Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Sonata Arctica
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
Rolf
Sonata Arctica са любима група на доста хора във форума и не мисля, че би било излишно да имат своя тема. Конкретният повод да я създам е появата на новия албум Unia, но това не значи, че не можем да пишем и за други неща, свързани с бандата...

Аз в момента слушам новата творба за трети път и постепенно стигам до извода, че или имам някакъв проблем с възприемането на музиката им, или са се изложили доста. Много заспал албум ми се вижда, дори скучен, особено след толкова разнообразно и енергично издание като Reckoning Night. Вие как го намирате?
lodborg
Моето мнение за Sonata след "Silence" не е особено цветущо, но се дължи предимно на лични вкусове, а не на проблеми в групата. "Reckoning Night" е чудесен албум и това, че изобщо не ми харесва, не ми пречи да го оценя. Единственият албум на групата, който наистина не мога до понасям е "Winterheart's Guild".

След подобно встъпление става ясно какво ще кажа и за "Unia" - албумът е наистина качествен и предполагам ще е голяма радост за заклетите фенове, но мен не ме грабва дори и за малко. Много е лек, бавен и отнесен. В почти всяка песен има мотив, който ми допада с нещо, но нито едно парче не ми хареса като цяло. Да не говорим за двете недоразумения "Under your tree" и "Good enough is good enough"...

Албумът на соната за мен си остава "Ecliptica" - гениален от първата до последната секунда. След това...
_TNT_
Уплаших се да не би на мен нещо да ми е станало, но явно не ... wink.gif Sonata Arctica са ми любима група и със свито сърце очаквах новия албум. За мое съжаление споделям мнениeтo на Rolf и lodborg. Не грабва. Не ме впечатли с нищо ново. Все пак ще се слуша, нямаме избор wink.gif. Макар, че винаги можем да си пуснем Ecliptica...
Warrior Of Ice
От сутринта се боря с разочарованието си, но ща - не ща, трябва да призная: очаквах много, много повече от този албум. Още повече след шедьовър като "Reckoning Night", който беше толкова изпипан, музикантски и раздвижен. Вокалите на Тони са си супер, носят познатата емоция, но всичко останало в "Unia" търпи критика. Много еднообразни, бавни, безцелни композиции. Не може целият албум да е баладичен - това са Sonata Arctica, по дяволите, не са Scorpions!

Ще го слушам още много с тайната надежда да се повтори сценарият от "Winterhearts Guild" и албумът, който ме е отчаял, впоследствие малко по малко да ме спечели.
Mago De Oz
Досега, във всеки един албум на Соната, имаше песни които все едно аз съм ги писал, т.е. песни които ми станаха любими за цял живот! А сега... не ми се говори дори, може ли само една песен да ме грабне?! И като гледам мненията на народа по-горе, явно повредата не е в моя телевизор! Както каза lodborg, много добри идеи, но липсва цяла добра песен! Уж си има всички, типични за Соната хорове, лирични отклонения, добри припеви, ама зад цялата лъскава конструкция, няма здрава основа. ТОВА не е ПОП МЕТАЛ БАНДА!!! или поне не беше такава....fuck!!! И Ице, да ти кажа нещо под секрет... няма да ти хареса, повярвай ми smile.gif И пак казвам... ПИСНА МИ ЛЮБИМИ ГРУПИ ДА МЕ РАЗОЧАРОВАТ!!!! brickwall.gif
Patrikman
Цитат(lodborg @ Apr 6 2007, 11:46 AM) *
... за "Unia" - албумът е наистина качествен и предполагам ще е голяма радост за заклетите фенове, но мен не ме грабва дори и за малко. Много е лек, бавен и отнесен. В почти всяка песен има мотив, който ми допада с нещо, но нито едно парче не ми хареса като цяло. Да не говорим за двете недоразумения "Under your tree" и "Good enough is good enough"...

Албумът на соната за мен си остава "Ecliptica" - гениален от първата до последната секунда. След това...

Не мога да го кажа по-добре!
MadHatter
След четвъртата песен въобще не усетих как се изтърколи тавата. Вярно, че оплюх разни хора, че само мрънкат, но какво да се прави. Толкова много очаквах от този албум, че ми се искаше да повярвам, че е добър sp_ike.gif
scion_of_storm
+1 към всички досегашни мнения. 8ма песен, и се отказах. Едно на ръка, че щях да заспя, но за мен това си е слаба работа :/ Лошо, дано Уинтърсън не ни разочароват, те са ми надеждата, както и очакваните горещо Equilibrium и Dark Empire.
wqwrrr
Значи, албумът не е това, което очаквах. Соната Арктика са едни от най-влиятелните и доказали се, както и една от любимите ми групи и ми е много кофти да пиша лоши неща за тях, но няма какво да си кривя душата. Не ми хареса. Албумът щеше да е прекрасен за група с 500-600 фенове, които искат да припечелят някой лев, но не и за Соната. crying.gif Качествен е, прекрасна продукция, но не успя да ме грабне!

Ще слушам още с надеждата да хвана смисъла ... някога.
Slash
Ясно, значи няма да го слушам.


Иначе за бандата като цяло - разбирам, че са местни любимци, мене също ме радват, но основно баладите им. Всяка балада на Sonata Arctica е класа!! По-бързите парчета нещо не ме хващат (като изключим 2-3 от "Ecliptica").
Mago De Oz
щом харесваш баладите им, значи има шанс, да си един от малкото, на които може би ще им хареса този албум, затова ако искаш го чуй, не се майтапя. Прекалено е баладичен за мен и явно за повечето тук.
lodborg
Проблемът на албума не е само това, че е баладичен. Наистина, отчайващо бавен е, но за съжаление се сблъскваме с нехарактерна за тях безидейност. Много разпокъсани са песните, твърде скучни... Няма живец в тях.
Svetyl
Крайно негативно се изказвате според мен... албумът не е ЧАК толкова лош...
Warrior Of Ice
Албумът изобщо не е лош, но това са Sonata Arctica! От тях не искам да издават "нелоши" албуми, а шедьоври!
lodborg
Чак толкова лош не е, но това не променя факта, че е доста зле. А и Sonata Arctica не са име, което може да си позволи да издаде "не чак толкова лош" албум. Особено след Reckoning Night.

Едит: Хаха, с Ицо постнахме общо взето едно и също мнение по едно и също време...
Slash
Чух го. Като изключим, че е безцелен, има добри парчета - "Caleb" има някакъв прогресарски привкус, "The Worlds Forgotten, The Words Forbidden" спокойно се нарежда до любимите ми песни на Sonata, "Paid In Full" е приятна... сигурно за повечето от вас това не е достатъчно, но аз и без друго си отбирам песни от албумите на Sonata, затова за мен албума е ОК.
Airin Of Ancelot
Налага се да се присъединя към недоволните. Тотално разминаване между очаквания/желания и действителност... Въобще, за мен е загадка с кой акъл група като Sonata Arctica издава подобен пети албум. Имаха достатъчно време да измислят нещо убийствено, а вместо това ни поднасят компилация от несвързани помежду си второразредни баладки. Има и наистина добри парчета ("Paid in Full", "Good Enough is Good Enough"), но повечето си е пълнеж. hmm.gif
KingSlayer
Аз мисля, че не си заслужават допълнителните, настоятелни прослушвания в търсене на това, което го няма hmm.gif
wqwrrr
^ Дори да не съществува, не мога да пренебрегна с лека ръка албума на толкова обичана група, дори да няма за какво... crying.gif
Dragontear
явно аз ще съм първия който ще каже че АЛБУМА Е КУЛТ
...в интерес на истината аз очаквах това развитие на групата.....и дори обложката го подсказа....че това просто ще е такъв албум ...аз лично му се възхищавам и според мен в него даже няма слабо парче....пак има невероятно силни текстовле и невероятно дълбоки истории и завладяващи мелодии.....просто тотален култ,......мамака му ..спрете да гледате на SONATA като шибана POWER METAL група....те са толкова дълбоки и беше крайно време за такъв .....както казвате вие (гениален) "провал"...

....лично мой съвет: послушайте го малко повече..и ще разберете....
Wolfheart
^Еееее, браво Кольо, взе ми думите от устата.

Вярно е, че няма много бързи песни, като The Cage и Wolf & Raven, но за сметка на това е страшно осукан и прогресарски. Няма и ясно изразен куплети и припеви, но пък музика има много. Само трябва малко повече слушане. Вземете го чуйте като хората.

А вокалите на Тони Како тук звучат най-изразително и най-чисто и най-дълбоко от цялата му дискография. Със всеки следващ албум си подобрява гласа.
Testament
За мен албума на Sonatata e посредствен!!
FallenAngel
^^ & ^^^ +1 happy.gif

Слушах го един път и половина /втория път не целия/, но доста добре ми звучеше. Макар че не съм от особено критичните хора и съм една от малкото, които харесват Аморфис във всеки вариант. Сега го пускам пак и най-много да ме очарова още повече happy.gif
Vlad
Мене ми е много приятен албума и вече втори ден си го слушам.Може би тва е защото никога не съм ги приемал като метъл.А тази песен For the sake of revenge има някво мноо дразнещо бръмчене само на мен ли ми е така или песента си е такава unsure.gif
MadHatter
Това е промо все пак, трябва да се има предвид sp_ike.gif
Vlad
Абе имам чувството че тва е нарочно направено щото е като някъв ефект
Warrior Of Ice
Съвсем умишлено е и според мен. Клавирна простотия някаква. wink.gif
MadHatter
Има само един начин да се разбере - изчакваме.


edit:
Трябва да призная, че който и да е албум, с повечко слушане бих го харесала. Така почнах и да вниквам повече в настроението на Unia, но държа да подчертая, че не мога да го слушам всякога, както се случваше с Reckoning Night.
Mort
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 6 2007, 06:26 PM) *
Албумът изобщо не е лош, но това са Sonata Arctica! От тях не искам да издават "нелоши" албуми, а шедьоври!

Шедьоври в тоя стил не е имало от двата Keeper-а на Helloween, или пък Stratovarius - Episode. Аз вярно може да съм предубеден към Сонатата, но пък вие бъдете и малко по-обективни.
Warrior Of Ice
Тук вече се изказваш бос! happy.gif "Ecliptica" е един от най-феноменалните пауър метъл дебюти въобще, а "Reckoning Night" си е точно шедьовър по всички параграфи - изпипан в най-дребен детайл, техничен, емоционален, лирически силен, ценен за стила...
lodborg
Mort просто настояваше за малко обективност от заклетите фенове. Няма смисъл да се търси под вола теле...
Warrior Of Ice
То и аз призовавам към същото. Човек трябва да може да вижда слабостите и в най-любимите си неща, и респективно да ги критикува.
Rolf
Цитат(Mort @ Apr 7 2007, 11:47 AM) *
Цитат(Warrior Of Ice @ Apr 6 2007, 06:26 PM) *
Албумът изобщо не е лош, но това са Sonata Arctica! От тях не искам да издават "нелоши" албуми, а шедьоври!

Шедьоври в тоя стил не е имало от двата Keeper-а на Helloween, или пък Stratovarius - Episode.

Не е точно така. Все пак Edguy имат своите шедьоври, както и Kamelot, Rhapsody, Sonata Arctica...
Dragontear
Аз го казах, албума ми хареса много ...въпреки че ги няма типичните за Соната "бичкии" както каза Ицо
Но просто самия албум е много дълбок сам по себе си... може би първото ни разочарование дойде още от обложката и тя малко продиктува че албума ще е различен..но пак казвам това все още е Соната даже ми харесва много. Обикновенно в всеки албум са имали по 1-2 "дълбоки песни" които не се вписват в цялото kato (White Pearl...Sing In Silence, Gravenimage, Broken и дурги) ..които са ми любими именно за това.. останалото са бичкии които са ми любими също....

Аз лично гледам на този албум като BEST BALLADS happy.gif
Mort
Цитат(Rolf @ Apr 7 2007, 12:52 PM) *
Не е точно така. Все пак Edguy имат своите шедьоври, както и Kamelot, Rhapsody, Sonata Arctica...

Kamelot и Rhapsody умишлено не ги включих, първо защото са доста различни и второ не се вписват в Helloween-ския пауър, към който принадлежат Sonata и още един куп финландски и немски групи и за който стил става въпрос. Edguy са по-добрата група според мен, но и те не са открили топлата вода. Звучат свежо, музикантите са добри и албумите са идейни. Едни Mandrake и Hellfire Club не бих ги заменил и за сто албума като Reckoning Night.
Rolf
Ами ти го каза... Не е нужно да преоткриваш колелото, за да създадеш смазващ албум.
MadHatter
Цитат
Едни Mandrake и Hellfire Club не бих ги заменил и за сто албума като Reckoning Night.

Е, това си беше голяма изцепка happy.gif
Mort
Зависи от гледната точка happy.gif !
Airin Of Ancelot
Цитат(Dragontear @ Apr 7 2007, 12:59 PM) *
Аз лично гледам на този албум като BEST BALLADS happy.gif

А точно от такова нещо Sonata Arctica нямат нужда! Както отбеляза Ицо, това не са Scorpions или Axel Rudi Pell, та да издават цели тави с балади. Осукан бил албумът, прогресарски бил... И какво от това, като не грабва?
blue_eyes_
Сега се зарибявам с албума, но са направили нещо изключително!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
icon_headbang[1].gif
winterstorms
Цитат(Vlad @ Apr 7 2007, 09:11 AM) *
никога не съм ги приемал като метъл.

Това е една от най-големите глупости, които съм срещал в този форум. А албумът е пълен провал.
Vlad
Извинявам се господин разбирачо, че не споделям възгледите ви crying.gif
Airin Of Ancelot
Не че е чак толкова важно, но наистина е доста тъпо да речеш, че Sonata Arctica не са метъл. Все едно Stratovarius и половината финландски групи не са...
Vlad
Бе аз никъде не съм казал че не са,а че просто не ги приемам като такава група.Групата винаги ме е кефела, но просто като няква готина музичка.Все едно да слушам някоя приятна поп песничка rolleyes.gif
sepulturatr
Цъъ ,тия не ме кефат bye.gif

предпочитам Хамърфол ...
sharon
Присъединявам се към тези, които се изказаха ПОЗИТИВНО за албума. Харесва ми, определено. Ясно, Ecliptica си остава АЛБУМЪТ, но пък с Winterheart's Guild при мен беше по-особено, не ми допадаше изобщо, не го бях слушала доста време, след това пък се превърна в една от най-успешните рожби на Sonata за мен. Е, поне съм сигурна, че в случая с Unia няма как - грабна ме още първия път, когато го чух!!! +1 и от мен!
Rolf
Може би просто е въпрос на какво очаква и иска всеки от групата... Аз се надявах на динамика и разнообразие и тъй като не ги открих, съм разочарован, но все пак е хубаво, че мнозина откриват радващи ги достойнства в Unia. Не съм се отказал да го слушам, но до момента остава (нека не казвам най-слаб) най-малко любим сред останалите албуми на Sonata Arctica.
dilinjara
Тия ги слушам за сефте и не смятам, че съм пропуснал нещо. И всякакви изцепки от сорта, че соната еди коя си били класика са меко казано - смешни. Преслушах и по нещо от предни албуми за да се затвърди в мен едно впечатление - ПОСРЕДСТВЕННОСТ. Както писа някой по-горе по-добре ХАМЪРФОЛ - поне са по-добри инструменталисти. Сори, лично мнение...
Rolf
Никой не е твърдял, че Sonata Arctica са класици - наистина звучи смешно. Такива биха станали най-рано след 10-15 години, и то ако издадат нещо по-влиятелно... Засега са само една от най-добрите млади пауър метъл банди.
Wolfheart
Цитат(dilinjara @ Apr 11 2007, 08:12 PM) *
Преслушах и по нещо от предни албуми за да се затвърди в мен едно впечатление - ПОСРЕДСТВЕННОСТ.

И в мене се затвърждава едно впечатление - КЪСОГЛЕДСТВО, което е дразнещо при някои хора. То само с едно преслушване на няколко песни от предни албуми не става. По-добре коментирай само нещата, които си ги слушал 8524352334523 пъти, че иначе резултатите може да са потресаващи.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.