Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Within Temptation
DISSIDENT AGGRES...
коментар Feb 22 2011, 02:24 AM
Коментар #61


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 214
Регистриран: 30-May 09
Потребител N: 3437



А, случайно да имаш познат ловджия?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Helloween
коментар Feb 22 2011, 11:01 AM
Коментар #62


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 245
Регистриран: 29-September 05
Град: София
Потребител N: 955



Цитат(shogot @ Feb 21 2011, 02:27 PM) *
Съгласен съм, но в случая не гледай на названията като "гръмки" - това са позициите на тези, които се занимават основно със сайта. А сайта, колкото и претенциозно да прозвучи за хората, които не си правят труда да четат (не визирам теб или някой конкретен персонаж) си е вид електронна медиа, ето защо получаваме промота. Стискайте палци да поддържаме добри отношения с колкото се може повече лейбъли, защото е важно! killer_rose също ще е "облагодетелстван" с MW Conclave.

Добре, извинявам се, важно е да са добри взаимоотношенията с лейбълите и дано има повече промота drinks_drunk.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrotuma
коментар Feb 24 2011, 10:45 AM
Коментар #63


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 138
Регистриран: 20-September 07
Потребител N: 2341



Никога не са ми харесвали. С това мейнстрийм звучене напоследък пък хич няма изгледи да ме спечелят. Ако ми се слуша такъв тип музика, по-скоро бих си пуснал The Gathering.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Mar 7 2011, 10:33 PM
Коментар #64


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Много доволен оставам от "The Unforgiving", страшно добър албум са направили Within Temptation. Много хитов, което по принцип си е характерно за тях, за сметка на това с малко по-нехарактерно звучене, което загатнаха в сингъла. Не толкова симфоничен, по-скоро съвременен и актуален - умишлено не използвам думата "модерен", защото напоследък е заредена с негативни асоциации, които не бих могъл да отнеса към "The Unforgiving". Феновете на бандата определено ще бъдат напълно задоволени.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Helloween
коментар Mar 8 2011, 03:39 PM
Коментар #65


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 245
Регистриран: 29-September 05
Град: София
Потребител N: 955



Докато не излезе по торентите май ще си го коментирате тези, които сте получили промотата biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Mar 12 2011, 10:49 AM
Коментар #66


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Почти не спирам да въртя "The Unforgiving" през последните седмици. Повечето писания са в ревюто, но като за темата абсолютно подкрепям Венци - това е най-раздвиженият им запис, различаващ се страшно много от всичко в дискографията им, с което продължават тенденцията си да не се повтарят и остават една от дефицитните подобни групи, експериментиращи до такава степен със звука си (и то успешно). При все че си има диско синглите тип "Faster ("Shot in the Dark", "Sinead"), тук са и най-тежките и бързи рифове, писани от "Enter" насам, които най-сетне оправдават присъствието на втори китарист - "In the Middle of the Night", "A Demon's Fate" и "Iron" веднага паснаха до най-любимите ми парчета. Браво и на новия барабанист, който се разписва със силна ритмика, нетипична за последните издания. Пълно е с ярка мелодичност и заразителни припеви като психотичната "Murder" и акустичната балада "Lost", в които Sharon набляга още повече на ниските тонове и се раздава докрай. За тези, които се опасяваха, че албумът няма да е и симфоничен за сметка на изведените на преден план китари - нищо подобно (чуйте "Fire And Ice"), просто както всичко останало в "The Unforgiving" и това е решено чрез маниакална прецизност.

Накратко, тавата е "за всекиго по много" и ще предложи невероятни мигове даже на хора, които не са кой знае какви фенове на групата. Аз го нареждам редом до любимия ми "The Silent Force", а времето ще покаже дали ще се потвърди натрапчивото внушение, че е дори още по-добър.

Апропо, ето ви корицата на комикса "Perdition + Penance", излизащ на 21-ви март.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Helloween
коментар Mar 15 2011, 02:16 PM
Коментар #67


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 245
Регистриран: 29-September 05
Град: София
Потребител N: 955



Албумът най-после изтече smile.gif Като за първо слушане албумът ми се стори бая диско ориентиран албума, но в никакъв случай не е слаб. Най-много ме впечатли песента "Murder" icon_headbang[1].gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PowerKnight
коментар Mar 20 2011, 02:35 AM
Коментар #68


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 25-January 11
Потребител N: 4022



Новия им албум The Unforgiving е добър. Като цяло Within Temptation звучене но някакси поп звучене. Не знам харесва ми но нещо на мен готик звученето ми се губи.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Mar 20 2011, 04:26 AM
Коментар #69


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



^ Готик звученето им отпреди 15 години ли? laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PowerKnight
коментар Mar 20 2011, 04:30 AM
Коментар #70


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 25-January 11
Потребител N: 4022



Не от преди 15 години. Но наистина някой песни звучат много денс. Иначе те и на Sirenia и Tristania им е по лесносмилаемо звученето в последните албуми. Под типично готик звучене разбирам After Forever и Epica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Mar 20 2011, 04:46 AM
Коментар #71


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



След въпросните записи отпреди 15 г. нямат нищо общо с готика, да не говорим пък за After Forever и Epica, че с "типично готик" идеята става страшно. Старата песен на нов глас, някъде в тоя форум трябва да има изписано количество страници по темата. 357.gif Виж, за денс/диско парчетата съм съгласна, а и в случая ми допадат на макс. Повече по въпроса - в понеделник, видеото към "Sinead".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Helloween
коментар Mar 22 2011, 10:59 AM
Коментар #72


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 245
Регистриран: 29-September 05
Град: София
Потребител N: 955



Лично аз търсех звученето от предишните 2 албума. Те ме зарибиха по Within Temptation. Мааалко по-тежичко ми сещеше да звучи този запис smile.gif Иначе албумът си го въртя почти без прекъсване, кефи metal.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Mar 24 2011, 07:32 AM
Коментар #73


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28350
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



"The Unforgiving" за мен е най-зрелият и богат албум, с който бандата се е разписвала до момента. "The Silent Force" по всяка вероятност винаги ще си остане любимата ми тяхна творба поради ред причини, но не мога да не се радвам на огромното развитие, което демонстрират. Не се сещам за друг състав, който би успял да съчетае толкова наглед несъвместими влияния в толкова концентрирана и силна музика. Въобще, Within Temptation са сред малкото банди, които успяват да звучат достъпно и смилаемо от една страна и същевременно изключително искрено и емоционално.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PowerKnight
коментар Mar 24 2011, 05:27 PM
Коментар #74


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 25-January 11
Потребител N: 4022



Днес по ради Фокус чух песента Within Tempatation - Sinead от последния им албум. Показателно е че по радио Фокус пускат готик метъл. Мисълта ми е че това е най-денс парчето от последния албум тъи че нищо чудно че го пускат по радио по което поначало радко звучи метъл. Въпросната песен е добра но в The Unforgiving полувината песни са много денс. Предишните албуми без изключения бяха по-добри и именно тяхното звучене ме превърна във фен Within Temptation преди няколко години. Извинявам се че съм така критичен но просто като чуете Sinead последното нещо което ще си помислите е че това е готик метъл (освена ако не разбирате текста cool.gif). Пак повтарям сам по себе си албума е много добър. peace
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Mar 24 2011, 05:45 PM
Коментар #75


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



laugh.gif Ти май упорито се опитваш да ме убедиш, че човек, отдаден на пауъра трудно може да разбере дебрите на покъртително мрачния, полОвинчат готик, ph34r.gif бил той и "само в текста" (за който го разбирал cool.gif , а каква е твоята идея за лриката?) Накратко, че и за последно, понеже вече дори не е смешно - повече от полОвината албуми, които явно са те зарибили по групата, са на светлинни години от същия оня пословичен готик ph34r.gif метъл. Ако мислиш, че "The Unforgiving" е първият им анти-готик албум, дори изцяло глобално разглеждан, то или си глух, или в голяма грешка, а съдейки по поста, явно и двете.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PowerKnight
коментар Mar 24 2011, 06:35 PM
Коментар #76


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 25-January 11
Потребител N: 4022



Албума ми хареса просто ми се струва по различен от предишните. А инач готик метъла не ми се струва много мрачен. По скоро "умерено атмосферично-мрачен и чувствен". Аз не слушам само пауър а всичко което е по-мелодично: пауър, готик, мелодик дет, прогресив, фолк, мелодик блек(това му се вика мс мрачно звучене)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Mar 24 2011, 06:44 PM
Коментар #77


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Това вече е друга бира, но и никога не са имали кой знае колко сходни тави, изключая надграждането от предните два, които спомена. Ако очакваш всеки техен албум да е отсянка на предишния, по-добре сменяй групата. Инак за различието на новия съм съгласна, а ако любимите ти банди издават еднотипни албуми И си доволен от резултата, тогава вече е друго и ти пожелавам още от същото, ако те прави щастлив. smile.gif Аз лично не държа, не, че между моите няма и такива - едни Amon Amarth се бетонизират вече години наред.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Midnightsun
коментар Mar 24 2011, 08:41 PM
Коментар #78


virtual sentinel
****

Група: Потребители
Коментари: 692
Регистриран: 28-February 08
Град: София
Потребител N: 2612



Като цяло е много обмислен мелодичен албум, с включени различни похвати и елементи, но май наистина всяко ново нещо е добре забравено старо.
Малко 80-тарско диско:
http://www.youtube.com/watch?v=DteIcZ1A-VM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Mar 26 2011, 09:40 AM
Коментар #79


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Клипът към "Sinead" е качен тук, а performance видеото - тук. Ето го и Shot in the Dark.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Airin Of Ancelot
коментар Apr 19 2011, 12:45 PM
Коментар #80


warrior princess
*******

Група: Потребители
Коментари: 3813
Регистриран: 1-May 06
Град: София
Потребител N: 1323



Страхотен албум, хареса ми дори повече от "The Heart of Everything". smile.gif Модерен, грабващ, музикантски... разкош! И това, че няма и грам готик в него, въобще не е загуба в случая.


--------------------
Rage of the winter mould the horizon,
cover the mountains, forest and lakes
Rage of the winter - magical wonder,
enchanted fury, majestic force...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SoulOfPerdition
коментар Aug 21 2011, 04:05 PM
Коментар #81


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 686
Регистриран: 27-June 08
Град: The Other Side
Потребител N: 2821



Много яко изпълнение. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Aug 21 2011, 05:23 PM
Коментар #82


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Аз пък си харесах високите тук. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Dec 20 2011, 06:26 PM
Коментар #83


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Ето го видеото към Fire and Ice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
whissey
коментар Dec 20 2011, 07:01 PM
Коментар #84


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 81
Регистриран: 30-March 09
Потребител N: 3335



Видеото е много красиво и емоционално. Предполагах, че ще съдържа лайв изпълнение, но останах приятно изненадана от кадрите, снимани специално за концертното представяне на Fire & Ice. Като цяло, това може би е най-добрият им клип от The Unforgiving ерата, наред с Sinead. happy.gif


--------------------


Here at the edge of this world
Here I gaze at a pantheon of oak, a citadel of stone
If this grand panorama before me is what you call God. . .

Then God is not dead


last.fm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар Dec 20 2011, 07:04 PM
Коментар #85


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



Целият материал, заснет по клиповете за турнето си е уникален - наред с този видяхме на живо още "Iron" и "Lost", които са покъртителни, така че се надявам да изкарат и тях под една или друга форма.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар May 9 2012, 05:51 PM
Коментар #86


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



По повод предстоящата годишнина на бандата:

Цитат
It’s exceeding everything you’ve ever seen, heard or experienced from us before… And it’s called: Elements.

Since the release of Enter in 1997, things have skyrocketed for us. We were able to share and play our music all over the world and received so much appreciation from you. We got the chance to grow and become Holland’s most successful rock band internationally. We are celebrating our 15th anniversary with an incredible concert on the 13th of November in Sportpaleis Antwerpen, Belgium. The anniversary show, Elements, will be the most significant event in the history of Within Temptation.

The title represents the kind of music and live shows we are known for – the melodius, crystal clear voice of Sharon, the massive guitar riffs, the orchestral and Celtic influences and the always surprising musical collaborations. Energetic performance, musical mastery, and visually thrilling elements ranging from impressive set designs to fireworks and specially made films and videos. Everything you have witnessed in the last 15 years will be topped during the anniversary show in Antwerp. We will share the stage with some unexpected guests and can already tell you that we will also be accompanied by the renowned Il Novecento Orchestra.

In the upcoming months we will reveal more details about the show but more importantly, we will celebrate our anniversary with you. A lot of exciting things coming up so please keep an eye on our website, newsletter or social media tools to make sure you are the first one to know.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
whissey
коментар May 9 2012, 06:15 PM
Коментар #87


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 81
Регистриран: 30-March 09
Потребител N: 3335



Надявам се да направят ДВД от този грандиозен, а ла "Black Symphony" концерт, време им е вече. rolleyes.gif Интересно ми е какво стана със Sanctuary Tour, изпълненията бяха неповторими, ще е хубаво да изкарат някакъв материал и от него.


--------------------


Here at the edge of this world
Here I gaze at a pantheon of oak, a citadel of stone
If this grand panorama before me is what you call God. . .

Then God is not dead


last.fm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ancksunamun
коментар May 9 2012, 06:20 PM
Коментар #88


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 5
Регистриран: 9-May 12
Потребител N: 4250



Харесват ми някой техни песни, любимата ми е What have you done smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharon
коментар May 9 2012, 09:07 PM
Коментар #89


Oryctolagus Cuniculus
*********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 7672
Регистриран: 10-January 06
Град: София
Потребител N: 1112



^^ Sanctuary материалите, ако все пак заснеха такива, е силно вероятно да се включат като бонус по-нататък. Да видим как ще процедират с Елементите, очаквам нещо като минимум величествено.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
whissey
коментар May 9 2012, 09:47 PM
Коментар #90


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 81
Регистриран: 30-March 09
Потребител N: 3335



От Sanctuary виждам по-ценен материал за лайв албум, а Elements явно ще е голяма наслада за очите. Но нали бяха говорили за някакъв проект с прожекциите, които бяха заснели за Sanctuary турнето, ще се разочаровам ако всичко това отиде като бонус..

Както и да е, ето вчерашното изпълнение на Ruud и Sharon - Nirvana - Smells Like Teen Spirit . smile.gif


--------------------


Here at the edge of this world
Here I gaze at a pantheon of oak, a citadel of stone
If this grand panorama before me is what you call God. . .

Then God is not dead


last.fm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 24th April 2024 - 07:19 PM