Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Amon Amarth
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4
InsArtTure
Уникално добра група. Всичко за Амон Амарт-слагайте в тази тема.
Svetyl
Mnogo se kefq na Amon Amarth wypreki che imam samo edin album.Naistina sa mnogo dobri.
Beoulf
AMON AMARTH!
Warrior Of Ice
Една от любимите ми банди изобщо - тежки, технични, мелодични, емоционални... Излизат извън стереотипното (вече) шведско звучене, което само по себе си е похвално.
_SiegfrieD_
Да наистина мога да заявя,че са добри въпреки малкото,което имам.
SepulTeraHead
Албумът им от миналата година е албум на годианата според www.uraniummusic.com. Работата е сериозна.
Blessed_Dead
Най-здравия албум им е без съмнение Versus The World
А Death In Fire просто я обужавам,според мен тва им е и най-великата super.gif
Niilo
BLEED FOR ANCIENT GODS

Най-якото парче, създавано някога! Супер, мега, убер емоционална и красива песен!
RazorJack
Ами първият техен албум, който чух беше Versus the World, щото ми го похвалиха и наистина страшно много ми хареса, невероятно добър албум. За съжаление като си изтеглих и останалите останах малко разочарован, защото другите им албуми не са такава хомогенна маса от добри песни.
Blashyrkh
Once sent from the Golden Hall - bowdown.gif suicide.gif
Versus the World, за мен е от най-слабите им албуми. Най-малко викингски, така да се каже.

А що се отнася до последният - ето така трябва да звучи популярният мелодичен дет icon_headbang[1].gif

О да, забравих - The arrival of the Fimbul Winter blackmetal.gif headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Цитат(RazorJack @ Aug 22 2005, 10:25 PM)
Ами първият техен албум, който чух беше Versus the World, щото ми го похвалиха и наистина страшно много ми хареса, невероятно добър албум. За съжаление като си изтеглих и останалите останах малко разочарован, защото другите им албуми не са такава хомогенна маса от добри песни.

Според мен последният - "Fate Of Norns",е най-малкото не по-лош от култовия "Versus The World".
ManOwaRadO
Страшни са, няма дет или блек група, която да ме кефи повече от AMON AMARTH!
Mago De Oz
"Versus The World". bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
Death in fireeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee icon_headbang[1].gif
ManOwaRadO
Мене много ме впечатли The Pursuid of Vikings от последния албум, може да му видите и клипа на официалната страница. Лудница! Вокала просто е нечовек!
InsArtTure
^ Човек е, човек е. Ама е северен! blackmetal.gif
lelqLora
Една приказка на място! Amon Amarth къртят, чистят и извозват и не само и с други думи браво. Ама от сърце браво, че сте се сетили за тях.
ManOwaRadO
Поздрав с Across the Rainbow Bridge!
RazorJack
Цитат(Warrior Of Ice @ Aug 22 2005, 07:51 PM)
Според мен последният - "Fate Of Norns",е най-малкото не по-лош от култовия "Versus The World".

Ами всъщност си прав smile.gif
Аз говорех за по-старите албуми, Fate Of Norns не го бях слушал още. Тоя кърти smile.gif

бтв ...

ААААХАХАХАХАХАХААХХАХАХАХАХАХААХХААХАХХА



Какво ли му мислят на момичето .... whistle.gif
lelqLora
Bleed for ancient gods в изпълнение на живо smile.gif Е нема друго такова smile.gif
ManOwaRadO
Малеее, страшни са на снимката! biggrin.gif laugh.gif

А, да не забравя да ви поздравя с icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif The Pursuit of Vikings icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif metal.gif
InsArtTure
Цитат
Bleed for ancient gods в изпълнение на живо smile.gif Е нема друго такова smile.gif

А откъде може да се намери това нещо?
lelqLora
Ами да ти кажа нямам спомен от къде съм го дръпнала, но ако много държиш, ще измисля някакъв начин да ти го шитна да му се радваш.
ManOwaRadO
Аз гледах The Pursuit of Vikings на офицялния им сайт, ама много сече там бе мама му стара.
Slash
Цитат(ManOwaRadO @ Oct 30 2005, 12:45 PM)
Аз гледах The Pursuit of Vikings на офицялния им сайт, ама много сече там бе мама му стара.

Принципно го имаше тук, за free download, но сега не го намирам...
Иначе го имам клипа, ако си много на зор - мога да ти го пратя по ICQ, примерно...

EDIT:
А, да... Amon Amarth! icon_headbang[1].gif
lelqLora
InsArt†ure, дете, ти си яко неконтактен в кю-то, ма все пак ш ти го кача тфа нещо някъде да му се къдриш.
InsArtTure
Тия клипчета всички ги знаем.
MidnightWalker
Цитат(InsArt†ure @ Oct 28 2005, 05:39 AM)
Цитат
Bleed for ancient gods в изпълнение на живо smile.gif Е нема друго такова smile.gif

А откъде може да се намери това нещо?

http://www.data.bg/f.php?fid=9043002
InsArtTure
^Става дума за клип. Музиката я имам всичката разбира се.
ThE-SaMe-IdIoT
пф .. тая група я слушам сигурно вече 2-3 години и не ми е омръзнала .. от както я чух за първи път .. ай поздрав за сички Thousand Years Of Oppression
scion_of_storm
Няма да говоря разни клишета като "една от най-добрите шведски групи" и пр. Amon Amarth са си Amon Amarth и късат християнски глави до немайкъде. Една от любимите ми групи, може да се каже, вкарващи ЕБАСИ емоцията във всяка своя песен и албум.

Любим албум - Once sent from the golden hall/With Oden on Our Side, силно се колебая...
Най-любимите ми песни ще да бъдат - Without Fear, The Dragons' Flight Across the Waves, Runes to my memory, Valhall Awaits Me...

А да, сигурен съм, че като загинат тея момчета, валкириите ще ги вземат във Валхала. В Мьолнир им е вързано на копелетата icon_headbang[1].gif
ПОКЛОН!
crazyfan_metal
Новият албум е адски як, старите не съм ги слушал обстойно, но казват, че и те били много яки. Абе яката групичка icon_headbang[1].gif .
azoteccccc
Много яка песен.Слушах само последния албум.Любима песен The Pursuit of Vikings.
scion_of_storm
Абе...аз се чудя, защо като пуснах търсачката и търсих "Amon Amarth" не ми намери нищо о.О?
Warrior Of Ice
Християнска конспирация, Сашо. wink.gif
scion_of_storm
По дяволите, да ги вземе Тор дано biggrin.gif
Поздрав за всички фенове с "The Sound Of Eight Hooves" icon_headbang[1].gif
Battle Magic
Amon Amarth така и не ме грабнаха, но иначе не са лоши. Просто не са нищо особено, поне за мен де : dry.gif
Mephistophiles
Бързи, технични, мелодични, епични, смазващи и повдигащи духа, това са Amon Amarth - всичко,което една група може и иска да бъде. Чакам с нетърпение новия им албум и се надявам че няма да ме разочарова, както и останалта част от феновете, защото те са група от класа (лично мнение).
Twilightfall
Много любима група.

The Avenger
Fate Of Norns!


... и т.н.
Bleak
Страшна работа. Щом си ги пусна, се чувствам по средата на викингски поход. icon_headbang[1].gif А наскоро се сдобих с With Oden on Our Side Ltd едишъна и се разкатавам от кеф. bowdown.gif
gadabout
С риск да бъда тотално оплют, ще кажа, че след Once Sent from the Golden Hall Amon Amarth се изтъркват в геометрична прогресия с малко изключения, като песни говоря. За мен те просто нямат какво да предложат вече. Предъвкват едно и също, а музиката им не печели от това, така мисля.

Да вземем песни от With Oden on Our Side - там повече парчета съдържат по два рифа, чуйте Cry of the Black Birds. Надъхващо, да, но до един момент и после започва да прозира, че от музикална гледна точка не е нищо особено, нищо, което да не могат други групи...

Просто изчерпаха потенциала си.
Лично мнение! Смирено моля за прошка!
Warrior Of Ice
Цитат(gadabout @ May 18 2008, 09:34 PM) *
С риск да бъда тотално оплют, ще кажа, че след Once Sent from the Golden Hall Amon Amarth се изтъркват в геометрична прогресия с малко изключения, като песни говоря. За мен те просто нямат какво да предложат вече. Предъвкват едно и също, а музиката им не печели от това, така мисля.

Прав си за това, че в стилово отношение развитие почти липсва. Обаче не мога да се съглася, че са се изтъркали. За мен Amon Amarth са една от съвсем малкото групи, които успяват да звучат все така силно и да останат интересни, при все че не променят нищо в звученето си.
Ta' Zhal
Песните им са като агресивен транс. Много луд барабанист и вокалист имат. Песните им, макар, както каза gadabout, да не се нещо кой знае колко сложно, са надъхващи. Имам моменти, в които не бих заменил Vs. The World или А Fury Divine за нито една друга песен.
gadabout
А, и вие сте прави. Просто имам нужда да усещам развитието на дадена група от техния тип, за да й остана фен, докато те предлагат по много от същото.

Такова "самоповтаряне" ме кефи при друг тип дет метъл, който е създаден за куфеене. Амон Амарт са музика с коренно различно въздействие. Затова според мен те не трябва сами да се клишират.
Mephistophiles
Еднотипните прости рифове но същевремено надъхващи и пълнещи с енергия тяхните почитатели може да се кажеш че музиката им е една и съща но това не е знак за творческо изчерпване а за едно голямо професионално утвърждаване и усъваршенстване това показва че са група която си вади хляба с това което сътворяват а доколкото за With Odin On Our Side е албум направен с невероятно качество като композиция аранжимент и звучене понякога не се цени сложноста на едно изпълнение като песен а въздействието й върху хората защото музиката която се правила и се прави независимо от какъвто и да е жанр или стил е за забавление на хората а Amon Amarth умело го могат това като музиканти са страхотен отбор с илкючително много въображение и практика в дет метала така че се предполага че знаят какво правят.
Lanfear
Аз ще си призная без бой, че досега не съм слушала тази група. Не се сърдете много за оф-топика - имам намерение да ги чуя и после ще се изкажа smile.gif. Виждам, че няколко човека с които имам сходен вкус ги харесват - би могло да ми допадне значи.
Не знам защо досега не съм се "престрашила", трябва да поправя тази грешка.
Mort
Един от най-чаканите за мен албуми тази година е именно наследникът на With Oden on Our Side.
winterstorms
Amon Amarth са абсолютни машини. Били еднообразни, много групи ги превъзхождали... Я ми кажете макар и една банда, която да звучи по подобен начин! Стилът им е уникален и ако бях на тяхно място, също щях да се придържам неотлъчно към него.

За мен шедьовърът им е "With Oden On Our Side" и ми е много любопитно дали ще успеят да го надминат с новия си материал.
Ulair
Ейй, за малко да не се разпиша за една от любимите ми групи! Не бих приел мнения, твърдящи, че тез момци се били изчерпали или пък не търпели никакво развитие, ама знам ли...може и наистина последните няколко албума да звучат малко еднотипно, но поне на мен хич не ми пука! Получавам това, което ми харесва от тази група т.е. убийствената, надъхваща атмосфера, звучене, което може да накара човек да грабне вехтата викингска брадва и да поеме на унищожителен поход из близките села!
Определено е една от най-утвърдените шведски групи, умирам си от кеф кат' дочуя Йохан да съ дере и т.н и т.н , вече се изказаха подобни, заслужени хвалебствия.

Иначе най-любими албуми за мен са The Avenger, Once Sent from the Golden Hall,Fate Of Norns и последния също си го бива. Чакам с нетърпение онуй, което ще бъде сътворено от великите северни войни! viking.gif

Само с добро за тях!
Mago De Oz
Цитат(Mort @ May 19 2008, 10:29 AM) *
Един от най-чаканите за мен албуми тази година е именно наследникът на With Oden on Our Side.

Колко е лесно да се каже с малко, много !

Една от малкото дет метъл банди, която обичам, толкова!
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.