Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Прави ли те ЕГН-то по-голям фен?, само без ЯВНИ лични нападки...
Svetyl
коментар Aug 1 2006, 10:41 PM
Коментар #1


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Напоследък се зароди един феномен някои хора да смятат, че са над другите само защото са 10+ години по-големи от тях. Не мисля, че е правилно, най-вече защото всеки има право на мнение и всеки се смята за НЕЩО. Тук не става въпрос за съпоставяне на 12-13 годишните фенове на ЛП с по-големите... Чудя се просто наистина ли е толкова важно да си на 30 и кусур за да си на "някакво ниво". Понеже има толкова дървена на дърти години и толкова точни и истински фенове на по 16-17...
Чакам мнения


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 1 2006, 10:43 PM
Коментар #2


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Всеки си гледа от неговата камбанария. Виж, че дори ти не се въздържа да не кажеш нещо за 12-13 годишните.

Аз съм склонен да слушам какво ми говорят тези, които са живяли малко повече и имат повече опит. Стига да не говорят пълни тъпотии.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Aug 1 2006, 10:43 PM
Коментар #3


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



май тука нивата са на самочувствието ..


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Aug 1 2006, 10:45 PM
Коментар #4


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Папата е прав. Не се правя на някакъв с тая тема, но смятам, че нещата трябва да се изняснят... Инак всички сме били на 12-13 и нищо лошо не съм казал...


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Aug 1 2006, 10:50 PM
Коментар #5


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



^Не си казал, но ги разграничаваш wink.gif


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Aug 1 2006, 10:52 PM
Коментар #6


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



Давам примери, има разлика smile.gif


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ro6ava GarGa
коментар Aug 1 2006, 10:58 PM
Коментар #7


трансгалактически гаргаробластер
*****

Група: Потребители
Коментари: 1440
Регистриран: 2-May 05
Град: ...на Луната
Потребител N: 800



Sep из4ерпа,така 4е аз да додрънкам каквото може да се добави...
не,няма какво да се добави...


--------------------
Opinions are like assholes: we all have one and usually other people think it's yours that stinks.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dambov
коментар Aug 2 2006, 12:54 AM
Коментар #8


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 651
Регистриран: 6-March 06
Потребител N: 1200



аве човек не искам да се заяждам обаче според мен тая тема няма много голям смисъл щото смятам че и сам може да си отговориш на въпроса а пък що се отнася до мнението на другите ти сам виждаш не са много разнообразни


а що се отнася до моето мнение то е че не смятам егн като фактор определящ колко голям фен си


--------------------
I sold my soul for Heavy Metal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Aug 2 2006, 07:20 AM
Коментар #9


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Тъпакът си е тъпак на 13, на 19 и на 30 и на горе.

Въпреки това опитът си е опит. Да, важно е на колко си. Най-малкото ако си на 13, не можеш да погледнеш от камбанарията на 30 годишния, докато обратното бива по-лесно. Просто е....спи ми се, де да знам какво говоря... mellow.gif boxed.gif


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар Aug 2 2006, 07:38 AM
Коментар #10


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



Явно тази тема ме касае, защото аз съм един от хората, който я предизикаха волно -невелно. Ок, съгласен съм с това , че годините ми не ме правят по-умен или извисен, дори напротив, започвам да ставам все по-циничен с всяка изминала...но. Да, винаги има Но, и то се крие в това, което умните глави наричат "жизнен опит". Тук можем да говорим и за музикален такъв, защото не съм съгласен,че някое хлапе на 14-16 години е чуло и възприело повече музика от мен ( и не само музика). Все пак съм напред с някаква си 19-20 години, нищо работа smile.gif Съгласен съм, че понякога прекалявам с това, че подценявам младежта, но какво да се прави, всеки си има недостатъци. Примерно когато чета, в "коя група открихте напоследък" че повечето откриват групи, който съм слушал с години, няма как да не се възгордея, поне малко хахаха:) Това е, ребята, положението, на който му харесва Ок, на който не му харесва, пак е ОК, в двата случай наздраве (само за пълнолетните, за другите бозичка) drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Aug 2 2006, 08:47 AM
Коментар #11


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Традиция - това е в основата, опита от преживяните години, но то си е до човека. Хората са го казали: "Не питай старило, а питай патило". Тъй че съм склонна да кажа, че бих слушала по-възрастен, само ако ми докаже, че не е все още обсебен от онеправдаността си. Лежането на стари лаври (олдскуул морални ценности), вече не е особено убедително. Възрастта не е доказателство за всяка теза, която изказваш...

sp_ike.gif


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blame
коментар Aug 2 2006, 08:55 AM
Коментар #12


Silver
*****

Група: Потребители
Коментари: 1348
Регистриран: 21-November 05
Град: Габрово
Потребител N: 1032



Повечето години ти дават възможност да отеделиш повече време от тях на музиката.Останалото си е въпрос до човек. След някаква възраст ЕГН-то си е само число, което за някои хора има повече значение отколкото за други. Е, винаги има значение, но Човека си е Човек.. или човек.


п.с.: и на мен ми се спи. sad.gif


--------------------
Life changes.. People don't.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар Aug 2 2006, 08:56 AM
Коментар #13


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



Цитат(MadHatter @ Aug 2 2006, 09:47 AM) *
Традиция - това е в основата, опита от преживяните години, но то си е до човека. Хората са го казали: "Не питай старило, а питай патило". Тъй че съм склонна да кажа, че бих слушала по-възрастен, само ако ми докаже, че не е все още обсебен от онеправдаността си. Лежането на стари лаври (олдскуул морални ценности), вече не е особено убедително. Възрастта не е доказателство за всяка теза, която изказваш...

sp_ike.gif

съгласен съм, понякога се дължи на неспособността ми да възприемам


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Aug 2 2006, 12:29 PM
Коментар #14


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Мразя, когато родителите ми под някаква форма ми кажат, че възрастта ги прави повече от мен. Никога не го казват направо, дори не се усещат, но аз виждам и това в думите им. И днес пак същото. Добре, как да обясня на майка ми, че имам да чета 50 книги, от които половината ще ги чета поне по 3-4-5 дни, защото са ебаси тухлите, а имам изпит на 5.септември и не искам да ходя на него, защото съм прочела от 4 автора по една книга, а трябва да чета по 10, и ми е абсолютно невъзможно, особено когато тия книги са пълни глупости. Според нея не трябва да се изпуска дата за изпит - добре де, аз като няма да съм подготвена и на 1/4, как да отида?! Че после пак да ми вдигат скандали.
Това е само пример, бая личен, но все пак е изключително гадно. Знам, че са ме отгледали и още ме отглеждат, но това не им дава право да ме тикат някъде, където аз ЗНАМ, че ще се проваля. Когато знам, че ще се справя, ще се явя на изпита, но защо да ходя сега?
И с всичко е така.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Aug 2 2006, 01:29 PM
Коментар #15


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Аз нямам нищо против по-големите жени, даже напротив excl.gif
Обаче съм забелязал, че колкото повече пораствам, толкова повече ми се търси нещо по-младо от мен. Това си е логичен процес, еех... sad.gif [/Темата]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Demiurg
коментар Aug 2 2006, 01:32 PM
Коментар #16


Прогресиращ
****

Група: Приятели
Коментари: 562
Регистриран: 23-April 04
Град: София
Потребител N: 461



... за мен лично (като попрехвърлящ 30-те), най- важното за един по-възрастен е:
да знае кога да НЕ дава акъл !!!!! И на мен ми е трудно, и аз често се улавям че "раздавам мозък", и си бия мисловни шамари за това. Че кой съм аз, да кажа на един младеж как да живее и какво да слуша ???
Правете каквото си искате, пичове, щото утре няма да можете ! И е по- добри да те е яд за нещо, което си направил, отколкото за нещо, което си пропуснал да направиш!
- И си носете новите дрехи.... wub.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Aug 2 2006, 02:04 PM
Коментар #17


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



^ icon_headbang[1].gif bowdown.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Svetyl
коментар Aug 2 2006, 02:06 PM
Коментар #18


Поетично бездушен
********

Група: Приятели
Коментари: 6131
Регистриран: 8-October 03
Град: Русе / Велико Търново
Потребител N: 295



А така Demiurg!


--------------------
Historia vitae magistra
Historiam nescire, hoc semper puerum esse.

Защото ние се нуждаем от последните 5000 години, за да можем да преживеем що-годе спокойно следващите сто.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
conguestadors
коментар Aug 2 2006, 02:11 PM
Коментар #19


PAIN
*****

Група: Потребители
Коментари: 1750
Регистриран: 21-April 06
Град: Пловдив
Потребител N: 1302



Аз съм на 32 и честно да си кажа, мисля че младите са по силни фенове.
1. От работа не ми остава почти никакво време за музика. crying.gif
2. Много често трябва да се съобразявам с децата-когато спят. evil2.gif
3. Интернет навлезе доста късно в живота ми и много нови групи откривам, благодарение на по младите.
4. Фенове на моята възраст са израстнали с по старите групи и по-трудно приемат новите.

Това си е мое мнение и някои от наборите ми може и да не е съгласен.


--------------------








Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар Aug 2 2006, 02:13 PM
Коментар #20


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



наборе wub.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif drinks_drunk.gif Не съм на твоя хал, за децата, мина ми това през главата, ама все пак наздраве drinks_drunk.gif


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melhaer
коментар Aug 2 2006, 03:30 PM
Коментар #21


Pirate
****

Група: Потребители
Коментари: 786
Регистриран: 20-April 04
Потребител N: 460



Истината е някъде по средата...трябва да се уточни и какво означава „по-голям фен”, както и да е, аз го разбирам като не това колко музика слуаш (като време на ден), а дали я разбираш и оценяваш, дали вникваш в нещата, които изразява...

Като бях ученик слушах много повече музика, отколкото сега, просто сега нямам толкова време, а и често предпочитам да чета книга, отколкото да слушам музика, от друга страна обаче , голяма част от музиката се разбира и с част от натруаният житейски опит...например една дълбока либовна песен...просто малко хора на 16 години са прживели любовните драми, които е прожеивял дъртият пергишин на 30 например...най-малкото, за да оцениш една любовна връзка трябва да си живял с този човек поне малко...а педполагам малко то 16 гдините тук са живали с човек то противоположният пол...или от същият...И не става дума само за любовта, а като цяло – ако песните третират чисто социални проблеми, едно е да си на 15-16 и да има – „тати носи, мама меси” и да се възмущаваш от високите сметки и войната в ливан, ама айде моля ви се да се възмущаваме истински, когато почнем да изкарваме сами кинти и да си плащаме сметките, манджата и другите разходи.

Така, че за мен нещата са 50 на 50. Младите дърпат с това, че имат повече време за слушане, впечатляват се повече от музиката и са с по-гояма жар, и един ден със сигурнсот ще открият още много неща в музиката, която ги кефи сега, докато дъртягите понякога я разбират по-добре, от гледна точка на натрупаният житейски опит.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Aug 2 2006, 03:55 PM
Коментар #22


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^Позволи ми да не се съглася точно с "любовните драми". Това е най-третирания проблем в днешната музика и вече се е клеширал до състояние, което не му позволява да се измисли нещо ново. Любовните песни повече вдъхновяват 16 годишен младеж, който преживява първото влюбване или скъсване, отколкото възрастен човек, на който му се случва за найсти път, вече му е навик и иска да си отдъхне от това.


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Aug 2 2006, 04:19 PM
Коментар #23


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат(onnellinen @ Aug 2 2006, 01:29 PM) *
Мразя, когато родителите ми под някаква форма ми кажат, че възрастта ги прави повече от мен. Никога не го казват направо, дори не се усещат, но аз виждам и това в думите им. И днес пак същото. Добре, как да обясня на майка ми, че имам да чета 50 книги, от които половината ще ги чета поне по 3-4-5 дни, защото са ебаси тухлите, а имам изпит на 5.септември и не искам да ходя на него, защото съм прочела от 4 автора по една книга, а трябва да чета по 10, и ми е абсолютно невъзможно, особено когато тия книги са пълни глупости. Според нея не трябва да се изпуска дата за изпит - добре де, аз като няма да съм подготвена и на 1/4, как да отида?! Че после пак да ми вдигат скандали.
Това е само пример, бая личен, но все пак е изключително гадно. Знам, че са ме отгледали и още ме отглеждат, но това не им дава право да ме тикат някъде, където аз ЗНАМ, че ще се проваля. Когато знам, че ще се справя, ще се явя на изпита, но защо да ходя сега?
И с всичко е така.

Не искам да прозвучи като лична нападка, но КАКВО ОБЩО ИМА ТОВА С ВЪЗРАСТТА, ПАТКО СМОТАНА!?!?!?!??!?!?

Цитат(Slash @ Aug 2 2006, 02:29 PM) *
Аз нямам нищо против по-големите жени, даже напротив excl.gif
[/Темата]

Тъкмо се бях притеснил, че ми текат лигите по 30+ годишната ми шефка...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melhaer
коментар Aug 2 2006, 04:28 PM
Коментар #24


Pirate
****

Група: Потребители
Коментари: 786
Регистриран: 20-April 04
Потребител N: 460



Цитат
^Позволи ми да не се съглася точно с "любовните драми". Това е най-третирания проблем в днешната музика и вече се е клеширал до състояние, което не му позволява да се измисли нещо ново. Любовните песни повече вдъхновяват 16 годишен младеж, който преживява първото влюбване или скъсване, отколкото възрастен човек, на който му се случва за найсти път, вече му е навик и иска да си отдъхне от това.


да де, всеки е приживявал влюбване на 16, ама колко на 16 са преживели пълноценна либовна връзка:)

А и това с либовта го дадох само като пример...исках да кажа, че си има неща, които ти ги дава само младостта и неща, които разбираш чак като понавъртиш малко километража:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mago De Oz
коментар Aug 2 2006, 06:42 PM
Коментар #25


Metalhead
******

Група: Потребители
Коментари: 2899
Регистриран: 14-October 05
Град: София
Потребител N: 973



Цитат(Benedict XVI @ Aug 2 2006, 05:19 PM) *
Тъкмо се бях притеснил, че ми текат лигите по 30+ годишната ми шефка...

Къде е таз шефка wub.gif


--------------------
"Покупка на нов албум... ~ 15 €

Покупка на самолетен билет за почивка... ~ 150 €

Забава с надъхани, малолетни метълчета по интернет сайтове... Безценно!"
lodborg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ro6ava GarGa
коментар Aug 3 2006, 12:40 AM
Коментар #26


трансгалактически гаргаробластер
*****

Група: Потребители
Коментари: 1440
Регистриран: 2-May 05
Град: ...на Луната
Потребител N: 800



Сеп +1!
Слушаите какво ви се говори бе ебаси...ако ще да ви го казва едно 6 годишно хлапе...не сте длъжни да го ПОСЛУШАТЕ,ама супер мноо ме нервят хората тип:"не,бе...не ми казваи...аз си знам"
писнало ми е да си бия главата в стената,само защото не съм слушала какво ми казват хората...много е лесно да си на 20 и от вси4ко да разбираш....ГРРРРРРРРРРРРРР!


--------------------
Opinions are like assholes: we all have one and usually other people think it's yours that stinks.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Aug 3 2006, 08:05 AM
Коментар #27


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



Абе има хора, дето са над 30 и слушат същите 4-5 групи, дето са си ги слушали като деца и си мислят, че с това се изчерпва метъла, а останалите са "пишлемета". Има и такива, дето са на 12 и като са слушали по 2 албума на Cradle Of Filth и Metallica решават, че те са "най-яките" метъли, а другите са старчоци.
Едва ли има значение, на колко години си, ако си просто кон с капаци.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
````````
коментар Aug 3 2006, 11:37 AM
Коментар #28


Дихание
*****

Група: Потребители
Коментари: 1362
Регистриран: 4-September 03
Град: Русе
Потребител N: 254



Не възрастта и фукането те правят по-голям фен. Нали всички за т'ва претендират..че начинът на възприемане на музиката те прави фен. Значи независимо дали ще е на 10,11,12.....30 години, ако тоя насреща ми почне ми мята коса в очите и да ми раправя как от 5 годишен слуша метъл ще му се фръцна както аз си знам. Пука ми за какъв фен се има. Не претендирай с т'ва което имаш и което си... ако си интересен с нещо ще се намери с кого да си бъбриш сладко сладко... Аз нямам проблем с симпатични 28 годишни батковци wub.gif Ма трябва взаимнО да се уважаваме.


--------------------
Ако някой се опита да ме засенчи, просто ще го оставя да слънчаса...
http://www.myspace.com/dihanie
http://dihanie.atakmim.com

http://d1hanie.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
onnellinen
коментар Aug 3 2006, 01:05 PM
Коментар #29


Хър-мър
*****

Група: Потребители
Коментари: 1862
Регистриран: 27-April 05
Град: БГ
Потребител N: 798



Цитат(Benedict XVI @ Aug 2 2006, 05:19 PM) *
Не искам да прозвучи като лична нападка, но КАКВО ОБЩО ИМА ТОВА С ВЪЗРАСТТА, ПАТКО СМОТАНА!?!?!?!??!?!?

Ако ти не можеш да го видиш, приятелю, как да ти го обясня? В лично съобщение може би?
Не съм казвала нищо за музикални предпочитания, но с възрастта си има много общо.


--------------------
Смешка. Направо да умреш от гъдел ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wrath_Child
коментар Aug 3 2006, 01:25 PM
Коментар #30


THRASH Is Not Dead!
*****

Група: Потребители
Коментари: 1163
Регистриран: 16-February 06
Град: София
Потребител N: 1168



Цитат(Lucretia @ Aug 3 2006, 09:05 AM) *
Едва ли има значение на колко години си, ако си просто кон с капаци.

bowdown.gif


--------------------

。。故失道而后德,失德而后仁,失仁而后义,失义而后礼。老子“道德经”
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 28th April 2024 - 08:36 AM