Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: БГ групи...
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Jicata
Тази тема я пиша в това разделение - Всичко не свързано с метъла , защото се отнася за всякакви стилове smile.gif И все-пак се надявам да не се напълни с постове на фенове на БГ Поп и рап банди tongue.gif

От българските групи се кефа много на:
Fyeld, AciDust, Пропаганда, Good Food, Indignity, Last Hope, Urban Grey, някои неща на Suffer H, Dreadlockz, O.H.,на Insmouth ми харесват 1-2 песни.. Кефат ме и някои пънк-рок банди като - Spot (ex Counterfit) и Crowfish(засега само тях съм ги чувал де) punk.gif Аре споделете и вие wine.gif Наздраве! biggrin.gif
xskacorex
Ха-ха-ха-ха.... Здравко, пропуснал си Fyeld бе...

Аз се кефя на: Dreadlockz, Fyeld, Acidust, Propagnada, Suufer H, Кълн, Insmouth, Dimension Of Harm, Korozy, Smallman, GoogFood и т.н w00t.gif
jamaicaxek
awe choveche na nqkoi xora (i teb vkuchvam v tva chislo) ne im stana qsno che hardcore i new metala syshto sa stilove ot metal muzikata ,dori nqkoi zakuraveni heavy metalisti dane gi priznavat . kato kajesh pop i rap grupi trqa da ,\govorish za laina ot i\tipa na bg izdunkite , ne mi se izbroqvat za da ne opetnqvam foruma s takiva grozotii.

Inache ot bg grupite me kefqt P.I.F., OCTABA, Animacionerite, kozZaMostra, i malko Uikeda. Drugite ne mi ponasqt
Jicata
За хардкор-а и ню метъл-а знам, че са стилове от метъла. Сори, ма нещо не чатнах защо го пишеш тва ??? Точно за БГ издънките ставаше въпрос. А Fliper, как ще съм пропуснал FYELD бре???, те са първи wink.gif
SepulTeraHead
Хардкора е стил в метъла?!!?!?!?!?
ААААААААААААААААААААААААХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАААААААААХАХАХАХАХ!!!!!!

От метълските групи ми харесват: Insmouth, Suffer H, Katrzer, Urban Grey, Пропаганда. Oт по старите - Ер Малък, Ахат. Звезди с Аналгин много ме кефи също.
От хардкора ме кефи цялото Sofia Crew...
Иначе има и някои групи които не са точно метъл но ме кефят много - Тъмно, Хиподил, Pyromania, Panikan Whyasker... БИЧЕТО!!!!!!!!!!
Warrior Of Ice
От родните банди харесвам Епизод, Ахат, Аналгин, Шеки (& the Bloody Boys), Suffer H и Пропаганда, както и някои неща на Fyeld. Колкото за смехотворното твърдение, че хардкорът бил метъл... хардкорът има много повече общо с пънка, отколкото с метъла, непросветени. А нео-то го наричат метъл по чисто рекламни причини - приликите му с метъл музиката завършват с употребата на едни и същи инструменти. Метълът има доста дълга история и отпреди черния албум на Металика и дебюта на korn, но това май малко хора го знаят...

P.S. Издънките в т.нар. "BG музика" са толкова, че не мога да ги преброя. Хора без каквито и да е музикални дадености се превръщат в звезди, и то благодарение на сполучлива реклама и скандален имидж. Най-страшното е, че си вярват че са музиканти...
FuckMeJesus
[QUOTE] Колкото за смехотворното твърдение, че хардкорът бил метъл... хардкорът има много повече общо с пънка, отколкото с метъла, непросветени.
evala, warrior!!!
ina4e ot bg grupite mi haresvat korozy, hyperborea, postscriptum...hipodil, ahat...s tova ob6to vzeto sum nai-zapoznata.sega si davam smetka, 4e trqbva pove4ko da se zainteresuvam ot bg grupi...
RazorJack
Йе
Черно Фередже РУЛЗ!!! punk.gif
и Джендема!
и Контрол!

п.с. реодвно ги посещавам у О!Щипка wine.gif бе я кажете има ли шанс да сме се засичали с някой от вас там?
Warrior Of Ice
Ей, пропуснал съм Ork - може би най-добрата родна блек метъл формация...
Jicata
Извинявам се, но мисля, че Fliper беше казъл, че хардкор-а е подстил на метъла. sad.gif Според мене иначе също по-прилича на пънка, ама понеже Флипър така каза... мислех, че е по-запознат от мене smile.gif Абе квото и да е хардкор-а - Яко е...!
xskacorex
Ne be, mai ne sum go kazal, puk i da sum go kazal... be da ne ti puka...tup sum i tva e...
ISTORIK
Епизод, Ахат, Kontrol...


Imashe edin smolyanski (!!!) sastav - Afaziya - svireha (1991) neshto po - zdtravo ot Venom i po - burzo ot Metallica. Posle - kazarma, studentstvo i se izgubiha v neizvestnoto....

Na tehniya koncert sum kufyal 4 4asa - bez da se spra, ama byah mlad togava...
BELLA
tongue.gif biggrin.gif e kontrol sa si super- tva e qsno
Sw1tched
flies in the head ruleee слушайте албума им Greatest sHITS в mp3.com, разбива!

Artery също са оргинални.

Иначе..пропаганда, кълн, фиелд общо взето
veshticata
Oт БГ групите в момента най-ме кефят Корозия иначе разни класики като Ахат и Щурците разбира се,Хиподил ,Контрол, старото Ревю и Милена, Нова Генерация,а и една плевенска световно неизвестна wink.gif група - Сайдер.
FuckMeJesus
Цитат
и Щурците разбира се

vinagi sum gi mrazela....osobeno kiril mari4kov...osobeno sled kato zakri "tangra"...
ISTORIK
DA, Shturcite i Signal, kak gi propusnah...
Sw1tched
Цитат(FuckMeJesus @ Aug 4 2003, 06:47 PM)
Цитат
и Щурците разбира се

vinagi sum gi mrazela....osobeno kiril mari4kov...osobeno sled kato zakri "tangra"...

малее и мене отвратително ме дразни музиката им. Брат ми ги слушаше по едно време и ми идеше да вкл. телевизора да намеря ХИМ и да правя мош-пит с мебелите, те са си сатанисти в сравнение с тея скакалци лигави.
Hansi
ЕРА, Ь, Епизод(по-старите неща), Ахат, донякъде Контрол и май е това. Поне не се сещам нещо друго да ме е впечатлило кой знае колко.
xskacorex
Освен горепосочените:
Bleeding Black, Dimension Of Harm, Axat, Smallman... OCTABA, Panican... That is!
Jicata
И освен моите горепосочени:
DAMAGE, ZAPLAXA i VENDETTA punk.gif
Zombie
lubimite mi sa edni deto ne znam kak se kazvat
SepulTeraHead
Цитат
малее и мене отвратително ме дразни музиката им. Брат ми ги слушаше по едно време и ми идеше да вкл. телевизора да намеря ХИМ и да правя мош-пит с мебелите, те са си сатанисти в сравнение с тея скакалци лигави.


Сака-ка-уец .....ууууу-аааа .... Ска-ка-уец

\m/ Х И П О Д И Л \m/
Peter
BG HARDCORE!!! E tva e istinata.
BELLA
hardcora naistina e qk i pove4e ima dvijenie v razvitieto mu ot kolkoto v drugite(za tejka muzika razbira se de)6toto ina4e razni ..... da ne kazvam kakvi, 4e mnogo nezenzurno govorq naposleduk kato grupa -te, egati maitapa, fabrika za ednoobrazna i tuoa muzika, navsi4koto otgore v tezi sredi mnogo sa se obedinili i vsi4ko si pravqt edni na drugi , kato nqkakva mafiq sa. to i za tva vsi4kite pesni sa ednakvi, mom4il kolev im pravi muzikata, lkarizma pi6at teksta i pro4ie a be vse bozi... posle se suberat grupovo da si napudrqt nosletata s kokainec i mnogo se obi4at, vsi4kite sa tolkova ligavi...... blink.gif mat.gif
SepulTeraHead
Ами то такива лигни ме зареждат с омраза... Ако гхи нямаше щях да умра от скука.
Всички са педали... Руши, Те , Каризма... дари тея тримата май са гаджета... Ъхххх dry.gif brickwall.gif
Sw1tched
както се пееше в една !@#% песен "няма ли кой да удуши Руши" с ударние на второто у на удуши за да има "рима" smile.gif.
Metanoia
Demonism и Insmouth...
И.... БИЧЕТО. naughty.gif smoke.gif
Peter
Цитат(SepulTeraHead @ Aug 6 2003, 12:06 AM)
Ами то такива лигни ме зареждат с омраза... Ако гхи нямаше щях да умра от скука.
Всички са педали... Руши, Те , Каризма... дари тея тримата май са гаджета... Ъхххх dry.gif brickwall.gif

Abe tqhna si rabota, samo deto ima baluci, deto gi slu6at (a za razni kato Mi6o 4algara da ne govorim...)
BELLA
abe ima edna mnogo qka grupa ama ne6to se pozagubiha- FROZEN TEARS . kato izklu4im ligavata moma, koqto gra4i vsi4ko e perfektnooooooo. mnogo me kefi
Warrior Of Ice
Мен пък тъкмо момата ме кефи - внася разнообразие в музиката им... Да продължават да свирят, пък ще видим. Frozen Tears имат и много хубави текстове, според мен.
BELLA
tekstovete sa super. idealno e da ima jenski glas i to4no na tezi mesta na koito sa go napravili, no ne to4no neiniq- na mesta prosto se use6ta kak se mu4i da pee pravilno , no ne6to ne se polu4ava.
synchu
Цитат(BELLA @ Aug 7 2003, 06:58 PM)
na mesta prosto se use6ta kak se mu4i da pee pravilno , no ne6to ne se polu4ava.

tova se postiga s uprazhnenia ....

a pyk glasa i inache ima hubav tembyr => e.g. trenirovka mu e majkata....
BELLA
suglasna sum - za tva si ima u4iteli, hodi6 u4i6 sulfej pomagat ti da si 6lifova6 glasa i se polu4ava super. ama to si trqbva sam da go napravi6 .... taka, 4e..... da be ina4e kato posvikne6 s glasa i zapo4va da ti haresva, no purvona4alnoto mi vpe4atlenie be6e- leleeeee koq i e dal mikrofon na tazi???? tongue.gif
synchu
Цитат(BELLA @ Aug 7 2003, 07:24 PM)
leleeeee koq i e dal mikrofon na tazi???? tongue.gif

syglasen sym wink.gif na men po princip ne mi dopadat, no tembyra i mi haresva...a inache ako trjabva da svikvam s nechija muzika po-dobre vyobshte da ne se nasilvam wink.gif

Az taka i ne sviknah da slusham death i/ili black /s mnogo malki izklyuchenia/ vypreki uporitite zaribjavania oshte v rannata gimnazia kakto i chat pat lekite opiti za podrynkvane neshtastno v edna podobna banda, chast ot kojato iskashe da mine v po-leki zhanrove ta i zatova az i edin drug fen na Guns /situaciata se razviva predi 10 godini smile.gif/, bassist, se vklyuchihme.
Ta vryzkata e che imahme zhenski vokal, kojato po onova vreme peeshe v hora na radioto i beshe zverski dobra, ta hem rock'n'roll-ski hem mnoo simfonichno stana, oshte se kefja kato si spomnja. Ta shkoluvaneto si e goljama rabota i ne trjabva da se prenebregva v nikakyv sluchaj.
BELLA
ABSOLUTNO SUM SUGLASNA s teb za 6koluvaneto. vsi4ki golemi pevici sa minali prez ogormno koli4stvo uroci predi da stanat tova, koeto sa....
a za svikvaneto imah predvid, 4e prosto v edinmoment se abstrahira6 ot drazne6tite na momenti fal6ivi tonove , i se zaslu6va6 kato cqlostno zvu4ene
DAMAGE
Liubumi: Fyeld, Dreadlockz, O.H. , i mnogo drugi
Peter
Mene po me kefi purviqt im album.
alpha prime
Цитат
DA, Shturcite i Signal, kak gi propusnah...
ta neznam ama na koncerta nasignal w plowdiw be6e zabawno ta izpqha pesnite po 2 pyti 6toto nqmat drugi.... a kyde ostawqte
Er malyk
Er malyk
Er malyk
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Inferno
Нова генерация, Ь, Ахат, Контрол, Ера...
А от по underground бандите - Фул Макс, Соларис, Sider, Афазия... Имаше на времето тука в Пловдив едни герои Broken Windows, други Facelift, а пък Рицари на Огъня да не говорим...
alpha prime
e sega sy6to ima m,noo dobri pld grupi ... ne sa tolkowa izwestni noi sa dobri- rappelrack,crossfire,renegat ,defender .... i o6te dosta pone trqq daima az ne gi znam rolleyes.gif
Ed_Hun†eR
Bulgarskite grupi sa Hipodil , Sram i Pozor i Bi4eto icon_headbang[1].gif
alpha prime
bi4eto za metayl li go broi6 twa za mene e nqkwo izwra6tenie werno 4e zwu4i qko ama .... e nqkwo typo
Ed_Hun†eR
Цитат(brave_new_world @ Sep 2 2003, 08:14 PM)
bi4eto za metayl li go broi6 twa za mene e nqkwo izwra6tenie werno 4e zwu4i qko ama .... e nqkwo typo

4e koi kazal 4e bi4eto hipodil ili sram i pozor se priblijawat do metal-a prosto sa dobri a btw Iron Maiden sa nai dobrata grupa i koito ti kaje 4e bruce dickinson duha na negri mu smaji glawata
SepulTeraHead
Цитат
Heavy Metal is the Law
Skinhead Skinhead OI! OI! OI!

bggg yeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!!!!!!
СМЪРТ НА ВСИЧКИ МАЛЦИНСТВА!!!!!!!!!!

















*въргалям се на пода от смях*
alpha prime
Цитат
btw Iron Maiden sa nai dobrata grupa i koito ti kaje 4e bruce dickinson duha na negri mu smaji glawata

nqh nqh nqh nqh nqh po skoro 6e mu predloja uslugite na edna druga bolnica w00t.gif w00t.gif w00t.gif
SepulTeraHead
А представяш ли си ако човечеца е от ШИБАНИТЕ МАЛЦИНСТВА!!!!!!!!!
alpha prime
togaw ane samo na taq bolnica робокоп
alpha prime
Цитат
БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО!!!!!!!!
СМЪРТ НА ВСИЧКИ МАЛЦИНСТВА!!!!!!!!!!
*въргалям се на пода от смях*




razbiram te az i az ne6to takowa za smeha ... w00t.gif w00t.gif rolleyes.gif
Souldestroyer
po princip bulgarskite grupi sa dosta smotani no ima i niakoi izkliuchenia liubimata mi bg grupa e Wartime
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.