Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Странни прилики...
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6
SepulTeraHead
Реших да пусна една тема за групи (и то големи), които си крадат едни на други материала. Случайно или не, доста идентични рифове има. Ето тези за които се сещам:

PRONG - Controller/SOULFLY - Flyhigh
Рифа си е баш същия. Не знам обаче коя песен е написана по рано. Май на Prong.
SLAYER - Dittohead/MACHINE HEAD - Bulldozer
Рифа от средата на Dittohead. И обще взето това е единствения метълски момент от Supercharger hmm.gif
SLIPKNOT - People=Shit/SEPULTURA - Dusted
Любимия ми пример защото мразя Slipknot. biggrin.gif

Някой сеща ли се за други подобни.
jago
Michael Jackson - Give In To Me / Dream Theater - Endless Sacrifice SPARK
Sunforger
ManOwaR - Wheels of Fire/Funeris Nocturnum - Wheels of Fire

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifbiggrin.gif:D
Sorrow
Цитат(jago @ Feb 16 2004, 09:43 AM)
Michael Jackson - Give In To Me / Dream Theater - Endless Sacrifice  SPARK

blink.gif blink.gif blink.gif И кое е общото? huh.gif
jago
laugh.gif
t0xIc
American Head Charge - Seamless i Godsmack - I Stand Alone
fuckin` posers ...za godsmack govorq de 6toto na AHC albuma im e izlqzul predi taq tupata pesen na godsmack ..
Warrior Of Ice
Цитат(Sorrow @ Feb 16 2004, 01:00 PM)
Цитат(jago @ Feb 16 2004, 09:43 AM)
Michael Jackson - Give In To Me / Dream Theater - Endless Sacrifice   SPARK

blink.gif blink.gif blink.gif И кое е общото? huh.gif

Има, има... Интродукциите на двете песни са направо еднакви.
Svetyl
Nqkoi mi beshe spomenal che Metallica Sad But True i Kid Rock- American Bad Ass bili ednakwi....
Oswen towa: SaXoN-Power and The Glory i Maiden-Two Minutes To Midnight, w samoto nachalo ima nqkakwa mnogo stranna prilika...ne sa ednakwi de.
I nai-wajnoto- Children of Bodom-Hate Me i Manowar-Violence and Bloodshed
Za poslednoto iskam da se obosnowa specialno pred Warrior_Of_Ice:
Molq te zaslushai se w kitarite po wreme na pripewa ohmy.gif Glawata si zalagam che ima prilika! blink.gif
Za tiq neshta se seshtam sega, no sym siguren che ima i drugi.
SepulTeraHead
Цитат
Nqkoi mi beshe spomenal che Metallica Sad But True i Kid Rock- American Bad Ass bili ednakwi....

Едно е да откраднеш, друго е да използваш рифа с позволението на изпълнителя.
Svetyl
Da...abe az ot Metallica ne razbiram...ama shtom sa razreshili, tehen problem wink.gif
Liquid
Metallica си дават рифовете?

Струва ми се много ....
абе...
....невярно.
Svetyl
Abe te za pari wsichko dawat...
SepulTeraHead
Аз бях разбрал че са приятели с Kid Rock. И че всичко е с тяхно съгласие.
Warrior Of Ice
Iced Earth - The Devil To Pay и "When Johnny Comes Marching Home" на Patrick Gilmore. Китарната интерлюдия в средата на "The Devil To Pay" е всъщност популярната мелодия. Простено да му е на John Schaffer, нали все пак и двете са посветени на Гражданската война...

Korozy - From The Cradle To The Grave и Dimmu Borgir - Tormentor Of Christian Souls. Основният клавирен пасаж е директно откраднат...

Cage в Chupacabra са "заимствали" сериозно от Halford - Crucible.
Liquid
Цитат(Svetyl @ Feb 17 2004, 05:17 AM)
Abe te za pari wsichko dawat...

Агрийд
alpha prime
dokolkoto se se6tam maiden sa krali ot edna pezen na samson koqto w posledstwie ako ne se lyja se e prewyrnala w maidenskata ides of march .....
blood_freak
Annihilator - Alison Hell и Cradle Of Filth - Sorced Earth Erotica

има едни китарки .. същите .. напълно същите... за ориентация това в клипа на Кредъл е там кадето едни стени биват обливани в кръв ... а при Annihilator това е в началото на песента ...
SepulTeraHead
Цитат
има едни китарки .. същите .. напълно същите... за ориентация това в клипа на Кредъл е там кадето едни стени биват обливани в кръв ... а при Annihilator това е в началото на песента ...

като загоеорихме за междужанрови разлики... biggrin.gif
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 16 2004, 11:53 AM)
PRONG - Controller/SOULFLY - Flyhigh
Рифа си е баш същия. Не знам обаче коя песен е написана по рано. Май на Prong.

ми май да - на Пронг е от 1996 все пак.

----
А за AHC и Godsmack..аз не виждам няква фрапантна прилика..
Peter
Da jivee plagiatstvoto... laugh.gif
No vse pak e trudno da izmislq6 vse novi i novi ne6ta, kato razpolaga6 samo s 8 noti (ot C do C)...
Sw1tched
Цитат(Peter @ Feb 21 2004, 07:44 PM)
Da jivee plagiatstvoto... laugh.gif
No vse pak e trudno da izmislq6 vse novi i novi ne6ta, kato razpolaga6 samo s 8 noti (ot C do C)...

ne e nuzhno da si matematik za da iz4islish 4e ne e i tolkowa newyzmozhno smile.gif
SepulTeraHead
Ами от примерите които изброих само Prong и Soulfly има някаква възможност да е случайно. За другиоте групи знам със сигурност че са си фенояве едни на други...
Machine Head и в Trephination имаха един Slayer-ски риф.

После ми се чудят хората защо го мразя тоя албум... no.gif
````````
Това което слушах днес няма нищо общо с вашите рифове.... но мен ме вълнува доста повече ...

Някой да е чувал Yanni!???

Ще се радвам ако има такива..защото може би се заблуждавам.... Пуснах си един от неговите...албуми нека ги нарека... и открих мотиви от една песен на Linkin park!????????????? i Nightwish ... подчертавам не са еднакви... основната мелодия е същата изпълнена с други инструменти.. и с текст... защото музиката на Yanni е само инструментал..... оу изкуфявам... все пак се дразня де..... дано някой го вълнува:)
Warrior Of Ice
Съмнявам се точно Yanni да е черпил вдъхновение от тези групи... wink.gif Обратното е по-вероятно. Прочие, някои клавирни пасажи на Rhapsody до голяма степен са повлияни от творчеството му.

Заедно с Vangelis ми е един от любимите не-метъл композитори.
Peter
Цитат(Sw1tched @ Feb 22 2004, 01:17 PM)
ne e nuzhno da si matematik za da iz4islish 4e ne e i tolkowa newyzmozhno smile.gif

Ami vsu6tnost ako iska6 da zvu4i pone malko metal vuzmojnostite ne sa 4ak tolkova neograni4eni. Vse pak nqma da izpolzva6 vsi4ki orientalski gami i skali, nali wink.gif tongue.gif
Sw1tched
Цитат(Peter @ Feb 22 2004, 06:09 PM)
Цитат(Sw1tched @ Feb 22 2004, 01:17 PM)

Ami vsu6tnost ako iska6 da zvu4i pone malko metal vuzmojnostite ne sa 4ak tolkova neograni4eni. Vse pak nqma da izpolzva6 vsi4ki orientalski gami i skali, nali wink.gif tongue.gif

хех едно е две песни да звучат метълски друго е да не можеш да ги различиш в даден момент smile.gif
Peter
E da de, ama vse pak ima tolkova mnogo pesni, koito si prili4at po koi da e element, dori i tova da e stanalo suvsem slu4aino i nevolno.
Sw1tched
Цитат(Peter @ Feb 22 2004, 11:51 PM)
E da de, ama vse pak ima tolkova mnogo pesni, koito si prili4at po koi da e element, dori i tova da e stanalo suvsem slu4aino i nevolno.

mda towa e neizbezhno
alpha prime
gergana i queen .... tiq ot payner s twa naprawo ubiha ko4a mama im fuck you
Crafter
Първо към Адаша! Петре, по мое време нотите бяха 12 в една октава smile.gif Ако в пънка са по-малко тва е друго smile.gif Освен това е хубаво да се вземе под предвид и различната дължина на нотите smile.gif А пък и в момента се сещам за 5 рифа, които ползват повече от 1 октава smile.gif

Сега по въпроса:

Най-бруталният пример:

MANOWAR - HAIL AND KILL - Judas Priest - The Hellion

За щастие приликата не е много голяма, но... все пак надали е съвпадение... жалко за Рос Дъ Бос smile.gif
Crafter
Току що без да искам попаднах на две такива прилики.

Давам 90%, че са случайни, но това не променя факта, че нотите са си същите.

1. Stratovarius - Speed Of light - Blood Of The kings - Manowar

Акордите на Спид преди да почне да пее вокала са същите като на Менуор преди припева.

2. Stratovarius - Speed Of light - Blood Of The kings - Manowar

Високите ноти точно преди края ( и в самата песен ги има на 1 или 2 места де) са същите като високите ноти преди вокала на Блъд ъф тъ кингс. И двете съвпадения са кратки и вероятно случайни или подсъзнателни, но... все пак са си съвпадения smile.gif
Peter
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 24 2004, 10:57 PM)
Първо към Адаша! Петре, по мое време нотите бяха 12 в една октава smile.gif

Do ( C), re (D), mi (E), fa (F), sol (G), la (A), si (B ), do ( C) - mai tva sa notite. I do kolkoto moga da broq sa kum ima nqma 8. tongue.gif wink.gif
Sw1tched
Цитат(Peter @ Feb 24 2004, 11:42 PM)
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 24 2004, 10:57 PM)
Първо към Адаша! Петре, по мое време нотите бяха 12 в една октава smile.gif

Do ( C), re (D), mi (E), fa (F), sol (G), la (A), si (B ), do ( C) - mai tva sa notite. I do kolkoto moga da broq sa kum ima nqma 8. tongue.gif wink.gif

hmm ...
c,c#,d,d#,e,f,f#,g,g#,a,a#,b=12
Peter
Sw1tched az kazah
Цитат
kato razpolaga6 samo s 8 noti
bez da imam predvid i polutonovete wink.gif Makar 4e ina4e imate pravo. Ama polutonovete ne se sre6tat tolkova 4esto v raznite gami i skali, taka 4e moje da ne gi broim. Abe za kvo sporim? laugh.gif Temata be6e suvsem druga tongue.gif
Crafter
Айде сега... Първо. Това, че хората принципно не са много запознати с полутоновете е друг въпрос!

1. Ако ми покажеш едн соло на Медагет без До диез те приемам за прав (за сметка на това сола без До има много smile.gif).

2. Това дали ще има или не полутон е почти РАВНО по шанс! Защото ако знаеш как се правят минорни и мажорни акорди, то ще знаеш, че в тях обикновено тоновете и полутоновете са почти равно (все пак тоновете в октава от До са 8(до колкото помня октава се брои от До, до До, което значи, че в нея има 13 полутона и тона!), а полутоновете 5, но съответно в октава от До# например полутоновете са 6, а тоновете 7, което е почти равно.).

3. Ако в пънка не ползвате полутонове, това деуго smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif

4. Ще дам един пример, който трябва да докаже тезата ми на адаша:

B D# E F# G E G F# E D# C B B D# E F# F# G F# E D# E F#

Общо:

13 тона

10 полутона.

При положение, че отношението им е 8 към 5 в октава от Си, в която е песента, то полутоновете имат по-голяма честота на употреба за един полутон (общо 5, които са ползвани общо 10 пъти (средно по 2 пъти на полутон)) в сравнение с тоновете (8 възможно тона, ползвани 13 пъти (средно по 1.6 пъти на полутон)).

Мисля, че адаша знае, кои са тези ноти! Ако не... (и за другите) това са нотите на Назад, Назад Моме Калино, които адаша беше направил като таблатура, и на които аз се кефя МНОГО!
Crafter
Виждам, че всички сте... съгласни с мен и като сме се заговорили:

Destruction - Mad Butcher

Metallica - DAMAGE! INC!

Просто в бриджа на Касапина вокалната линия е същата като в бриджа на Металика. А и дължината на нотите на китарката е такава. Има и съответствие в ритъма. Интересно smile.gif

DAMAGE!
inc.
SepulTeraHead
И двете са бърз траш. Не е изключено... В тоя род на мисли:

Всяка песен на SLAYER = Всяка песен на SLAYER
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 29 2004, 02:10 PM)
И двете са бърз траш. Не е изключено... В тоя род на мисли:

Всяка песен на SLAYER = Всяка песен на SLAYER

Всяка песен на SLAYER <> Bloodline всъщност <Bloodline tongue.gif
Peter
Sturmfuhrera ne mi se vodqt bezpo4veni sporove.
Misulta mi be6e 4e pri ograni4enoist na broq noti (bez zna4enie dali broim polutonovete) nqma na4in da nqma prilika mejdu nqkoi pesni (bila tq i nevolna).

A i o6te ne6to... smqtam lekiq sarkazum, s koito podhojda6 kum Punk-a za neumesten.
Crafter
1. Спора е принципен... нишо сериозно.
2. Не съм съгласен и с тва, че разполагаш само с 8 или 12 ноти! Истината, че обикновене се пиша в повече от една октава ОСВЕН в пънка, където заради акордите това е невъзможно... май.
3. Шегите ми с пънка не са свързани с това дали харесвам стила или не. Просто има някои неща, които са СМЕШНИ! Пример: Котипелто... на тоя докато му кажеш името няколко пъти ще кажеш Копеле smile.gif... просто бъзик. С пънка е съшото. Пънка е готин (макар и беден). За това са бъзиците... уважение...
Sw1tched
Цитат(Sturmfuhrera @ Feb 29 2004, 09:09 PM)
Пример: Котипелто... на тоя докато му кажеш името няколко пъти ще кажеш Копеле smile.gif... просто бъзик. С пънка е съшото. Пънка е готин (макар и беден). За това са бъзиците... уважение...

не че искам да се меся но в подобни случаи проблема е в твоя приемник или
предавател
Crafter
Съгласен! smile.gif smile.gif smile.gif
SepulTeraHead
LMFAO!
The Trooper
az v momenta se se6tam za priliki v rifovete na IMMORTAL-Blashyrkh i BURZUM(ne pomnq to4no koq pesen-v na4aloto na FILOSOFEM).Prilikata e qvna!
alpha prime
hehe nema kaja kolko mi kostwa6e da namerq taq tema ama dneska 4uh nqkyw cigular slu6am az ne6to poznato .... slu6am slu6am ,.. toq tip be6e okral 90 % ot fear of the dark
Crafter
Аз кво да направя като ме карахте да ви свиря Сик енд Дистрой на... на кво ме карахте? Как се вика? Банджо ли??
Street-PUNK-oi!
Iron Maiden - The Number Of The Beast и Амет - Джамовете
InsArtTure
Ей, яка тема!

Сега се сещам за два примера-не много точни.

Значи:Nightwish-Come Cover Me и Cradle of Filth-From the cradle to Enslave->

Започват по един и същи начин с еднакви клавири.

После:Iron Maiden-Wasted Years и Lacuna Coil-Heaven's a Lie-почват по абсолютно еднакъв начин.

Засега тва-чудя се как не сте се сетили за тях!
alpha prime
sywetskiq himn i edna ot pesnite na freedom call (ne si napraih truda da q pomnq ) po4wa s nekwi klawiri det sa kradeni ot internacionala !!!! ranting.gif
ebati pederasite biggrin.gif
Crafter
А това ми напомня за нещо друго!

Съветският химн адски прилича на руският! ебати как гадно са го копирали, ама мойто ухо го хвана... йохохохоо

Сега сериозно... Алфа, замислял ли си се, че не е КРАДЕНО, а нарочно сложено?
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.