Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Мартагонците
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
File099
Не става въпрос за метъл-банда в класическия смисъл на думата, а за кримианална банда тинейджъри от около 70 човека примерно 30 метълиста и 40 пънкара които тормозеха цяло Павлово град София в началото на 90те. Те се събираха главно около 2ро училище като съм виждал някои от тях да лежат направо в калта под фургона дрогирани до смърт. Биехе се в вериги и джобеха учениците наред. Един от тях имаше прякор Очко, друг се казваше Владо-кубето. Останалите съм ги забравил вече.
PitBull
Не ми е ясно само след като са били толкова зли, защо са си избрали такова задръстено име....
File099
Не знам, предполагам някой ги е кръстил така. Впрочем вече си спомних - бяха около 40 метълиста и около 30 пънкара. За пръв път ги видях декември 1991ва когато пребиха класа ни който имаше трудово обучение там. Това беше десетина дни преди първата ми касетка на Металика 91 и Блек Сабат 87, тоест преди и аз официално да започна да слушам метъл. За последен път ги видях някъде през 1993та година в група от около 15 човека. Това бяха истински метълисти от старата школа от 80те години и изглеждаха направо зверски.
Svetyl
Каква е целта на тази тема? Да си спомним доброто и безгрижно време?
File099
Точно това е целта на темата - да си спомним доброто и безгрижно време. Времето когато слушахме току-що излезналата черна Металика и играехме компютърни игри на Правец 82.

А сега в какво време живеем? Вече сме на по тридесет и кусур години, компютърни игри отдавна не играем, а Металика са превърнали музиката си в пълен боклук. Добре че са банди като Слеър които продължават стремително да държат фронта!
Artillery
Цитат(File099 @ Jul 16 2012, 10:46 PM) *
Не знам, предполагам някой ги е кръстил така. Впрочем вече си спомних - бяха около 40 метълиста и около 30 пънкара. За пръв път ги видях декември 1991ва когато пребиха класа ни който имаше трудово обучение там. Това беше десетина дни преди първата ми касетка на Металика 91 и Блек Сабат 87, тоест преди и аз официално да започна да слушам метъл. За последен път ги видях някъде през 1993та година в група от около 15 човека. Това бяха истински метълисти от старата школа от 80те години и изглеждаха направо зверски.

Хаха баси ташака и с моя клас сме ходили на трудово точно във 2-ро училище и местните ни набиха laugh.gif ама не сериозно де пострадали чак нямаше, а и ми се чини, че не бяха баш метъли, още бях много малък и не разбирах особено (също беше малко отпреди да навляза в метъла) мисля, че 8-и клас, значи 1998 е било smile.gif
PitBull
Т.е. Павлово е било нашенската Bay Area, с 10тина години закъснение, както всяко друго чуждо влияние у нас....

93-та съм бил на 5, но въпреки всичко 80те и 90те ми липсват доста. Една свобода и непринуденост, която неусетно сме изгубили.
File099
Разликата в обстановката между 1998ма и 1991ва в района около и във 2ро училище беше космическа. През 1998ма година мартагонците на практика ги нямаше там, част от тях се бяха очовечили, други бяха измрели от наркотиците. А седем години по-рано през 1991ва те бяха окупирали целия квартал и раздаваха правосъдие и джобеха наред.
Artillery
Не съм много убеден, че са гледали да подражават на някой, прото демокрацията и слободията са ги провокирали да щуреят колкото си искат, както и всички произтичащи от нея последици като регреса, наркоманията и тн.
Vlad
А през 2000 г., точно преди да си купя първото шише ракия и след това касета на Iron Maiden, пред един денонощен магазин в Люлин 4, се събираха около 14 метълиста, 16 пънкара и 3 хипита и джобеха четвъртокласниците.Виждал съм с очите си един от тези изроди да пие спирт censored2.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.