Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Великолепният век
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
gordost
Интересно ми е да чуя мнението ви относно новата туркофилска боза, която ще се излъчва по тв7, а именно - сериалът "Великолепният век", разказващ как султан Сюлейман, наричан Великолепни, копулира и реже главите на предците ни. Звучи направо "великолепно", а?
Svetyl
Кога го дават?
gordost
От септември ще започне излъчването му. smile.gif
Svetyl
Ще дам мнение тогава, значи smile.gif
Едит: сега погледнах из нета информация за него. Явно е някакъв исторически (или псевдо такъв?). Заинтригуван съм.
Vlad
Най-якият турски филм е Реджеп Иведик icon_headbang[1].gif
Иначе това ако е исторически сериял и е историческите събития са реално пресъздадени, би било интересно.В това обаче се съмнявам.Предполагам ще е поредната любовна драма

http://www.youtube.com/watch?v=kyNU5ejltAI
ето един стойностен турси филм
PitBull
Да, и аз го гугълнах, и наистина изглежда като най-интригуващият турски сериал, който бих могъл да си представя, за разлика от бози като Листопад и прочие, но и аз се съмнявам, че ще е нещо повече от същото, замаскирано в исторически контекст.

А що се отнася до представянето на безчинствата - ако наистина са толкова брутални, колкото четох, хората поне си го показват както си е било, със сигурност не мисля, че е в тяхна полза като нация. Евентуално бих се надявал, след като самите те ги показват така нещата, да се престане с опитите за пледиране за смекчаване на изказа и навлизане на разни хомо-фразички като "османско присъствие" и прочие от страна на сума си малоумни БЪЛГАРСКИ организацийки, които се чудят с какво да си запълват времето.

Но най-вероятно единствената реална последица от излъчването би била, че ще бъдат настъпени националните комплекси на мнозина в тази държава, ще се вие много по разни форуми, а може би и някой невинен помак някъде си ще го отнесе, без да е заслужил...
KTULU
Точно това ни трябва... ебати, то бива да си жаден за рейтинг ама да купиш сапунка точно на тая тема... не че другите сапунки от там са ни затрябвали де.
А в исторически план не очаквам нищо реалистично по отношение на нас, ако изобщо ни споменат разбира се.
Artillery
Дръпнах некви епизоди от руските торенти, зареден със същите очаквания - след като е толкова крупна, високобюджетна и изпипана творба да е исторически филм показващ интересни събития. Само че, както можеше да се предположи се оказа съвсем обикновена сапунка, която просто се развива на фона на въпросните исторически събития. И то силно казано, почти всичко случващо се е в сарая на султана или около него. Гледах епизод и половина и повече не издържах, щото са дълги над час. И общо взето през цялото това време султана единствено се чуди коя от хънамите си точно да опне за днешния ден, а в харема връткат интриги, коя да се набута и като цяло нищо друго съществено. За българите не става и дума, така че поне в това отношение провокации едва ли ще има реални, освен ако някой не си ги измисли.

Така че Великолепния век едва ли ще се различава особено от Глистопад, освен по декорите си разбира се. За мен по интересен ще е тоя за падането на Константинопол - "Фатих 1453" - http://images5.fanpop.com/image/photos/299...8-1920-1080.jpg
Пак е турски, но е пълнометражен и май няма да е сапунка, а ще залага на батални сцени и епичност. Свалил съм го и него, ама все още няма никакви субтитри, а там се говори само на турски и арабски...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.