Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
16 страници V  « < 13 14 15 16 >  
Reply to this topicStart new topic
> Дайте мнения за бг метъла, има ли го, а?
Во Царствии Твое...
коментар Aug 23 2011, 09:19 AM
Коментар #421


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 967
Регистриран: 7-July 09
Град: Транай
Потребител N: 3491



Цитат(Beyond the Grave @ Aug 23 2011, 08:40 AM) *
Мой, нещо много се вживяваш и си вярваш, ми се струва. Мен специално българският метъл ме мъчи с това, че се свири главно от разни самоуки полумузиканти - полупродавачи на сергия, терминатори на хлебарки или каквото там им е приоритетното занимание. С други думу, сцената ни е едно голямо НЕ. Никога не я е имало, няма я и, съдейки по манталитета на родния метъл "музикант", няма да я има още бая време. За повсеместната липса на талант и овчото имитиране на разни големи имена е излишно да пиша даже.

Че, колко от големите музиканти не са самоуки? И в момента Акерфелд си няма и на идея какво свири - ако го питаш от теоретична гледна точка. Че то повечето групари не живят от музиката. Единственото време, в което се издържат от нея е по време на турнета, през другото време всякаква странична работа им е повече от добре дошла. Това с: "не сме имали никога сцена" - твърде силно и лично изказване (без покритие). Имаше групи - Scapegoat, Nightmare (Враца), Powerdrive, Mordor (Берковица), които заслужаваха много по-добра съдба и заради, които си струваше слушането на БГ музика. Ь - още една прекрасна група и уникална група. В много от случаите, това, което е по-доброто е продуктът, който са изкарвали западните банди - зад който седи работата на много хора, които имат огромен опит в това как се продуцира екстремна музика. В момента големи лейбъли бълват всевъзможни "лайна", които са поредната "супер" група на поредния "супер" музикант. Благодаря, но не това е, което аз наричам музика в повечето случаи. Повечето от любимите ми западни групи са продали в пъти по-малко албуми от разните му мастодонти в този бизнес, но това, че продават в пъти по-малко по никакъв начин не обезценява качествата на тяхната музика. Сякаш западните групи не имитарат тези, които са направили албумите "стълбове" в тези жанрове. Ако тръгна да съдя аз пък по "манталитета на родния метъл """"фен"""", отдавна да съм станал фен на Гошо от Почивка или някоя друга интернет квартална забележителност.


--------------------
И низвергнахме из нашего ума Токийского Хотела...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
2+2=0
коментар Aug 23 2011, 09:34 AM
Коментар #422


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 524
Регистриран: 8-July 08
Потребител N: 2846



Цитат(Beyond the Grave @ Aug 23 2011, 08:40 AM) *
Мой, нещо много се вживяваш и си вярваш, ми се струва. Мен специално българският метъл ме мъчи с това, че се свири главно от разни самоуки полумузиканти - полупродавачи на сергия, терминатори на хлебарки или каквото там им е приоритетното занимание. С други думу, сцената ни е едно голямо НЕ. Никога не я е имало, няма я и, съдейки по манталитета на родния метъл "музикант", няма да я има още бая време. За повсеместната липса на талант и овчото имитиране на разни големи имена е излишно да пиша даже.

И каква сила са Pantommind? Някакво бледо копие на ранните Theater - вярно, научили са се да свирят няколко сложни фигури, ама дотам. Сила ще станат, когато продадат доста повече от стотината диска тираж, купени от разни войнстващи шовинисти като неколцината в тая тема, които възхваляват всякакви лайна, само защото са изсрани от български задници. Wartime пък десет и кусур години не могат да решат какво точно искат да свирят. Мерси, ама кавъри на Children of Bodom и Death не ми се слушат, още по-малко пък недъгави кръстоски между двете.

Виж ся,

аз може и да се вживявам, обаче не е, защото се правя на голям фен и на шовинист, както определяте смело.

Колкото и скапан музикант да съм, ми става гадно, когато хора като теб, които нямат капка музикално образование и на практика никога не са слушали групата, за която говорят, си позволяват да обиждат добри български музиканти, които се стараят в това, което правят.

Понеже за доста хора тук да кажеш, че има добри български групи, които свирят с идея, явно е проява на шовинизъм.

Иначе, да, предпочитам да се вживявам за такива неща. Вие се вживявайте, когато някой обиди Финландия.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Aug 23 2011, 10:18 AM
Коментар #423


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Цитат(Во Царствии Твоем @ Aug 23 2011, 10:19 AM) *
В много от случаите, това, което е по-доброто е продуктът, който са изкарвали западните банди - зад който седи работата на много хора, които имат огромен опит в това как се продуцира екстремна музика.

Много съм съгласен с цялото ти мнение, но само ми се ще да отбележа, че за добро или лошо не може да има сцена, без да има качествен краен продукт. Не толкова талант и отдаденост липсва на българските групи, колкото една обособена индустрия, която да ги подхване отрано, да им помогне с каквото е необходимо и в крайна сметка да им позволи да реализират потенциала си. Става дума точно за лейбъли, които да рекламират бандата и въобще да инвестират в нея, кадърни звукови инженери, които да я запишат като хората, мениджмънт, който да й организира събитията и т.н. Когато нещо подобно да изброеното се появи у нас по отношение на метъла, нещата ще тръгнат доста на добре.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thrashard
коментар Aug 23 2011, 02:33 PM
Коментар #424


Долна чорба
****

Група: Потребители
Коментари: 894
Регистриран: 17-May 11
Град: София Hate City
Потребител N: 4095



Цитат(Beyond the Grave @ Aug 23 2011, 08:40 AM) *
Цитат(2+2=0 @ Aug 22 2011, 04:17 PM) *
Аз пак не разбрах, мнението е, че тук няма добри музиканти ли и се свирят само тресни? Въобще, кво ви мъчи българският метъл, като двама-трима да имат по някой и друг диск, отделно касетка.

Понеже има и групи като Pantommind, които са сила в прога. Или Progression. Или Wartime.

Мой, нещо много се вживяваш и си вярваш, ми се струва. Мен специално българският метъл ме мъчи с това, че се свири главно от разни самоуки полумузиканти - полупродавачи на сергия, терминатори на хлебарки или каквото там им е приоритетното занимание. С други думу, сцената ни е едно голямо НЕ. Никога не я е имало, няма я и, съдейки по манталитета на родния метъл "музикант", няма да я има още бая време. За повсеместната липса на талант и овчото имитиране на разни големи имена е излишно да пиша даже.

И каква сила са Pantommind? Някакво бледо копие на ранните Theater - вярно, научили са се да свирят няколко сложни фигури, ама дотам. Сила ще станат, когато продадат доста повече от стотината диска тираж, купени от разни войнстващи шовинисти като неколцината в тая тема, които възхваляват всякакви лайна, само защото са изсрани от български задници. Wartime пък десет и кусур години не могат да решат какво точно искат да свирят. Мерси, ама кавъри на Children of Bodom и Death не ми се слушат, още по-малко пък недъгави кръстоски между двете.

Абе отворко, ти какво си налял в родната сцена, че критикуваш ? По-добър музикант ли си от ''групарчетата" дето ги даваш за пример как са терминатори на хлебарки, баничари, работят на строежи и тн., и тн.. Знаеш ли защо са такива ? Защото като се съберат 5000 тъпи копеленца като теб, които само критикуват, а ходят веднъж в годината на концерт на COB примерно и единственият им купен диск у тях е на някоя такава банда, няма никаква подкрепа за сцената, ерго ходиме отново по 50 човека на концерти и то на всички стилове метъли, корове и така нататък сме едни и същи хора почти от доста време насам, от тук пък заключваме, че няма как (това най-малкото) с 50 човека публика да се събере по повече от 15 лева хонорар на човек от група, повярвай ми, знам го това. Еми няма как с 15 лева да направиш нещо повече от това да си вземеш 3 бири и една кутия цигари, ако ще всеки ден да свириш, трябва да се работи, ние сме малка и бедна страна, освен това ганьовщината е навсякъде, слава Богу още има хора, които да НЕ мислят като теб, защото ,байко, мисленето ти е патетично, откъде и да го гледаш.
Като си купиш 5 български диска на малки групи и като им отидеш на 10 концерта тогава можеш да говориш за българската сцена, преди това би трябвало да мълчиш.


--------------------
Stay positive!!! Negative HARDCORE is the real positivism.
ПО ПЪТЯ СИ СМЕ ПОЕЛИ
УЛТРАСИ ЧЕРВЕНО-БЕЛИ
ЕДИН ДО ДРУГ СМЕ СТРОЕНИ
ПОЛУДЕЛИ И СМЕЛИ
ЗА ЧЕСТТА НА РОДИНАТА
ЗА ЦСКА И ДРУЖИНАТА
ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕМ ТУК
ВИНАГИ ЕДИН ДО ДРУГ!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tricycle
коментар Aug 23 2011, 02:53 PM
Коментар #425


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 56
Регистриран: 28-December 10
Потребител N: 4004



Thrashard, защо за всичко трябва да са виновни феновете? Според мен пък само 50 човека ходят по концерти, защото самите групи не са в състояние да съберат по-голяма публика (сиреч не стават). На фена фенството му трябва да се заслужи/спечели; не е нещо, което може да се изисква по default. В любимата ти Финландия защо разни прохождащи групета събират по 500 души по клубовете?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
metalheart1993
коментар Aug 23 2011, 03:36 PM
Коментар #426


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 29-March 11
Потребител N: 4062



^ И аз мисля така, в България е пълно с калпави групи! guitar.gif Не знам защо се обвиняват за всичко феновете. Не ги защитавам защото има и доста които дори не знаят защо отиват на даден концерт. Има и такива които прекалено много се вживяват, на мен най са ми смешни и жалки, тези които отиват да се напиват и да прецакват всичко! blink.gif Според мен ако се потърсят диамантите в калта и се шлифоват всичко ще се подреди! Има и друго нещо което е доста дразнещо, някои БГ банди се правят на много велики(а не са)! Не говоря за надуване а за следната ситуация: Отивам на концерт в Търново, няма значение на коя група концерта трябва да започне в 19:00. Да ама не! Отивам да попитам защо закъснява. Отговор: Ами... Чакаме да се събере публика... Аха ок... Да де ама докато "чакаме да се събере публика" малкото хора които бяха там си отидиха! Е, как е по-добре да се свири, пред малко или пред микаква публика?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HateBreeder
коментар Aug 23 2011, 03:37 PM
Коментар #427


Core Dweller
****

Група: Потребители
Коментари: 991
Регистриран: 31-March 09
Град: Горна Малина
Потребител N: 3337



Само да кажа, че и специализираните ни медии като "Фрактура" и "Про-Рок" показват прекалено малко от нашата сцена, което никак не спомага популяризирането й.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thrashard
коментар Aug 23 2011, 04:01 PM
Коментар #428


Долна чорба
****

Група: Потребители
Коментари: 894
Регистриран: 17-May 11
Град: София Hate City
Потребител N: 4095



Цитат(tricycle @ Aug 23 2011, 03:53 PM) *
Thrashard, защо за всичко трябва да са виновни феновете? Според мен пък само 50 човека ходят по концерти, защото самите групи не са в състояние да съберат по-голяма публика (сиреч не стават). На фена фенството му трябва да се заслужи/спечели; не е нещо, което може да се изисква по default. В любимата ти Финландия защо разни прохождащи групета събират по 500 души по клубовете?

Абе стига сте давали компетентни мнения бе, хора suicide.gif suicide.gif suicide.gif Разбира се, че има и калпави групи, аз на концерт на Ювка примерно няма да отида, но на силните групи защо ходим пак по 50 човека ??? Ти примерно защо не ходиш по концерти ? Калпави са ти групите ? Батко, имаме толкова много групи, които са животни, нема такива музиканти, а си правят и самите парчета уникални, на тея концерти защо не ходиш, кого да обвинявам ? Въпроса е защо има малко фенове, еми защото ни е такъв манталитета, тук всеки гледа да флууди по форумите колко са некадърни групите, ама никой не се наема да им отиде на концерт и да ги чуе, аджеба дали наистина са некадърни... И с тая Финландия вече, става наистина смешно. Говорим за България. Пак ще кажа и го казвам за последен път, хора, които не си купуват дискове и не ходят по концерти нямат право да мрънкат. Това е като с мачовете, мрънкачи по телевизията не приемаме.


--------------------
Stay positive!!! Negative HARDCORE is the real positivism.
ПО ПЪТЯ СИ СМЕ ПОЕЛИ
УЛТРАСИ ЧЕРВЕНО-БЕЛИ
ЕДИН ДО ДРУГ СМЕ СТРОЕНИ
ПОЛУДЕЛИ И СМЕЛИ
ЗА ЧЕСТТА НА РОДИНАТА
ЗА ЦСКА И ДРУЖИНАТА
ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕМ ТУК
ВИНАГИ ЕДИН ДО ДРУГ!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
metalheart1993
коментар Aug 23 2011, 04:05 PM
Коментар #429


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 29-March 11
Потребител N: 4062



Цитат(HateBreeder @ Aug 23 2011, 04:37 PM) *
Само да кажа,че и специализираните ни медии,като "Фрактура" и "Про-Рок" показват прекалено малко от нашата сцена,което никак не спомага популяризирането й.

Да и аз така мисля особено за Про-Рок! Преди време попитах "главния" защо отделят толкова малко място за БГ банди той ми каза: така! А аз бих казал ами като е "така" да не очакват да им купувам списанието! Вижда ми се тъпо да редуват едни и същи (Е ок де с малки изменения) интервюта, давам пример с Джърни, Арчитектс, Бринг Ми дъ Хоризон! Така! Значи за едни и същи бози има място, аз нашата музика НЕ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Медаров
коментар Aug 23 2011, 04:18 PM
Коментар #430


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 115
Регистриран: 21-November 07
Град: със сигурност не е париж
Потребител N: 2442





И с концертите същото.


--------------------
14 Words: "We must secure the extinction of all people and no future for any children."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thrashard
коментар Aug 23 2011, 04:19 PM
Коментар #431


Долна чорба
****

Група: Потребители
Коментари: 894
Регистриран: 17-May 11
Град: София Hate City
Потребител N: 4095



Цитат(metalheart1993 @ Aug 23 2011, 05:05 PM) *
Цитат(HateBreeder @ Aug 23 2011, 04:37 PM) *
Само да кажа,че и специализираните ни медии,като "Фрактура" и "Про-Рок" показват прекалено малко от нашата сцена,което никак не спомага популяризирането й.

Да и аз така мисля особено за Про-Рок! Преди време попитах "главния" защо отделят толкова малко място за БГ банди той ми каза: така! А аз бих казал ами като е "така" да не очакват да им купувам списанието! Вижда ми се тъпо да редуват едни и същи(Е ок де с малки изменения) интервюта, давам пример с Джърни, Арчитектс, Бринг Ми дъ Хоризон! Така! Значи за едни и същи бози има място, аз нашата музика НЕ!

Казал ти е "ТАКА", защото трябва да се отделят поне по 10 часа на ден за новия Rhapsody, Vader, Katatonia и въобще всичко, което е чуждо. Путки сте, не цените българското, затова нямаме сцена. metalheart1993, не говоря за теб конкретно.


--------------------
Stay positive!!! Negative HARDCORE is the real positivism.
ПО ПЪТЯ СИ СМЕ ПОЕЛИ
УЛТРАСИ ЧЕРВЕНО-БЕЛИ
ЕДИН ДО ДРУГ СМЕ СТРОЕНИ
ПОЛУДЕЛИ И СМЕЛИ
ЗА ЧЕСТТА НА РОДИНАТА
ЗА ЦСКА И ДРУЖИНАТА
ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕМ ТУК
ВИНАГИ ЕДИН ДО ДРУГ!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tricycle
коментар Aug 23 2011, 04:51 PM
Коментар #432


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 56
Регистриран: 28-December 10
Потребител N: 4004



Цитат(Thrashard @ Aug 23 2011, 05:01 PM) *
Ти примерно защо не ходиш по концерти ? Калпави са ти групите ? Батко, имаме толкова много групи, които са животни, нема такива музиканти, а си правят и самите парчета уникални, на тея концерти защо не ходиш, кого да обвинявам ?

Това си е твое мнение, пич. Останалите не са длъжни по никакъв начин да харесват същите групи, на които се кефиш, съответно и да посещават концертите им. Пак повтарям, нелепо е да се обвиняват феновете. И за да ти отговоря на въпроса, гледал съм голям брой наши банди на живо и много малко от тях са ме впечатлили с нещо.


Цитат(Thrashard @ Aug 23 2011, 05:01 PM) *
Пак ще кажа и го казвам за последен път, хора, които не си купуват дискове и не ходят по концерти нямат право да мрънкат.

Като гледам, ти си този, който най-много мрънка тук. wink.gif Хората ти обясняват, че не ги кефят българските групи, а ти само им се пенявиш.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
metalheart1993
коментар Aug 23 2011, 06:02 PM
Коментар #433


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 29-March 11
Потребител N: 4062



Цитат(Thrashard @ Aug 23 2011, 05:19 PM) *
Казал ти е "ТАКА", защото трябва да се отделят поне по 10 часа на ден за новия Rhapsody, Vader, Katatonia и въобще всичко, което е чуждо. Путки сте, не цените българското, затова нямаме сцена. metalheart1993, не говоря за теб конкретно.

Е ами и на мен да казваш ПУ*КА няма проблем свикнал съм! Нали оня дям ме изтриха от един форум защото изказвам лично мнение! suicide.gif Но както и да е не съм важен аз. Та не разбрах сългасен ли си с мен или не?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Aug 23 2011, 07:55 PM
Коментар #434


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Ебати free-for-all-ът станало тук. smile.gif Едно по едно на всичко да отговоря сега.

Първо, страшно хубаво е, че българските групи имат такива бурни и заангажирани защитници, колкото и малко да са те. Дано въпросните групи да оправдаят и за вбъдеще доверието на феновете си.

Ахат споменахте - те са перфектният пример за това какво куца в българската сцена. Издадоха един страшно силен албум, главният им композитор ги напусна, и след това всичко, което направиха в следващите 20 години, се изчерпва в един порядъчно тъп албум и много концерти, в които преповтаряха Похода. Подобно резюме е ПОЗОР за всички в тая банда без отец Божидар, който заслужава най-дълбоките ми адмирации. Останалите са наистина много кадърни изпълнители и Звезди беше невероятен глас, но това още повече задълбочава недоумението ми как за толкова време не успяха да си седнат на задниците.

За кор-концертите - не знам изобщо как точно тук, в този форум, сте седнали да четете конско на хората, че не ходят по кор концерти. Аз лично съм останал с впечатлението, че малкото хора, които пишат по кор темите във форума, си ходят съвсем редовно по концерти. За това съдя по постовете им, защото аз самият не слушам кор, на подобни мероприятия работа нямам и съответно няма как да споделя лично наблюдение. Със същия успех ходете се карайте на плешивите хора, защо не си купуват български гребенчета.

Трето, много ми е забавно как прочувствено възкликнахте, че сме пет милиона, когато ставаше въпрос за малкия брой качествени банди, но в същото време някакво блажено недоумение ви обзема внезапно, когато трябва да си отговорите на въпроса защо 50 човека ходите на едни и същи концерти. Някой каза ли 5 милиона? В този ред на мисли, коментарът на _ТNT_, който въведе темата Финландия за първи път, беше съвсем логична реплика към опита за намиране на оправдание с малкото население на България. Опит, който _TNT_ разби в един ред. С абсолютно същия успех можеше да каже Холандия или Швеция. Да, шведите са 9, а не 7 милиона и си нямат хардкор сцена на европейско ниво, обаче свирят та се късат. И дебютантите с два албума не се чудят защо трябва да свирят като подгряващи групи, за да съберат публика и наберат популярност. Музикантите са си седнали на гъза и работят да развиват бандата си, а не си намират постоянно оправдания. Феновете на шведската банда А не си го изкарват на феновете на шведската банда Б, ако банда А свири пред 50 човека, защото им е пределно ясно, че за това са си виновни главно банда А и феновете на банда А. Вижте Dark Tranquillity в какви дупки са свирили след "Skydancer". Black Sabbath пред колко хора са свирили в първите си години, да не би да са резервирали Уембли редовно.

И това го излаях току що не от омраза към българския музикант, а точно защото ме е яд, че наистина имаме добри музиканти, но добрата ни музика е кът. Защото въпреки че имаме кадърни музиканти, 99% от бандите ни едва са додрапали до два албума. Да, знам, че за това не са виновни само те, но трудности има в началото на всяко едно начинание. Опитайте се да създадете своя фирма да видим дали ще стане лесно, дали ще стане веднага и дали ще можете междувремено да се съсредоточите върху още едно допълнително професионално занимание. Създаването на сцена не е спринт, а е маратон.

С дълбоко извинение към четирите български банди, които не исках да обидя с предното си мнение, а сигурно съм го направил.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2+2=0
коментар Aug 23 2011, 08:27 PM
Коментар #435


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 524
Регистриран: 8-July 08
Потребител N: 2846



Цитат(metalheart1993 @ Aug 23 2011, 04:36 PM) *
Отговор: Ами... Чакаме да се събере публика... Аха ок... Да де ама докато "чакаме да се събере публика" малкото хора които бяха там си отидиха! Е, как е по-добре да се свири, пред малко или пред микаква публика?

Мейт, нали знаеш, че шефовете на клуба определят при колко публика започва концерта, а не групите? В бокс-а, примерно, бройката е 30. Някак си ми се струва, че е по-добре да замълчиш.


Цитат(tricycle @ Aug 23 2011, 05:51 PM) *
...гледал съм голям брой наши банди на живо и много малко от тях са ме впечатлили с нещо.

Хората ти обясняват, че не ги кефят българските групи, а ти само им се пенявиш.

Следващият път, не пропускай да споменеш кои групи си гледал, кои са ти харесали и кои не. И къде си ги гледал. Некви такива неща. Това е задачката на тази тема - да обменяме мнение относно български групи.

Малко е смешно, когато изтрескаш, че си бил на супер много концерти и просто не те кефят групите. На мен ми звучи като да не си бил на много концерти и да нямаш мнение, затова се водиш по общото блеене. А общото блеене е, че няма добри групи. Та така. Кои групи, къде, кога, кво не те кефи, кво те кефи, една ли даже не те кефи. Как един не се сети да спомене, че някоя група не го кефи. Всички вас повсеместно нито една група не ви кефи. Погледнете постовете назад и си кажете честно, не е ли малко смешно, как за да сте тъф и да покажете какви сте метъли, повтаряте като папагали без капка мисъл да вкарате.

И не, че ние двамата сме некви особено запалени фенове и браним гордостта на рОдината. Отстрани обаче сте страшно смешни, когато изказвате мнение и си личи, че сте чули нещо отнякъде. Всеки си има вкус и е нормално за българска група двама-трима да кажат по нещо. Когато мнението ви се ограничава до "не струват просто" и не давате обосновка, тва значи, че просто не слушате, а черпите наготово от извора на изконната простотия и овчедушие.

Та затва, хора, не обяснявайте, че не ви кефят българските групи. Обяснете кое не ви кефи в някоя българска група. Това се нарича дискусия. Другото ми прилича обилно на блеене.

И не мога да разбера как не ви уморява тва постоянно да се повтаря. И не само за музика, за всичко, всеки ден го гледам сервирано.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
metalheart1993
коментар Aug 24 2011, 12:43 PM
Коментар #436


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 212
Регистриран: 29-March 11
Потребител N: 4062



2+2=0 Ще дойдат времена, когато собсвтвениците ще се радват и на 3-ма души публика! А защо е по-добре да замълча? Тава е истината бе братле дай да не се лъжем.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bleach
коментар Sep 5 2011, 08:04 PM
Коментар #437


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 122
Регистриран: 29-July 11
Потребител N: 4134



2+2=0, добре де, дай да обърнем монетата, я ти кажи с какво те впечатляват българските групи. Дай тая, оная и оная другата група и кажи коя с какво те впечатли! Отново връщам темата за Финландия, с риск наистина дискусията да се превърне в безцелно блеене, да попитам "любителите" на Финландия за колко финландски групи сте чували някога през живота си вие и за колко български групи мислите, че са чували финландците?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Во Царствии Твое...
коментар Sep 6 2011, 03:06 AM
Коментар #438


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 967
Регистриран: 7-July 09
Град: Транай
Потребител N: 3491



^ В това и питане няма особена логика. През 18 и 19 век за колко австрийски и немски композитори са знаели финландците и за колко финландски композитори са знаели австрийците и германците. Всяко нещо с времето си. Докато финландските банди издаваха албуми тук повечето групи не можаха да си купят нормални инструменти, да свирят в нормални условия, да октриват друга музика извън тази влязла по един или по друг начин на нашите ширини. Някой ден и на родната сцена ще да и се отвори парашута, но за това няма да е лошо и хората, които твърдят, че харесват хубавата музика, да поотворят малко повечко ушите си и зад грубия и много често скапан демо саунд да октрият и красивото, което се среща не рядко. Само един пример: тук всевъзможни демота и "албуми" записани при "супер условия" струват майка си и баща си... преди около 11 години, един приятел от Швеция записаха две песни с бандата му в студиото на китариста на Unleashed - двете песни им струваха около 320 лв български пари, опитай се да запишеш с такова качество и за 3200 лв в България - веднага ти отговарям, няма да се получи... ТУК можеш да чуеш едно от парчетата им,което така и не видя финален микс и мастеринг.


--------------------
И низвергнахме из нашего ума Токийского Хотела...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
2+2=0
коментар Sep 6 2011, 04:01 PM
Коментар #439


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 524
Регистриран: 8-July 08
Потребител N: 2846



Цитат(Bleach @ Sep 5 2011, 09:04 PM) *
2+2=0, добре де, дай да обърнем монетата, я ти кажи с какво те впечатляват българските групи. Дай тая, оная и оная другата група и кажи коя с какво те впечатли!

Горе съм споменал три групи, примерно. Искаш за всички, които знам, да кажа нещо ли? Или да им правя дисекция песен по песен.

В сми, не аз казвам кое струва и кое не струва, а вие. Аз си имам групи-фаворити и бих говорил за тях, ако другите мнения в темата не бяха единствено колко не струва българската музика. А с хората, с които мога да си говоря за такива неща, го правя постоянно. На мен ми е интересно с какво точно не ви харесва цялата музика, понеже за мен има и хубави неща.

Освен всичко, съм малък и съм изпуснал много от старите банди, които са свирили, когато аз съм тръгвал на даскало, примерно. Иначе, когато прослушвах, на мода бяха Redrum, Insmouth, по-нови неща. За хардкор няма да говоря, понеже нито съм слушал много, нито съм ходил на концерти. Иначе Past Redemption са може би най-силната българска група за мен. Когато Scapegoat свириха в София, също ми харесаха много. По-новият дет не ми харесва толкова много. Врани Волоса ми харесват и съм слушал на живо.

В общи линии, не мога да се сетя за всичко и няма смисъл. Има сума неща, които никога не съм слушал на живо, но ми харесват. Най-прясно - Unhumanity. Nihilist са много силна група. Кратер, Claymore, Детонатор, Ira Deum. Mindfold Express са нова група и свирят много силно.

С кво могат да ме впечатлят - с това, че са много силни музиканти и ми харесва тяхната музика. Обичам да ходя на концерти за да слушам музика, за да гледам музика, за да си скачаме върху главите и ей такива прости удоволствия.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad
коментар Sep 6 2011, 04:38 PM
Коментар #440


лайно
*****

Група: Потребители
Коментари: 1536
Регистриран: 18-August 05
Град: софия
Потребител N: 904



В четвърък в борисовата има концерт на Mizerere и Coprostasis drinks_drunk.gif Яка музика, безсмислени, но донякъде забавни текстове и чудесно сценично поведение.
И не знам защо в тая тема трябва да пишат разни капацитети, които само се изказват как нямало групи или били некъдърни, а не са слушали сигурно и 2 от тях.Да лапат шнорхела и да си слушат великите финладски величия.

http://www.youtube.com/watch?v=RGMv8jbDxLk...feature=related


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Faget
коментар Sep 7 2011, 07:53 PM
Коментар #441


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 90
Регистриран: 27-January 06
Потребител N: 1128



Bg групите са дрисня. Сорка ама е факт.


--------------------
...I'm just a pretty boy, living in this fucked up world...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
I Like Scat Porn
коментар Sep 7 2011, 07:59 PM
Коментар #442


LEEEEEEROOOOOOOY JEEEEENKINS
*****

Група: Потребители
Коментари: 1392
Регистриран: 19-March 09
Потребител N: 3321



трололололол лололол лололол


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Jul 19 2012, 10:21 PM
Коментар #443


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Някой има ли идея как може да се купи новият албум на Odd Crew? Не го виждам нито в wizard, нито в SMF, нито опция на MySpace страницата им. Магазинът им на oddcrew.net също още не е в действие. При мисълта да дам пари на iTunes се чувствам все едно някой ми изчегъртва вътрешностите с шкурка.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZerraX
коментар Jul 19 2012, 10:56 PM
Коментар #444


卐 Misantr☣p☣lis 卐
******

Група: Потребители
Коментари: 2524
Регистриран: 4-November 08
Град: Valhall
Потребител N: 3087



Цитат
Вече можете да намерите почти цялата ни дискография("Beyond The Shell", "A Bottle Of Friends" CD &DVD) в книжарници Ciela.
На линка можете да видите в кои градове и къде се намират книжарниците.
Поздрави,
ODD CREW

П.П.Съвсем скоро отново ще има как да се пазарува и от останалия ни merch.

Не знам дали ще ти свърши работа. От фейсшит-а им е. Иначе itunes suckват могъщо. Има ли материален материален носител, само него признавам. То mp3ки мога винаги да си намеря.
Утре и аз отивам да разгледам по магазините какво ново ще си харесам да си обогатя колекцията, ще разгледам и за Odd Crew.


--------------------
ЛастФМ ~,~ Soulseek acc: ZerraX - not active now.

Shareable Stuff: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


[updated: 31.07.12]
FuЦк! It's too kvlt to be trve!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodborg
коментар Jul 19 2012, 11:01 PM
Коментар #445


I, Voyager
*********

Група: Модератори
Коментари: 7649
Регистриран: 24-September 06
Град: Карлсруе, София... където и да е
Потребител N: 1587



Идеално, мерси много. Ще се разходя дотам следващия път като се прибирам.


--------------------

------------------------------------------------------

Abra macabra, baby!
------------
Why is the rum gone?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
battlestation241
коментар Aug 2 2012, 04:03 AM
Коментар #446


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 19
Регистриран: 24-June 12
Град: София
Потребител N: 4268



Изглежда никой от пишещите тук не ходи по концерти на родните банди (или поне тези който го правят са малцинство). Мене пък много ме кефи да посещавам подобни мероприятия, къде съм останал много разочарован, къде съм останал приятно изненадан, но на повечето концерти съм все съм откривал нещо интересно за гледане и слушане. Още повече, концерти се случват не само в София- хубаво беше да се получи някаква информация от останалите градове, какво е било, какво са забъркали момчетата и момичетата родни изпълнители в китната ни и процъфтяваща откъм всякакъв вид културни мероприятия татковина. Да се чуе за непознатите имена, да се разбере за съществуването им....Ей така, за да бъдат един вид подкрепени инак някак празните ни коментари от типа- "Не, няма родна метъл сцена! Имаше Ахат, ама и те се осраха smile.gif"
Щеше ми се да пусна една тема за отзиви от концерти на родни банди, лични мнения за представянето им, както и снимков, звуков, и всякакъв допълнителен материал, но като гледам ще си остане празна, тъй че ще да се въздържа.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Demiurg
коментар Aug 3 2012, 01:48 PM
Коментар #447


Прогресиращ
****

Група: Приятели
Коментари: 562
Регистриран: 23-April 04
Град: София
Потребител N: 461



Това как е ?
http://www.youtube.com/watch?v=G6u1bXUKKEU&feature=plcp


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pa®tci
коментар Aug 3 2012, 02:15 PM
Коментар #448


Serpent Moves
********

Група: Приятели
Коментари: 5893
Регистриран: 20-May 07
Град: parc des partcalence
Потребител N: 2094





--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rabe
коментар Aug 3 2012, 02:36 PM
Коментар #449


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 140
Регистриран: 15-August 11
Потребител N: 4143



На мен това ми допадна:
http://soundcloud.com/metasoundbg/metasound-brother
Go to the top of the page
 
+Quote Post
battlestation241
коментар Aug 4 2012, 07:29 AM
Коментар #450


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 19
Регистриран: 24-June 12
Град: София
Потребител N: 4268



Demiurg, това Аs The Aeons Burn e булдозер... , а на живо звучеше още по-добре smile.gif
http://www.youtube.com/watch?v=EPyeDmP6k-0...feature=related ... \m/
Бих желал да ви припомня и нещо позабравено :
http://vbox7.com/play:5c7b0267
Брутален уикенд!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 страници V  « < 13 14 15 16 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 16th April 2024 - 06:06 AM