Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Най-слаба лайв група
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
Vince
Коя е най-лошата и зле свиреща група, която сте гледали на живо или на запис? За мен това са:

Rage Against the Machine
Fall Out Boy
HIM
Muse
Crafter
Днес гледах новото DVD на Аксел Руди Пел.
При цялото ми уважение към личността, творчеството и групата му, не мога да не отбележа трагичното свирене.
_Moonshield_
Dragonforce?
Warrior Of Ice
^ Като човек, гледал ги на живо, бих поспорил. Свирят си на ниво момчетата, само високите на ZP са проблематични.
_Moonshield_
А, не искам и да споря biggrin.gif
Svetyl
Хммм, добър въпрос smile.gif Metallica biggrin.gif
Също, новите Guns'n"Roses, Judas Priest след последния лайв албум доста ми паднаха в очите (моля, няма да споря с никого, изказвам СВОЕТО мнение), Bon Jovi имат кошмарни нови концерти, пак по мое мнение и тей...
dilinjara
На концерт човек ходи да види своите любимци - като че ли слушането остава на заден план...
По темата - ТВЪРДО - METALLICA.
krava_v_kosmosa
Май повечето единодушно избрахме гейталика. laugh.gif Внимавайте, че сега @Hetfield ще се включи и ще ни анатемоса. :S
blame
Цитат(dilinjara @ Mar 26 2010, 08:36 AM) *
На концерт човек ходи да види своите любимци - като че ли слушането остава на заден план...

Има нещо вярно. Лично аз предпочитам да обвинявам озвучителите/организаторите когато нещо не ми хареса. biggrin.gif Някак си, малко по-елегантно е.
Renegade
Чада разбирам, пропускате фактът относно стареенето, някой хорица колкото и велики да са били ги застига.
Ето който е бил в Пловдив 99-та на Металлица е видял, че до тогава концерт от такъв калибър и стил не е имало тук, и сега за по-малко от десетилетие през 08-ма който беше отново видя как до голяма степен и останалото им качество беше по изветряло.
Не че нещо ги критикува, дори не и и защитавам но времето си казва думата.
После да няма след 30 години оплаквания защо Angus Young не може да си прави известното подскачане с инвалидния стол.
Така де, правете някаква трезва оценка, наистина има банди като KISS например, които показват онова което са показвали преди 30 години със същата сила, за което наистина трябва да им се поклоним, но не с всеки е така.
Лично аз за слабо изпълнение което съм гледал ще сложи Сепултура, то е ясно заради Дерек Грийн, но все пак някак спасиха положението понеже вече споменатият им шаван си беше донесъл тъпанът и направи някакво шоу харесало ни се до някаква степен.
Тук нещата са същите, смяна на състава в дадената банда, доста години и кила наркотици след основаването и за оригиналните изпълнители останали в състава и това е, резултатът е на лице.
Така, че мислете трезво а не по модата която е да се оплюват някога големите банди, понеже такова е мнението на стадото.
Enslaved
In Flames от много години.
Diablo
Children of Bodom. unsure.gif
Warrior Of Ice
Напоследък наистина не са цвете за мирисане, но едно време правеха и такива неща. wink.gif
Vlad
Dark Tranquillity, Mayhem, Hate Eternal thumbdown.gif
sharon
^ И си гледал от въпросните кое по-точно...?
_TNT_
^^Dark Tranquillity? U ok? suicide.gif
Vlad
Ми на третата песен отидох да пия бира защото щях да заспя.
Warrior Of Ice
Това, че персонално не ти харесват, не ги прави слаба лайв група. Нали правим разлика между двете неща?
MetallicaAntiFan
Мисля, че е пределно ясно на всеки, че една дет метъл група не извършва кой знае какви акробатични движения по сцената, свирейки. Най-много една куфня да изпраскат. Иначе, ако Ерик Рутан е такова дърво - все тая. Ако си свири нещата както си трябва какво ми трябва повече.
Kasiel
^ Само,че DT "праскат" много повече от "една куфня" .. За мен са една от най-въздействащите на живо групи,но все пак всеки се трогва от различни неща.
S.I.N.
Той по-скоро говореше за Hate Eternal
_Moonshield_
Ще убиете човек за Dark Tranquillity, бе... laugh.gif
Kasiel
^^ 'Щото визира дет метъл групите като цяло.. както и да е. smile.gif
_Moonshield_
Имах предвид Vlad.
sharon
Аз затова питах от какво се е (или не се е) трогнал, всъщност. huh.gif
Магардич
Nirvana, korn и подобни смешници.
Clayman
Слипнот !!!!!!!!!!!!!!!!!
abraxas
+1
Ruoste``
Moonsorrow dry.gif

Голямо разочарование бяха. Язък че имат хубави песни ...
Shitable
My Chemical Romance - просто ужасни!
mordor
От Blind Guardian по-добри на концерт не съм слушал, а за слаби, почти всички останали metal.gif
Mor Galad
Цитат(Магардич @ Apr 12 2010, 07:23 PM) *
Nirvana, korn и подобни смешници.

Предполагам се шегуваш. На живо Джонатан Дейвис изпя One, така както Хетсфийлд даже не може да излъже, че ще я изпее някога. Единственият fail на Korn на живо беше когато поканиха Amy Lee за Unplugged версията на Freak on a Leash. Както каза и ледения войн, е добре да правим разлика между групи, които не харесваме и такива, които наистина не ги бива.

А иначе по темата - Hammerfall. Много харесвам групата още от детските си години, но разликата между вокалите на живо и студиините записи е потресаваща, според мен.

За сметка на това Nightwish (с Тария, obv) и Manowar са уникални и изпълненията им на концерти са по-добри дори отколкото в студио според мен. Същото важи и за Дейвид Ковърдейл с различните вариации на бялата змия.
ping_pong_bitches
^Тук никой обаче не прави разлика и се слагат групи, които въобще не са гледани/слушани live

От някои от посочените - не харесвам HIM, Muse и Fallout Girl, но нямам представа как са на концерти, а и не ми пука. Slipknot на живо (съвсем обективно) са страхотни, който твърди обратното просто пикае газ, но и аз не знам защо...
ZerraX
И аз това се зачудих. Как би се определила група за слаба като не е гледана лайв ?!
Аз за сега не мога да се оплача, че съм бил на концерт и въм слушал слаби групи. Имало е такива, които не ми допадат, но слаби не бих ги нарекал.
Eдинствено знам, че Moonsorrow (както вече е отбелязано) са доста слаби на лайв. Не съм ги гледал(отмъкнаха тази възможност T_T), но след като толкова народ, които ги е гледал го потвърждава(компетентна оценка, а не хейт оценка) предполагам, че е така. Не че това би ме спряла да им ида на концерт де ^^"
ПП: Не смятам ДВД-тата като показ за добър/лош лайв. Доста филтри и ефекти се добавят в тях и залъгват гледащия. Длуго си е да усетиш магията на лайв-а.
Cunnus Diaboli
Metallica, просто трагедия.
Hetfield
Гледай Live shit и се гръмни!!! censored2.gif
Cunnus Diaboli
Няма какво да се гърмя, ти ходи се прегледай. Hetfield винаги е бил немощен вокал, Hammet - немощен свирач, Ulrich - немощен барабанист...
_Moonshield_
^Най-слабите били, ти май не слушаш много музика? Какви злетаци има на сцената...
Vlad
Абе версно са си доста зле. Това, което сме гледали на клипове преди и това, което видяхме преди 2 години няма нищо общо.
Blashyrkh
В тая тема май хората пишат за групите, които не харесват, а не заради обективното им поведение на сцената....
ping_pong_bitches
В този форум негативизмът е приоритет.
Kasiel
^ Изненада!


Цитат(Vlad @ May 19 2010, 11:06 AM) *
Абе версно са си доста зле. Това, което сме гледали на клипове преди и това, което видяхме преди 2 години няма нищо общо.

Естествено, че не са същите МеталикА, които бяха .. НО! Това не ги прави НАЙ-СЛАБА лайв група!
Vlad
Не са най-слабата, но са ми в челните позиции punk.gif
Enslaved
Цитат(Mor Galad @ May 4 2010, 12:14 PM) *
Цитат(Магардич @ Apr 12 2010, 07:23 PM) *
Nirvana, korn и подобни смешници.

Предполагам се шегуваш. На живо Джонатан Дейвис изпя One, така както Хетсфийлд даже не може да излъже, че ще я изпее някога.

Дейвис е изключително смешен вокал. Хетфилд също може да не е кой знае какво, но изпълнението на One от страна на царевичарите си е чиста гавра.
Kent
Хич не бяха лоши Metallica, като ги гледах преди две години на националния стадион. С удоволствие ще ги видя пак.
ping_pong_bitches
Идеални си бяха smile.gif
Bango
Не и според мен.
Kasiel
Айде да не превръщате темата в дискусия ЗА и ПРОТИВ Металика. smile.gif
Frog
Homoween!
Hetfield
Много са зле наистина! dry.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.