Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Вашите кавъри, или на кого сте правили кавър :)
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
james-assya
Ами понеже видях че имаше такава тема за авторска музика, но никъде не намерих за кавъри, реших да сложа темата тука, ако модераторите преценят могат да я преместят или ако има друга такава да ги слеят smile.gif. Та направила съм два вокални кавъра на Металика, ако ви е интересно ги чуйте и си кажете мнението, втория не места не е много добре че бях болна smile.gif

http://www.youtube.com/watch?v=t8Q94R2A5Wk...feature=channel


http://www.youtube.com/watch?v=EXxHOGKxN3Y...feature=channel
PitBull
^ Ми напраи го пак като си била болна тогава, един артист трябва винаги да си презентира изкуството в най-добра форма, така че това не е извинение.
Иначе биват кавърите, кефи ме как докарваш характерния глас на Джеймс. Пробвай да направиш кавър и на някои от стойностните им песни (преди 1991).
pungent_stench
Правил(и) съм(сме) кавъри на Freezing Moon, Buried by time and dust, Dethroned Emperor, Under a Funeral Moon и Pleasure to Kill. Ама за жалост няма записи, щото повечето са или загубени, или не са записвани изобщо.

Един приятел е записал инструментал на Lack of Comprehension на СМЪРТ, ако се справя с вокалите, може да пуща линк ph34r.gif
SepulTeraHead
Цитат
Dethroned Emperor

icon_headbang[1].gif
james-assya
Цитат(PitBull @ Dec 12 2009, 09:45 PM) *
^ Ми напраи го пак като си била болна тогава, един артист трябва винаги да си презентира изкуството в най-добра форма, така че това не е извинение.
Иначе биват кавърите, кефи ме как докарваш характерния глас на Джеймс. Пробвай да направиш кавър и на някои от стойностните им песни (преди 1991).

Благодаря, радвам се че ти харесва звученето, имам разни неща замислени, но не знам кое по-напред, зависи от време и какво ли не, а това не го използвам като извинение, просто обяснявах и да прав си че трябва да се показва най-доброто, но бях нетърпелива, а и хората ме чакаха wink.gif

ПП За мен всичките им песни са стойностни
Megadeth
Кой те е чакал?
james-assya
Имам си няколко фена в тубата и извън нея и само ми пращат писма кога ще запиша още нещо, а аз все нямам време и само им обещавам и за това при всяко свободно време се опитвам да направя нещо независимо болна или здрава.
_Moonshield_
Тогава трябва да си доста заета, щом за половин година си направила само 2 песни. biggrin.gif
Megadeth
^Тихо бе, звездите са тъй ;p
james-assya
Не ми се подигравайте smile.gif, много работа имам за съжаление,по едно време работех на три места, а на всичкото отгоре мога да свиря или да пея само когато няма никой вкъщи, защото те мразят да слушат метъл и им преча и с това времето ми значително се стеснява. Никаква звезда не съм biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif.
Megadeth
Наистина беше грубо от наша страна, извинявай ;р

Пробвай нещо друго, освен на Металика, ше е интересно. bowdown.gif
james-assya
Сега току що записах Can't Let You Go na Raibow. Не е в тубата още, после като го кача и там ще сложа и тоя линк но засега давам този. Има места за пипане нямах време за репетиции, но като цяло яко звучи. smile.gif Ако ви харесва слушайте smile.gif
http://www.4shared.com/file/172171081/20da..._Go_Master.html
_Moonshield_
Хубаво е, само трябва малко да намалиш Хетфийлд влиянията, щото става доста натрапчиво. Иначе се справяш доста добре.

Може ли един рикуест... http://www.youtube.com/watch?v=R-gbzAYVwt4
Пък и ще ти пасне на гласа.
james-assya
Ми не искам да ги намалям, на мен така ми харесва, затова обичам Хетфийлд, и аз обичам да се дера, приятно ми е просто така да пея, мой стил си ми е вече.Иначе благодаря. А колкото до тая песен, не обещавам, нещо не ме грабва, а нещо трябва да ме кефи за да му правя кавър, пък и от хиляда време съм обещала и съм почнала две неща, които все не мога да завърша. Аз съм малко по мъжките песни smile.gif smile.gif smile.gif Не се сърди.
Megadeth
Цитат(james-assya @ Dec 13 2009, 10:14 PM) *

Слави Трифонов би казал нещо от сорта на
- Догодина пак
Фънки
- Такова пеене.. само под душа.

Честно, това парче не бива така да се подиграват хората с него, горните по-добре, но Рейнбоу..
PitBull
Цитат(_Moonshield_ @ Dec 13 2009, 03:40 PM) *
трябва малко да намалиш Хетфийлд влиянията

Послушай го, не успях да го изтрая тоя Рейнбоу след 1вата минута...
Crafter
Абе, когато си мислих, че си на 14 и чух как пееш песента от St. Anger ми се стори, че е повече от добра идея да те похваля. Но когато видях, че си на 26... не че нещо, ама тия обсесии по някоя рок звезда ми се струват страшно не на място на възраст, на която човек обикновено мисли как да се оправя със семейството си, как да развие бизнеса си и т.н.

Това, разбира се, не променя факта, че пееш правилно песните (което вероятно не е твърде лесно предвид малоумните партии на Хетфийлд от Гнявът насам). Нито пък че докарваш звученето му по доста интересен начин.

Дотук всичко добре, само жалко, че това е абсолютно никому ненужно упражнение.
Ataegina
^Доста грубо... И струва ми се на мен, че ако повъртиш из главата си конкретното изречение: "Но когато видях, че си на 26... не че нещо, ама тия обсесии по някоя рок звезда ми се струват страшно не на място на възраст, на която човек обикновено мисли как да се оправя със семейството си, как да развие бизнеса си и т.н." ще се усетиш колко не на място забележка е това... в рамки.

james-assya - конкретно за кавъра на Rainbow - изпитах желание-емоция необяснима... психопатологична... не ми допадна песента ти. Може би поради факта, че ограничаваш гласа си(лаишки казано)
Успех!
Svetyl
Сега разбирам защо Хетфилд не е пял Рейнбоу досега... smile.gif Иначе опита е добър, но по мое скромно мнение пееш фалшиво във високите части.
Но все пак се присъединявам към рикуестите с това.
Crafter
^^ Колкото и да го въртя ми се струва перфектно на място. И оставяйки настрана предположението, че създателката на тази тема изобщо няма да се замисли относно думите ми, все пак винаги съм вярвал, че е хубаво, когато някой ти каже истината в очите. Или поне в пост.
james-assya
Цитат
Слави Трифонов би казал нещо от сорта на
- Догодина пак
Фънки
- Такова пеене.. само под душа.
Честно, това парче не бива така да се подиграват хората с него, горните по-добре, но Рейнбоу..

Ми кой какво би казал си е лично негова работа, ако случайно не забелязал това е е два третия ми кавър, тоест все още се уча, и смятам че ниокй не се е родил научен, и че без да пееш и рискуваш няма как да научиш нищо, като не ти харесва чудесно, ни не е нужно да класифицираш кой с кого се подиграва, имала съм доброто желание да се опитам, това колко е сплучливо или не въобще не може да се нарече "подигравка" к?


Колкото до това че трябва да намаля Хетфийлд влиянията- откога станахте мои учители всички и откога решихте че вие може да ми казвате как да пея или не, аз така харесвам работила съм много за този саунд, повярвай ми не е лесно от женско гърло да се изкара такъв звук, а дали ви допада е ваша работа, не пея нито за теб, нито за теб, пея за себе си и за тези на които им харесва, не ме рзбирайте погрешно всеки може да си сподели мнението , но поученията от типа, ние знаем кое е по-добро за теб си ги запазете за вкъщи.


Цитат
Абе, когато си мислих, че си на 14 и чух как пееш песента от St. Anger ми се стори, че е повече от добра идея да те похваля. Но когато видях, че си на 26... не че нещо, ама тия обсесии по някоя рок звезда ми се струват страшно не на място на възраст, на която човек обикновено мисли как да се оправя със семейството си, как да развие бизнеса си и т.н.

Това, разбира се, не променя факта, че пееш правилно песните (което вероятно не е твърде лесно предвид малоумните партии на Хетфийлд от Гнявът насам). Нито пък че докарваш звученето му по доста интересен начин.

Дотук всичко добре, само жалко, че това е абсолютно никому ненужно упражнение.

Това на колко съм години не трябва въобще да те бърка тебе, за всяко нещо си има пръв път независимо на колко си години, и за музиката или за да научиш нещо ново никога не е късно, мог аи на 40 да започна да пея и докато се науча добре пак ще звуча гадно,к ? Плюс това как пък реши че имам обсесии по някакви рок звезди? Това че пея като Хетфийлд е съвсем съзнателен избор за мен и далеч няма връзка със секси задника му от 80те примерно както вероятно го ражда твоята фантазия, хубаво не ти харесва и не можеш да приемеш саунда, няма проблем но ако обичаш не се опитвай да правиш разбор на живота ми без нищо да знаеш за мен, защото честно казано аман от многозйковци дето цялото им познание за хората се базира на един аватар във форум, к?
И благодаря че си забелязал че пея сравнително точно Металика, и да не е лесно, не защото са малоумни както си се изразил, а защото повечето имат сложно изразена мелодия, и най-сетне забеляза че звученето ми не е точно като неговото.
И защо пък ненужно? На мен ми е нужно, харесвам този стил на пеене и работя в тази насока, дали това ще накара някой да ме слуша или не е вече бонус.


Цитат
^Доста грубо... И струва ми се на мен, че ако повъртиш из главата си конкретното изречение: "Но когато видях, че си на 26... не че нещо, ама тия обсесии по някоя рок звезда ми се струват страшно не на място на възраст, на която човек обикновено мисли как да се оправя със семейството си, как да развие бизнеса си и т.н." ще се усетиш колко не на място забележка е това... в рамки.

james-assya - конкретно за кавъра на Rainbow - изпитах желание-емоция необяснима... психопатологична... не ми допадна песента ти. Може би поради факта, че ограничаваш гласа си(лаишки казано)
Успех!

Благодаря, най-сетне някой да разбере че от груби подмятания и забележки няма смисъл и да изкаже мнението си интелигиентно. Ами да прав си че малко си ограничавам гласа, беше ми доста трудна песента а трябваше да я направя за каратко време, в рамките на два дена а не съм я пяла преди и предполагам имах доста до голяма степен една психическа бариера , която до голяма степен отработих с тази песен което ме радва. В началото когато пеех Джеймс също имах притеснения да отпусна гласа си за дране заради чиста психическа нагласа и с времето ми стана много удобно и лесно и дори приятно така че в този аспект тази песен на Рейнбоу мисля че може доста да ми помигне в друга насока ако продължа да работя .smile.gif


Цитат
Сега разбирам защо Хетфилд не е пял Рейнбоу досега... Иначе опита е добър, но по мое скромно мнение пееш фалшиво във високите части.
Но все пак се присъединявам към рикуестите с това.

Мда той е висока летва, но пък може да се научат доста неща, а и с повече работа всичко е постижимо. Мда малко фалш има на места прав си, но пък се радвам че се опитах защото успях да отпусна доста голяма част от гласа си, за което досега имах резерви, но повече работа е определено нужна, но като за едно начало от което да се учиш мисля че е добре като основа. За рикуестите, мило от ваша страна, но както казах не знам просто дали изобщо ше имам време някакво да изпулня нечия молба. обещала съм доста неща, затова предварително нищо не мога да гарантирам, а и в общи линии когато ми остане време да правя запис винаги е нещо спонтанно на момента.


Цитат
Sturmfuhrer Публикувано на Днес, 12:46 PM
^^ Колкото и да го въртя ми се струва перфектно на място. И оставяйки настрана предположението, че създателката на тази тема изобщо няма да се замисли относно думите ми, все пак винаги съм вярвал, че е хубаво, когато някой ти каже истината в очите. Или поне в пост.

Колко това е "ИСТИНАТА" може да поспорим, това е само твое мнение, при това поднесено в злободневна и хаплива форма, с никому ненужни грубости и "компетентни" изказвания, хайде образовай се ако не културно-морално то поне музикално преди да даваш "точните" си "истини" така щедро, к? smile.gif
Crafter
Цитат(james-assya @ Dec 14 2009, 06:18 PM) *
Плюс това как пък реши че имам обсесии по някакви рок звезди?

Човече, виж си аватара, прякора, темата и всичките постове в този форум и ме питай пак как съм решил, че страдаш от обсесия по Джеймс Хетфийлд.

А културно-моралното и музикалното ми образование със сигурност са на достатъчно високо ниво за да коментирам форумните ти изяви и то не с някаква злоба, ненавист или нещо подобно, а по-скоро с обективизъм. Нищо лично против теб, дори ме кефи как пееш. Дори ме кефи доста. Но това не може да промени факта, че начинът, по който изглеждаш тук, е по-скоро горчиво-забавен отколкото сериозен.

И оставяйки всичко това настрана, винаги съм готов да обсъждаме обективното в музиката, а в този смисъл, да, ти пееш вярно. Пееш и експресивно и интересно.
Но също така, да St. Anger е албумът на Metallica с най-странни вокални партии, дисонансни забежки и изобщо цялостно неортодоксално звучене, което аз лично бих нарекъл по-скоро неадекватно, наивно или детинско.
Ataegina
"Колкото и да го въртя ми се струва перфектно на място. И оставяйки настрана предположението, <...бла, бла, бла>, все пак винаги съм вярвал, че е хубаво, когато някой ти каже истината в очите. Или поне в пост."

Окей, като за начало мнението ти звучи много извън фокуса на темата, офтопик - наречи го както пожелаеш. Момичето представя песните си, не личността си. Относно рамките - на място ли ти се струва "Хммм, очите ти са кафяви с лек намек за златисто във вътрешността, тия хора доста отрано се занимават с фотография..."?
Иначе похвално за истината - каквато и да е тя wink.gif
james-assya
Цитат(Sturmfuhrer @ Dec 14 2009, 11:40 PM) *
Цитат(james-assya @ Dec 14 2009, 06:18 PM) *
Плюс това как пък реши че имам обсесии по някакви рок звезди?

Човече, виж си аватара, прякора, темата и всичките постове в този форум и ме питай пак как съм решил, че страдаш от обсесия по Джеймс Хетфийлд.

А културно-моралното и музикалното ми образование със сигурност са на достатъчно високо ниво за да коментирам форумните ти изяви и то не с някаква злоба, ненавист или нещо подобно, а по-скоро с обективизъм. Нищо лично против теб, дори ме кефи как пееш. Дори ме кефи доста. Но това не може да промени факта, че начинът, по който изглеждаш тук, е по-скоро горчиво-забавен отколкото сериозен.

И оставяйки всичко това настрана, винаги съм готов да обсъждаме обективното в музиката, а в този смисъл, да, ти пееш вярно. Пееш и експресивно и интересно.
Но също така, да St. Anger е албумът на Metallica с най-странни вокални партии, дисонансни забежки и изобщо цялостно неортодоксално звучене, което аз лично бих нарекъл по-скоро неадекватно, наивно или детинско.

Мхм, така първо радвам се че ти харесва как пея. И второ не мисля че си обективен. Не знам как ти изглеждам на теб, но както вече казах не бива да съдиш хората по фроумните им аватари, защото ако и аз трябва да си вадя заключения от твоя аватар, опазаил бог за какъв мога да те помисля, най-малкото далече не за интелигентен човек. Аватарите са по-скоро за забавление не за представат какъв човек си. Плюс това не че ти дължа обяснение, но аватара, прякора ми и така нататък са ми навик открай време и ги използвам защото първото място на което съм се регистрирала са форумоите на Металлика фенклуба и така нататък, оттам нататък използвам едни и същи настрйки навсякъде, защото не искам да помня хиляда регистрации. А дали те кефи тва или не все тая, както казах и твоя аватар не буди кой знае какви добри размисли, но човек съди за хората не по някакви снимчици по форумите. Второ какво пък толкова съм казала за Джеймс И Металика, сори но това е любимата ми група и любимия музикант ако наричаш това обсесия здраве му кажи или пък ела във фенклуба на Металика да видиш за какво става въпрос, това че харесвам някой изпулнител не ти дава правото да ме наречеш маниачка, а пък на темата не знам какво не ти харесва, съвсем естествено е да правя кавъри на любимата си група, а после да се занимавам с каквато и да е друга музика, освен това съм пяла и други неща. А колкото до оценката ти за албума на Металика само мога да се радвам че и за тях използваш думи като "наивно, детинско, неадекватно" smile.gif, значи сравненна с тях в твоите очи не съм много далеч wink.gif Интересно само как реши че ти аз или който и да е било друг може да лепне такъв етикет на хора които имат далеч по-богат опит от нас и знаят доста повечко за музиката, аз не си позволявам да давам мнения за груптие които не харесвам , просто не ме кефят и това е, но да наречеш нещо, което ти посмъртно предполагам не би могъл да сътвориш детинско и наивно,само по себе си е доста детинско smile.gif. Замисли се.


Цитат
"Колкото и да го въртя ми се струва перфектно на място. И оставяйки настрана предположението, <...бла, бла, бла>, все пак винаги съм вярвал, че е хубаво, когато някой ти каже истината в очите. Или поне в пост."

Окей, като за начало мнението ти звучи много извън фокуса на темата, офтопик - наречи го както пожелаеш. Момичето представя песните си, не личността си. Относно рамките - на място ли ти се струва "Хммм, очите ти са кафяви с лек намек за златисто във вътрешността, тия хора доста отрано се занимават с фотография..."?
Иначе похвално за истината - каквато и да е тя

Ех най-сетне някой да схваща същността на нещата. Сложих две песни, просто за да чуете какво правя, да кажете кефи ли ви или не, а не за да правите психически разбор на целия ми живот,за който сори ама капка не знаете. и също така не смятах да се превърне в обсъждане мога ли да пея или не, казжате на мен не ми харесваш, на мен пък да и след това целта беше да сложите и ваши неща, и да се завъже нещо като приятелски диалог, я той свири много яко еди коя си песен, той е изпял това, и така нататък, явно съм ви надценила, поне повечето, съжалявам за това изглежда сгреших с темата, може би твърде повлияна от атмосферата на музикалните форуми или пък от глупавата си представа че сме се събрали от любовта към една и съща музика, а не просто за да се перчим кой колко групи е слушал или да си чешем езиците с празни дъвкания.
Crafter
Аз харесвам Металика. Харесвам и Металика след 90-та година. Гръм да ме удари, но даже и Сент Енгър някак си харесвам. Когат излезна всъщност бях на около 14 и намирах агресията, хаотичността и модерността му за едва ли не паднали от Божиите ръце.



...



и след това станах на 15.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.