Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> eseta meseta blqq
xskacorex
коментар Nov 15 2004, 06:04 PM
Коментар #1


protocol down
*****

Група: Потребители
Коментари: 1855
Регистриран: 12-January 03
Град: Пловдив
Потребител N: 4



deem

ese - tozi svqt, v koito jiveem dnes, e svetyt na sancho, v koito nqq mqsto za don kihot

int. su4. - don kihot - mejdu mydrostta i ludostta

deem ne iskam da wi tormozq nqkoi da pishe ese ili neshto takowa prosto ako nqkoi ima gotova tema po edno ot dvete zaglaviq, koqto se doblijava ili e syshtata moje da q spodeli.. shtoto ocenkata mi e vajna puk az nikoga ne sum bil dobyr w psaneto na temi deem!
e ako na nqkoi mu se pishe, moje da napishe hehaeh
ae be well


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Nov 16 2004, 09:41 AM
Коментар #2


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Деем-нямам време за цяло есе ама ще се опитам лекинко да ти помогна деем!

Творението Дон Кихот се ражда най-вече като израз на огромното разочарование на Сервантес от съвременниците му. От цялостното поведение на главния герой,проличават нещата,които писателят не харесва и които иска да промени. За по-голяма достоверност, към първостепенната особа е добавен селянинът Санчо Панса,който от своя страна е типичен представител на зараждащото се ренесансово общество.Но не случайно той е обикновен фермер. Добре известно е, че винаги в едно общество има една прослойка,която е по-съобразителна,разсъдлива в масата на народа и обикновено те трупат пари за сметка на другите, като малко или много държат властта. По времето на Сервантес, те проповядват ренесанса и твърдят,че "новите времена" ще оправят нещата в държавата, а обикновените хора,тези в провинцията, чиято единствена мисъл е прехраната,се хващат достра лесно на въдицата. Поставяйки Санчо рамо до рамо с Д.К. писателят разграничава основните ценности. Д.К е характера,който иска да се върнат старите времена, когато на земята са властвали честта,достойнството и любовта.Санчо пък на свой ред не е добре запознат с тези неща и би се присъединил само към този.който един вид"дава хляба". За него е важно да притежава спокоен и охолен живот, изпълнен със съмишленици, а не със вечни битки за доброто.
Теза- М.д.С е показал как обикновеният селянин е реалната заплаха,тъй като той вярва на всички приказки,които му носят облага и никога не се съпротивлява.
Във съвременен аспект можем да говорим по същия начин. Ако днес няма Дон Кихотовци,то е повече от сигурно, че има Санчовци,слагайки под прицел не само България,но и всички останали държави.Въпреки това,в наши дни,за борещи се хора, които залагат на старите ценности твърдо има.


Абе за сега тва ми идва-почвай да доказваш тезата,че нямам време да пиша доказателствата-ако не си рабрал идята ми кажи-то за кога ти е?

Айде и ако не си про4ел книгата-вземи го направи....


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
````````
коментар Nov 16 2004, 07:57 PM
Коментар #3


Дихание
*****

Група: Потребители
Коментари: 1362
Регистриран: 4-September 03
Град: Русе
Потребител N: 254



Da..naistina za koga ti e? ... ne mi se misli 4e skoro i mne tova me 4aka:")) moga da si pomogna ot sega.... ama 4ak kym kraq na sedmicata..6toto imame mnogo kontrolni i prostotii i ne mi ostava vreme za syn


--------------------
Ако някой се опита да ме засенчи, просто ще го оставя да слънчаса...
http://www.myspace.com/dihanie
http://dihanie.atakmim.com

http://d1hanie.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xskacorex
коментар Nov 19 2004, 09:55 AM
Коментар #4


protocol down
*****

Група: Потребители
Коментари: 1855
Регистриран: 12-January 03
Град: Пловдив
Потребител N: 4



oo mn tnx za trva deto ste mi napisali oshte daje ne sum goi priochel shtoto sum w chas po informatika i nqqm vreme. deeem neska za sefte sum na daskalo shtoto bqh bolen i ne sum prail nishto i nachi sher mi trqq za poonedelnik primerno raltata e tam che ne sum chel knigata shtoto q nqqm i dea znam nqm ideq she se radwam ako nqkoi ima merak da ponapishe kvoto mui e na surceto aaaa!!!
abe posle shew pisha oshte ot vkushti shytoto sq sum neadekwaten! ideqta obache mi e che sam ne moa se spravq shtoto ne sum chel knigata puk i ne mi idwat qkite misli deeeeeba!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 19th April 2024 - 11:16 PM