Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
5 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ритуали за викане да духове, за книги става въпрос
Mort
коментар Jan 19 2005, 07:28 PM
Коментар #1


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Я ми кажете, ако знаете някакви мрачни ритуали за викане на духове (може и зли smile.gif) или ме упътете към някаква литература по въпроса.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Jan 19 2005, 07:39 PM
Коментар #2


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



ама ти сериозно ли?


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Jan 19 2005, 07:42 PM
Коментар #3


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



абе от край време искам да пробвам чувал съм какви ли не работи - най-вече ми е интересно да проуча въпроса. А ако някой знае някакъв трик да каже, че искам да постресна едни хора evil.gif


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 19 2005, 07:58 PM
Коментар #4


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Сигурна съм,че има литература по въпроса,но те съветвам да не се занимаваш точно с викане на духове.Малко хора имат тази способност,но си представи че си медиум и наистина дойде някое гадно същество wink.gif
Иначе истински метод е дъска с букви и цифри и порцеланова паничка,която се движи по нея.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Jan 19 2005, 08:02 PM
Коментар #5


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Дрогирай се и слушай яко Black не съм пробвал, но сигурно ще успееш, ако не то може да измислиш някой текст поне evil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Jan 19 2005, 08:03 PM
Коментар #6


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Може би не съм се изразил правилно, мен не ми се викат духове на умрели хора, по-скоро някакви сили, ако мога така да се изразя. Дори и да успея да викна някой дух на умрял човек няма за какво да си говорим. А ако стане нещо страшно и пусна на свобода нещо зло (малко като в white noise филма) ще помагате biggrin.gif


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 19 2005, 08:10 PM
Коментар #7


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Цитат(Mort @ Jan 19 2005, 08:03 PM)
Може би не съм се изразил правилно, мен не ми се викат духове на умрели хора, по-скоро някакви сили, ако мога така да се изразя. Дори и да успея да викна някой дух на умрял човек няма за какво да си говорим. А ако стане нещо страшно и пусна на свобода нещо зло (малко като в white noise филма) ще помагате biggrin.gif

Същата история.Най-много да извикаш някой отегчен елементал или полтъргайст и в двата случая laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Morbid Freak
коментар Jan 19 2005, 08:17 PM
Коментар #8


Тих Наблюдател
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 13-January 03
Град: On a Wisconsin Death Trip
Потребител N: 5



дама пика викал ли си!??!пробвай smile.gif


--------------------
And the Raven, never flitting, still is sitting, still is sitting
On the pallid bust of Pallas just above my chamber door;
And his eyes have all the seeming of a demon's that is dreaming,
And the lamplight o'er him streaming throws his shadow on the
floor;
And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted- nevermore!
Edgar Allan Poe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Jan 19 2005, 08:22 PM
Коментар #9


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



Ако ще викаш/summon-ваш нещо най-много да успееш с някой асансъор...може и да дойде super.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Jan 19 2005, 08:35 PM
Коментар #10


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Тук бих разказал една история за един некромансер и неговия поумрял жезъл и "рейз дъ дед", ама цензората ме възпира. Абе хора темата трябваше да е сериозна па то къв майтап стана laugh.gif


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Morbid Freak
коментар Jan 19 2005, 08:37 PM
Коментар #11


Тих Наблюдател
**

Група: Потребители
Коментари: 218
Регистриран: 13-January 03
Град: On a Wisconsin Death Trip
Потребител N: 5



Ебати ритуали аз викане на духове...= самта сериозност wink.gif


--------------------
And the Raven, never flitting, still is sitting, still is sitting
On the pallid bust of Pallas just above my chamber door;
And his eyes have all the seeming of a demon's that is dreaming,
And the lamplight o'er him streaming throws his shadow on the
floor;
And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted- nevermore!
Edgar Allan Poe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 19 2005, 08:39 PM
Коментар #12


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Цитат(Morbid Freak @ Jan 19 2005, 08:17 PM)
дама пика викал ли си!??!пробвай smile.gif

Хахаха това беше яко.Другите деца наистина ги беше страх,което беше още по-яко laugh.gif Имаше Сладкишка,Дама Купа,Сапунко и Сапунка,Кики,Васил Левски пък се викаше с капачка.... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blashyrkh
коментар Jan 19 2005, 08:45 PM
Коментар #13


Демон
******

Група: Потребители
Коментари: 2148
Регистриран: 14-December 04
Потребител N: 693



Викни някои пъклен демон да утрепе тая по матеметика че вече не я издържам ranting.gif mad.gif mad.gif
wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Jan 19 2005, 08:45 PM
Коментар #14


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Абе чувал съм много неща и то от близки хора, на които вярвам и са ми настръхвали косите. Има една особена област на окултизма, свързана с извикването на мъртви души на хора, загинали по особено мъчителен начин - с това не бих се шегувал - страшно е. Знам една история с едно момиче загинало на връх нова година в някаква дискотека заклана от некъв шибан ненормалник, но да не ви разказвам повече, че и на мен ми става неприятно sad.gif


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
_FcalmTL_
коментар Jan 19 2005, 09:42 PM
Коментар #15


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 113
Регистриран: 20-February 04
Потребител N: 403



Остави ги тея работи с викането на духове и разни сили, да не говорим за негативни такива! А па и то, ако ставаше така. Трябва да четеш, четеш, четеш... и практикуваш. А специално тея работи с духовете и съществата, ако си мислиш че са такива каквито си ги представяш(всъщност незнам как си ги представяш), по-добре имай в предвид че може да останеш разочарован. Дори и да извикаш някаква сила, със сигурност няма да прилича на каспър или на прозрачен човек(всъщност това е възможно, но то няма да е точно дух, нарича се етерно тяло и не може да го извикаш, защото е част от жив човек...), и ти да седнеш да пиеш чай и да си лафиш с него. wink.gif
Но щом са ти интересни тези неща ти препоръчвам да прочетеш една книга, "Психическа Самозащита" на Дайън Форчън. Много интересна книга която е написана с цел за защита от окултни и психични атаки. Но всъщност съдържа всякаква окултна иформация и най-различни случаи и истории...
Естествено съветвам всеки, който се захване с подобни неща да не ги приема твърде насериозно! wink.gif Вместо това да гледа от читателска, наблюдателска и любопитна гледна точка, тъй като много от тези неща са интересни, но се сещаш какво ще стане, ако всеки почне да ги взима насериозно и да се занимава с това. smile.gif


--------------------
Празнотата е пътят...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Jan 19 2005, 09:49 PM
Коментар #16


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Damned_In_Black,браво за изказването wink.gif
BTW майка ми има същата книга...
Колкото до духовете-отнасям се горе-долу насериозно,защото ако почна да ви разправям разни мои случки ще ме помислите за луда wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Jan 19 2005, 10:36 PM
Коментар #17


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



В никакъв случай не взимам тези неща прекалено насериозно, но не ги и подценявам (за подсигуряване). Ще потърся книгата, въпреки че мен ме интересуваше по-скоро някакъв наръчник. Дори и да пробвам нещо подобно със сигурност няма да подскачам около некви свещи и да хъмкам седнал по турски, притиснал палец до показалец. Някъде бях чел интервю на човек, който се е занимавал дълго време с това, но само заради личен интерес, а не като някаква врачка, че важен е не някакъв тъп ритуал, а психическата настройка, останалото е фарс за глупаци... Е да има литература точно в тая насока ще е най-добре.


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ivomag
коментар Jan 19 2005, 11:17 PM
Коментар #18


Прогресиращ
****

Група: Потребители
Коментари: 502
Регистриран: 14-May 04
Град: София
Потребител N: 486



Цитат(Damned_In_Black @ Jan 19 2005, 07:42 PM)
Естествено съветвам всеки, който се захване с подобни неща да не ги приема твърде насериозно! wink.gif Вместо това да гледа от читателска, наблюдателска и любопитна гледна точка, тъй като много от тези неща са интересни, но се сещаш какво ще стане, ако всеки почне да ги взима насериозно и да се занимава с това. smile.gif

Аз съм на същото мнение!Не трябва да се обръща много внимание(искам да кажа да не се гледа на сериозно)на тези неща!Че според мен който се захване с такива работи не излиза читав от тях!Най малкото може нещо психически да се повреди! no.gif no.gif


--------------------
A TOUCH OF EVIL

Please set me free
I can't resist a Touch of Evil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feanor`
коментар Jan 20 2005, 09:53 AM
Коментар #19


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 107
Регистриран: 28-October 04
Град: на изток от рая
Потребител N: 647



Аз пък съм пушил с духа на 2pac, разцепи ме от лафове тоя пич! Явно не е загубил форма в отвъдното afro.gif


--------------------
Cogito ergo sum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feanor`
коментар Jan 20 2005, 09:55 AM
Коментар #20


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 107
Регистриран: 28-October 04
Град: на изток от рая
Потребител N: 647



Ъъъъъ като сте толко навътре някой чел ли е Некрономиком ? devilsmiley.gif


--------------------
Cogito ergo sum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InsArtTure
коментар Jan 20 2005, 10:08 AM
Коментар #21


Бесен тийн, какъвто отдавна не трябва да е
*******

Група: Потребители
Коментари: 3402
Регистриран: 29-October 03
Потребител N: 317



Цитат
BTW майка ми има същата книга...
Колкото до духовете-отнасям се горе-долу насериозно,защото ако почна да ви разправям разни мои случки ще ме помислите за луда wink.gif

Няма бе-айде моля те разказвай.

А иначе аз общо взето не вярвам в тия работи. И ще продължавам така докато не ми се случи нещо. Живея си в ж.к. Левски и си ходя на даскало и нема ни духове ни зли сили. Има само Хеви Метъл. biggrin.gif


--------------------
"Hayley, take this piercing off your nose! Your face must be metal-free, just like every good radiostation! Stan Smith
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melhaer
коментар Jan 20 2005, 12:23 PM
Коментар #22


Pirate
****

Група: Потребители
Коментари: 786
Регистриран: 20-April 04
Потребител N: 460



хаха, забавна тема, духове не се викат толкова лесно - трябва да почнеш да изучаваш Изкуството...което означава, че трябва да се промениш психически - имам предвид, че това е бавен процес, не става да нарисуваш един кръг сега не земята и да почнеш някви напеви - така най-вероятно нищо няма да стане.

Освен това трябва да си наясно какво призоваване точно искаш - евокация или инвокация - в първуя случай призоваваш духа в някакъв кръг и си пожелаваш нещо от него (звучи тъпо, но като цяло не моеш му кажеш, дай 100 кила злато:))) във втория случай, духа се вселява за известно време в теб - това се прави в случи, кгато ти е нужно определно умение - например ако ти е нужна войнска сила - трябва да извършеш риутуал по призоваване например на Марс - за целта са ти нужни - стая в червено (цвета на Марс) петоъгълен олтар (числото на марс) и разни други атрибути, които са свързани с личността (ако може така да се каже на Бога),

когато го ризовеш трябва да уточниш точно в коя ситиация ще ти е нужен и кога да те напусне - тук понякога възникват проблемите...

Така че - Даъйн Форчън - психическа самозащита
още няколко книги които биха ти свършили работа - Елифас Леви - нещо ритуална магия май беше - не помня вече, Доналд Тайсън - Новият Маг - въобще това са книги на издателство Аратрон - отиди тамкъдето се продават книгите им и разглеждай, така ще намериш каквото ти е нужно - и не забравяй - това не е шега работа:)))) нужна е много усилена подготовка и много познания - много от маговте научават иврит, латински и разни други езици...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lethe
коментар Jan 20 2005, 02:33 PM
Коментар #23


not your bitch
*****

Група: Потребители
Коментари: 1195
Регистриран: 11-August 04
Потребител N: 586



Цитат(Mort @ Jan 19 2005, 08:36 PM)
да хъмкам седнал по турски, притиснал палец до показалец.

ще може ли само да не смесваш медитацията ,която идва от културата на народи с коренно различно светоусещане от нашето , с просташките изцепки на някои кинорежисьори?


--------------------
u missed me,didn't ya ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ataegina
коментар Jan 20 2005, 08:16 PM
Коментар #24


XX
****

Група: Потребители
Коментари: 897
Регистриран: 4-December 03
Град: София
Потребител N: 342



За да се получи нещо трябва да си много сериозен, истински да вярваш, а също така и да си леко безрасъден...
А когато става въпрос за големи компании обикновенно всички цапват по 100+ гр. гроздова за кураж и тогава какъв окултизъм настава...

Аз не бих се занимавала, защото съм способна много да се вживявам и сигурно сърцето ми би се взривило.

По-склонна съм към ритуалите точно, защото са шоу.


Цитат
например ако ти е нужна войнска сила - трябва да извършеш риутуал по призоваване например на Марс - за целта са ти нужни - стая...
biggrin.gif
звучи като правила за книжна ролева игра.


--------------------
[color=orange]snishki v gryf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feanor`
коментар Jan 20 2005, 10:00 PM
Коментар #25


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 107
Регистриран: 28-October 04
Град: на изток от рая
Потребител N: 647



Някой може ли да отговори на следните три въпроса :
1. Какво е окултизмът и за какво се използва ?
2. Защо истинските окултисти НИКОГА не говорят за познанията си и не парадират с тях освен в ТЕСНИТЕ кръгове, където се практикува ?
3. Къде са корениете му ?


--------------------
Cogito ergo sum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_FcalmTL_
коментар Jan 21 2005, 12:16 AM
Коментар #26


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 113
Регистриран: 20-February 04
Потребител N: 403



Цитат(Feanor` @ Jan 20 2005, 08:00 PM)
Някой може ли да отговори на следните три въпроса :
1. Какво е окултизмът и за какво се използва ?
2. Защо истинските окултисти НИКОГА не говорят за познанията си и не парадират с тях освен в ТЕСНИТЕ кръгове, където се практикува ?
3. Къде са корениете му ?

Ти пък кво си тръгнал да разследваш кой е истински окултист и кой не? Още повече, че никой тук не съм видял да е твърдял, че е такъв, включително и моя милост!

Колкото до въпросите ти.
1. Окултизмът, преди всичко е "инструмент", с който могат да бъдат отключени тайните на езотеризма!
2. Кой определя кой е истински окултист?
3. Не съм много сигурен, но би трябвало да е на изток!
Но това всичко, какво значение има?
Я ми кажи ти тогава, кои книги си прочел на тая тема. Или ти си дърпаш разни книжки от нета от незнайни автори.

Относно Necronomicon: Имам няколко електронни версий на Некрономикон. Въпреки това не съм поглеждал повече от една от тях! Забележи, поглеждал, не прочел! Не ме влече бе, не ме влече, ко да правя. Що, според теб трябва ли да съм ги чел? wink.gif А и отдавна съм зарязал четенето на електронни книги, всъщност незнам кой ще седне да чете книги на компютъра си... Докато прочета тоя Некрономикон ще ми окапят очите! tongue.gif

Така че приятелю, излиза че ти се смяташ за истински окултист, ми тогава не говори за окултизма и не се занимавай с непросветени люде като нас, на които просто им е интересно! wink.gif


--------------------
Празнотата е пътят...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sw1tched
коментар Jan 21 2005, 01:05 AM
Коментар #27


Архидемон
*******

Група: Приятели
Коментари: 3914
Регистриран: 12-April 03
Потребител N: 65



хм аз малкото книги които четя ги четя на компа punk.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feanor`
коментар Jan 21 2005, 10:13 AM
Коментар #28


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 107
Регистриран: 28-October 04
Град: на изток от рая
Потребител N: 647



Цитат
Относно Necronomicon: Имам няколко електронни версий на Некрономикон. Въпреки това не съм поглеждал повече от една от тях! Забележи, поглеждал, не прочел! Не ме влече бе, не ме влече, ко да правя. Що, според теб трябва ли да съм ги чел?  А и отдавна съм зарязал четенето на електронни книги, всъщност незнам кой ще седне да чете книги на компютъра си... Докато прочета тоя Некрономикон ще ми окапят очите! 
И аз имамняколко на щайгата, ама по същите съображеия не съм ги чел, а и едва ли може да става дума за някаква автентичност, то от нета нищо стойностно не може да се намери. Иначе не се занимавам с таквиа хави, но обичам да чета Кастанеда, харесвам източните философии и германския мистицизъм и за това се издразних като понаха да говорят за разни дъски, карти, врачки, медиуми, духове... то и аз като изпуша една лула виждам духове, ама ебати дайте да не се излагаме, не заявявайте нещо ако не сте 100% сигурни wink.gif


--------------------
Cogito ergo sum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melhaer
коментар Jan 21 2005, 10:31 AM
Коментар #29


Pirate
****

Група: Потребители
Коментари: 786
Регистриран: 20-April 04
Потребител N: 460



Цитат
Някой може ли да отговори на следните три въпроса :
1. Какво е окултизмът и за какво се използва ?
2. Защо истинските окултисти НИКОГА не говорят за познанията си и не парадират с тях освен в ТЕСНИТЕ кръгове, където се практикува ?
3. Къде са корениете му ?

1. Окултизмът е скритото ученеие, което го има във всяка една религия и религиозно движение, използва се за разбиране и единение със силите, които са част от нас и ни заобикалят, но по някакъв начин сме ги изолирали от ежедневието си, хармония на микрокосмоса с макоркосмоса.

2. ами що, щото и инженерите по атомна физика не парадират с познанията си навсякъде, понеще няма да ги разберат - говорият си на тази тема с други инженери по атомна физика...

3. виж, това не знам, може би са там далеч назад, когато човека нене разделел толкова ясно, материалното и духовното, когато микрокосмоса е бил част от макрокосмоса....


Цитат
И аз имамняколко на щайгата, ама по същите съображеия не съм ги чел, а и едва ли може да става дума за някаква автентичност, то от нета нищо стойностно не може да се намери. Иначе не се занимавам с таквиа хави, но обичам да чета Кастанеда, харесвам източните философии и германския мистицизъм и за това се издразних като понаха да говорят за разни дъски, карти, врачки, медиуми, духове... то и аз като изпуша една лула виждам духове, ама ебати дайте да не се излагаме, не заявявайте нещо ако не сте 100% сигурни

абе човече помисли малко и тогава говори - никой не ти е казал, че един дух приема формата като тези дето си ги гледал по филмите, това са елементарни разсъждения.

и защо трябва да сме 100% сигурни в нещо, че да е нужно да го обсъждаме?

смао да ти задам един въпрос.

всички са чували за атоми, протони, неутрони, електрони тем подобни джаджи - е ти лично някога виждал ли си ги? виждал ли си как работятя тия сили? или само си чел за тях? ами ако примерно карл сейгън пишеше за окултизъм така както пише за вселената и ако окултизмът се изучаваше в училище, сигурно щеше да твърдиш, че след като никой не е 100% сигурен в атомите и електроните, по-добре да не говорим за тях.

И ако попрочетеш малко повече, ще разбереш, че в един момент изводите, до които достигат окултистите и тези, които изследват висшата форма на материята и антиматерията чрез методите на физиката, започват да достигат до едни и същи резултати...умения, които са се смятали за чисто магични, днес вече са официално потърдени и не се отричат - нищо, че все още са рядкост и хората не знаят как да ги управляват.

бтв. има една книжка, мисля, че е на Саймък, ма не съм много убеден, щото съм я чел много отдавна - та там се разказва за едно общество, което се гради само на магията, и в това общество точните науки се заклеймяват като фантасмагории от официалните магични умове и хпрата там не вярват във физиката и другите науки....в нашето общество е същото и ти си типичен представител на човека чиито девиз е : око да виви, ръка да пипне...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mort
коментар Jan 21 2005, 12:13 PM
Коментар #30


Witcher
*******

Група: Metal World Conclave
Коментари: 4075
Регистриран: 8-October 03
Град: Sofia
Потребител N: 296



Цитат
бтв. има една книжка, мисля, че е на Саймък, ма не съм много убеден, щото съм я чел много отдавна - та там се разказва за едно общество, което се гради само на магията, и в това общество точните науки се заклеймяват като фантасмагории от официалните магични умове и хпрата там не вярват във физиката и другите науки....в нашето общество е същото и ти си типичен представител на човека чиито девиз е : око да виви, ръка да пипне...

Ей верно имаше такава книжка на Саймък, аз май ги имам всичките някъде, трябва да се поразровя...


--------------------
Място за реклама:

Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 29th March 2024 - 12:12 PM