Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: За столицата и провинцията
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
xskacorex
mat.gif Не искам никой да се обижда от това, което ще напиша. То си е самата истина. Повечето софиянци се мислят за голямата работа и отношението им към хората от другите градове като Пловдив, Варна, да не говорим за по-малките градчета или за провницията е направо абсурдно, надменно, надуто....незнам, не мога да намеря думи затова. Ще дам пример с братовчедка ми. Тя завърши една от най-елитните гимназии в Пловдив. След тове я приеха в Пловдивски университет, но тя имаше възможност да следва и в Софийския университет и разбира се отиде там и с течения на обстоятелствата остана да живее там. И ми е давала много примери как софиянците са и казвали "Селянка", "Ходи си в селския Плвдив" и много други. Софиянците мислят абсолютно всички, хора, които не са от София за селяни. Те си мислят (и не само си мислят), че живеят в друга България. Тъй като всички политици и високопоставени лица са от София или живеят там (пък и София е столицата) работят за облагодетелството на софиянците. Всички останали обитаеми кътчета в Б-я са оставени на заден план, за тях каквото остане, важно е в София да има. Защо например групите, които идват в България не свирят в Пловдив да речем, защо нямаме О!Шипка, защо? Хората не могат да разберат, че цяла България е една ГОЛЯМА провинция... и такава ще си остане.Вярно, че има и изключения, надявам се вие да сте такива. Та всъщност отворих темата, за да разбера какво е вашето мнение. Съгласни ли сте? Ако не, защо? И така...
Sw1tched
наистина някои от нас "софианци" са такива sad.gif . Софианци е в кавички защото току-що разбрах че "Гражданин е само трето поколение роден в град" или нещо такова - демек трябва и родителите ми и техните родители да са софянци за да съм аз софиянец...демек -дръжки
t0xIc
ne znam ..i tova go ima ..
kompleksari navsqkude
ama pone sum na 20 minuti ot moreto:)
SepulTeraHead
Deba i 6ibanite selqni!!!!! biggrin.gif
Metanoia
Такива са само "софиянците" наистина, защото си мислят, че като живеят в София и "Господа за шлифера яко са гепили"... Нали знаете какво пее Бичето! punk.gif
Pe6o
Има и такива хора! Вярно! Междудругото Варненци могат да нарекат целия свят без Близкия Изток селяни! Една от най-старите цивилизации!

Междудругото има адски селяни! Мога да дам много примери за това! Става въпрос за хора от селата, ама малките селца, в които се учи до 6 клас!

Пример:

МРАМОР!
Кви пълни идиоти има там! Е има и свестни!
Говоря за Мрамор на 90 км от Сф, а не за тоя на 5!
Sw1tched
въпросните идиоти ги има и в моя родна София - просто не може да има такова обобщение, тенденции може би но е твърде неточно
SepulTeraHead
Стига бе. Признайте наъ сетне че София е най-якия град. Без да се обиждате, ама си е така. Не че няма селяни, простаци и сякви глупаци...(римаааа!!!!!!!!!)
Просто всичко е накак си няй-уредено.
Pe6o
Няма кво! Така си е!
????
u selo Sofiq ni ima vsekvi...verno 4e nekoi sa mnoo naduti..
u na6e selo e palno sas selqni i ovci....(pod ovci imam v predvid trevopasnite tongue.gif )..
ne e 4udno 4e nonstop obsajdam horata v avtobusite i po ulicite...be v sf sme selqni ma imame pove4e udobstva tva e...ina4e v provinciqta ima mnoo qki hora..ima i mnoo tapi razbira se...selqnin ne zna4i da si ot provinciqta a da se darji6 kato palen idiot...ili po-skoro kato nadut puqk!(Ljubov moq tva ne se otnasq6e za teb smile.gif )....da ne govorim 4e e palno s tapi gazar4eta koito mi lazqt po nervite...tva e sf....naduti idoti i sladko otka4alki smile.gif))



Stiga tolkova...tva e mnoo za men smile.gif
Zombie
kfi qki hora be???
takova ne6to nqma
koi qk 4ovek 6ti stoi naselo da pase kravite
predpo4itam da sm klo6ar v nqkoi grad kato NY
otkolkoto da sm nqkaf selski tarikat s motor, gsm, maratonki za 300lv i neznam si o6te kfi ve6ti za das se 4uvstfa nai golemiq guzar v seloto
/ima edin +
pove4eto muzikanti koito jiveqt v provinciqta svirqt dobre
6toto tam nqka kfo da pravqt
i nablqgat pove4e na drunkaneto
/a sofiiskite malko po hi-laif go razdavat
Gandalf
Цитат(SepulTeraHead @ May 11 2003, 11:34 AM)
Стига бе. Признайте наъ сетне че София е най-якия град. Без да се обиждате, ама си е така. Не че няма селяни, простаци и сякви глупаци...(римаааа!!!!!!!!!)
Просто всичко е накак си няй-уредено.

Много е относително да се каже кой е най-якия град. Всичко зависи от това къде и как си свикнал да живееш и от това какви изисквания имаш. В София човек може да има много плюсове но има и доста минуси. Мисля, че познавам добре както Варна така и София (живея във Варна) тъй като няколко години съм живял в София, още от ранна детска възраст. МОга да ви кажа защо харесвам повече Варна. По-чист и по-спокоен град и същевременно има всичко което човек може да желае от живота си в един средностатистически град. Зимата е доста спокойно (както лятото в София) а в това време в София е някаква лудница - киша задръствания ... обратно - лятото тук е просто великолепно. За музиката ако говорим ... има познати в Софиякоито слушат метъл и познават всички заведения там и казват че на фона на варненската метал среда София е доста назад. не говоря за хората а за клубовете.
SepulTeraHead
"Купих си одежди- изскубах си вежди
На модни седенки стойки въртях"
RAPTOR
В София се намират по-голямата част от административните сгради, Президенство, Парламент и всички такива сдания, които ако някой събори хората ще го направят крал smile.gif. Варна е терсене през зимата. Ма те варненци умни - зимата ходят на курорт wink.gif. Лятото тука е просто неописуемо. Трябва да се дойде, за да се разбере. Питайте кой да е варненец какво става долу наплажа нон-стоп цяло лято - 24/7 както му казват. Знам, че купона не е всичко... но е важна част punk.gif
Sw1tched
София е град на крайности, в провинцията по-често нещата са балансирани...но къде има 5 метъл магазина и сто вида транспорт и т.н...
t0xIc
offf
non stop kupon lqtoto
pisna mi ot takiva opredeleniq
bgm
Всички сме провинциалисти, просто някои живеят в своята десетхилядна провинция в милионния град.
RAPTOR
Цитат(t0xIc @ May 12 2003, 08:53 PM)
offf
non stop kupon lqtoto
pisna mi ot takiva opredeleniq

Добре де, не е нон-стоп. Трябва и да се спи!
SepulTeraHead
"Идем из село, мама ви мръсна
Моята цел е гъзо да ви пръсна..."
Metanoia
Цитат
Няма спасение от мойте юмруци
яко че ви косим, софийски боклуци
Metanoia
Цитат(Gandalf @ May 11 2003, 08:54 PM)
За музиката ако говорим ... има познати в Софиякоито слушат метъл и познават всички заведения там и казват че на фона на варненската метал среда София е доста назад. не говоря за хората а за клубовете.

Ти вЕрваш ли си?
Gandalf
Цитат(Metanoia @ May 15 2003, 03:32 AM)
Цитат(Gandalf @ May 11 2003, 08:54 PM)
За музиката ако говорим ... има познати в Софиякоито слушат метъл и познават всички заведения там и казват че на фона на варненската метал среда София е доста назад. не говоря за хората а за клубовете.

Ти вЕрваш ли си?

Вярвам на админите на mp3.online.bg
Metanoia
Цитат(Gandalf @ May 15 2003, 10:01 AM)
Вярвам на админите на mp3.online.bg

Ми аз във Варна освен за ТNT за друго заведение не знам, бе брато. Я издай... не че ще тръгна да ги обикалям де... нямам време... mad.gif
RAPTOR
Уви, във Варна има в пъти повече техно клубове, от колкото рок/метъл sad.gif. И аз само за TNT се сещам в момента.
Metanoia
Цитат(RAPTOR @ May 16 2003, 07:58 AM)
Уви, във Варна има в пъти повече техно клубове, от колкото рок/метъл sad.gif. И аз само за TNT се сещам в момента.

И аз само за него знам, пък то самото ТNT не бих твърдял, че е нещо особено ценно... Е, бива де, ама пък си е само то, и рядко свирят свястни групи... Примерно Симболик ми харесва как изпълняват само Pantera, нещо, което е много странно... точно пък тази група да изпълняват добре...
AcidMilk
az moga po vyprosa da kaja samo, 4e sofiiskata publika e malko razglezena ot nali4ieto na tolkova mnogo koncerti i e super stati4na (razbira se ne govorq za hard core-a, tam havata e syvsem druga!). grupite sy6to sa porazglezeni ot vyzmojnostta da izlqzat na scena po4ti bez usilie. v po-malkite gradove se bori6, za da ima kyde da repetira6, ta kamo li za koncert!
beatlejuice
Sofiancite mogat da budat ednovremenno svestni i nesvestni,zavisi...ot koi grad si,shtoto vse pak kum plovdivchani ima niakakuv respekt...
SepulTeraHead
Ами то и в София си имаме само една О! Шипка... друг клуб в който да свирят някакви метъл групи не знам. Или ако има мога да си представя на каво ниво са... Kofti Weather!!!!!!!
А в О! Шипка не ме пускат щото нямам 18... може само с Баща ми. Той също се кефи на таква музика, и би ходил с удоволствие... ама не може заради работата си.
xskacorex
Цитат
u selo Sofiq ni ima vsekvi...verno 4e nekoi sa mnoo naduti..
u na6e selo e palno sas selqni i ovci....(pod ovci imam v predvid trevopasnite  )..
ne e 4udno 4e nonstop obsajdam horata v avtobusite i po ulicite...be v sf sme selqni ma imame pove4e udobstva tva e...ina4e v provinciqta ima mnoo qki hora..ima i mnoo tapi razbira se...selqnin ne zna4i da si ot provinciqta a da se darji6 kato palen idiot...ili po-skoro kato nadut puqk!(Ljubov moq tva ne se otnasq6e za teb  )....da ne govorim 4e e palno s tapi gazar4eta koito mi lazqt po nervite...tva e sf....naduti idoti i sladko otka4alki ))
Stiga tolkova...tva e mnoo za men 

Каза го супер точно! Ей т'ва последното удебелено си е цялата истина!
Цитат
Стига бе. Признайте наъ сетне че София е най-якия град. Без да се обиждате, ама си е така. Не че няма селяни, простаци и сякви глупаци...(римаааа!!!!!!!!!)
Просто всичко е накак си няй-уредено.

Ха-ха, няма кво да се обиждаме... то си е така... Естествено, че ще е най-уредено, всичко е в София, просто няма начин да не е уредено. Всички административни сгради и т.н. Там е работата обаче, че в София простаците и селяните са повече отколкото в другите градчета/селца! Щото както казва приятеля Metanoia
Цитат
защото си мислят, че като живеят в София и "Господа за шлифера яко са гепили

Цитат
otkolkoto da sm nqkaf selski tarikat s motor, gsm, maratonki za 300lv i neznam si o6te kfi ve6ti za das se 4uvstfa nai golemiq guzar v seloto

Zombie, такива ги има и в София, не мислиш ли? А и то винаги и навсякъде си е имали, има и ще има тъпи гъзари... Не е правилно да казваш, че само в селата ги има! Пък и тука става дума за малките селца (дето има не повече от 1000-1500 жителя)... Да, съгласен съм, че в тия малки селца дето всички се познават има някой друг гъзар, ама това се отнася и за софиянци, и за пловдивчани, и за варненци... Ако си ходил в по-големите села (дето живеят към 4000-5000 човека) трудно можеш да видиш такива индивиди! Не че ги няма, простос а по-рядко!
----
Всъщност бих се преместил да живея в София единствено заради удобствата-О!Шипка, всички метъл магазини, повечето сте от София... и т.н. Иначе ми се струва, че там е пренапълнено, не можеш да се разминеш по улуцуте от наплев!
----
Дее'ба тъпия Пловдив, уж е вторият по големина град, а абсолютно нищо не се случва тук! Поне е чисто!

- stay clean (AcidMilk™)
Metanoia
Цитат([UHA)
FLIPER,Jul 4 2003, 05:06 PM] Дее'ба тъпия Пловдив, уж е вторият по големина град, а абсолютно нищо не се случва тук! Поне е чисто!

Втория нанайци! Вече трети... и добре, че останалите градове са по-зле и от нас, щото и по-надолу щяхме да изпаднем. mad.gif Мисля цяла България да се изсипем в София да видим какво ще стане! box.gif
SepulTeraHead
В София има много скинове... само тва ме дразни...
Crafter
Кво му е лошото?

Една част от тях се кефят на метал и металите. Малко са тъпи, но... тва ще го преживееме! Като цяло... са противоречиви smile.gif
SepulTeraHead
Ба ли ги. Дразнят ме... и ме бият нещо... dry.gif

П.С. Ти случайно да имаш общо с един сайт - "Бойна Слава"????
Crafter
Kога са те били? Аз с тях проблеми не съм имал. Само най-добрия ми приятел му бяха свалили връзките, но... какво очаква когато носи брутално червен Мартинс, с бели връзки, суичър, на който пише Отряд по унищожаване на бирата и са нарисувани скинове, а той е 100% бръснат. Логично беше на скиновете да не им харесва, че се облича и изглежда като тях.


Да! Те не са много Штурмфюрерите в България.

Ти пишеш ли там и с къв ник?
SepulTeraHead
Не поствам там. Само чета топиците...
Crafter
Браво! МАЛКО ХОРА СЕ СДЪРЖАТ ДА НЕ НАПИШАТ НЯКОЯ ГЛУПОСТ ПРЕД ЗНАЕЩИТЕ ПОВЕЧЕ! АЗ ЛИЧНО НЕ МОГА, НО БРАВО НА ТЕБЕ!
hab. MpeHa
petak jivot i zdrave 6a sa zapoznaia s edin priatel deto 6a ma pazi ot skinove i drugi otrepki 24/7 offtopic.gif
A Sofia e naseleno mesto 6toto e puna so seuiani (s MpeHa-ta na4elo)
_SiegfrieD_
Цитат(hab. MpeHa @ Jul 21 2003, 06:10 PM)
A Sofia e naseleno mesto 6toto e puna so seuiani (s MpeHa-ta na4elo)

Еми да прав си-да не забрявяме,че нашите уж софийски корени идват от провинцията нищо,че ние и родителите ни са родени в столицата.Тук си е просто един голям сбор от всички крайща на Б-я и много рядко са тези,чиято рода е от поколения софийска.
SepulTeraHead
Цитат
Браво! МАЛКО ХОРА СЕ СДЪРЖАТ ДА НЕ НАПИШАТ НЯКОЯ ГЛУПОСТ ПРЕД ЗНАЕЩИТЕ ПОВЕЧЕ! АЗ ЛИЧНО НЕ МОГА, НО БРАВО НА ТЕБЕ!

Ами аз всъшност не поцтвах по чисто идеологически причини. Повечето топици бяха от рода на "Ами ако Германия беше спечелиа войната", "Можела ли е Германия да спечели", "Какво провали Германия"... всъшност... все разни хора които явно съжаляваха за пораженето на Германците. Това е. Не знам дали ме разбираш. Разни хора които гледат на историята с разни пристрастия.
Иначе по-голямата част от статиите на сайта ги прочетох. Особенно "Източния Фронт".
bgm
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 28 2003, 07:23 PM)
Цитат
Браво! МАЛКО ХОРА СЕ СДЪРЖАТ ДА НЕ НАПИШАТ НЯКОЯ ГЛУПОСТ ПРЕД ЗНАЕЩИТЕ ПОВЕЧЕ! АЗ ЛИЧНО НЕ МОГА, НО БРАВО НА ТЕБЕ!

Ами аз всъшност не поцтвах по чисто идеологически причини. Повечето топици бяха от рода на "Ами ако Германия беше спечелиа войната", "Можела ли е Германия да спечели", "Какво провали Германия"... всъшност... все разни хора които явно съжаляваха за пораженето на Германците. Това е. Не знам дали ме разбираш. Разни хора които гледат на историята с разни пристрастия.
Иначе по-голямата част от статиите на сайта ги прочетох. Особенно "Източния Фронт".

Грешиш много.Повечето хора ги познавам и нямат каквито и да било политически пристрастия.Явно не си се зачел достатъчно.
SepulTeraHead
Признавам си че само хвърлих едно око, но наистина останах с такова впечатление.
Crafter
Цитат(SepulTeraHead @ Jul 28 2003, 07:23 PM)
Цитат
Браво! МАЛКО ХОРА СЕ СДЪРЖАТ ДА НЕ НАПИШАТ НЯКОЯ ГЛУПОСТ ПРЕД ЗНАЕЩИТЕ ПОВЕЧЕ! АЗ ЛИЧНО НЕ МОГА, НО БРАВО НА ТЕБЕ!

Ами аз всъшност не поцтвах по чисто идеологически причини. Повечето топици бяха от рода на "Ами ако Германия беше спечелиа войната", "Можела ли е Германия да спечели", "Какво провали Германия"... всъшност... все разни хора които явно съжаляваха за пораженето на Германците. Това е. Не знам дали ме разбираш. Разни хора които гледат на историята с разни пристрастия.
Иначе по-голямата част от статиите на сайта ги прочетох. Особенно "Източния Фронт".

По-скоро се заяждах с тебе! Признавам. smile.gif

Но не си прав, че са на страната на немците! ДОри понякога трябва да държа фронта на проком мненията им!

Deutschland, Deutschland uber alles, uber alles in der Welt, In sh..................
[UHA]rampage
Sofianec? Nema takova jivotno smile.gif

70% ot horata tuka sa ot provinciqta. Imali sa vuzmojnost doshli sa. Problema e, 4e sa zabravili ot kade idvat. smile.gif
SepulTeraHead
Цитат
ДОри понякога трябва да държа фронта на проком мненията им!

Те проком менията са не по-добри, а често и по-лоши според мене...
Мене мисълта ми е не че са нацисти или нещо такова, а че влагат пристрастия.
veshticata
Аре някой да ми напише линк за тоя сайт "Бойна слава" плс, не че сам националистка или нещо подобно, но ще ми е интересно да прочета какво са писали хората там.
Beerzebub
Аз лично смятам, че България е с твърде малка територия за да се разделят хората така. Е, срещал съм субекти които си заслужават напълно прозвището, но сред тях има и софиянци. Твърде малко от не-селяните са 3-то полколение столичани (чак тогава можеш да се наречеш кореняк). Аз например съм абсолютен мелез 1/2 българин, 1/4 руснак и 1/4 македонец. При това само майка ми е родена в София...
Crafter
www.boinaslava.net
veshticata
thank u very much rolleyes.gif
Hansi
Цитат(Beelzebub @ Jul 30 2003, 08:02 PM)
Аз лично смятам, че България е с твърде малка територия за да се разделят хората така. Е, срещал съм субекти които си заслужават напълно прозвището, но сред тях има и софиянци. Твърде малко от не-селяните са 3-то полколение столичани (чак тогава можеш да се наречеш кореняк). Аз например съм абсолютен мелез 1/2 българин, 1/4 руснак и 1/4 македонец. При това само майка ми е родена в София...

Прав си разбира се, но я ми кажи каква е разликата между българин и македонец. И това ако не е разделение. wink.gif
Beerzebub
Цитат(Hansi @ Jul 31 2003, 05:19 PM)
... я ми кажи каква е разликата между българин и македонец...

Е т'ва е една от най-изкуствените истории изобщо!! Семейството на дядо ми са изселници от Македония и тоя прозиход хич не им е повлиял много благоприятно след това...
mad.gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.