Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> За Дявола и Бога, или обратното
.:/Screwed\:.
коментар Jan 26 2004, 10:59 PM
Коментар #1


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



Така винаги ми е било интересно вярва метъл братството Бога Дявола и тям подобни простотии.Съществуват ли тея кпеленца или просто някой болен мозък се е чудил как или кой да му реши проблемитеи си е решил че понеже не може да види нещо на небето значе там е тоя който е създал света.Много ми е чудно защо след като хиляди години хората са вярвали че света е плосък и когато го обиколили се оказъл объл.Човек обиколил света и по въздух че и от по отгоре но не съм чул да е видял Господ или нещо такова.Така че господ няма.Вие как мислите

П.П ааа за малко да забравя защо в библията и навсякъде където се спомена бог се пише с главна букава а Дявола не(<---тука го правя напук wink.gif


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jan 26 2004, 11:15 PM
Коментар #2


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28358
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Ако не се лъжа, това е третата тема по този въпрос... wink.gif Погледните задните страници, преди да го повдигаш отново.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 26 2004, 11:18 PM
Коментар #3


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



mmmda sajelqwam ne sam zabelqzal ostanalite temi i vse pak ako iskate mojem (otnovo[za vas])za za4opkame temata


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 26 2004, 11:25 PM
Коментар #4


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Пак разисквате този въпрос-според мен няма Бог и Дявол,а една сила,която ръководи всичко-и добро,и зло.Всеки си я приема под различна форма.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ed_Hun†eR
коментар Jan 26 2004, 11:57 PM
Коментар #5


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 237
Регистриран: 2-September 03
Потребител N: 250



a pa spored mene nqma sili i takiwa bru6tolewici.Tva sa izmislici na slabite , balucite i beznadejdbite s edna duma na looser-ite.Sili ima samo wuw fizikata
i silata na boga e ravna na bojieto uskorenie po bojata masa!!!


--------------------
It's more than our religion it's the only way to live
But the enemies of metal we can't forgive!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 27 2004, 12:35 AM
Коментар #6


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Всичко е енергия.И силата...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hansi
коментар Jan 27 2004, 03:34 PM
Коментар #7


Bard
*****

Група: Приятели
Коментари: 1140
Регистриран: 30-May 03
Град: София
Потребител N: 123



"Woe to you, Oh Earth and Sea, for the Devil sends the
beast with wrath, because he knows the time is short...
Let him who hath understanding reckon the number of the
beast for it is a human number, its number is Six hundred and
sixty six."


--------------------
1. I am the War Lord and the wrathful God of Combat and I will always lead you from the front, not the rear.
2. I will treat you all alike -- just like shit.
3. Thou shalt do nothing I will not do first, and thus will you be created Warriors in My deadly image.
4. I shall punish thy bodies because the more thou sweatest in training, the less thou bleedest in combat.
5. Indeed, if thou hurteth in thy efforts and thou suffer painful dings, then thou art Doing It Right.
6. Thou hast not to like it -- thou hast just to do it.
7. Thou shalt Keep It Simple, Stupid.
8. Thou shalt never assume.
9. Verily, thou art not paid for thy methods, but for thy results, by which meaneth thou shalt kill thine enemy by any means available before he killeth you.
10. Thou shalt, in thy Warrior's Mind and Soul, always remember My ultimate and final Commandment: There Are No Rules -- Thou Shalt Win at All Cost.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_coffin
коментар Jan 27 2004, 05:29 PM
Коментар #8


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 143
Регистриран: 20-July 03
Град: In the mist of the shadows..
Потребител N: 203



Mi wsyshtnost... _SiegfrieD_ e prava..


--------------------
Fallen souls, die behind my steps
by following the freezing moon...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 06:09 PM
Коментар #9


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Screwed, пич, ако можех щях да ти стисна ръката. Хем пишеш на кирилица, хем го докара като Brave New World почти.
По темата - Pissing Razors - Between Heaven And Hell icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Бога и дявола съществуват. Те са в нас. На небето няма някой белобрад старец чудещ се какво да прави, дълбоко в земята няма никакъв зловещ дявол който да слуша Burzum на стария си walkman. Пак повтарям - те са в нас. И в библията пише точно това но не знам дали някой от вас се е замислял по-сериозно...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 27 2004, 06:57 PM
Коментар #10


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Цитат(SepulTeraHead @ Jan 27 2004, 06:09 PM)
Screwed, пич, ако можех щях да ти стисна ръката. Хем пишеш на кирилица, хем го докара като Brave New World почти.
По темата - Pissing Razors - Between Heaven And Hell icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Бога и дявола съществуват. Те са в нас. На небето няма някой белобрад старец чудещ се какво да прави, дълбоко в земята няма никакъв зловещ дявол който да слуша Burzum на стария си walkman. Пак повтарям - те са в нас. И в библията пише точно това но не знам дали някой от вас се е замислял по-сериозно...

Библията е най-голямата еврейска пропаганда това ще ти кажа:)А наистина има нещо вярно,че във всеки човек има "добро" и "зло".Но според мен доброто и злото са относителни понятия за всеки.
BTW защо избра Сатаната да слуша точно пък Burzum?Варг Викернес е убил Euronymous,защото той е бил сатанист ,докато Варг е смятал Сатаната за поредната еврейска приумица като християнството и за това не са могли да се разберат.Така,че не свързвайте точно Burzum със Сатанизма.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 07:36 PM
Коментар #11


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Защото, както всеки средностатистически човек на който му е през кура за Burzum, не знаех тези факти.

Имам чувството, че всички които мразят христянството, го мразят защото не могат да вникнат в съшността му, или защото мразят църквата като институция(заради войните и така нантък). Това не е най-умното.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 27 2004, 07:46 PM
Коментар #12


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Цитат(SepulTeraHead @ Jan 27 2004, 07:36 PM)
Защото, както всеки средностатистически човек на който му е през кура за Burzum, не знаех тези факти.

Имам чувството, че всички които мразят христянството, го мразят защото не могат да вникнат в съшността му, или защото мразят църквата като институция(заради войните и така нантък). Това не е най-умното.

Еми като не ти е през ...(не искам някой друг да ме цензурира:) не говори!
Мрази мее! devilsmiley.gif wink.gif
Ти много вярващ се извъди BTW.Явно Machine Head точно това проповядват:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 08:50 PM
Коментар #13


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Мне! Те си го дават атеистично... прочети текста на Death Church. Поне това можеш да направиш...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ed_Hun†eR
коментар Jan 27 2004, 08:55 PM
Коментар #14


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 237
Регистриран: 2-September 03
Потребител N: 250



Цитат(SepulTeraHead @ Jan 27 2004, 04:09 PM)
Screwed, пич, ако можех щях да ти стисна ръката. Хем пишеш на кирилица, хем го докара като Brave New World почти.
По темата - Pissing Razors - Between Heaven And Hell icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Бога и дявола съществуват. Те са в нас. На небето няма някой белобрад старец чудещ се какво да прави, дълбоко в земята няма никакъв зловещ дявол който да слуша Burzum на стария си walkman. Пак повтарям - те са в нас. И в библията пише точно това но не знам дали някой от вас се е замислял по-сериозно...

Purvo Isus e evrein taka 4e ne mu wervaite, a bibliqta e pulna s ebati prostotiite "ako te udarqt po ednata buza 6amar , oburni si drugata da ti udarqt".Tva ako ne e prostotiq.
A tva za deto bog bil w nas , ne6to 4asowete po literatura i osobeno "Moqta molitwa" na Botew sa ti wzeli akyla.
Nqma bog i takiwa gluposti ne se zablujdawaite!!!


--------------------
It's more than our religion it's the only way to live
But the enemies of metal we can't forgive!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 09:02 PM
Коментар #15


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Ботев >>>>>>>>>>>>>>>>>> you


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 09:33 PM
Коментар #16


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



Dobre be bratle kvo e bibliqta?nekuv 6iban sbornik s koito nekoi si e gubil vremeto prosto 6toto se se zapazil s vremeto zna4i e svetoto pisanie.Ami prikazkite s teq mi ti lami drakoni e hali i sekvi takiva 6turotii.6to horata ne vqrvat v tqh eto za6to prosto za6to horata gi myrzi da si opravqt jivota sami i im e po izgodno da mislqt kopelenceto gore moje da ima pomogne
Dobre a edno eksperiment4e:....
GOTOV SAM DA SI PRODAM DU6ATA ZA EDIN PAKET CIGARI...4akam 4akam ama nito dqvola idva za da si prodam nito boga idva za mi popre4i...a de


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Warrior Of Ice
коментар Jan 27 2004, 10:12 PM
Коментар #17


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28358
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Аман от повърхностно мислещи... thumbdown.gif Библията може да е всичко друго, но не и елементарна. На мен също не ми допадат християнските ценности, но е смешно да обиждаш това, което не възприемаш или не разбираш.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 27 2004, 10:18 PM
Коментар #18


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Абе не е чак така.Библията е създадена да учи и това вътре,което го пише може да е пропаганда на християнската религия,но не са простотии.даже има и някои доста ценни неща,за които не е зле да помислим.Но като цяло не мога да кажа,че идеите вътре ми допадат-някои са прекалено смиренчески,но кой как си реши.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 10:20 PM
Коментар #19


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



mmmda i e sme6no predpolaga da se natupkvat v glavite na 7-godi6ni deca da 4akat 2 pri6estvie,4e ako sa dobri gospod 6e gi spasi i takiva prostotii nali.Naistina moje i da sme6no da se podigrava6 na ne6to koeto ne razbira6 no e o6te po sme6no da vqrva6 na tova ne6to koeto ne razbira6


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 10:28 PM
Коментар #20


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



*...вдигам ръка*
Може ли да вметна само? Това за второто пришествие не са особенни глупости. В смисъл, човешката раса рано или късно ще загине. и... май ще е скоро. Само исках да го вметна. Няма нужда сега да правите ебати спора от това.

Сега да вметна още нещо - винаги, на абсолютно всеки метъл форум, никой не е съгласен с мен когато заговорим за религия. Свикнал съм никой да не разбира какво искам да кажа.
*продължавам да си драскам Machine Head по чина...*


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 10:38 PM
Коментар #21


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



6-ca sqdai:)
Sveta sas sygurnost 6te zagine vse 6e se nameri nqkoq kometa da ni capne ili nekoq svetovna 4uma ne6to kato TORS naprimer no ne mislq 4e to4no "bog" 6te e otgovoren za tova


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 10:42 PM
Коментар #22


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



А да речем че "бог" е просто дума с която назоваваме тези неща които движат света ни, за които не си даваме сметка?

Религията е нещо прекалено душевно, дори лично, за да може да се обясни. А и не може да се сведе до такъв спор в който да стигнем извод като "ти си прав", "ти грешиш". Аз си знам мойто. Аз си го разбирам по мой си начин и мисля че е правилно. За мен.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 10:48 PM
Коментар #23


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



Цитат(SepulTeraHead @ Jan 27 2004, 08:42 PM)
Религията е нещо прекалено душевно, дори лично, за да може да се обясни. А и не може да се сведе до такъв спор в който да стигнем извод като "ти си прав", "ти грешиш". Аз си знам мойто.

I az si znam moito.Vseki moje da si stigne do izvod az sym prav toi e kriv i obratnoto.Kakto kazva6 prekaleno li4no e za da se obqsni i za tova vseki go razbira po svoi na4i i kakto kazah po gore po intersno mi e kakvo mislqt fenovete na metala otnosno temata otkolko da sporim.Towa da sporim e na lesno vinagi se stiga do ne6to kakto"Pa pa pa-ubit si-ne sym-ubit si-ne sum i taka do premala


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 10:50 PM
Коментар #24


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Естествено. Само дето е малко тъпо да се нарича библията "еврейска пропаганда". Както и да е....


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 10:53 PM
Коментар #25


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



Propaganda ili 6te povqrvam v teq izmi6liotini kogato umra i sv.Petar ili koito tam mi kaje otiva6 v ada 6toto bogohulstwa6


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 11:01 PM
Коментар #26


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Тогава никога няма да повярваш. Защото когато умреш няма да се озовеш в чистилището, на кафе с св Петър да обсъждате как си живял. Би било хубаво да не приемаш нещата толкова буквално. Също би било хубаво да се запознаеш с някои други релиогии, философии и да се замислиш върху странните принципни прилики когато се говори за тази тема. Уф!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 11:08 PM
Коментар #27


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



4ove4e az ako priemah ne6tata moje bi 6tqh da sam vqrva6t a ne ateist.i kato spomena drugi religii v hristiqnska 1 boja zapoved ako ne se luja be4e Az sam bog twoi.....edinstwen....da ne se klanq6 na idoli ili ne6to takova(koeto me navejda na mislta za6to se molim na ikoni)
Norvejscite Thor Loki Odin i neznam si kakvi o6te bogove
Egiptqni Izida Osiris(evala na momi4eto mnoo dobri kecove pravi:) )Anubis
indiici-Buda
Qponcite ne sam siguren ama mai te si imat bojestwa s broq na zvezdite s formi na drakoni zmii i sekvi takiva studeno kryv
musulmani Allah(kydeto ne ubivai(hristiqnska)=ubiwai za vqrata(musulmanska)
E are kaji koi ot vsi4kite teq gore i edinstweniq na kogo da se klanq i da ubivam li ili ne


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 11:11 PM
Коментар #28


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Така, тук нагазваме дълбоко в моите лични разбирания. Всички тези божества каито изреди за мен са едно и също. да не говорим че особенно мюсюлманството е голям rip-off.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
.:/Screwed\:.
коментар Jan 27 2004, 11:19 PM
Коментар #29


Непросветен
*

Група: Потребители
Коментари: 36
Регистриран: 24-January 04
Град: Shadow Zone
Потребител N: 375



edno i sy6to:)Dobre kato ubiq pod formata na hristiqnin sam gre6nik a kato ubiq pod formata na musulmanin sam geroi na religiqta si taka li e iazvinqvai ama malko po4vam da se obyrkavam.
Ako ne se luja "na6iq gospod e sbor na vsi4ko dobro" i edon i sy6to s Loki(zliq bog na norvejcite) i Anubis(zliq bog[ili boga na smyrtta na egiptiqnite) taka li?


--------------------
YOu PusH Me I WOnT go Down
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Jan 27 2004, 11:25 PM
Коментар #30


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



no.gif Няма надежда, нали? no.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 3rd June 2024 - 12:12 PM