Metal World - Българският метъл портал Гласувайте за сайта в BG Top

Здравейте ( Вход | Регистрация )

 Forum Rules ПРАВИЛА - прочетете преди да пишете!
 
Reply to this topicStart new topic
> Концертът на Primordial, велик, разбира се...
Warrior Of Ice
коментар Nov 15 2003, 01:13 PM
Коментар #1


Balance Guardian
**********

Група: Админ
Коментари: 28360
Регистриран: 12-January 03
Град: София
Потребител N: 3



Ето и тема, посветена на вчерашното събитие в "култовата" зала Христо Ботев. smile.gif Ще започна с лошите си впечатления около мероприятието, тъй като те са по-малко от добрите. Най-големият минус беше калпавата организация, която от своя страна доведе до обидно ниската посещаемост на въпросния концерт. Тук нямам предвид организацията и озвучаването на самия концерт - те бяха на повече от задоволително ниво, поне за родните стандарти. Иде реч за рекламата и предварителната продажба на билети. Фирма Горгон можеше да си направи труда да осигури повече публичност на проявата - всичко, което аз видях, бе едно участие във Фрактура. Ясно е, че който се интересува от ъндърграунд, ще разбере от концерта, но има хора без интернет, за които някои и друг плакат на централно място би бил добре дошъл. Освен това, билетите бяха пуснати едва няколко дни преди концерта (за сравнение - тези за Ancient бяха в продажба седмици преди събитието). Но както и да е... След двайсетминутно лутане в нощната тъма около залата и след още толкова чакане във фоайето, със Siegfried, MTT1000 и Beelzebub заехме места на предния ред. Още тогава забелязах, че присъстващите са твърде малко - не повече от 200 души. Впоследствие не станаха и повече.

Концертът започна около 20 часа, открит от гърците Out Of The Lair. Макар стилово да не пасваха на духа на събитието, бяха посрещнати добре от публиката, вместо да бъдат освиркани (за което родните блекари ми се издигнаха в очите). Изпълниха няколко парчета в техния си характерен стил - китарен прогресив метъл. Нищо прекалено сложно или трудно откъм техника, но все пак - интересно, имаше и с мярка включени дет елементи. Много добро впечатление оставиха в мен китаристът и вокалистът им (който също свиреше на китара). В един момент чух нещо странно напомнящо на Annihilator, но не съм сигурен дали беше кавър... smile.gif Накрая музикантите хвърлиха няколко диска на метълите, след което отстъпиха място на...

"Трансилванските" блекари Negura Bunget, които (поне за мен) се оказаха голямото разочарование на вечерта. Може би след Out Of The Lair не съм бил с нужната нагласа за музиката им, може би озвучаването ми е попречило да я схвана както трябва... не знам. Факт е, че чутото не ми допадна - елементарни "примитивни" китарни постройки, хаотични вокали (иначе гласът на пича беше доста добът за стила, интродукцията, която проведе сам, беше впечатляващо зловеща)... и ненужно дълги песни. Клавиристът (тоя тип имаше най-изумителната коса, която съм виждал!) внасяше приятно разнообразие, барабанистът също беше от класа, но това не бе достатъчно. Освен другите инструменталисти, имаше и един тип, застанал пред ксилофон (който така и не видях да използва) и два тъпана. Участие той взе някъде в средата на изпълнението на бандата. Като цяло, личеше си, че имат оригинални идеи, но не мисля, че бяха оползотворени както трябва. Част от представянето на Negura Bunget бе свирене на огромен рог (в изпълнение на вокалиста), представляващо прелюдия към една от песните. Румънците по някое време изпълниха кавър на Hypocrisy, а сетът им завърши достойно с "I am The Black Wizard" на Emperor.

Почти моментално след Negura Bunget на сцената се появиха хедлайнерите - ирландците Primordial. Сценичното поведение на китаристите беше леко "дървено" - момчетата си стояха по местата, чинно свирейки партиите си и куфеейки. За сметка на това, вокалистът Alan Nemtheanga компенсираше липсата им на ентусиазъм с невероятното си сценично присъствие - човекът буквално се раздаде на публиката. Малкия брой присъстващи явно никак не го притесняваше - не спря да обикаля сцената, да жестикулира в тон с музиката, да окуражава хората... Още в началото Alan изхвърли поставката за микрофона си, а до края на концерта все увиваше кабела около врата си, "бесейки" се и т.н. Забавно... biggrin.gif Откъм музика шоуто беше изключително! Ясен и същевременно силен звук, групата свири много точно, а вокалите, редуващи се между чисти напеви и зловещи врясъци, допълваха идеално картината. Като цяло - много емоционално концертно представяне. Подканвани непрекъснато от Alan с думите "My friends, my brothers" и пр., феновете дадоха всичко от себе си, за да се чувства бандата ценена, въпреки ниската посещаемост. Публиката изкара Primordial два пъти на бис - може би щяха да свирят и още, ако сесийният им басист знаеше всички песни. Преживяването беше невероятно, дано такива неща се случват по-често на родна земя.

P.S. Доколкото можах да видя, цялото шоу бе записано с любителска камера, а някои от присъстващите правеха снимки с фотоапарати.


--------------------
Great holes secretly are digged where earth's pores ought to suffice, and things have learnt to walk that ought to crawl.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Beerzebub
коментар Nov 15 2003, 01:44 PM
Коментар #2


Da schlägt es links
*******

Група: Приятели
Коментари: 3756
Регистриран: 17-January 03
Град: София
Потребител N: 8



Ами аз нямам какво да добавя... Само дето живях със заблудата че първи бяха Negura Bunget! Както и да е... ВТРОРИТЕ ме издразниха и както повторих многократно 75% от инструментала има го правеше "пича с косата" (клавириста)!
guitar.gif


--------------------
meh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Nov 15 2003, 08:24 PM
Коментар #3


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Споделям почти същите мнения.Линчувайте ме обаче Out of The Lair вярно бяха сбъркали концерта:)И аз бях разочарована от ръмънците,но ирландците определено оправдаха нервите ми преди концерта ,които бяха свързани с фирма "Горгон".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Nov 15 2003, 08:51 PM
Коментар #4


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Не харесвам рап.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Nov 15 2003, 09:02 PM
Коментар #5


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Хмм явно немесването в разговорите за Black metal се е превънало в предимно мода сред хората,слушащи Neo...И после ние сме виновни...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grishnackh
коментар Nov 15 2003, 09:26 PM
Коментар #6


Прослушващ метъл
**

Група: Потребители
Коментари: 139
Регистриран: 27-October 03
Потребител N: 314



Страшно много исках да видя Negura Bunget на живо, защото бях чувал че страхотно се представят на сцена. Имам няколко техни студийни записа, на които просто се разкъртвам от кеф. Като ви слушам още повече се ядосвам че не можах да отида. За Primordial не съмнявам че са били на ниво както обикновено.


--------------------
Ortodoxy is the death of intelligence.
Bertrand Russell
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SepulTeraHead
коментар Nov 15 2003, 10:05 PM
Коментар #7


Facepalmer
**********

Група: Приятели
Коментари: 13270
Регистриран: 11-April 03
Град: South Of Heaven
Потребител N: 63



Цитат
Хмм явно немесването в разговорите за Black metal се е превънало в предимно мода сред хората,слушащи Neo

Не баш. Мода е главно сред... мен.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blood_freak
коментар Nov 16 2003, 11:28 AM
Коментар #8


Кървав Изрод
***

Група: Потребители
Коментари: 451
Регистриран: 3-February 03
Град: Свищов
Потребител N: 23



СепулТераХед .. това защо го правиш??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_SiegfrieD_
коментар Nov 16 2003, 02:07 PM
Коментар #9


Архидемон
*******

Група: Потребители
Коментари: 3643
Регистриран: 19-July 03
Потребител N: 202



Цитат(blood_freak @ Nov 16 2003, 11:28 AM)
СепулТераХед .. това защо го правиш??

Ако знаеше защо нямаше да го прави.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bitango
коментар Nov 20 2003, 01:20 PM
Коментар #10


TheOtherSide.dir.bg
****

Група: Приятели
Коментари: 950
Регистриран: 14-July 03
Град: София
Потребител N: 198



Цитат(Grishnackh @ Nov 15 2003, 10:26 PM)
Страшно много исках да видя Negura Bunget на живо, защото бях чувал че страхотно се представят на сцена. Имам няколко техни студийни записа, на които просто се разкъртвам от кеф. Като ви слушам още повече се ядосвам че не можах да отида. За Primordial не съмнявам че са били на ниво както обикновено.

Гледал съм Negura на Hellhammer в Панчево... Тогава китаристът с брадата беше поел и вокалите. Иначе клавиристът, с косата "до гъза", имаше много яко сценично поведение. След шоуто им се запознах с тях... За съжаление, в София не успях да ги видя, защото бях зает около заминаването на Inspell за Белград.
А пък репортажа, публикуван в Metal World, много ми хареса...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

 



Олекотена версия Час: 18th June 2024 - 07:58 PM