Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Sirenia
Warrior Of Ice
коментар Jun 21 2015, 09:19 AM
Коментар #31


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28351
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Цитат(Scanspeak @ Jun 20 2015, 11:33 PM) *
Абе тия само на мен ли ми се струват посредствени? Тая тема я погледнах, пак слушах некви техни неща и пак ми се струват безидейни, посредствени и тотално импотентни откъм креативност. Съвсем нискокачествен готик метъл без грам комплексност, който ми се струва, че се прави само за да кажеме, че правиме готик метъл. Тоя последния албум не мога да споделя впечатления, защото го свалих от торент и изтрих след едно прослушване, дори не помня харесал ли ми е или не ( е, ясно е щом е хванал кошчето ). Една единствена песен се сещам, дето я слушам то време на време, Seven widows weep, а клипа е култов - направили са го с парите от закуските за два дни. Нищо негативно против бандата, разбира се, просто ми е любопитно от къде това боготворене. Може би се дължи на доста бедната готик сцена, като изключим WT, Delain, Nightwish, Xandria и един слаб напън от Edenbridge, нещо не се сещам за банда, която да ми направи впечатление в бранша, като някои от тези вече се диференцират от определението готик метъл.

На мен ми е много любопитно с кого точно сравняваш Sirenia в сферата на симфоничния готик метъл, за да ги наречеш посредствени, та даже и импотентни. От изброените от теб банди единствено Within Temptation са минали покрай готика, и то само с първия си албум; всички останали се намират някъде по линията между симфо и пауър метъл (или поп, в случая с Delain).

Наистина не мога да разбера твърдение като "нискокачествен готик метъл без грам комплексност", отнесено към албуми като "At Sixes and Sevens", "An Elixir for Existence" или "Perils of the Deep Blue". Боготворенето идва от факта, че творчеството на Sirenia е възможно най-естественото продължение на това, което започна с първите два албума на Tristania, а те си бяха революционни за жанра.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scanspeak
коментар Jun 21 2015, 01:40 PM
Коментар #32


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 6-December 12
Град: София
Потребител N: 4310



Не ги сравнявам с никой от готик сцената - ползвам си ушите и ми прави впечатление липсата на всичките изброени от мен неща, както и посредственото пеене като коректност ( разбирай напъни отвъд възможностите на певческия апарат водещи до доза фалшиви звуци, нещо като другата любимка - Флоор Янсен, която в последния албум на Туомас има бая проблеми, най-ясно чуваеми в последната композиция от албума ). Всъщност, кой къде стои в определен жанр ме интересува слабо, когато не ме заинтригува, както и кой жанр е пауър, готик, симфоничен, и каквото още си измислят, разводняването и изобретяването на нови класификации има стойност само за некви nerds за да се правят на разбирачи. Ще ги потърся тия албуми.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jun 21 2015, 02:04 PM
Коментар #33


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28351
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Фалшиво пеене в студиен запис няма как да си чул, защото никой уважаващ себе си продуцент не би го допуснал и никой нормален лейбъл не би го издал. Най-малкото има Auto-Tune от 15 години. wink.gif

Но в крайна сметка няма проблем, всеки има правото на лош вкус. Или да е глух. happy.gif


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Key
коментар Jun 21 2015, 04:15 PM
Коментар #34


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 205
Регистриран: 16-June 14
Потребител N: 4459



Напълно съм съгласен, че фалшиво пеене в студиен албум едва ли вече ще чуем. Едно доказателство са си нашите чалга фурии, на клипът "пее добре", а на живо вие като койот,и не само при чалгата е така.

Иначе Sirenia правят страхотна музика, но вокалистката така и не можа да ми хареса.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Midnightsun
коментар Jun 22 2015, 08:12 AM
Коментар #35


virtual sentinel
****

Група: Потребители
Коментари: 692
Регистриран: 28-February 08
Град: София
Потребител N: 2612



Цитат(Scanspeak @ Jun 20 2015, 11:33 PM) *
Съвсем нискокачествен готик метъл без грам комплексност, който ми се струва, че се прави само за да кажеме, че правиме готик метъл. ........Може би се дължи на доста бедната готик сцена, като изключим WT, Delain, Nightwish, Xandria и един слаб напън от Edenbridge, нещо не се сещам за банда, която да ми направи впечатление в бранша, като някои от тези вече се диференцират от определението готик метъл.

Цитат(Scanspeak @ Jun 21 2015, 02:40 PM) *
Не ги сравнявам с никой от готик сцената ..........Всъщност, кой къде стои в определен жанр ме интересува слабо, когато не ме заинтригува, както и кой жанр е пауър, готик, симфоничен, и каквото още си измислят, разводняването и изобретяването на нови класификации има стойност само за некви nerds за да се правят на разбирачи.

Прекрасно е да имаш претенции и още по-прекрасно като си противоречиш. laugh.gif Друго си е да ползваш като база на мнението си определението "готик метъл" и после да напишеш "кой къде стои в определен жанр ме интересува слабо, когато не ме заинтригува, както и кой жанр е пауър, готик, симфоничен, и каквото още си измислят". wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scanspeak
коментар Jun 22 2015, 09:32 AM
Коментар #36


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 6-December 12
Град: София
Потребител N: 4310



Една от двете страни е глуха при всички положения или и липсва достатъчно слушателски опит ( имам усещането, че е ограничен само до метъл ), но не смятам че това съм аз, нито че си противореча. А планетките си пеят фалшиво и по телевизията, на живо, за мой късмет, не съм ги слушал и ще се доверя на коментара по-горе. rolleyes.gif

Както и да е, целта не ми беше да изострям тона в темата, просто ми беше любопитно. Свалих "At sixes and sevens" и за мен това е посредствена композиция, дори не исках да го слушам целия албум, но го направих на инат. Определено е по-различен от последното издание на бандата, но не е моята бира.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Midnightsun
коментар Jun 22 2015, 02:20 PM
Коментар #37


virtual sentinel
****

Група: Потребители
Коментари: 692
Регистриран: 28-February 08
Град: София
Потребител N: 2612



Противоречиш си, защото употребяваш "готик метъл", пък после отричаш деленето на стилове.

Относно слушателския опит на тези, които ти отговарят в темата - по-добре спри с предполагането да не станеш за смях.

И накрая - като толкова те дразни, защо изобщо слушаш Сирения.

Не че ми е някаква любима група, ама така по принцип, да слушаш група, за да докажеш на някой (който евентуално я харесва), че групата не става, това за мен няма никакъв смисъл. Който си я харесва ще продължи да си я харесва, незамисимо от мнението на другите.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moondance
коментар Jun 22 2015, 06:23 PM
Коментар #38


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 39
Регистриран: 20-October 12
Потребител N: 4301



Scanspeak, след като цялостното творчеството на бандата не ти допада, не мислиш ли, че е несъстоятелно да даваш крайни оценки? Ако беше вложил повече усилия в задълбочено слушане, а не в самоцелни негативни изказвания, можеше и да откриеш, че групата изобщо не е толкова бездарна, колкото ти се струва на теб.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scanspeak
коментар Jul 3 2015, 09:07 PM
Коментар #39


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 74
Регистриран: 6-December 12
Град: София
Потребител N: 4310



Като не ми допада за какво да ги слушам още? За да намеря нещо, което ми харесва, трябва да пресея доста плява, така попаднах и на въпросната група, обект на темата. Нещо не схващам от отговорите ви. Като свикнеш да слушаш извращения, след това една посредствена банда ще ти се струва като дар небесен, но причината не е в качеството на музиката им, а в това къде е летвата. А това как ги наричам като стил, май не схвана слънчице какво имах в предвид - деленето на нови и нови стилове за да има една група нърдове, които да се забавляват. Wikipedia рядко я смятам за качествен извор на информация, но статията им е достатъчно добра "... By the end of the decade, a symphonic metal variant of gothic metal had been developed by Tristania and Within Temptation..." Така че, ще си му викам готик метъл, както и на останалите, които изброих. Като си купиш 530d накрая си остава BMW, нали?

Подозирах, че ще предизвикам подобен развой в темата, като подчертавам - целта и не беше такава - и го предизвиках. Не се включих за да дразня или създавам фронт, всъщност, това, което исках го получих - т.е. най-добрите албуми от пост по-горе, които не ми харесаха при прослушването след това и няма да попадне нищо от групата в плейлистите ми, с което слагам точка на участието си в темата smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cunnus Diaboli
коментар Jul 3 2015, 10:05 PM
Коментар #40


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 92
Регистриран: 6-March 10
Потребител N: 3759



Scanspeak, здраво лъха на комплексарщина от мнението ти. wink.gif Хем даваш категорични и високопарни оценки за нещо, хем показваш, че не си достатъчно запознат с него. Щом ти се налага да търсиш точно в Wikipedia дефиниция за готик метъл, значи очевидно не си наясно какво е той. А и деленето на стилове не е измислено за удоволствие на "група нърдове", а за да могат хората с малко по-висока музикална култура да се ориентират сред хилядите групи. Ама ти този проблем го нямаш явно. smile.gif


--------------------
The dead have taken my soul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 29th April 2024 - 12:57 PM