Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Зарибителна музика
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Kent
Има ли групи / албуми, които просто не можете да спрете, след като веднъж ги пуснете?

За мен последно такъв беше (и още е) новият Rhapsody of Fire. А освен тях най-пристрастяващи са вечните ми любимци Kamelot с всичките им албуми, "Trilogy" на маестро Malmsteen и дебюта на Angra.
sharon
Все по-често ми се случва, даже не с конкретна банда или албум, ами отделна песен. В момента, в който нещо ми хареса, чисто и просто го въртя до скапване. Още по-хубаво е, ако въпросната музика ме присети за някоя друга банда и последва верижна реакция. tongue.gif Принципно са неизброими случаи, но ако говорим за скорошни ситуации - дискографията на Before the Dawn и новия албум на Watain.

edit: За да дам пример с песента, напоследък въртя страшно много Restless Soul на HammerFall, които принципно си цикля по стар навик. Все така не ми е ясно защо я оставиха като част от компилацията, а не я включиха в албума. sp_ike.gif
Midnightsun
Случва се, особено някои песни, в последно време с новите албума на Folk Stone и Metsatöll, на Rhapsody of Fire - също доста го цикля.
Daddy`s Girl
Да..като пусна Hinder и ги слушам цял ден laugh.gif иначе ако съм в кофти настроение ми се въртят все едни и същи песни из главата това ;d ;]] ;[[ да не забравя и това и това естествено huh.gif laugh.gif
Kasiel
За мен това е начин на слушане на музика - въртя едно нещо до безкрайност. "Поизлекувах" се в последно време, но все пак обичам да слушам непрестанно албумите Haven; Where death is most alive; Skydancer и We are the Void на Dark Tranquillity. Също и By The Way на Red Hot Chili Peppers; A Night to Remember на Evegrey и отделни парчета, като 'Alma Mater' и 'Scorpion Flower' на Moonspell; 'Forgotten Hopes' и 'Parisienne Moonlight' на Anathema; 'Forsaken' на Dream Theater и така нататък...
MetallicaAntiFan
Аее, аз си цикля новото Misery от как то е излязло.. Просто ми влезе под кожата, така както Unleashed или пък G.G.F.H. Иначе като песни "You Lose" на Misery Index и Hate Eternal - "I, monarch". От няколко дни пък, доволно си цикля първите четири записа на Богоубийците.
LordZombie
Единственото, за което се сещам, което винаги ми е под кожата са песните на Sonata Arctica. Всичко друга може да ме зариби за ден, два, три, седмица, ама после ми омръзва и се сещам за него чак след период от време.
Warrior Of Ice
На доста албуми се е случвало да "зацикля" през годините. В това число влизат всички на Rhapsody и Sabaton, повечето на Dark Tranquillity и Within Temptation, дебюта на Wintersun, "Far from the Madding Crowd" на Wuthering Heights, "Damnation and a Day" на Cradle of Filth, "Before The Bleeding Sun" на Eternal Tears of Sorrow, "Иллюзия любви" на Miriada, "Inhuman Rampage" и "Ultra Beatdown" на DragonForce, "Vendetta" на Celesty, последно новия The Foreshadowing...
whissey
Постоянно ми се случва; и по-често с отделна песен, а не с албум. Ако дадена песен ми хареса при прослушване на албум песента се върти постоянно, а албума остава на заден план. Последният (всъщност един от последните) примери е Hearted от последната творба на Van Canto, заради която въпросният албум остана забравен за известен период от време.
Иначе ми се случва доста често да зацикля на Rhapsody, Dark Moor, Amorphis, Katatonia, Epica, а Within Temptation звучат през цялото време. Agalloch (и още няколко подобни групи) са просто задължителни през зимата.
Последното, което не мога да махна от уинампа е Nevermore - The Obsidian Conspiracy.
killer_rose
Доста пъти ми се е случвало - ще напиша главно албуми,които съм слушал по 10-20 пъти един след друг.

Amorphis - Eclipse,Silent Waters,Skyforger
Behemoth - Evangelion
Children Of Bodom - Hatebreeder
Cradle Of Filth - Dusk And Her Embrace,Midian,Godspeed On The Devil's Thunder
Carach Angren - Lammendam,Death Came Through A Phantom Ship
Dark Tranquillity - Fiction
Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli
Dream Theater - Scenes From A Memory
Epica - всичко
Evergrey - In Search Of Truth,The Inner Circle
Kamelot - Karma,Epica,The Black Halo
Masterplan - Masterplan
Nightwish - Century Child
Orphaned Land - The Neverending Way Of The ORWarriOR
Pain Of Salvation - всичко от Remedy Lane насам
Rotting Christ - Theogonia,AEALO
Sonata Arctica - всичко
Symphony X - Paradise Lost
Tarot - Crows Fly Black
Trivium - Shogun
W.A.S.P. - The Crimson Idol
Wintersun - Wintersun
sharon
^ Ако трябва да визираме конкретни албуми-пиявици, най-точен пример ми е Kamelot - "Karma", но също не бих заменила "The Fourth Legacy" за нищо. "Химера" на Ария също е сред тези, което трудно бих прекъснала. По-общо влизат всички периоди на Sentenced, Mystic Prophecy, Amorphis, Lacrimosa, Moonspell, Paradise Lost;
Norther - "Mirror of Madness", Necrophobic - "Darkside", Tristania - "Beyond The Veil" заедно със Sirenia - "At Sixes And Sevens"/"An Elixir for Existence" (и каквото още сътвори г-н Веланд); Delain - "Lucidity", Angtoria - "God Has A Plan For Us All", Cradle - "Midian", After Forever - "Decipher", Evergrey - "The Inner Circle", EToS - "Chaotic Beauty", Axxis - "Paradise In Flames", Dreamtale - "Beyond Reality", Thunderstone - "The Burning", Xandria - "India", Pyramaze - "Legend of the Bone Carver", Blind Guardian - "Imaginations From The Other Side", Primal Fear - "Nuclear Fire"/"Seven Seals", Mors Principium Est - "The Unborn", Conquest - "Frozen Sky"... Dark Tranquillity са се настанили удобно в същата графа, а WT, споменатите HammerFall, Rhapsody и компания въобще не са изчезвали.

Преди време имах някакъв странен проблем с "предозирането" (за щастие не се е проявявал напоследък) - един безспирен циклаж на Nightwish преди много години почти не ми позволява да си ги пусна като хората към днешна дата. Хубавото е, че титани като Rainbow, Black Sabbath, Axel Rudi Pell са застраховани срещу подобни кощунства.
Chaotic One
Цитат(LordZombie @ May 30 2010, 12:58 AM) *
Единственото, за което се сещам, което винаги ми е под кожата са песните на Sonata Arctica. Всичко друга може да ме зариби за ден, два, три, седмица, ама после ми омръзва и се сещам за него чак след период от време.

+1 обаче при мен важи същото и за Dark Tranquillity. Вярно, че често въртя до побъркване и други групи, но рано или късно омръзва.. 
Void KD
В последните 3-4 седмици не мога да се накефя на Pain - The Third Wave. Въобще на Пейн като цяло, но тази песен ме е обладала отвсякъде.
Helloween
Аз съм зациклил на Pertness - From The Beginning To The End . Много ме кефят тия момчета. За любители на пауър метъл, ама як пауър smile.gif Иначе съм зациклял на групи като Within Temptation, Darkseed, Crematory, Amorphis, Eluveitie, Equilibrium, Disturbed, Sabaton
Airin Of Ancelot
Много групи влизат в тази категория, и повечето са ми любими по принцип: Rhapsody, Wuthering Heights, Gamma Ray, Kreator, Sabaton, Sonata... Албумът на който съм забивала най-лошо досега обаче май е "The Black Halo" на Kamelot.
prayer4eto
^ "Black Halo"-то си е перфектен АЛБУМ за зацикляне - толкова гладко върви от началната песен до края... wink.gif

Последно забих (и там си останах) на разни инструментали - Steffen Schackinger1 Steffen Schackinger2 bowdown.gif
Ghost
Вече ви е ясно какво ще напиша - Dark Tranquillity без конкуренция! biggrin.gif Пусна ли си ги, мога цял ден да ги слушам. Освен тях в списъка влизат Evergrey (най-вече с Monday Morning Apocalypse), Behemoth, Tristania, Dragonforce, Kamelot...
ZerraX
Ще цитирам моя бест френд:
"Зарибяваш се само на групи, които са с битрейт под 64, яко пейган, но като се замисля на тая твоя самотна колонка от ерата на комунизма, всичко звучи като 64 kбита"

Кх-кх, това са долни инсинуации! Харесвам и с 128 kbps :/

Абе честно да си кажа, определена група, която изцяло да ме зариби май няма. Може би най-зарибен (до някаква степен) съм по Wolfchant и Amon Amarth. Също да не забравя култовите Forefather. Или соло проекти като Rivendell и Falkenbach. Според насторения слушам музика така да се каже, тай че в графата "зарибителна музика" могат да влезнат десетки.
Diablo
Cradle и Borgir при мен! Голям циклаж пада.
To Mega Therion
Rhapsody, Amorphis, Therion, Kamelot, Korpiklaani, Nightwish (преди 2004), Finntroll, Tyr и още много други...
pa®tci
suicide.gif

Хац.

Магардич
По-зарибителна група от Manowar досега не съм чул! Blind Guardian важат.
Rolf
За мен са Blind Guardian, Running Wild, Rhapsody, Grave Digger, старите Nightwish също съм ги въртял нон стоп...
Daddy`s Girl
цял ден на това ;d laugh.gif
scion_of_storm
Напоследък не мога да откъсна новия на As I Lay Dying.

Иначе Hatebreed, Dark Tranquillity и H2O съм циклил ужасно много, може би най-много. E Nomine също са впримчваща музика.
conguestadors
Жена ми ме зариби много с Леонард Коен, тоя пич има ебати якия глас. Паралелно с него слушам много и ROME, супер яка група, горещо препоръчвам.

Leonard Cohen

ROME
Shitable
Последно зациклих на Mastodon и няма пускане!
prayer4eto
Откога не бях зациклял така здраво wub.gif

Masterplan - Under The Moon
Slash
Не ми се мисли сега за албуми на които съм зациклял, но според фейсбук профила ми на тези парчета напоследък:

King Crimson - Starless

Nine Inch Nails - And All That Could Have Been

The Cure - The Last Day of Summer

Katatonia – In Death, A Song
ludspamer
http://www.youtube.com/watch?v=ffCmFDzaYyQ...feature=related

Jammin, jammin...
Midnightsun
От няколко дни съм зациклила на The Dubliners, The Pogues и Elakelaiset.

Eläkeläiset - Katkaistu humppa (The Number Of The Beast)
Hellraiser
От скоро много ме кефи - Sabaton - Panzer Battalion. icon_headbang[1].gif
MetallicaAntiFan
От две-три седмици няма ден, в който да не съм си пуснал Destroy The Opposition на Dying Fetus smile.gif
Daddy`s Girl
Breaking Benjamin - Without You sad.gif Всеки ден я слушам (и обикновено не сменям).
scion_of_storm
As I Lay Dying, Agalloch напоследък.
И Placebo от концерта насам, обаче тогава става лошо.
Hellraiser
От 2 дни съм зациклил на Turisas - Battle Metal.
krava_v_kosmosa
Melechesh - Epigenesis.

Скоро май няма да го зарежа този албумец, както е тръгнало. ;р
Discipline
От два-три дена яко Bathory, викингските работи. Велики са!
RunningWild
Gamma Ray и новия Accept. Тоя Blood of the nations кърти направо.....
Hellraiser
Sabaton - Light In The Black. От няколко дни постоянно я въртя. icon_headbang[1].gif
Ghost
Последно - на Insomnium (е, за пореден път happy.gif). Специално поседния албум и парчето Weather the Storm. Много меланхолично и красиво успяват да звучат!
Маруш
По-зарибително от Exodus няма, брат ми!
RunningWild
Новия Grave Digger ме зариби доста, също.....
Elf_s_karirana_riza
Disturbed... suicide.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.