата от НАШИЯ отбор.

Жалко за което.

Супер си живеех, ама няма ве4е...

НО... както казва бат Арни (Арнолд Шварценегер):

"I'll be BACK!!!"

"No pain - no gain!"

Затова - на у4ениците трябва да им бъде ГАДНО в у4илище!!!
(не трябва да ходят там с нагласата за шоуто и купона, а за да се подготвят за живота навън - в обществото).

"Пове4е пот в у4ението - по - малко кръв в боя!"
Казал го е руският пълководец Суворов.


--------------------
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Jul 31 2003, 11:53 PM
Коментар #33


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



нямам намерение да го чета тва..не за друго просто такова училище няма да съществува и не искам да си губя времето за..разни работи
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jicata
коментар Aug 1 2003, 12:25 AM
Коментар #34


guitar
****

Група: Потребители
Коментари: 920
Регистриран: 20-January 03
Потребител N: 15



Прочети го бе, човекът е умен, може да вземе да ти велезне нещо в главата smile.gif
То и нашия учител по История е някъв по-добър.... държи се много добре, дори понякога играе баскетбол с нас, прави забивки и никой не смее да му скочи за защита щото лошо става ohmy.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th April 2024 - 06:40 PM