Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
29 страници V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Групи, които много ви хвалят, ама не можете да харесате, край на хейтърството
Vaskes
коментар Apr 8 2006, 10:22 PM
Коментар #91


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 412
Регистриран: 21-January 05
Град: Dirty olde town of Sofia
Потребител N: 729



Сетих се за още една група, която всъщност е един от най-ярките примери при мен - Sonata Arctica. Да, Shy е хубава балада, ама иначе въобще не я слушам тази група, а познавам хора, които ги слушат в промишлени количества..


--------------------
To light a candle is to cast a shadow...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар Apr 9 2006, 10:52 AM
Коментар #92


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



^Аз.. Аз ...For The Sake Of Revenge е един от най добрите LIVE албуми които съм слушал


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Satanic_Slut
коментар Apr 9 2006, 03:02 PM
Коментар #93


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 38
Регистриран: 18-February 06
Град: 9-я кръг на Ада
Потребител N: 1170



Е па Мейхим не моа ги дишам!!! Аз съм си за БУРЗУМ!!!


--------------------
APO PANTOZ KAKODAIMONOZ!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elektra_
коментар Apr 10 2006, 08:04 PM
Коментар #94


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 6-April 06
Град: у наЗЕ
Потребител N: 1275



ами на мен определено много ми хвалят HIM и Nightwish и всякакви подобни готик блек love и какви ли още не метъл групи все на същия хал wink.gif
обаче мен не ме кефят


--------------------
Съпротивата е ИЗЛИШНА!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Apr 10 2006, 08:20 PM
Коментар #95


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



^HIM и Nightwish?Нищо общо. Готик блек love?Няма такова нещо.Незнам откога Nightwish станаха готик група... wink.gif
П.С. поне изтъкнете някакви причини,поради които дадена група не ви е харесала,а не от сорта "зле са",съкс biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Apr 10 2006, 08:37 PM
Коментар #96


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



Цитат
HIM и Nightwish и всякакви подобни готик блек love

^^ Не се сдържах извинете ме...Ахахахахахахаха icon_headbang[1].gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Da_Pizza
коментар Apr 10 2006, 08:54 PM
Коментар #97


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 33
Регистриран: 9-March 06
Град: Humid Teenage Mediocrity
Потребител N: 1205



Това прозвуча малко като една мацка с кожено палто в очз: "Оо, аз такива оперни въобще не харесвам - найтуиш, тристания, уидин темптейшън...."

То няма лошо да не харесваш. Какво си слушала на Nightwish принципно, може да не си случила на песни... Или цялата дискография, което е неспасяемо?

Btw не мога да прослушам Kamelot... Чух им дискографията, но малко отвеяно и после я изтрих. Може би да им дам втори шанс, ако някой бъде така добър да препоръча нещо конкретно, от което да започна...


--------------------
This reflection in the mirror
Can it really be me?
I see no connection
With who I wanted to be
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 10 2006, 08:58 PM
Коментар #98


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Da_Pizza @ Apr 10 2006, 09:54 PM) *
Btw не мога да прослушам Kamelot... Чух им дискографията, но малко отвеяно и после я изтрих. Може би да им дам втори шанс, ако някой бъде така добър да препоръча нещо конкретно, от което да започна...

Започни с "Karma" - което и парче да хванеш оттам, все е от високо качество. Първата песен на Kamelot, която чух, беше "Across The Highlands" точно от този албум - помня, че много ме грабна... По-натам слушай "Epica" и "The Black Halo" - най-големите шедьоври на групата, но хващат малко по-трудно.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Apr 10 2006, 09:03 PM
Коментар #99


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



^^Някоя баладка, като Wander или Temples Of Gold няма как да не хване. Ако не си падаш по балади, пробвай със скоростно парче, като Forever или Wings Of Despair


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Apr 10 2006, 09:03 PM
Коментар #100


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



^^Наистина,Карма няма слабо парче. smile.gif

^^^Защо не опиташ конкретно с албумите "Кarma" + "Epica",наистина са талантлива банда,не напразно толкова хора се впуснаха да препоръчват...Ако не ти харесват и след това,няма какво да се мъчиш все пак.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Da_Pizza
коментар Apr 10 2006, 09:09 PM
Коментар #101


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 33
Регистриран: 9-March 06
Град: Humid Teenage Mediocrity
Потребител N: 1205



Благодаря ви много, започвам опитите още отсега. Стискайте палци happy.gif


--------------------
This reflection in the mirror
Can it really be me?
I see no connection
With who I wanted to be
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elektra_
коментар Apr 11 2006, 06:55 AM
Коментар #102


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 4
Регистриран: 6-April 06
Град: у наЗЕ
Потребител N: 1275



sorry za latinicata
dobre de moje da ne sym gi ocelila ot kym stilove
no NE GI HARESVAM prosto zaradi samata si muzika predpo4itam mnogo po HARD ne6ta
slu6ala sym tristania no kolkoto i da me obejdavate 4e muzikata koqto pravqt te i drugite kato tqh e hubawa
prosto ne moga da q vyzpriema ujasno dale4e e ot men
kakto kazah az sym roker4eto na tati tongue.gif


--------------------
Съпротивата е ИЗЛИШНА!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Apr 11 2006, 07:49 AM
Коментар #103


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Цитат(Vaskes @ Apr 8 2006, 10:22 PM) *
Сетих се за още една група, която всъщност е един от най-ярките примери при мен - Sonata Arctica. Да, Shy е хубава балада, ама иначе въобще не я слушам тази група, а познавам хора, които ги слушат в промишлени количества..

Ами "Shy" не им е единствената хубава балада, пич... Искам да ти препоръчам един кавър - "Fade To Black" в изпълнение на Sonata Arctica...

То не че е трудно да направиш сполучлив кавър на институция като "Fade To Black", но просто начина, по който Тони Какко и компания го изпълняват, е наистина феноменален!!! icon_headbang[1].gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vaskes
коментар Apr 19 2006, 10:11 PM
Коментар #104


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 412
Регистриран: 21-January 05
Град: Dirty olde town of Sofia
Потребител N: 729



Е, предполагам, че имат и други хубави балади smile.gif Дадох пример с Shy, защото общо взето е най-известната им песен или поне аз съм останал с такова впечатление. Но просто не стигнах по-далеч от тази и още няколко по-известни техни песни.
Благодаря за препоръката, ще чуя кавъра им на"Fade To Black", най-малкото от интерес как звучи в тяхно изпълнение smile.gif


--------------------
To light a candle is to cast a shadow...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rodd1ck
коментар Apr 20 2006, 12:35 AM
Коментар #105


Метъл
*****

Група: Потребители
Коментари: 1117
Регистриран: 11-September 05
Потребител N: 931



Цитат(Satanic_Slut @ Apr 9 2006, 03:02 PM) *
Е па Мейхим не моа ги дишам!!! Аз съм си за БУРЗУМ!!!

И ти се изказа..
А пък ника ти колко върви с музикалните предпочитания..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Apr 20 2006, 03:16 AM
Коментар #106


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Цитат(feather @ Mar 16 2006, 10:18 AM) *
И Motorhead са ми лекинко противни, хехе. biggrin.gif Покрай Пешо преди време се насилих да ги попреслушам обстойно, но при всеки опит Леми ме отказваше много успешно. tongue.gif

Тая тема що не съм я видял

brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif brickwall.gif

Леми си е супер як... и групата е велика и изобщо suicide.gif

Цитат(ManOwaRadO @ Mar 19 2006, 03:48 PM) *
Стратовариус и Рапсоди също. Доста ги хвалят, ама са си некви детски групета - на мен даже са ми отегчителни.

Не е логично човек с ник ManowarЕдиКвоСи да нарича която и да е група (дори и такива като Blink 192 например) 'детски групета'.

А пък за доказали се групи като двете, за които говориш е просто.... малоумно wub.gif

А пък ще се изкажа и по темата - до сега не е имало група, която някой сериозно мислещ човек да ми е похвалил и рано или късно да не ми е допаднала.

Разбира се, не всичко може да се възприеме от първи път, особено ако е далече от досегашни предпочитания.


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Apr 20 2006, 08:40 AM
Коментар #107


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Цитат(Sturmfuhrer @ Apr 20 2006, 04:16 AM) *
Не е логично човек с ник ManowarЕдиКвоСи да нарича, която и да е група (дори и такива като Blink 192 например) 'детски групета'.

На теб може и да ти се струва нелогично, но моята логика и вкусове съвсем не са толкова плоски като твоите. Оригиналът си е оригинал, а бледите му подобия са смешни, в конкретния случай дори "детски".


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Apr 20 2006, 10:45 AM
Коментар #108


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Не ми е много ясно по какви критерии един запознат с тази сцена човек би могъл да сравнява Manowar и Stratovarius, камо ли да нарича едните "бледо подобие" на другите. wink.gif Колкото до Rhapsody, наистина някои техни неща се доближават до стила на Manowar. Друг въпрос е вече, че италианците са с една класа по-добри и като композитори, и като свирачи.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Apr 20 2006, 10:53 AM
Коментар #109


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Цитат(Rolf @ Apr 20 2006, 11:45 AM) *
Не ми е много ясно по какви критерии един запознат с тази сцена човек би могъл да сравнява Manowar и Stratovarius...

По лични вкусове най-вече (в музиката е така), но могат да се изтъкнат и ред аргументи от композиционно-техническа гледна точка. Нямах предвид точно Стратовариус, но както и да е, нямам особен ентусиазъм да споря за тези неща.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Apr 20 2006, 01:15 PM
Коментар #110


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Цитат(ManOwaRadO @ Apr 20 2006, 09:40 AM) *
Цитат(Sturmfuhrer @ Apr 20 2006, 04:16 AM) *
Не е логично човек с ник ManowarЕдиКвоСи да нарича, която и да е група (дори и такива като Blink 192 например) 'детски групета'.

На теб може и да не ти се струва нелогично, но моята логика и вкусове съвсем не са толкова плоски като твоите. Оригиналът си е оригинал, а бледите му подобия са смешни, в конкретния случай дори "детски".

Искаш да кажеш, че може и да ми се струва нелогично. Ползвай по едно отрицание на изречение, че се объркваш с повече wink.gif


Цитат
могат да се изтъкнат и ред аргументи от композиционно-техническа гледна точка.

изтъкни два, моля


--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Apr 20 2006, 03:01 PM
Коментар #111


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28349
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Stratovarius са вдъхновени от групи като Rainbow и Yngwie Malmsteen's Rising Force и правят техничарски неща, докато Manowar експлоатират епичната страна на хеви метъла. Обективно погледнато, Stratovarius са от пауър метъл бандите, върху които Manowar не са оказали каквото и да е влияние. Композиционно-техническите сходства се изчерпват с употребата на двойни каси и свиренето на сола.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Apr 20 2006, 03:31 PM
Коментар #112


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783



Цитат(Vaskes @ Apr 19 2006, 10:11 PM) *
Благодаря за препоръката, ще чуя кавъра им на"Fade To Black", най-малкото от интерес как звучи в тяхно изпълнение smile.gif

Линкът, който е в дата не работи. Ако не можеш да намериш парчето - прати ми едно ЛС и ще ти го пратя. Наистина трябва да се чуе... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Apr 20 2006, 03:34 PM
Коментар #113


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



Добре де, поправих скапаната правописна грешка!


Цитат(Sturmfuhrer @ Apr 20 2006, 02:15 PM) *
изтъкни два, моля

Както вече казах не визирам Стратовариус - те са по-различни. Но има безброй групета навъдили се в последните години експлоатиращи сюжета въведен от Меноуор в метъла, изполвайки и подобен стил, композиция и звук. Е, някои вкарват и свои оригинални иновации, като Рапсоди да кажем, но никой не може да достигне величието на Кралете.

На мен обаче ми е по-интересно кога ще спрете да се заяждате с мен на тази тема. Ако си бях сложил ник "Азис" нямаше да има толкова заяждания с това. Бах и тъпата история thumbdown.gif


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
`Xandria`
коментар Apr 20 2006, 03:57 PM
Коментар #114


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2408
Регистриран: 5-November 05
Потребител N: 1009



Цитат(ManOwaRadO @ Apr 20 2006, 04:34 PM) *
На мен обаче ми е по-интересно кога ще спрете да се заяждате с мен на тази тема. Ако си бях сложил ник "Азис" нямаше да има толкова заяждания с това. Бах и тъпата история thumbdown.gif

Глупаво е наистина, повечето хора, които познавам и харесват тази група вечно им се подиграват за това, каквото кажат и се до Мanowar се стига wink.gif ...Ама вече нещо не е забавно, поизтъркало се е. smile.gif Скоро ще престанат, сега е на мода Дани Филт blackmetal.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Slash
коментар Apr 20 2006, 04:01 PM
Коментар #115


Сатана
********

Група: Приятели
Коментари: 7135
Регистриран: 1-April 05
Потребител N: 783





И аз искам такива плочки, Радооу... wub.gif Ама пуста бира!

Извинявам се за офф-а, но не се сдържах - хормонален дисбаланс...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Apr 20 2006, 04:24 PM
Коментар #116


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Стига сте пълнили темата с безбожия.

Мисля си, че трудно някой, който харесва Manowar, ще ненавижда Stratovarius. Менулорадо-пиян си, прител, много си пиян.smile.gif

Има групи, които са ГРУПИ и трябва да си голям чишит, за да не ги харесваш.

Майкъл Джексън никак не прилича на любимци като Дарк Транкуилити, но това не ми пречи да харесвам нещата му. Той си е краля. Целият свят го слуша, а аз ще се правя на големия метъл или в случай големия Manowar фен, че да не понасям друго. ЗАтова се подиграват на последните.

Manowarado се изказа без да мисли просто.

ПО темата-едно е да не харесаш някоя група, както аз Rage-друго е да я изкарваш някаква. Темата си има заглавие! happy.gif


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ManOwaRadO
коментар Apr 20 2006, 04:30 PM
Коментар #117


WARLORD
*****

Група: Потребители
Коментари: 1193
Регистриран: 15-October 05
Град: Шопландия
Потребител N: 976



ОК, щом така казваш, явно ги разбираш нещата, познаваш ме отлично, знаеш какво мисля и дали е правилно... Поздравления за способностите ти, отиди да бачкаш в канал 2001 и там са начетени като теб по секакви въпроси.

Последен Офф - след като не може да се излезе на глава с някои просто вече ще игнорирам напълно всяка провокация по тази тема в рамките на форума.

Айде със здраве.


--------------------
IPB Image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crafter
коментар Apr 21 2006, 03:35 AM
Коментар #118


:)
*******

Група: Потребители
Коментари: 4948
Регистриран: 4-July 03
Град: София
Потребител N: 188



Аз ще кажа защо все се заяждаме smile.gif

По принцип Manowar е една от десетте ми най-любими банди. Слушам ги с огромно удоволствие (с каквото слушам само Motorhead и Megadeth), но това по никакъв случай не променя фактът, че са най-безидейното нещо в метъла, което някога съм чувал.
Не ме разбирай погрешно, велики са, те са Четиримата Крале (Кралете Четирима), но просто пращят от безидейност.

В същото време, групи като Страто и Рапсоди могат да се похвалят с несравнимо разнообразие. Да ги наричаш групета е напълно нелогично. Ако не се лъжа Менуор имат по-малко албуми от Страто, например.

Така че, време е да осъзнаеш, че ManOwaR НЕ СА идейни и НЕ СА влиятелни колкото някои далеч по-млади банди. bye.gif

А пък ако хронологично сравняваш Рапсъди и Менуор ще можеш да стигнеш и до изводът, че Рапсоди определено не са назад в техническо и най-вече композиционно отношение.

Warrior, между другото двете банди в последните си албуми рядко използват двойна каса. Едните се опитват да са прекалено епични за да им трябва, а другите са опростили музиката прекалено много за да може да изтърпи нещо такова.


И последни думи. Радо, според теб това не е ли смешно?
Сериозно те питам smile.gif



--------------------
Come with me tonight
tell me how it feels to be alive
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rolf
коментар Apr 21 2006, 10:57 AM
Коментар #119


метъл
*******

Група: Потребители
Коментари: 3123
Регистриран: 8-October 05
Потребител N: 963



Цитат(Sturmfuhrer @ Apr 21 2006, 04:35 AM) *
По принцип Manowar е една от десетте ми най-любими банди. Слушам ги с огромно удоволствие (с каквото слушам само Motorhead и Megadeth), но това по никакъв случай не променя фактът, че са най-безидейното нещо в метъла, което някога съм чувал.

Е, сега, това е прекалено вече. За годината, в която дебютират, съвсем не са безидейни. Все пак Manowar са бащите на пауър метъла, редом с Helloween - сиреч, измислили са нещо ново. Ако им липсваха идеи, нямаше да са толкова влиятелна банда. Че не са си развили стила колкото други банди, е друг въпрос.


--------------------
We live to fight the hand of doom,
We got the pride to strike a fool,
Vain glory be my wicked guide...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Airin Of Ancelot
коментар Oct 15 2006, 02:18 PM
Коментар #120


warrior princess
*******

Група: Потребители
Коментари: 3813
Регистриран: 1-May 06
Град: София
Потребител N: 1323



Така и не можах да харесам Aghora. Сума ти народ ми ги хвали какви новатори били, колко технично свирели и т.н. Слушам им аз албума и заспивам от скука. Като добавим и безумните текстове, нещата съвсем потъват.

The Sins Of Thy Beloved също не успях да ги асимилирам. Имат идеи, но са така поднесени, че въобще не ме грабват...


--------------------
Rage of the winter mould the horizon,
cover the mountains, forest and lakes
Rage of the winter - magical wonder,
enchanted fury, majestic force...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

29 страници V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 23rd April 2024 - 10:57 AM