Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Родители=Приятели?
Metallica
коментар Oct 14 2006, 09:15 PM
Коментар #1


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 100
Регистриран: 12-September 06
Потребител N: 1563



Тук сте се събрали доста младежи.Според вас можете ли да бъдете приятели с родителите си,или възрастта си е една сериозна пропаст и никога няма да се разбираме ние родителите и вие децата.Според мен въпреки че съм млада майка разликата с големия ми син е 18 години,смятам че никога няма да говорим на един и същи език.Права ли съм???!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Бранник
коментар Oct 14 2006, 09:19 PM
Коментар #2


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 458
Регистриран: 23-September 06
Град: в бункера ми
Потребител N: 1585



Според мен, родителите не могат да бъдат приятели. Не само заради разликата в годините, има много неща които те не могат да разберат.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Metallica
коментар Oct 14 2006, 09:22 PM
Коментар #3


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 100
Регистриран: 12-September 06
Потребител N: 1563



например?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scion_of_storm
коментар Oct 14 2006, 09:31 PM
Коментар #4


Рицар на върховен дом Сянка
**********

Група: Metal World Conclave
Коментари: 13162
Регистриран: 26-November 05
Град: София
Потребител N: 1041



В редки случаи мисля, че може, но това наистина се случва супер рядко. Аз с нашите ако имам нещо може и да го обсъдя, може и не- зависи от ситуацията. Иначе смея да твърдя, че като цяло с нашите си се разбирам, с редки изключения разбира се. tongue.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beerzebub
коментар Oct 14 2006, 09:32 PM
Коментар #5


Da schlägt es links
*******

Група: Приятели
Коментари: 3756
Регистриран: 17-January 03
Град: София
Потребител N: 8



^^ Например що е фашага. Can't hold it... biggrin.gif


--------------------
meh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Metallica
коментар Oct 14 2006, 09:35 PM
Коментар #6


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 100
Регистриран: 12-September 06
Потребител N: 1563



Цитат(Beerzebub @ Oct 14 2006, 10:32 PM) *
^^ Например що е фашага. Can't hold it... biggrin.gif

Е не ми убивай надеждите де
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sepulturatr
коментар Oct 14 2006, 09:38 PM
Коментар #7


Think I'm Just Happy...
*****

Група: Потребители
Коментари: 1368
Регистриран: 19-January 06
Потребител N: 1121



Не неможе no.gif поне в моя случей.
Наще са с толкова изкривени представи че ...направо незнам.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Metallica
коментар Oct 14 2006, 09:43 PM
Коментар #8


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 100
Регистриран: 12-September 06
Потребител N: 1563



може би ти си мислиш че са толкова изкривени. Ето то аз май си отговорих сама. Може би това е ключето, всеки си мисли че е прав за себе си. Искам само да ви споделя, че майчината любов е най-силната на света. Уважавайте майките си макар и да са изкривени.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Oct 14 2006, 09:58 PM
Коментар #9


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



ЕХЕХХАХАХАХАХХА!!! icon_headbang[1].gif

Не за горното, за темата! А гледахте ли Отечествен фронт? Ако не станеш приятел с майка си, то тя може да те... УБИЕ с ръжен!


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Oct 14 2006, 10:26 PM
Коментар #10


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



Ха .. защо пък да не съм приятел .. супер си се разбирам с наще .. подкрепят ме във всичко .. аз гледам да не ги разочаровам и .. никога не са ме спирали или ограничавали ... мога да си говоря с тях и така .. относно музиката .. от време на време им харесва по някоя песен biggrin.gif


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blame
коментар Oct 14 2006, 10:55 PM
Коментар #11


Silver
*****

Група: Потребители
Коментари: 1348
Регистриран: 21-November 05
Град: Габрово
Потребител N: 1032



Цитат(InsArtTure @ Oct 14 2006, 10:58 PM) *
Ако не станеш приятел с майка си, то тя може да те... УБИЕ с ръжен!

Веднъж сънувах, че моята ме коли със сатър. Ала така и не успя да ме убие, колкото и пъти да замахваше, не че не ми сряза почти целия врат просто си бях жива... май така беше.

Иначе по темата... самата дума приятел ме притиснява. Всичко е възможно, просто зависи. bye.gif


--------------------
Life changes.. People don't.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolfheart
коментар Oct 14 2006, 10:59 PM
Коментар #12


Я свободен
*******

Група: Приятели
Коментари: 4327
Регистриран: 16-March 04
Потребител N: 429



Цитат(Metallica @ Oct 14 2006, 07:15 PM) *
Според мен въпреки че съм млада майка разликата с големия ми син е 18 години,смятам че никога няма да говорим на един и същи език.
Като му мине пубертета, ще си говорите wink.gif


--------------------

Broken hearts are for assholes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Бранник
коментар Oct 14 2006, 11:05 PM
Коментар #13


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 458
Регистриран: 23-September 06
Град: в бункера ми
Потребител N: 1585



Цитат(Metallica @ Oct 14 2006, 10:22 PM) *
например?

Пред тях не може да бъдеш напълно себе си. Те винаги искат да правиш това което те наредят. Пък и имат коренно различни убеждения.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Oct 14 2006, 11:15 PM
Коментар #14


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



Цитат(Миро Фюрера @ Oct 15 2006, 12:05 AM) *
Пък и имат коренно различни убеждения.

А това е твоето убеждение


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadHatter
коментар Oct 15 2006, 08:27 AM
Коментар #15


ghost of the sun
*******

Група: Потребители
Коментари: 3537
Регистриран: 5-September 05
Потребител N: 924



Родителите не са приятели с децата си по ред причини..по мое мнение, първо, защото държат да смятат, че са родители и това им позволява да контролират всичко по малоумен начин. Ъм...второ, абе едни твои приятели никога не биха се притеснили толкова за теб. Дет' се вика "да ти се случи тва, дето ти мислят приятелите, не това, което ти мислят роднините". Още повече, че когато едно дете на подобна възраст се чувства притиснато е твърде възможно да се породи някаква агресия и по-нататък отношенията тотално да се развалят. А ако случайно човек се чувства благодарен, то родителите задължително ще му се качат на главата и отново се почва всичко отначало..... suicide.gif


--------------------
Не насилвайте нещата, просто вземете по-голям чук.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Oct 15 2006, 08:34 AM
Коментар #16


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Чувствам наще доста по-близки откакто псувам свободно пред тях.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revenant
коментар Oct 15 2006, 11:09 AM
Коментар #17


Cosmic Sailor
*****

Група: Потребители
Коментари: 1451
Регистриран: 15-March 05
Град: Half Moon Cay, the Bahamas
Потребител N: 771



Цитат(Metallica @ Oct 14 2006, 07:15 PM) *
въпреки че съм млада майка разликата с големия ми син е 18 години,смятам че никога няма да говорим на един и същи език.Права ли съм???!

И ти се струват много, така ли?? laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad
коментар Oct 15 2006, 08:33 PM
Коментар #18


лайно
*****

Група: Потребители
Коментари: 1536
Регистриран: 18-August 05
Град: софия
Потребител N: 904



Зависи от родителите и децата.Аз примерно се кефа много да говоря за сякви неща с майка ми.Въпреки че не можеш да и разказваш как си се напил вчера като животно и си спал на някоя пейка.Но като цяло много си се разбираме.С баща ми пък не мога да говоря толкова,но пък мога да си пия с приятели и той си сяда с нас и си гледаме концерти и си говорим глупости все едно си е на наще години.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nickolleta
коментар Oct 15 2006, 10:41 PM
Коментар #19


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 154
Регистриран: 24-January 06
Град: Софийските небеса
Потребител N: 1124



дори родителят ти да е либерален, толерантен, да приема заниманията и компанията ти, да имате общи теми на разговор, да четете еднакви книги, да ходите заедно по почивки и мероприятия (а не само на село, когато се налага), да споделяте чувство за хумор и т.н., колкото и успешно да се разбирате и да говорите на общ език, все ще остане нещичко - скрито или премълчано и ще се окаже, че не познавате някои свои страни - факт.
(горното е лично преживяно wink.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blame
коментар Oct 15 2006, 10:58 PM
Коментар #20


Silver
*****

Група: Потребители
Коментари: 1348
Регистриран: 21-November 05
Град: Габрово
Потребител N: 1032



^Окей, но не премълчаваме ли и с така нарчените приятели такива неща? Винаги има тайни, и без такива не би било интересно мисля.
Не че защитавам идеята,че родителят става за приятел... По-скоро искам да попитам тук присъстващите родители те какво точно си представят под това да са приятели с децата си? smile.gif Защото колкото и да е пак са родители... общ език може да има.


--------------------
Life changes.. People don't.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nickolleta
коментар Oct 16 2006, 10:28 AM
Коментар #21


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 154
Регистриран: 24-January 06
Град: Софийските небеса
Потребител N: 1124



^ не, не е така.
приятелите знаят за теб неща, които не можеш да кажеш на родителите си.
и ми се струва, че от приятелите криеш при всяко положение по-малко, отколкото от вашите. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Oct 16 2006, 02:00 PM
Коментар #22


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Интересно е обаче защо се получава така. Нали родителите са твоите близки. Що криеш неща от тях? Не става дума за това как прекрасно си се напил миналата вечер-това и пред приятели можеш да го пропуснеш. Тук не говорим за какво МОЖЕ и какво НЕ МОЖЕ да кажеш на родителите си. Можеш да им кажеш всичко, ако са ви нормални отнощшенията-както можеш да кажеш на всеки. Въпросът е можеш ли да споделяш лични емоции и усещания.

Ако отношенията са ви хубави-можеш и ще искаш най-вероятно-както го правиш с истинските си приятели. Ако не са ви хубави, то това далеч не е предизвикано от това примерно, че ти си на 17, а те на по 40.

От всикчи наблдения, които имам лоши отношения между родители и чада има тогава, когато едната страна е конфликтна. Или родителите са кофти типове, пък никой не си ги избира и те не могат да бъдат приятели с никого или пък чадото е ударено от някакви особени вълнения за това,ч е някой го ограничавал или подобни работи. това продължава и след 20. Някои чада опитват да оправдаят слабия си характер примерно с това, че не са имали либерални родители и други подобни шитове.

Младият човек е хубаво да е наясно, че ТОЙ и само той решава какво да прави с живота си. Съветите и приказките с родителите му, независимо какви са те, могат или д аму бъдат в полза или ненужни, но не и във вреда.

В заключение, обобщавам, че конфликтите между родители и деца се пораждат от СЪЖИТЕЛСТВОТО ПО НЕВОЛЯ. Искат не искат-в началото са съквартиранти. Това за мен е едиснтвената истинска причина. Иначе и родителите и децата са просто хора. Тук ситуацията е такава, че не можеш да избягаш или теглиш майната на човека с когото не се разбираш-той ти е от семейството.

Някой несъгласен?

Както имаше една песен на In Flames-Coerced Coexistence.


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ThE-SaMe-IdIoT
коментар Oct 16 2006, 03:02 PM
Коментар #23


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 550
Регистриран: 28-November 05
Град: Козлодуй/Правец
Потребител N: 1048



Съжителство по неволя ? Това пък как ти хрумна ? Ти изкара, че никои не иска деца и между родителите и децата не съществува никаква връзка и тези хора просто са попаднали на едно място ...


--------------------
I min ensomhet vet jeg likevel
At jeg ikke har noen andre å takke enn meg selv
Derfor er jeg rolig når
Repet strammes rundt min nakke
--------------------------------------------
http://myspace.com/thesameidiot
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pyjamka
коментар Oct 16 2006, 08:40 PM
Коментар #24


ПринЦецка
*****

Група: Приятели
Коментари: 1227
Регистриран: 5-October 05
Град: Pyce
Потребител N: 962



Според мен не е нужно родителите да ти бъдат приятели. Все пак не сте компания или банда, която се събира вечер да полафи, хапне и позяпа телевизор. Това е семейство. При семейството е важно да се изградят ценности, близки до тези като при приятелството - разбирателство, толерантност, компромисност. Но все пак трябва да се знае кой е родителят и кой - детето. Е, съвсем не твърдя, че при млади хора на 18-19-20 години нещата стоят така. Говоря за възраст от 11-12-13 години на детето, където то все още не е оформена личност и се нуждае изключително много от родителите си като такива. Те трябва да му осигуряват подкрепа и опора, но същестевременно и да го респектират. Детето не би трябвало да се бои да говори за каквото и да било с родителите си, но е нужно те да се показват авторитетни и на място, да се показват от позицията на родител, на човек с опит, за да му дадат най-добрия съвет и пример. На 12-13 момиченцата и момченцата си имат достатъчно приятелчета, с които да си лафят за гланцове за устни, компютърни игри и свалки; на тях им трябва един идеал, много повече от приятел, в лицето на майката и бащата.
Metallica, разликата във възрастта между и теб и сина ти не е толкова голяма. Зависи обаче от това на колко години е той в момента. Ако е 16+ (примерно), би било малко трудно да изградиш общ език с него. Ако обаче е по-малък, все още има шанс да го спечелиш, за което ще са ти нужни не един и два разговора с него на тази тема.

Този коментар е бил редактиран от Pyjamka на Oct 16 2006, 10:18 PM


--------------------
Наоколо е светлина и мрак -
едновременно! -
звуци и безмълвие, болка и наслада, смисъл и безсмислие, отрицание и възторг, Север и Юг.
Наоколо е ексил без спомени, безкрайна умора и волтова дъга от високо напрежение. Стени, за които епидермисът съобщава, че са изкъртени. От чужди изстрели? От собствени зъби? - какво значение има това! - пещерата е ехо на детската люлка и Лот се люлее, хванал се с две ръце за пръчките (ако все още има ръце!), все по-високо и по-високо - главозамайващо е! Ще се превърти през глава! - докато люлката се превърне в катапулт и го изстреля в самото сърце на
...Бога.

Сигурна съм, че в живота има две неща, на които може да се разчита: удоволствието на плътта и удоволствието на литературата. Аз имах щастливата съдба да събера и двете и да ги изпитам заедно изцяло.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A million deaths...
коментар Oct 16 2006, 09:39 PM
Коментар #25


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 33
Регистриран: 16-October 06
Потребител N: 1629



Всъщност разликата е 18 години. smile.gif

Иначе много зависи от определението за приятелство. Моите родители ги считам повече за приятели, отколкото просто за хора, с които ми се налага да живея заедно, но това не значи, че са ми толкова близки, колкото онези 10-15 приятеля, които имам и също не значи, че са ми познати, както са ми други 50-100-200 човека примерно.
Всъщност, не мисля, че отношенията родители-деца могат да подлежат на някакви дефиниции - уникално различни са от всички други отношения с хора.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pyjamka
коментар Oct 16 2006, 10:13 PM
Коментар #26


ПринЦецка
*****

Група: Приятели
Коментари: 1227
Регистриран: 5-October 05
Град: Pyce
Потребител N: 962



Цитат(A million deaths were not enough @ Oct 16 2006, 10:39 PM) *
Всъщност разликата е 18 години. smile.gif

Оххх, голяма грешка съм допуснала. Моля за извинение от авторката на темата. Ще редактирам предишния си поуст.


--------------------
Наоколо е светлина и мрак -
едновременно! -
звуци и безмълвие, болка и наслада, смисъл и безсмислие, отрицание и възторг, Север и Юг.
Наоколо е ексил без спомени, безкрайна умора и волтова дъга от високо напрежение. Стени, за които епидермисът съобщава, че са изкъртени. От чужди изстрели? От собствени зъби? - какво значение има това! - пещерата е ехо на детската люлка и Лот се люлее, хванал се с две ръце за пръчките (ако все още има ръце!), все по-високо и по-високо - главозамайващо е! Ще се превърти през глава! - докато люлката се превърне в катапулт и го изстреля в самото сърце на
...Бога.

Сигурна съм, че в живота има две неща, на които може да се разчита: удоволствието на плътта и удоволствието на литературата. Аз имах щастливата съдба да събера и двете и да ги изпитам заедно изцяло.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lucretia
коментар Oct 17 2006, 09:19 AM
Коментар #27


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 401
Регистриран: 25-October 05
Град: Хангар 18
Потребител N: 996



^^^Много точно казано.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SpiritCrusher
коментар Oct 17 2006, 09:37 AM
Коментар #28


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 207
Регистриран: 6-October 06
Град: Централна Северна България
Потребител N: 1617



Смятам, че по този въпрос нещата не бива да се генерализират. Родителското тяло би могло да ти бъде приятел, но никога няма да се достигне онази степен на близост на откровеност, каквито се проявяват при взаимоотношенията с истинските приятели. Поведението ни спрямо родителите се детерминира и от един важен фактор - разликата във възрастта помежду ни. Ако тази разлика е огромна е неимоверно трудно е да намерим общи теми на разговор, да не говорим за нещо повече. Това разбира се, не пречи на взаимното разбирателство, даже напротив. Но съществува един психологически лимит, който ние не можем да прекрачим т.е. пред приятелите по-лесно споделяме нещо твърде лично, отколкото с родителите (при условие, пак повтарям, че имаме драстична разлика в годините). Тези, които са станали родители млади са склонни да приемат новото и различното, децата им ги възприемат по-скоро като свои връстници и е много лесно да се "стопи ледът" помежду им. Невъзможно е да "обработиш" родител със силно консервативни възгледи, който е и 38 години по-възрастен от теб, какъвто в частност е моят случай. Така че според мен дистанцията между родител-син/дъщеря се засилва правопорционално на разликата в годините между тях.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ivita
коментар Oct 17 2006, 03:26 PM
Коментар #29


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 117
Регистриран: 14-March 06
Град: Veliko Turnovo
Потребител N: 1213



Не знам като общо как е, но аз с моите родители никога не съм била приятелка, с баща ми почти не контактувам, а майка ми си ми е майка, но в никакъв случай приятелка. Въпреки, че съм се напивала с баща си, нямаме почти нищо общо да си кажем и винаги е било така. Имам приятели които казват че са приятели с родителите си, но поне за мен тази връзка е почти невъзможна. Със сестра ми е друго, нея мога да я нарека приятелка.


--------------------
Животът е илюзия - нека помечтаем!!!!
www.art-utopia.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
emerald
коментар Oct 18 2006, 10:11 AM
Коментар #30


Просветен
***

Група: Потребители
Коментари: 487
Регистриран: 26-July 06
Потребител N: 1476



Аз започнах да се разбирам с моите едва след 20! smile.gif Може би всичко се дължи на факта, че най-накрая ме оставиха на свобода. Струва ми се най-важно е да не притискаш другите да правят това, което ти смяташ за правилно. А понякога на децата им отнема доста време да оценят това, че имат семейство, дори да се държиш добре с тях. Наистина е много различно за всеки.
А това че много неща не съм им казала, е вярно, обаче не ми пречи да си ги обичам, както и те мен. Просто хората са различни, много ясно че не могат за всичко да ме разберат. Важното е да те подкрепят, въпреки това.
И това за съжителството по неволя донякъде е вярно. Но само донякъде! Доколкото не си си избрал родителите, нито пък децата. Но ако животът ти е бил с тях и в един момент си тръгнеш, ще видиш че нещо ти липсва. Вярно по неволя и двете страни са принудени да търпят какви ли не изпълнения, но пък е интересно. На мен примерно всички в семейството (без мен) са козирози и на моменти не мога да изтърпя лудницата, но пък иначе е забавно smile.gif
И на края, възрастта може да се превърне в пропаст, ама съвсем не е задължително условие. Ако човек има достатъчно широк мироглед и желание да опознава другите, не виждам как може възрастта да е пречка. Пречките са други разни, неприятни предразсъдъци.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 23rd April 2024 - 10:47 AM