Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: tema no113
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Gandalf
Докато е по-нов форума мисля, че една такава тема не е излишна. Всъщност темата не е точно за аватарите а за рисунките които смаи добавяте към профила си. Скоро ми се наложи да правя един форум и на бая неща попаднах из нета. Повечето най-вероятно сами си ги правите но все пак ако искате да видите някои идейки .. верно че са много големи за тоя форум но и сами можете да си ги смалите. А вие да знаете някое добр друго място с аватари?

Ето и адреса: http://www.doom.bg/forum/avatars/index.html
Иначе самия форум е: http://www.doom.bg/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi

Вярно е, че не са точно метълски но все пак форума не е специализиран smile.gif Ако се чудите дали си заслужава да кликнете .... ще ви дам само няколко примера за аватари. Може и да харесате нещо....

SepulTeraHead
\m/ THE REAPER \m/

\m/ DUNGEON KEEPER \m/
jamaicaxek
Gandalf ще използвам форума да те разпитам още малко за векторната и пикселната графика. Тея аватари например на се векторни ,но са рисувани на комп ,как така? Аз въпреки че рисувам добрер по стандартния начин (с лист и молив) не мога да направя свястна векторка още по малко нещо такова.
Дай някви линкове ,ако знаеш ,към сайтове с наръчници на бг или немски за такива графико обработващи програми , Psp,firewoks ,illustator ала бала ,абе каквото имаш.

Така и не разбрах ,в тоя сайт doom.bg ползвал ли си php . Аз доколкото разбрах в #metal-world ти не отбираш от php ,чудно ми е тогава как само с хтмл ще го направиш тоя форум за който говориш.

Хихи ,специализиран е форума ,и то точно за метъл бе човек ,ама тва не пречи аватарите да не са метълски.
Gandalf
Цитат(4oBeKa_He4oBek @ May 6 2003, 01:25 PM)
Gandalf ще използвам форума да те разпитам още малко за векторната и пикселната графика. Тея аватари например на се векторни ,но са рисувани на комп ,как така? Аз въпреки че рисувам добрер по стандартния начин (с лист и молив) не мога да направя свястна векторка още по малко нещо такова.
Дай някви линкове ,ако знаеш ,към сайтове с наръчници на бг или немски за такива графико обработващи програми , Psp,firewoks ,illustator ала бала ,абе каквото имаш.

Така и не разбрах ,в тоя сайт doom.bg ползвал ли си php . Аз доколкото разбрах в #metal-world ти не отбираш от php ,чудно ми е тогава как само с хтмл ще го направиш тоя форум за който говориш.

Хихи ,специализиран е форума ,и то точно за метъл бе човек ,ама тва не пречи аватарите да не са метълски.

В случая форума е на пърл. Повечето сървъри имат пърл а и чрез пърл не се налага наличие на инсталиран софтуер за потдръжка на бази данни. Така вместо да се инсталира php и mysql просто си донатъкмяваш форума както си искаш. вярно че базиках някои неща по него но не е кой знае каква философия.
Така и не разбрах какво имаш в предвид под векторна и пискелна графика. Някои от дадените аватари са снимки, други са рисувани на ръка. Специално за анимацията не мога да бъда сигурен, възможно е и да е направена скица и после върху нея да са се базикали с компа но ме съмнява. По-скоро всичко е правено на комп. Ако имаш в предвид обработката (защото оригиналните картини са големи) всичко е правено с фотошоп а анимациите са оптимизирани с gif movie gear. Ако не съм те разбрал нещо питай по-точно.
RAPTOR
Анимацийките са готини
bgm
Между другото, не можете ли да увеличите максималната големина на аватара, и размера да е до 10КБ.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.