Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Дебютния албум на Offroad - Track 1
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Sw1tched
Наскоро излезна първият албум на група Offroad, с име Track1. Доста време ги записвах и смесвах, но мисля че резултата е качествен. Mastering-а е дело на Nathan James (The Vault Mastering, NY, USA)
Не се ангажирам да определя стила, особено предвид това колко се различават песните им една от друга, но има за всекиго по нещо: от баладата Денят отначало през акустичното парче с етно елементи Кралят гарван, хард-рок парчето Сряда вечерта, малко по-хеви звучащата Магистрала 2 до по-твърдата Дяволска везна. Доста силни за мен са Девет планини и Хайдушката чешма, благодарение на комбинацията от метъл с гайди флейти тамбури и т.н. Най-разнообразна пък е едноименната песен Offroad.

Някой ако има желание може и ревю да му драсне, групата сигурно ще се зарадва.

Линк към рар-а с всички песни: http://www.offroad-band.com/audio/track1/o...0-%20track1.rar
Линк към сайта на групата: http://www.offroad-band.com/offroad-audio.htm
_Moonshield_
Има нещо много Гардиънско в "Кралят гарван", сериозно, все едно слушам Lord of the Rings или The Bard's Song. "На хайдушката чешма" също се е получила супер с тези гайди. Като цяло приятно звучаща банда, ама само толкова. Нещо текстовете не ми харесаха особено, но не е болка за умиране.
sharon
Ако не се лъжа, преди време слушах нещо от тях, даже трябва да има една-две песни качени на сайта. Помня, че ми харесаха, така че ще преслушам новите неща с удоволствие. bye.gif
Sw1tched
^ На сайта може би е имало Носталгия и Юмрук в стената, които са записи от преди 10-ина и повече години, сега са качени всички песни от новия албум.

^^ И друг път саъм чувал това за Кралят гарван, но не мисля, че някой от групата им е фен (може и да греша).
sharon
Тц, качените са "Магистрала", "Новобранец" и "Offroad". Може просто да е ставало дума за демо записи, де. Неотдавна беше, затова и се присетих.
Sw1tched
Да, имаше предварителни записи на въпросните песни, а скоро и нефинални миксове бяха качени, но вече са финалните версии.
Crafter
Личи, обаче, че опитът ти с миксирането на псевдоакустични неща е приблизително нулев.
Megadeth
Качвам ги на пода, утре подробно преслушване, че свободното време е доста ;р - УЧИЛИЩЕ!
Sw1tched
Цитат(Sturmfuhrer @ Jan 10 2010, 11:20 PM) *
Личи, обаче, че опитът ти с миксирането на псевдоакустични неща е приблизително нулев.

И аз те обичам openwidehug.gif
Crafter
Аре реюниън на Дистормент. Всички са навити.
Sw1tched
Аут си пич.
sgoh
Супер, че е готов най-накрая! Демото си го въртя от доста време - Новобранеца и Чешмата особено усърдно icon_headbang[1].gif



А между другото Кралят Гарван лично на мене ми навява някакви асоциации с Коцето Калки rolleyes.gif
Vlad
Доста добре звучи.Особено Новобранец много ми хареса, няколко пъти вече я врътнах.
sharon
Определено ми хареса, никак не е лошо албумчето. happy.gif "Девет планини", "Кралят гарван", "Хайдушката чешма" ме грабнаха най-вече, но и останалото звучи приятно. Добра работа! guitar.gif
Rolf
Много добри парчета! punk.gif Бих си купил албума, ако го видя по магазините.
Sw1tched
Албума е за безплатно разпространение, така че, ако го видиш по магазините ще бъде малко изненадващо smile.gif
От друга страна се говореше за limited edition за продажба, поради немалкото хора, които искат да си го купят, ако стане това ще ви пиша.

Радвам се, че ви кефи и едно голямо +1 за
Цитат
"Девет планини", "Кралят гарван", "Хайдушката чешма"

Трябва да призная, че първоначално не бях въодушевен да записвам група в този стил (говоря най-вече за магистрала/новобранец/сряда/etc.), но след няколко хиледи изслушвания покрай записите и смесването, във всяка песен откривам нещо, което да ми харесва. Трите песни с народни мотиви още в началото ми допаднаха. Също и Денят отначало...да, лека е, балада е, но това не би трябвало да е проблем за ценителите на добрата музика. Ако не ми беше дошло до гуша да ги слушам тези песни, щях да си я въртя наред с Dying Fetus и Visceral Bleeding wink.gif

Wolfheart
Албумчето кърти и вози. Определено ме кефят песничките с фолклорни мотиви. Едноименната песен ми е фаворит за сега. Виждам огромен хитов потенциал в "Краля Гарван", стига да се популяризира парчето ще се пее в старопланинските хижи.
pe6
Бихте ли ме насочили в търсенето ми? Търся конкретна песен на групата - Юмрук в стената.
Sw1tched спомена, че преди са били качени в официалния сайт. Ако някой я има записана, или има идея къде да търся бих се радвал да сподели.
Благодаря предварително ако някой се отзове. smile.gif
sharon
Аха, още си стои тук.
pe6
Благодаря ти sharon! smile.gif
RunningWild
Свирихме с тях на Предел Рок Фест 2010. Определено много яка банда! Новобранец ми е любимото парче tongue.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.