Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Америка или Европа
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5
SepulTeraHead
Мисля че е ясно. Коя сцена по ви кефи - Американската или Европейската?

Има доста големи разлики, въпреки че като цяло и на девте места се свири як метъл. В Европа са по-застъпени класическите влияния. Така де, отговаряйте.

Аз си гласувам Америка, защото просто повече ми харесват тамошните групи. На само Machine Head. Cъщо и по-нови групи като Killswitch Engage и Chimaira които са сегашното лице на сцената. А и bay area thrash > eurothrash. biggrin.gif
Sunforger
А къде е Норвегия?...Можете да се досетите за какво гласувах.
Crafter
В Европа също има иноваторство! А в Америка са по-скоро извратении. Не че не харесвам извратениите, но само заради МЕГАДЕТ няма да гласувам за Америка... за това ЕВРОПА РУЛЗ (макар и с малка разлика!).
F0rSaKeN
Finlandci, Norvejci, Germanci, Anglichani ... ave znaete kakvo vi govorq ... evropeiskite metal grupi imat dosta po-golqmo raznoobrazie spored men ... shtom pochti ot vsqka strana ima minimum po 1 svqstna metal grupa - Amerika i da se skusa ne moje da izbulva tolkova ...

Taka pone si mislq az icon_headbang[1].gif drinks_drunk.gif icon_headbang[1].gif
SepulTeraHead
Въпрос на вкус, де. От европейските неща имам по-малко любими. In Flames, Crematory, Clawfinger, Napalm Death... малко са. Виж в Америка....
Pantera, Slayer, Mechine Head, Killswitch Engage, Biohazard... Има различна емоция, по-ми допада.

Но признавам че в САЩ никога няма да направят нещо яко като Colony или Inside The Torn Apart biggrin.gif Но пък там си нямат manowar примерно, което е предимство. tongue.gif

А за избълването - съпоставени чисто географски/твериториално могат да бълват не по-малко от Европа.
t0xIc
AMERIKA estetsveno
ne sum ot kategoriqta slu6a6ti razni blek i drugi izmisleni grupi4ki za glasuvam za depresiranite skandinavci...
kolkoto i da mrazq amerika tva e polojenieto...smile.gif
Undeadgirl
Еми, честно казано, за мен няма определена "зона" на добрия метъл. В Европа са "традициите на жанра", но Америка настига бързо. Двете най-любими ми групи са Children of Bodom и Cannibal Corpse, за мен и двете са еднакво стойностни. Едно е важно- headbang[1].gif
Hansi
Гласувах за Европа(само поради факта, че групите оттатък океана които слушам са все от по-старите), но по принцип е тъпо да се прави такова противопоставяне.
Warrior Of Ice
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 4 2004, 01:28 PM)
Но признавам че в САЩ никога няма да направят нещо яко като Colony или Inside The Torn Apart biggrin.gif Но пък там си нямат manowar примерно, което е предимство. tongue.gif

Така и не се научи, че Manowar са американци... wink.gif

А между Европа и Америка изобщо няма място за сравнение според мен, поне що се отнася до метъла... Единствено американската дет сцена е по-силна от европейската, при останалите стилове Старият континент е далеч напред. Да кажем, че траш бандите там и тук са еднакво силни. smile.gif
blood_freak
Европа - тук е истинския блек .... а и не само блек има и доста други стойностни банди
_SiegfrieD_
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 4 2004, 04:27 PM)
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 4 2004, 01:28 PM)
Но признавам че в САЩ никога няма да направят нещо яко като Colony или Inside The Torn Apart  biggrin.gif Но пък там си нямат manowar примерно, което е предимство.  tongue.gif

Така и не се научи, че Manowar са американци... wink.gif

А между Европа и Америка изобщо няма място за сравнение според мен, поне що се отнася до метъла... Единствено американската дет сцена е по-силна от европейската, при останалите стилове Старият континент е далеч напред. Да кажем, че траш бандите там и тук са еднакво силни. smile.gif

Да-съгласна съм с това мнение.Само Death-ът и Thrash-ът са им на ниво-другото обикновено е комерсиален боклук...
BTW чувала съм Black Metal банда Kult ov Azazel,която е американска и не е лоша.Но за този стил няма значение откъде си.
Svetyl
Ewropa si e po-dobra... Pochti wsichki stilowe sa proizlezli ot tam, moje bi bez death-a i trash-a (ne sym kompetenten za da kaja).
The Trooper
headbang[1].gif Europe RULEZZZZZZZ!!!!!!
Nqma spor 4e v USA i Canada ima super qki grupi,no prosto ne mogat i da si me4taqt da se sravnqvat s EUROPE!!!
falio`
e amerika razbira se, ot evropa samo bylgarite mogat da svirqt dobre smile.gif icon_headbang[1].gif bylgarski hardcore rulz!
Peter
Цитат(The_Rage @ Mar 5 2004, 12:05 AM)
bylgarski hardcore rulz!

New York Hardcore i Boston Hardcore rulzzz!!!

Ina4e ne moga da otgovorq na vupros... ima gotini bandi i ot Evropa, i ot USA, prosto sa mnogo razli4ni kato muzika.
Beerzebub
Европа!
90% от музиката която слушам е от "Стария" континент...
headbang[1].gif guitar.gif w00t.gif
bgm
Цитат(t0xIc @ Mar 4 2004, 02:30 PM)
AMERIKA estetsveno
ne sum ot kategoriqta slu6a6ti razni blek i drugi izmisleni grupi4ki za glasuvam za depresiranite skandinavci...
kolkoto i da mrazq amerika tva e polojenieto...smile.gif

Mnogo tochno kazano, powecheto skandinawci sa adski depresirani i sduhani.
SepulTeraHead
Цитат
Така и не се научи, че Manowar са американци...

Мразя Америка!!!!!!! \m/ icon_headbang[1].gif headbang[1].gif ЕВРОПА!!!!!!! headbang[1].gif icon_headbang[1].gif \m/
Sw1tched
taka de...Mc Donalds biggrin.gif ? ..
mi ne moga da dam obektiwno mnenie no subektiwnoto me wle4e kym "amerikanski polufabrikati bylawani ot komersialnata industria za iliuzii" super.gif(kogato stawa duma za muzika de)
Crafter
Цитат(SepulTeraHead @ Mar 5 2004, 10:47 AM)
Цитат
Така и не се научи, че Manowar са американци...

Мразя Америка!!!!!!! \m/ icon_headbang[1].gif headbang[1].gif ЕВРОПА!!!!!!! headbang[1].gif icon_headbang[1].gif \m/

Мразя теб! \m/ icon_headbang[1].gif headbang[1].gif Me RULEZZZ!!! headbang[1].gif icon_headbang[1].gif \m/

Мухахахахахахааахахха
SepulTeraHead
Без агресия, приятелю.
alpha prime
европейски метъл icon_headbang[1].gif

лично на мене европейски групи ми допадат повече iced earth са ... опс бяха изключение до 2003 smile.gif а да и МЪДИСВАР имат някои яки неща ма не са мноо
thrash
Ами не може да се даде еднозначен отговор-Европа има свойте велики групи каккто и Америка. Все пак метъла възниква в Европа icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif
blame
аммм
не мога да гласувам.
Европейската сецна ми е по-разнообразна. По интересна,емоционална. Ала и по-спокойна. В Американската намирам повече агресия, сила.
Това ми е проблема. Без която и да е от двете ще ми е много зор. biggrin.gif
Slash
Гласувам за Африка!!!
Има една жестока намибийска банда - Arcana XXII, а ЮАР-ската метъл сцена владее! icon_headbang[1].gif
Rodd1ck
Като цяло метълът си е европейска музика и повечето групи, които слушам са европейски smile.gif !
Niilo
Цитат(falio` @ Mar 4 2004, 09:05 PM)
e amerika razbira se, ot evropa samo bylgarite mogat da svirqt dobre smile.gif icon_headbang[1].gif bylgarski hardcore rulz!

Само на мен ли туй изказване ми се струва крайно тъпо?
xskacorex
само на мен ли ми се струва, че вальо се ебава брутално?

аз пък казвам индия. shelter - индийците будисти хардкористи!
Rolf
Цитат(Niilo @ Feb 11 2006, 03:25 PM)
Цитат(falio` @ Mar 4 2004, 09:05 PM)
e amerika razbira se, ot evropa samo bylgarite mogat da svirqt dobre smile.gif  icon_headbang[1].gif bylgarski hardcore rulz!

Само на мен ли туй изказване ми се струва крайно тъпо?

Не, не само на теб. wink.gif

А иначе по темата... и в Европа, и в Америка е пълно с яки групи... всичко опира до вкус, моят клони малко повече в полза на европейските.
Faget
Цитат(falio` @ Mar 4 2004, 11:05 PM)
e amerika razbira se, ot evropa samo bylgarite mogat da svirqt dobre smile.gif icon_headbang[1].gif bylgarski hardcore rulz!

bghc sux! mad.gif две яки групи на кръст да има всичко останало е бълвоч... thumbdown.gif
scion_of_storm
Европа>Америка icon_headbang[1].gif И не само заради блек(щот нали аз повече слушам тоя стил),но и заради групи като Blind Guardian,Iced Earth и т.н.
Slash
Цитат(scion_of_storm @ Feb 11 2006, 04:43 PM)
Европа>Америка icon_headbang[1].gif И не само заради блек(щот нали аз повече слушам тоя стил),но и заради групи като Blind Guardian,Iced Earth и т.н.

Хайде без Iced Earth... wink.gif
scion_of_storm
Oпа...да де обърках се малко happy.gif
p0w3r
БЪЛГАРИЯ icon_headbang[1].gif punk.gif
Wolfheart
Много ясно, че Европата. Ми то, като се замисля, само в Англия правят много по-хубава музика от щатите. Но това е лично мое мнение wink.gif
Lucretia
Megadeth и Iced Earth срещу Финландия и Швеция... whistle.gif
cunt
Цитат(Faget @ Feb 11 2006, 04:11 PM)
Цитат(falio` @ Mar 4 2004, 11:05 PM)
e amerika razbira se, ot evropa samo bylgarite mogat da svirqt dobre smile.gif  icon_headbang[1].gif bylgarski hardcore rulz!

bghc sux! mad.gif две яки групи на кръст да има всичко останало е бълвоч... thumbdown.gif

Кои са яките?
Vlad
Както пее една европейска група,пък друга и пак европейска и прави кавър: Fuck the usa icon_axe.gif Не че и там няма много големи групи де,но като че ли в Европа са си повече rolleyes.gif
autumn
Аз гласувах за Европа, защото повечето от групите, които слушам, са родом от Скандинавския полуостров или от Германия. От друга страна предпочитам американския progressive, но май само това не е достатъчно.

Може да се бъркам, но съм останал с впечатлението, че немалко европейски групи се развалят, когато почат да изнасят яко за Америка. huh.gif
Blashyrkh
Или пък за където и да е... wink.gif
melhaer
Metallica? - USA
Machine Head? - USA
RHCP? - USA
Faith No More? - USA
Suicidal Tendencies? - USA
Megadeth? - USA
SLAYERRRRR!!!??? - USA
Soulfly? - ба ли ги - по скоро УСА
PANTERA - USA

и в Европа има разни банди..ама някак си не са толквао ултра маниашки...

п.с. Рейдж Ъгейнст дъ Машийн - УСА!
Rolf
Black Sabbath - Европа
Judas Priest - Европа
Iron Maiden - Европа

Мисля, че дори само това е повече от достатъчно, да не говорим за всички останали велики банди от NWOBHM, сред които Venom, Saxon и пр. А тези са само от Острова. wink.gif Добавим ли и култовите немски групи... metal.gif
Slash
Само на мен ли ми се струва абсурдно, да се сравнява 1 държава, пък била тя и САЩ, с един цял континент...
Следователно, би трябвало да се изброяват не количеството качествени групи, а най-култовите имена на групи.
Според мен, в САЩ е най-добрия траш, дет (не мелодет) и прог, а в Европа - хеви и блек. Единственият от изброените стилове, в който може да възникне спор, е траша.
Но дори и най-заклетите фенове на Sodom, Kreator или Destruction, нямат какво да кажат при споменаването на ранните METALLICA, MEGADETH, SLAYER или TESTAMENT...
=> 3 : 2 devilsmiley.gif
Warrior Of Ice
Готик метъл? wink.gif Дуум? Освен това, пауър и хеви метъл не е едно и също... А, фолк метъл също.
Slash
Е, не се ли подразбира, че съм споменал основните стилове. Защото какви са превъплъщенията на хеви метъла... Класически хеви метъл, китарноинвенционален, прогресив, мелодичен и траш, нали така?! Дори и споменато така, си мисля, че пак САЩ води...
А ако започнем да изброяваме всички съвременни стилове, ясно е кой ще е с много напред.
Warrior Of Ice
Цитат(Slash @ Feb 16 2006, 09:41 PM)
А ако започнем да изброяваме всички съвременни стилове, ясно е кой ще е с много напред.

...което само по себе си говори достатъчно за това къде е по-висока идейната наситеност. biggrin.gif
Slash
^ Как няма да са по-идейни, като говорим за един континент със шведи, финландци, норвежци, германци, англичани и т.н. wink.gif
Мен идеята ми беше за основните стилове в метъла. Но пък и самият въпрос на анкетата: "къде правят по-як метъл," предлага само субективни разсъждения. smile.gif
melhaer
мнозина сигурно няма да се съгласят с мен, ама Слаш ще се:

в УСА ще включа и Guns n Roses...

да не забравяме и друга една велика банда от САЩ - Anthrax...

какво да си говорим за Ню Йоркската и Бостънската хард кор сцени...

ако споменем и бандите от Флорида - имаме сериозно присъствие и на по тежката сцена...

Щото едва ли някой може да оспори лидерството на банди като Death и Obituary...

и Слаш е прав - Европа е цял един континент - въпреки, че сем Европейци - има доста различия в манталитета и културата на немци, англичани, норвжци, шведи - и всеки от тях допринася по някакъв начин за разнообразието на сцената, докато в САЩ все пак са една страна, нищо, че са огромна...

Щото някой по-горе писал - Джудас, Мейдън и Саксън май

е за мен, Металика, Мегдает, Слейър или Металиак Ред Хот, Фейт, или гънс са много повече, ама нали е въпросна лично мнение...
SepulTeraHead
Между другото Европа губи доста точки заради малоумната (да, според мен) германска сцена. Само тарша им е на ниво и то пак е второкласен в сравнение с американския.
Crafter
laugh.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.