Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Rhapsody
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Warrior Of Ice
Не знам колко от вас са слушали тези италианци, но моето скромно мнение за тях е, че са ни повече, ни по-малко от истински гении. Rhapsody са една от най-оригиналните съвременни метъл групи, големи музиканти са, а композициите на китариста Turilli по нищо не отстъпват на тези на Бах и Вивалди по многопластовост и виртуозност. Който ги е слушал знае за какво говоря!
Sw1tched
като знам как критикуваш направо не мога да повярвам че съществува нещо което да ти харесва камо ли да величаеш така smile.gif Сигурно пред онея групи композиторите на класическа музика са като некадърници решили да дрънкат на пиана и прочие..
RazorJack
Абсолютно! Много са добри тези момчета!
мхехе откъде мислите че ми е подписа punk.gif
Warrior Of Ice
Като стана въпрос за текстовете - блестящи са! Не само имат смисъл (и то не повърхностен), а и свързват всички албуми в една голяма трагична история...
Sw1tched
трагична история носеща титла метъл biggrin.gif ...тва май вече го казвах някъде..
Warrior Of Ice
Какво пък, трагизмът носи много красота...
xskacorex
Мога да кажа само едно: "ВЕЛИКИ СА"... Warrior, имаш ли някаква информация за проекта Rhapsody IN BLACK? Рапсоди ще свирят блек... Уааа!
Warrior Of Ice
За жалост е отложен - можеш да прочетеш във секцията новини на официалния им сайт mightyrhapsody.com за подробности. Турили решил, че е рано за толкова екстремен проект.
Infernal_Tarja
A... Warrior, tam li si?smile.gif
Sw1tched
хе, вече уважавам Рапсоди smile.gif. Казват че от опит глава не боли...надали това е вярно в случая smile.gif.
xskacorex
Цитат
За жалост е отложен

Кофти, но щом само е отложен, а не отменен, ще го преживея!!!

Цитат
A... Warrior, tam li si?

Traja, не искам да го казвам/пиша, ама ако продължаваш с тея коментари ''на място'' ще те банна/кикта/шуутна/киллна и т.н.
wqwrrr
Как може?! Възстановявам тема от 2003 година...Толкова ли малко фенове има любимата ми група тук? hmm.gif Напълно споделям мнението на Warrior of Ice, наистина турили е велик композитор и китарист! Въобще, ако има група на която се възхищавам истински, това са Rhapsody of Fire.
Rolf
Е, как да няма фенове... в темата за "Triumph Or Agony" доста писахме. smile.gif За групата като че ли ги казахме повечето неща там, но не пречи пак. Наистина са гениални - в средата на 90-те, когато изгряха, нямаше други със звучене, което дори да се доближава до тяхното. Ролята им в пауър метъл ривайвъла е доста подценявана, според мен.
Megadeth
Ебе ме, че темата е набор на лордзомби, но групата е уникална. Слушам й албумите, заедно със симфоничния албум на Янгви Малмстийн и това ми осмисля живота.
Искам да ви питам дали мелодиите, които използват са техни или са класически и официално превърнати в техни? Защото имам чувството, че някои дори са взети от руски песнички. Дайте инфо за групата, дайте ми всичко за тях, те са велики. Говоря за инфото, което не го пише у уикипедия.
Warrior Of Ice
Повечето неща са си техни, но имат разни етюди от Вивалди, Бах, Паганини... Само "The Wizard's Last Rhymes" от "Rain Of A Thousand Flames" в по-голямата си част е интерпретация по "Из новия свят" на Антонин Дворжак.
Night
Самата група доста ми харесва, инструменталистите са си от класа, вокалът изненадващо не ме дразни, както и cheesy хорчетата (даже са ми приятни). Да не говорим колко са ми забавни с техните фентъзи измишльотини, онзи като вземе възторгнато да пее за разни мечове и битки laugh.gif

P.S. New world symphony я обожавам wub.gif
Aresius
Да, имат много чопнати мотиви от класиката, руски песнички и разни келтски мотиви, но това е нормално.

Иначе Лука преди няколко дена обеща, че новия албум ще бъде истински мастърпийс - с най-екстремните сола и с най-запомнящите се припеви в цялата им дискография.
Дано само по-бързо им мине съдебното дело с МСМ и алчния Джоуи Де Майо, че да излиза най-накрая албума, както и четвъртия самостоятелен албум на Лука и втория на Дриймкуест smile.gif
RazorJack
да бе дано да са останали някъде някакви дракони за доизтребване laugh.gif

все още супер много се кефя на първите им неща ама откакто се казват "of fire" ми носят само разочарование и нямам кой знае какви очаквания за напред.
Warrior Of Ice
Цитат(Aresius @ Sep 19 2008, 09:41 PM) *
Иначе Лука преди няколко дена обеща, че новия албум ще бъде истински мастърпийс - с най-екстремните сола и с най-запомнящите се припеви в цялата им дискография.

А дано, че в последния солата бяха малко дефицитни. Не че нещо се оплаквам, но повечко еквилибристики в духа на "Dawn Of Victory" или "Power Of The Dragonflame" винаги са добре дошли.
Airin Of Ancelot
Цитат(Warrior Of Ice @ Sep 18 2008, 11:18 PM) *
Повечето неща са си техни, но имат разни етюди от Вивалди, Бах, Паганини... Само "The Wizard's Last Rhymes" от "Rain Of A Thousand Flames" в по-голямата си част е интерпретация по "Из новия свят" на Антонин Дворжак.

И още едно има. "Queen of the Dark Horizons" е преработка на основната тема от саундтрака на "Phenomena" - един от култовите хоръри на Дарио Ардженто. Оригиналът май беше на Goblin...

А иначе Rhapsody са феноменална банда. Няма смисъл да ги хваля - всеки, който ги е усетил, знае колко са специални. Досега не са издали нещо, в което да не се влюбя.
Aresius
Цитат(Warrior Of Ice @ Sep 20 2008, 10:13 AM) *
Цитат(Aresius @ Sep 19 2008, 09:41 PM) *
Иначе Лука преди няколко дена обеща, че новия албум ще бъде истински мастърпийс - с най-екстремните сола и с най-запомнящите се припеви в цялата им дискография.

А дано, че в последния солата бяха малко дефицитни. Не че нещо се оплаквам, но повечко еквилибристики в духа на "Dawn Of Victory" или "Power Of The Dragonflame" винаги са добре дошли.

Аз харесвам солата в последния албум. Вярно е, че са дефицит, но пък са ми интересни... Звучат по-различно, може би защото голяма част от тях ги свири Доминик.
Обаче ще видим какво ще стане с новия албум... Лука последно време пак много се е запалил по китарите, особено след като се провъзгласи за учител и си направи китарна академия smile.gif
БТВ. Всеки който има малко над 5000 евро излишни и иска да усвои тънкостите в стила на свирене на Лука, може да му пише. smile.gif
Rolf
Дано по-скоро да приключат съдебните им разправии с Magic Circle и да записват нова музика!
sharon
RHAPSODY OF FIRE’S ACTIVITY SUSPENDED

"Hi to all, we would like to inform everybody that actually the RHAPSODY OF FIRE band activity relatively to album releases and touring has been suspended, independently from our will, for an unspecified period of time. We are sorry for that. Further news will be made available as soon as we will be in the conditions to release them. Thank you for understanding."

Rhapsody Of Fire
Megadeth
Ha BG???????????????????????
Нещо е станало и няма да има албум и турне?!
Warrior Of Ice
Явно още се съдят с MCM и нямат право да издават нищо ново. dry.gif
sharon
Цитат(blood @ Oct 27 2008, 11:26 PM) *
Ha BG???????????????????????
Нещо е станало и няма да има албум и турне?!

Именно, поне за момента.
scion_of_storm
Следващият им албум може да бъде епосът за извоюване на независимост и име, което да не звучи като *кхъм-кхъм* на някой дракон.
Airin Of Ancelot
Много глупава работа. Не разбирам какво пречеше да си платят неустойките или каквото там се прави при предсрочно разтрогване на договора, след което бандата да си поеме по избрания път по живо, по здраво. Колко време вече продължава тази пародия с DeMaio?
Megadeth
Той нали се навърта в България уж? Дайте да го удавим копелето.
А и едва ли е толкова просто, в смисъл те си знаят за какво иде реч...
Aresius
Цитат(blood @ Oct 28 2008, 12:37 PM) *
Той нали се навърта в България уж? Дайте да го удавим копелето.

Добра идея! whistle.gif

Иначе новият албум е готов. Е, не е записан в студио все още рабира се, но е композиран на 100 процента и Лука каза във форума, че това ще бъде най-добрия им албум.

Тази работа с МСМ не е проста и за съжаление нещата се позакучиха засега, но мисля че до средата на 2009-та нещата ще са се уредили. Проблемът явно не е в договора за албуми, а заради концертната им дейност. Да не забравяме, че заради Manowar Рапаосди нямаха турне, с което да пронмотират последния си албум - първо Карл Лоугън си счупи ръката, а после на Джоуи ей тъй му хрумна да отмени (или май беше да отложи за няколко месеца) турнето на групата си, защото видите ли имало още някои неща за доизпипване по новия им албум (за последния албум на Manowar става дума), а Рапсоди бяха обвързани с МСМ да бъдат подгряваща група на Manowar и неможеха да изнасят сами концерти. Така че нов албум и турне на Рапсоди - чак към края на следващата година най-вероятно. Но няма да е само албума на Рапсоди... втория албум на Дриймкуест е записан в студио още преди две години, вече май и третия е композиран. Четвъртият солов албум на Лука също мисля че е готов... В момента е много вероятно Лука да пише песни за по-следващия албум на Рапсоди. Искам да кажа, че макар в момента нещата около Рапсоди да са в застой, Лука не почива, така че когато Рапсоди се разберат с МСМ и най-вече с гадината Джоуи, за кратък период от време ще се появят няколко албума забъркани от Лука. smile.gif Ще има яка избухвация icon_headbang[1].gif
Megadeth
A освен, че се съдят за името Рапсоди, другото какво е? Аз само това знам, но е крайно недостатъчно, а не знам и английски sad.gif
gadabout
ОФФ: С Шефа се разбрахме да ви изкормим и изядем вътрешностите, щото само товарите сървъра, пишейки за Рапсоди, вместо за vegetarianian progressive grindcore.
Megadeth
Не обиждам не-чалгарските ти парчета, ти какво правиш тук?
sharon
Цитат(Aresius @ Oct 28 2008, 10:18 PM) *
втория албум на Дриймкуест е записан в студио още преди две години, вече май и третия е композиран. Четвъртият солов албум на Лука също мисля че е готов...

Прибави и предстоящия Vision Divine, който поне е насрочен вече.
^^ Относно споровете за името, историята мина и замина, затова и се "прекръстиха". А какво точно става в MCM - питай Joey. dry.gif
Rolf
Ами, нищо ново не ни казаха. Те са си "on hold" горе-долу от година вече. Според мен все пак ще е добре да хвърлят повече светлина върху случващото се - къде точно се корени проблемът, какво иска всяка от страните в спора, какво пречи да се постигне съгласие... Пък, в краен случай, Luca винаги може да направи нов проект, с който да издаде готовата музика.
Aresius
Това няма да ни стане ясно, докато цялата дандания не свърши. Във форума на Рапосоди Лука написа, че няма да каже за какво точно се съдят, докато не приключи процеса, защото това можело по някакъв начин да навреди на групата.
Спомням си веднага след като изтече информацията във форума, в страницата си в Май Спейс Фабио Лионе беше написал нещо от рода на: "Ох, свърши се най-вече. Най-накрая се освободихме:". Но ден-два по-късно това бе изчезнало от страницата му и стана ясно, че са започнали да се съдят с МСМ.
Dreamtale
И нищо повече да не издадат, оставиха достатъчно велики албуми. Пък и винаги могат да направят нов проект/група, както написа Rolf.
Megadeth
Та те са в разгара си бре, тепърва трябва да започнат да обират славата си по страните.
Aresius
Споко, албуми ще има, и то няма да са малко. Ся тази принудителна почивка тамън ще ги нахъса още повече. smile.gif
Megadeth
Нещо не ми се връзва, нали Рапсоди са имали съвместно турне с Меноар, как тогава ще ги съди Демайо? Другото, което е, че четох в интервюто Ви, че Фабио казва, че не се е стигало до съд.. А тук се пишат съвсем други неща?

Цитат
Не мога да не те попитам за смяната на името. Каква беше същинската причина да прекръстите групата на Rhapsody Of Fire?

Както знаеш, през 2005-та година проведохме първото си турне в Северна Америка. Някакъв американски музикант ни забеляза и се свърза с нас. Оказа се, че той притежава правата върху името Rhapsody. Това беше много странно за мен. Девет години съществуваме като банда под това име и изведнъж се появява този човек, за да ни сервира подобни неща. Не желаеше да се наричаме повече Rhapsody и вероятно беше прав, поне от законова гледна точка. В крайна сметка мисля, че намерихме най-доброто решение. Вярно, направихме малка промяна, но според мен до голяма степен си е същото име. По този начин и той е доволен, и ние сме доволни – не се стигна до съд и излишни разправии.

А въпросният човек за какво използва името Rhapsody?

Той се занимава с музика, доколкото разбрах, но е съвсем различна от нашата. Няма група, твори сам. Не съм слушал нещата му... Ако трябва да съм честен, не разбирам дори с каква идея е регистрирал думата Rhapsody. Но така или иначе, с това се свърши и то по най-добрия начин.
Warrior Of Ice
^ Това с името е съвсем друг, много по-стар случай, който няма връзка с настоящия съдебен спор с MCM.
Megadeth
Е, аз разбрах, че Демайо имал притенции към името им. Това MCM що ги съди, кво е MCM? Няма ли как да им помогнем, не даваш много инфо, а знаеш.
Warrior Of Ice
DeMaio не ги съди за името, а по-скоро заради някакви нарушения на договора, който са имали с компанията му - Magic Circle Music. Доколкото схванах, пичовете от Rhapsody са искали да се махнат, а договорът им е бил за още издания. Повече не знам, може би Aresius е в състояние да разясни.
Megadeth
Благодаря smile.gif
Aresius
И аз не знам повече. Информацията е доста оскъдна и забулена в тайна. Лука писа във форума на Рапсоди, че няма да каже каква е причината за разправията с МСМ, докато делото не приключи.
Рано или късно ще се разбере де. Дано само да е по-скоро.
Rebel
Тия като ги слушам ми се пие повече icon_headbang[1].gif
winterdawn
И не само на тебе beer,beer xD!
Aresius
Ъммм... за първи път чувам на някой да му се допийва от музиката на Рапсоди smile.gif
Обикновено музиката им предразполага към други дйствия - да вземеш меч или брадва (или квот имаш подръка, стига да нанася поне среднотежка травма при удар) и да почнеш да млатиш вразите (или който ти се изпречи пред очите) laugh.gif icon_axe.gif
lodborg
"The Frozen Tears of Angels" излезе и е страхотен. Хареса ми в пъти повече от второто "Symphony" и от предния албум определно. Много улегнало звучат, харесва ми че мелодичността им тук е целенасочена, хареса ми и че няма отнесени парчета, а дори и баладата звучи съсредоточено. Много доволен оставам, да видим докога. Проблемът с албумите на Rhapsody при мен е, че ми омръзват бързо, но поне е сигурно, че групата отново няма да остави феновете си разочаровани.
Rolf
Пауър метъл албумът на годината дотук. Много различен от последните два, сякаш са се позавърнали към по-китарното звучене на старите албуми. Чакам и соловите на Лука. smile.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.