Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: SODOM
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2
SAXON
Kakvo mislite za concerta?
Az sum dovolen smile.gif
Beerzebub
Не ми се пишат дълги рецензии... Имам 2 основни забележки:
  • ОТВРАТИТЕЛНИЯТ звук! Замазан, пръщящ и без бас, fuck you ... Баси можеха да намалят малко колоните та да не се изкривява толкова звукът...
  • Твърде кратката подгрявка. Ако не се лъжа The Revenge Project ипълниха едва 4 парчета. Да бяха поне 7-8...
Но като цяло съм много доволен!!
Изсвириха icon_headbang[1].gif Napalm in the Morning icon_headbang[1].gif
SAXON
Gadni4uk zvuk prav si, osven na Doro/Saxon, Whitesnake i Signal sum se naslu6al na zvuci prez poslednite godini...uf
SepulTeraHead
Nice. smile.gif
_SiegfrieD_
Цитат(Beelzebub @ Feb 28 2004, 11:13 AM)
Не ми се пишат дълги рецензии... Имам 2 основни забележки:
  • ОТВРАТИТЕЛНИЯТ звук! Замазан, пръщящ и без бас, fuck you ... Баси можеха да намалят малко колоните та да не се изкривява толкова звукът...
  • Твърде кратката подгрявка. Ако не се лъжа The Revenge Project ипълниха едва 4 парчета. Да бяха поне 7-8...
Но като цяло съм много доволен!!
Изсвириха icon_headbang[1].gif Napalm in the Morning icon_headbang[1].gif

Споделям това мнение,както и повечето от нас.Наистина след като ушите ми бяха добре след стоене до колоните верно звукът не е бил на ниво:)
Но като цяло и аз съм доволна-изсвириха силни парчета.Относно подгрявката-наистина The Revenge Project свириха нищожно малко време.
SepulTeraHead
Следващата псен, се казва : *неразбираем рев*
Тва ме разби...

Sodom свириха яки неща, яко... smile.gif

Абе, те нали снимаха кадри за бъдещо DVD? Или нещо не съм разбрал?

EDIT:
icon_headbang[1].gif \m/ SODOOOOOOOM!!!!!!! \m/ icon_headbang[1].gif
Beerzebub
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 28 2004, 02:13 PM)
Следващата псен, се казва : *неразбираем рев*

Ммда... И ние с брат ми коментирахме точно това по време на концерта. laugh.gif
Warrior Of Ice
Ето го и ревюто:


С концерта си на 27. 02. 2004-та немските траш ветерани Sodom поставиха своеобразен рекорд, превръщайки се в първата чуждестранна метъл група, свирила два пъти в България. Организираният в зала Христо Ботев от студио Стейн концерт отстъпваше по мащаби на епохалното събитие от 91-ва година, но това не бе изненада, предвид усилената концертна дейност у нас напоследък и относителната задоволеност на феновете. Организацията беше отлична и обявените за допускане на пристигналите в залата и начало на мероприятието часове бяха спазени с минимално закъснение. Още на входа ме впечатли ентусиазмът на тълпата, надхвърлящ това, което съм свикнал да наблюдавам на подобен род събития. Малко след 19:30 часа залата продължаваше да се пълни с хора, когато на сцената излязоха първите и единствени подгряващи за вечерта – The Revenge Project. Момчетата забиха своя брутален траш-дет много компетентно в продължение на 20-25 минути, доказвайки, че неслучайно са избрани тъкмо те за концерт от такъв ранг. The Revenge Project правят екстремна музика от световна величина и според мен е само въпрос на време да получат признанието, което заслужават. След като българите бяха изпратени подобаващо от публиката, настъпи половинчасова пауза, по време на която бе проведен саундчек на инструментите на Sodom.

С угасването на светлините на порядъчно задимената сцена се появиха легендите – Tom Angelripper (бас и вокал), Bernemann (китара) и Bobby Schottkowski (барабани). Неистово скандиращата името на групата тълпа скоро бе отвяна от образцовата злобна траш резачка “Among The Weirdcong”, последвана от класики като “Outbreak Of Evil”, “Agent Orange”, “Tombstone” и “Sodomized”. Озвучаването беше прилично – достатъчно силно, макар и не много ясно (тътнещият бас рядко намираше пролука в китарната дъскорезница и барабанната атака). Личеше желанието, с което свиреха немците – явно спомените от последното им пребиваване у нас не бяха избледнели. Сценичното им поведение беше на ниво по време на цялото шоу. Присъстващите също дадоха всичко от себе си - пеейки, куфеейки, размахвайки ръце, влизайки в пого и подкрепяйки с възгласи бандата, те изразиха радостта си и уважението към Angelripper и компания. Чичо Том с нескрито задоволство констатира, че българската публика е най-откачената, която е виждал. Концертът продължи с култовата “The Saw Is The Law”; чухме и една обещаващо звучаща песен от предстоящия студиен албум на Sodom, озаглавена “Nothing To Regret”. Tom Angelripper не спря да обикаля сцената и да подканя феновете, което не му пречеше да се справя отлично с инструменталните си партиите и вокалите. Bernemann бичеше неуморно риф след риф и соло след соло, а Schottkowski беше същинска машина зад касите! Сетът достигна кулминацията си със зловещата “Blasphemer” и химна “Napalm In The Morning”. “Nuclear Winter”, “Masquerade In Blood”, “Remember The Fallen” и “Ausgebombt” по никакъв начин не показаха, че тримата са се уморили, но въпреки това музикантите изчезнаха зад сцената. Не след дълго френетичните призиви ги върнаха на бис, който беше повторен. Чухме “Sodomy And Lust”, както и кавър на вечната “Ace Of Spades” (Motorhead). След като изсвириха близо двайсетина парчета от репертоара си за повече от час и половина, траш-героите се сбогуваха с верните си почитатели и напуснаха сцената, съпроводени от нестихващи възгласи.

Sodom направиха едно много силно и енергично представление, от което и публика и група останаха повече от доволни. Целият концерт бе заснет с няколко професионални камери и част от него ще бъде включена в предстоящото DVD на Sodom.
SepulTeraHead
Добро ревю.
_SiegfrieD_
Цитат(SepulTeraHead @ Feb 28 2004, 02:13 PM)
Следващата псен, се казва : *неразбираем рев*
Тва ме разби...

Sodom свириха яки неща, яко... smile.gif

Абе, те нали снимаха кадри за бъдещо DVD? Или нещо не съм разбрал?

EDIT:
icon_headbang[1].gif \m/ SODOOOOOOOM!!!!!!! \m/ icon_headbang[1].gif

Еми не те виня-не разбираш:)
Warrior Of Ice
Сега се сетих и още една важна подробност... Чичо Том целуна подаденото му българско знаме, а след това известно време пя загърнат с него като с плащ. Накрая пък цялата група се снима на фона на публиката, държейки друг трибагреник, на който пишеше нещо от рода на "Sodom се завръщат в България".
SepulTeraHead
Да... Това беше на едни дето бяха до нас. Пишеше:

SODOM
Welcome
Again


Върху българското знаме. icon_headbang[1].gif
Beoulf
MAMKA vi NA vsichki!!!!

SODOM dojdoha tuk, zapulniha edna goljama praznina v men, a vie, zadnici takiva, govorite po tozi nachin za tjah?
nerazbiraem rev znachi, a?
kojto im e fen, shte razbere kakvo propovjadva Onkel Tom!
nikoga ne sum bil i sigurno skoro njama da buda na tolkova velik koncet!
svetut za men be izcheznal.
vsjaks shibana fibra v men kreshteshe.
po djavolite - svetut be izcheznal za edna nosht!
mechtata mi se sbudna - idolite bjaha tuk, bogovete!
a, revenge project, dori ne gi pomnja.
SepulTeraHead
Цитат
SODOM dojdoha tuk, zapulniha edna goljama praznina v men, a vie, zadnici takiva, govorite po tozi nachin za tjah?
nerazbiraem rev znachi, a?

Всъшност ставаше дума за The Revenbge Project. На Sodom всичко им се разбираше...
_SiegfrieD_
Да Beoulf не се обиждай-ставаше въпрос за The Revenge Project.Нали бях до SepulTeraHead и му знам мнението wink.gif
Sunforger
Аз ако щях да дойде щях да дойде заради Дъ Ривендж Прожект.Чичо ти Том не е ли на преклонна възраст,драги вълчо.Идола ти е на таква възраст че ти докато го достигнеш сигурно ще е умрял 4 пъти.
Warrior Of Ice
Цитат(Satyr_ @ Feb 29 2004, 04:21 PM)
Чичо ти Том не е ли на преклонна възраст,драги вълчо.Идола ти е на таква възраст че ти докато го достигнеш сигурно ще е умрял 4 пъти.

Може да е на годинки пичът, но не бих казал, че му се отразяват на пеенето, свиренето и сценичното присъствие... wink.gif
_SiegfrieD_
Цитат(Satyr_ @ Feb 29 2004, 04:21 PM)
Аз ако щях да дойде щях да дойде заради Дъ Ривендж Прожект.Чичо ти Том не е ли на преклонна възраст,драги вълчо.Идола ти е на таква възраст че ти докато го достигнеш сигурно ще е умрял 4 пъти.

Трябваше да ги видиш на Winterstorms-сега много по-трашерско се представиха и разбираемо.
Hansi
За съжаление не успях да дойда на концерта, но все пак не съжалявам толкова много вече бях веднъж на концерт на Sodom в София, а и искренно се съмнявам този да е бил по-добър от онова чудо на Академик. wink.gif
SepulTeraHead
Онова е било лудница. 12 000!!!! Това не го виждам как ще се случи някога пак. На която и да е група. Metallica колко събраха?
Warrior Of Ice
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 1 2004, 09:00 AM)
Онова е било лудница. 12 000!!!! Това не го виждам как ще се случи някога пак. На която и да е група. Metallica колко събраха?

Двайсетина хиляди, макар медиите да обявиха повече...

Според мен Judas Priest и Queensryche няма как да не съберат петнадесет хиляди.
Hansi
За 15 хил. е сигурно, т.е. поне за мен е сигурно за колкото е капацитета на Академик. А иначе най-много имаше на канцерта на Scorpions около 25 хил., но той беше на нац. стадион.
SepulTeraHead
Ебати оптимистите! Наистина ли си вярвате че ще се съберат над 3 хиляди???
_SiegfrieD_
Абе тва да не ви е концерт на Азис?
Колкото и жалко да звучи българският народ сега предпочита да пръска пари по концерти на цигани и певачки с неясно минало... ranting.gif
Warrior Of Ice
Стефане, давай го по-сериозно. Judas Priest са легенди. След като едни Whitesnake събраха десет хиляди, какво остава за групи като Judas и Queensryche.
Sw1tched
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 1 2004, 08:59 PM)
Ебати оптимистите! Наистина ли си вярвате че ще се съберат над 3 хиляди???

ми зависи от цената на билета - при по-ниска цена и по-не "труестест" фенове ще дойдат smile.gif
SepulTeraHead
Цитат
Стефане, давай го по-сериозно. Judas Priest са легенди. След като едни Whitesnake събраха десет хиляди, какво остава за групи като Judas и Queensryche.


Азис - SOLD OUT!!!
Наградите на БГ радио - SOLD OUT!!!
Наградите на ММ - SOLD OUT!!!
Камелия/Кати/Пенка - SOLD OUT!!!
Цигъни гълтачи на ножове - SOLD OUT!!!
Laibach - едвам 1000 души
Sodom - 2-3 хиляди
Anthrax - май и толкова нямаше
_SiegfrieD_
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 1 2004, 08:41 PM)
Цитат
Стефане, давай го по-сериозно. Judas Priest са легенди. След като едни Whitesnake събраха десет хиляди, какво остава за групи като Judas и Queensryche.


Азис - SOLD OUT!!!
Наградите на БГ радио - SOLD OUT!!!
Наградите на ММ - SOLD OUT!!!
Камелия/Кати/Пенка - SOLD OUT!!!
Цигъни гълтачи на ножове - SOLD OUT!!!
Laibach - едвам 1000 души
Sodom - 2-3 хиляди
Anthrax - май и толкова нямаше

indeed
Peter
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 1 2004, 09:41 PM)
Laibach - едвам 1000 души

Hahahaha... Ima6e gore dolu kolkoto na Sodom, no tozi koncert (na LAIBACH) be6e VELIK!!!
Beoulf
Satyrcho shte mre, struva mi se.
Sepultera, izvinjavaj, misleh che obijdash Tom.
njama problem, ama Satyrcho s onaja bolest shte mre.
bgm
Ae edno e da idwa grupa 90-ta, kogato horata sa mozheli da hodiat samo na koncerti na Lili Iwanowa ili nai-mnogo na Alla Pugachowa.Togawa biha se iztrepali wsichki da widiat zapadni grupi, a i togawa metula si beshe moda.
_SiegfrieD_
Прав си - сега народът се "изгъзари"...
SepulTeraHead
Не само нашия народ. Тогава цялата метъл лудница е била доста по в mainstream-а от днес.
SAXON
A puk spored men taq godina ste doidat v BG dve mainstream bandi:
Ac/dc i Matallica
Za pone 1 ot dvete se nadqvam.
Sunforger
Важното е да има Death Moshing.
SAXON
Cage iskam da doidat susto, no tva e absurd sad.gif
The Trooper
headbang[1].gif tova mi e pyrviq post-BREH-re6ih i az da se namesq!!!
такаааааааа-и аз ще взема отношение по въпроса------->концерта беше страхотен---->публиката също-------->погото не спираше(лелеееееее колко подутини имам,как ме боли врата)
Звукът за Ривендж беше отврат-едвам познах парчетата,но за СОДОМ беше перфектен почти според мен------->факт е че бях отпред в погото и се чуваше добре,не знам на другите места как е било!!!
А сега ще ви помогна и за песните,за които имам по-добра памет от вас-знам реда на първите 4 песни и на последните като реда на другите не го знам ,но ги помня без 2-3 ,за които се съмнявам дали ги изпълниха:
1.Among The Weirdcong
2.The Vice Of Killing
3.Outbreak Of Evil
4.Agent Orange
---------------------------------------------------------
тука ве4е не е тоя ред:
5.Blasphemer
6.Witching Metal
7.Nuclear Winter
8.Remember The Fallen
9.Ausgebombt
10.The Saw Is The Law
11.Eat Me!
12.Sodomized
13.Masquerade In Blood
14.Tombstone
15.I Am The War
16.Napalm In The Morning
17.Nothing To Regret
-----------------------------------------------------------
Encore:
18.Der Wachturm
19.Sodomy & Lust
Encore 2:
20.Ace Of Spades
21.Medley:
Stalinorgel
Bombenhagel
Hey,Hey,Hey rock'n'roll Star

A това което бе6е написано при новините на Про-Рок за края на концерта е тотално объркано-------->не 4е се хваля,но реда е горепосо4ения!КУЛТ!!!
И пак казвам-чудя се аз за две-три песни дали ги изпълниха.........
Beoulf
радвам се, че има още някой, който се е ИЗПРАЗНИЛ на концерта.
абе нещо не си спомням да изпълниха 'Hey, Hey, Hey Rock'n'Roll Star'.
аз не мога да си спомня - 'Vice Of Killing' или 'What Hell Can Create'
само SODOM!
The Trooper
huh.gif 4ak pyk da sym se praznil w00t.gif
A te ne izpylniha cqlata Hey...........sled Bombenhagel motiv4eto e to4no ot Hey Hey..........pusni si One Night In Bangkok,Marooned(live) i 'Til Death Do Us Unite i si sveri!!!
The Trooper
huh.gif kyde vidq da sym pisal What Hell Can Create?100% sym siguren 4e The Vice Of Killing be6e vtorata pesen!!!
Beoulf
Marooned? защо?
мисля че грешиш.
SepulTeraHead
Абе целия сет къртеше!!!!!!!!
Beerzebub
Уверен съм, че сте чули новия Sodom... Давайте мнения. Аз го заредих оня ден в BitComet-а и чак днес се присетих за него.
Голяма зрибявка е, според мен icon_headbang[1].gif
Предчувствам размазване по концерти на Bibles And Guns и Axis Of Evil excl.gif
Warrior Of Ice
Отлично продължение на "M-16", според мен. Има много "хитови" парчета. Като цяло мощна, типично Sodom-ска бичкия. punk.gif Саундът ми се стори несъвършен, но не е болка за умиране.
abductor
Саундът наистина е малко несъвършен, но определено ми харесва повече от тоя на M-16, поне е малко по-плътен. Инак албумът е як, има няколко много добри парцала, предстои още слушане icon_headbang[1].gif
Rolf
Мачка албумецът! Sodom са от групите, на които човек винаги може да разчита за силен материал. Оставете звука, при тях никога не е бил особено добър, но това не прави нещата им по-малко култови. Искрено се надявам да ги видим отново на живо скоро!
Svetyl
Много хубав албум. Много добре се учи по химия докато ти дъни нещо такова.
Slash
Да напиша и аз няколко думи - точно какъвто албум очаквах... icon_headbang[1].gif
И на мен ми харесва повече от "M-16" - музикално е по-изпипан, саундът е 'лабав, но никога не съм отдавал значението на саунда, пред самата музика!
Izkufelia
СОДОМИЯТА не прощава и този път.

Тръскайте пърхута братяяяяяяя! brickwall.gif
Dagon
Албумът е страхотен! Дори го харесвам повече от М-16. Според мен звукът е нарочно леко позамазан, може би са искали да постигнат до известна степен звученето на "Get What You Deserve". Това, което ми направи най-приятно впечатление са великолепните сола!!! Просто чуйте "City of God" suicide.gif Направо мейдънска мелодика в солото!!! Якоооооооооооооооо icon_headbang[1].gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.